Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:39 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Защонови  
Автор TheExorcist (Пикая Лед)
Публикувано17.05.09 23:33



Защо след като го изонват от САЩ го гонят масово от много държави, или по-скоро му отказват визи? Самият той нищо опасно не е направил, ученията и семинарите му са напълно за спокойствието на духа, но една група от неговите последователи четох, че са сгафили в Орегон и са извършили някакви престъпления. Какъв му е бил конфликта с властта?



Тема Re: Защонови [re: TheExorcist]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано18.05.09 00:07



Не зная.
А на теб какво ти харесва в/от Ошо?



Тема Re: Защонови [re: TheExorcist]  
Автор Arsonn (tyrsesht)
Публикувано18.05.09 09:53



А защо убиха Христос ??? Има хора които не могат да понесат друг да обладава вътрешен мир, които изглежда непостижим за тях. Така мисля аз. :)

Leben und leben lassen !


Тема Re: Защонови [re: Arsonn]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.05.09 10:49



Никой не го убиват заради вътрешен мир, а заради влияние. Исус е отрекъл и религиозната и светска институция, което в цял Рим винаги се е наказвало със смърт. Но сега по политически причини се избиват не по- малко хора, които въобще нямат връзка с духовността.

Ошо не знам какво е правил лично, но в т.н. му ашрами са станали много престъпления.


Редактирано от huanji на 18.05.09 10:50.



Тема Re: Защонови [re: huanji]  
Автор Arsonn (tyrsesht)
Публикувано18.05.09 11:14



Не зная какви престъпления са ставали и не ме интересува, аз не мисля че Гошо може да отговаря за престъпленията на Пешо без значение в какви отношения са Гошо и Пешо. Но съм забелязал, че ако се изпусна да обсъждам определени теми с хора, които не са готови за тях с каква злоба ме нападат и какви безумни обвинения се отправят.

Leben und leben lassen !


Тема Re: Защонови [re: TheExorcist]  
Автор жepaв (капка в морето)
Публикувано18.05.09 11:17



виж му автобиографията - миро сигур я е качил и нея на дира
а ти верно ли си екзорсист? таз картинка ми е позната, ама не мога да вдена...



Тема Re: Защонови [re: жepaв]  
Автор mo32 (23om)
Публикувано18.05.09 12:26



Не зная дали екезорсист, но пикае лед. Остава да намерим някой който пикае уиски и ще стане добра алхимия



___________



Тема Re: Защонови [re: mo32]  
Автор жepaв (капка в морето)
Публикувано18.05.09 12:58



предлагам да търсим по критерий 'перно'. перно без лед не може (уискито ми е малко твърде на мен... малцово, да речем) пък и е халюциногенно в определени количества



Тема Re: Защонови [re: жepaв]  
Автор mo32 (23om)
Публикувано18.05.09 13:17



Точно сега започва хубава гръмотевична буря, както в клипа от подписа ти. Няма нищо случайно.

___________



Тема Re: Защонови [re: Arsonn]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.05.09 13:22



Искаш да кажеш, че ако у вас някой извърши престъпление, ще кажеш на полицията, че не те интересува и те ще останат удовлетворени, понеже не можеш да отговаряш за други хора?

Когато стане сериозна издънка на ниско ниво в някое министерство, оставка подата министърът или поне се очаква. Когато се стимулират идевателства в ашрама на даден гуру, той носи еднолично и изцяло отговорност. Поне така мисля.



А ако някой те напада, по- добре помисли дали не е проблема в това, че имаш какво да защитаваш. В случая може да е репутацията на Ошо, която дефакто няма нищо общо с теб. Въпрос на идентификация.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.