Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:28 05.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Yes, we can!нови [re: жepaв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.04.09 16:28



Сигурен съм, че си била търпелива

. Дискомфортността и съжаляването, за които спомена, не е нужно да ги носиш. Пусни ги да си отлетят и те (и ти) ще сте доволни.

Не е въпроса ИНа ти да е тъжел или весел, а да минеш ОТВЪД това да го възприемаш като тъжен или весел.

Относно ЯНа, джан-джуана (медитация в изправено положение, за тези които не знаят) е чудесна идея. Не е нужно да е 3 ч, нито само сутрин. Прави я, когато имаш време, а и 30 мин. биха били достатъчни. Хм, пробвай и духовен джан-джуан... Ако се чудиш какво е това, медитирай над физико-енергиния такъв, медитирай над духа си и ... виж.

Yes, we can!



Тема секс с очинови [re: Beдpocт]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.04.09 17:10



Брей, колко е влюбена тази Ведрост.



Практиките не е нужно да се правят насила. Човек може да ги вкуси и ако му харесват... да се остави те да го изядат.

Виждаш ли как на едно и също нещо (линковете от началото на тази тема) може да се гледа по различни начини. Точно както в съседната тема с айсберга, човек може да си фокусира вниманието на различни дълбочини в този айсберг... Докато накрая го приеме като ЕДНО (цвете).

Казвайки да "наблюдавам някого захласнато в очите" си спомням как докато бях студент ми беше дошла една практика за пътувания в автобуса (ном. 94 главно, но когато не е супер препълнен). Конопко, може да я пробва . Докато седя или стоя и забелязвам някъде отсреща някое интересно женско (пък и друго) лице. И остановявам диалог само с очи... Отначалото, съвсем по тай-чи, разхождаш погледа си плавно наляво и надясно минавайки естествено през очите на отсрещния човек, но не спирайки... После, при следващото минаване спри за част от секундата... Докато в един момент може да спреш за по-дълго... И разбира се, наблюдавай рекациите на другия... Най-различни може да има... Понеже каза, че си мислила за секс много напоследък, ето ти секс с очите . Може да се прави също и на светнат червен светофар (като пешеходец), когато си най-отпред и чкчйки зеления около теб има хора (много пъти съм гоправел на този на Попа, който е особено удобен). Поглеждаш естествено наляво/надясно и ако си отворен, а не някъде по небесата на мислите си, сигурно може да срещнеш нечий поглед и да влезеш за миг в нечия душа, която никога повече няма да срещнеш...

П.П. Горното може да се прави и не само през пролетта.



Тема Re: Спонтанно себе-изтриваненови [re: L.L.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.04.09 17:13



Показаха ни я тази практика именно в контекста на семинар по съзнателно сънуване. Но съм тръгнал сега на краставичар за краставици да говоря.





Тема Re: секс с очинови [re: Mиpo]  
Автор Dreamer_ozz ()
Публикувано03.04.09 19:50



Извинете,че се намесвам в разговора ви,но е много интересен и мога да извлека много от него.Относно този ''метод '' да го наречем,..аз правех нещо подобно преди.Обаче изключвах контакта с очите.Не ми беше нужен тогава,сега виждам че би било страхотно да пробвам и това.Но да не се откъсвам(както имам навика да правя).Та за това което правех аз.Докато пътувах(обожавам да пътувам,последните 10-тина години го правех веднъж на две седмици,най-малко 8часа,най-много 16часа из България,невероятна страна!)за секунди ''влизах'' в телата на хората или къщите им.Имаша моменти в които напълно се откъсвах от себе си.Можех да почувствам аромата на цветето което държат,да чуя думите които си казват(това ставаше несъзнателно,защото когато бяхме малки със сестра ми,да четем по устните ни беше любимата игра).Веднъж дори несъзнателно влязох в тялото на едно детенце с което се разминах.Беше уникално,усещах ръката на майка му,думите които тя му казваше,въпреки че беше с гръб,аромата на дрехата й,чувах мислите му и мога да се закълна че видях някои от спомените му.Стори ми се ужасно дълго време,а беше за част от секундата....Уникално просто!Затова си мисля че ако го има и контакта с очите ще бъде още по-силно,не знам,но ще опитам.





Тема Re: секс с очинови [re: Mиpo]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано03.04.09 23:44



О, а продължението на историята е точно такава..





Тема Re: секс с очи [re: Dreamer_ozz]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано03.04.09 23:50



Ще ми е интересно да разкажеш за разликата..





Тема Re: Yes, we can! [re: Mиpo]  
Автор жepaв (капка в морето)
Публикувано04.04.09 16:50



Yes, we can!
с други думи 'можело, значи'? абе... може и да може, а може и да не може...

божа работа...

За мен думата „любим” няма романтични конотации. Въобще, нищо от това
което казвам наоколо няма, поне за мен, романтичността, която е в твоята глава и в тази на Мо. От моя гледна точка това е просто прагматично

би ли дал сега пояснения по това, ако обичаш? мисля, че си го казвал и преди, и то точно в предишен постинг към Мо, така че явно е нещо съществено за теб, какво имаш предвид? как тъй 'любимия' има прагматичен смисъл.
(тук май се доближавате в гледните точки с Мо, а? може и да стане срещата най-накрая ;) - току-виж ви се изяснят словесните разминавания :)

looking, значи, forward

silence is bliss

Тема Безформие и сънуване [re: Mиpo]  
Автор L.L. (златната жаба)
Публикувано04.04.09 19:05



Колкото по-силно е безформието, толкова по-надалеч се отива в сънуването.
Затова не е чудно, че техниката е дадена във връзка с него.





Тема Re: Форма и безформиенови [re: Beдpocт]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.04.09 22:43







Тема Re: Форма и безформиенови [re: L.L.]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.04.09 22:44



Както се казва - всеки с читта вритите си.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.