Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Всеки има енергиянови  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано31.03.09 09:44



Думите са отпечатъци на идеите, сенки на идеите, но не и самите идеи. За някои неща няма правилен начин на изразяване, няма точни думи, подредени според единствено възможен синтаксис, просто защото думите не са достатъчни да изразят някои неща.

В тоя смисъл, да се каже "Никой няма енергия" е като да се каже "Всеки има енергия"; да се каже, че "Енергията не може да бъде култивирана и насочвана" е като да се каже, че "енергията може да бъде култивирана и насочвана", дори да се каже, че е "невъзможно енергията да бъде култивирана и насочвана, но все пак енергията бива култивирана и насочвана"

Същото е да се каже "Аз съм Нищо" и "Аз съм Бог", "Аз съм Вселената". Човек не е Бог, не е Вселената, но загубвайки своята индивидуална личност, израз на Егото, тогава Той достига до онази частица в себе си, която го прави част от всичко, прави го Бог, прави го Вселената.

Същото е и с енергията - Егото не може да я насочва и култивира, не може да я ползва, не може да я издига, защото това значи край за него, означава да загуби контрола. Слабият и изтощен човек се контролира лесно - сърдит е на живота, на обстоятелствата, на хората, обиден е, че никой не го оценява и обича; От своя страна жизненият и изпълнен с енергия човек е независим и способен да се бори и върви напред, въпреки или поради неблагоприятните обстоятелства на своя живот.

Всеки има енергия и всеки сам избира какъв да бъде.



___________



Тема Re: Всеки има енергиянови [re: mo32]  
Автор L. An (непознат )
Публикувано31.03.09 10:15



Напомняш ми на някого




Прегледай тази книга ако пожелаеш



Тема Re: Всеки има енергиянови [re: mo32]  
Автор konopr ()
Публикувано31.03.09 10:33



абе едно нещо е сигурно. Енергия има!
сега дали някой се е доредил за да я има и дали някой друг не се е редил за нея, защото не му е пукало дали ще я има, понеже е бързал за важна среща и хич не се е сетил за нея или пък някой който е искал да я няма понеже щял само главоболия да си довлече, вече е друг въпрос



Тема Re: Всеки има енергиянови [re: mo32]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано31.03.09 10:40



Мъдрецът знае всичко само когато не знае нищо.



Тема Re: Всеки има енергиянови [re: nonetheless]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано31.03.09 11:28



Нека оставим на горкия мъдрец поне някои основни познания. Аз съм си харесал тоалетния 'рефлекс', не заради излагането или миризмата, а защото зелените мухи са ми неприятни.




На Изток обичат метафорите, дори когато има начин нещата да се кажат направо. Аз също обичам метафорите, защото изглеждам по-духовен.

Мъдрецът знае всичко само когато не знае нищо.

Можеха просто да кажат: Сри си вътрешния диалог, който идва от ума, който ти казва кое какво е и поради това не ти оставя алтернатива за възприемането на света и виж какво тялото ти ще възприеме.

Бе хубаво е да има мъдреци, изпълняват добра обществена функция, като карат обществото да се чувства духовно. Друга файда не виждам.

___________



Тема Re: Всеки има енергиянови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано31.03.09 13:06



Да, да. Постепенно ще изградим една много по-безупречна теория (па и практика, що не!) от комерсиалните нео"дао" идиотии.





Тема Re: Всеки има енергиянови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано31.03.09 13:32



'Комерсиална' ми хареса. Понеже въобще не съм духовен, то нямам и никакви задръжки в това отношение.

Малко ме притеснява 'идиотии', защото намеква, че клиентите са идиоти, а това не е добре за бизнеса. Предлагам да ги заместим с нещо, примерно, че клиентите са божествени. Мисля, че ще хваща повече дикиш, не смяташ ли?

И не на последно място, така има шанс да докарам 50-60 палки на месец, че да мога да си позволя семейство и деца. Дотогава, ще ходя немил-недраг и никой няма да ме обича...



___________



Тема Re: Всеки има енергиянови [re: mo32]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано31.03.09 13:39



Абе има едни мъдреци дето ги прибират по лудниците, щото дразнят обществото и не моат си бършат гъзъ

- толкова са се вдетенили...



Тема Re: Всеки има енергиянови [re: nonetheless]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано31.03.09 13:58



Единствената вярна дефиниция за ненормалност е тая, която казва, че ненормално е всичко, от което човек се плаши, защото не разбира.

А лудницата има ли мухи?



___________



Тема Re: Всеки има енергия [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано31.03.09 14:19



Добре си се ориентирал. "Идиотии" - щото подхождат не достатъчно остроумно в привличането на клиенти.

Ние с тебе можем да направим страхотно учение - едната част ще бъде "никой няма енергия" и ще е за адвайта-настроените клиенти. Другата ще бъде - "всеки има енергия" - и ще хване "енергетиците". Ще има за всеки по нещо в зависимост от нагласите. Ще съчетаем двете "противоположности", "ин-ян" и т.н. И това е едно много по-добро Дао от това на Мантак Чия и другите комерсиални (но не достатъчно остроумни, че да печелят толкова, колкото ние ще печелим) лъже-"даоси". Щото учението ще е всеобхватно - който иска да си мисли, че "има" енергия - няма да остане разочарован. Който иска да си съхранява спермата - също. А който е свободен от илюзиите, че "притежава" нещо - и за него ще има. И като не иска да си задържа спермата - също.

Това би било цялостно всеобхватно учение. И не бъди скромен - какво са 50-60 хилки пред милиони месечно.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.