Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Никой няма енергия  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.03.09 21:04



Понеже няма "кой" да "притежава" енергия. А и самото "притежание" е илюзия. Няма някакъв "аз", който да е "разделен" от енергията и да я "съхранява", "управлява", "култивира", "сублимира" и не знам си какво.

Разбирайки това, става ясно и че всички теории и "учения" за "работа" с енергията са пълна глупост.



Тема Re: Никой няма енергиянови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано25.03.09 21:51



Безпътни приятельо, направих си труда да разгледам сайта

и по-специално посланията на Шибендо Лахири, като ги отварях съвсем произволно. В повечето от тях, които отворих, присъства думата 'енергия'. Дори и да допусна, че случайността си е казала думата, то поне в 5 послания тая дума се използва.

Та сега има ли енергия или няма? Има ли Крия (кундалини) Йога нещо общо с това, което наричаш енергия или няма? Различните крии-пранаями с енергия ли работят или не? Според Крия Йога осъзнаването нуждае ли се от енергия или не се нуждае?

Ще ти бъда благодарен, ако разясниш тия прости мои въпроси с обикновени думни, като за човек, който не разбира.



___________



Тема Re: Никой няма енергиянови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано26.03.09 02:55



Има енергия, няма "разделен" от нея "аз", който да се грижи за нея. Енергията е достатъчно интелигентна, за да се грижи сама за себе си.



Тема Re: Никой няма енергиянови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано26.03.09 10:22



Значи заглавието на темата "Никой няма енергия" не е съвсем точно? Енергия все пак има.

Щом енергията в човека е достатъчно интелигентна, тогава защо в има крии, защо въобще има практика, която е свързана с енергията? Не предполага ли твоето твърдение, че интелигентната енергия, която е достатъчно интелигентна и няма нужда от човешка намеса, сама ще действа и следователно, няма нужда от никакви учения, практики, лекции, послания?

Ако беше така, защо хората не са щастливи в следствие на тая интелигентна енергия, която съвсем милостиво действа без никакво усилие от тяхна страна? Защо остаряват и се разболяват, вместо да се просветляват и еволюират в едно по високо ниво на съществуване?

___________



Тема Re: Никой няма енергиянови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано26.03.09 15:11



Баси, дори едно заглавие не можеш да разбереш! "Никой няма енергия" не означава "Няма енергия". Енергия има, но никой не я притежава. Няма "аз", "разделен" от нея. Енергията не е "разделена" на "моя" и "твоя". Тя е цялостна, неделима и ничия.

Никъде не съм писал "Няма енергия".

Ще ме убиеш от смях.

Специално за криите - те не насочват енергията, а насочват вниманието по определен начин. Тялото се установява в естественото си състояние - в което присъщата Интелигентност на Енергията действа естествено, безусилно, спонтанно.



Тема Re: Никой няма енергиянови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано27.03.09 08:58



Още един въпрос: Би ли казал, кои учения/учители отговарят на поставените от теб критерии?

___________



Тема Re: Никой няма енергиянови [re: бeзпътeн]  
Автор .:trinity:. ()
Публикувано27.03.09 10:44



Като гледам какво обясняваш на Мо и се сещам в какъв шок ме хвърли, когато казваше, че "концентрацията пречи на медитацията".




Което ми припомня да те питам, паузите между мислите при вас се преживяват като състояние на изпразване на читта от всякакви съдържания, или като състояние на преживяване на всеобщо единство, или може би нещо друго?


И също, би ли ми извадил, така както са при вас, следните сутри:

II. 23. Сва_свами_шактйох сварупа_упалабдхи_хетух_самйогах

II. 24. Тасйа хетур_авидя

II. 25. Тадабхават самйога_абхаво ханам тад_дришех кайвалям

II. 26. Вивека_кхятир_авиплава ханопаях

xiqual udinbak

Тема Re: Никой няма енергиянови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано27.03.09 10:49



Разбира се, щом питаш - от по-съвременните, което ще рече, които са живели и във втората половина на 20-ти век, мога да посоча Дж. Кришнамурти, Нисаргадатта, Ошо, Шибенду Лахири, Тони Парсънс, Пунджаджи, Нийм Кароли Баба, У.Г. Кришнамурти. Сред малко по-ранните - Рамана Махарши, Вивекананда, Рамакришна, Тотапури (учителя на Рамакришна), Трайланга Свами, Ананда Мойи Ма а също могат да се изброят разбира се и учителите по Крия Йога - Бабаджи, Лахири Махасая и учениците му, които са завършили напълно Крията - сред които Шри Юктешвар, Тинкори Лахири, Бхубендранат Санийал и др., Йогананда, Сатия Чаран Лахири и т.н.

От средовековието мога да спомена Ади Шанкара, Руми, Кабир, кашмирските шиваити (които не са ми известни поименно - автори на много тантрически произведения), Гуру Нанак (от когото по-късно се развива сикхизмът)... От древността - Капила Муни (авторът на Санкхя), Кришна, Бхишма, Вяса, Патанджали, Махавира, Буда, Лао Дзъ, Исус...

Списъкът с учители, които са ми направи впечталение на изключително осъзнати и мъдри, е доста голям.



Тема Re: Никой няма енергиянови [re: .:trinity:.]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано27.03.09 10:56



Шокът в такива случаи може и да е полезен - удря преградите, които си поставяме пред непредубеденото чисто разбиране. Разрушава предразсъдъците и... съзнанието изпада в шок!



23.Сва-свами-шактайо сва-рупопал абдхи-хету самйога
Целта на сливането на разделния наблюдател (сва) и на реалния наблюдател
(свами) е човек да бъде в своето естествено състояние (сва-рупопалабдхи)

24.Тася хетур авидя
Сливането се спира от липсата на вътрешна осъзнатост (авидя).

25.Тад-абхават самйога-абхаво ханам тад-дриште кайвалям
Робството (ханам) е следствие от липсата на такова сливане, което от своя
страна е липса на осъзнаване на “другостта”, а моментното съзиране на
“другостта” е освобождение (кайвалям).

26.Вивека-кхятир авиплава ханопая
Здравият разум (различаването), будността и липсата на колебания са средствата за избягване от робството.






Тема Re: Никой няма енергиянови [re: бeзпътeн]  
Автор жepaв (капка в морето)
Публикувано27.03.09 12:12



"Никой няма енергия" - безпътен, ти беше абсолютно прав за това, докато в тоя форум никой не пишеше - явно, че никой тук нямаше енергия за това



"Понеже няма "кой" да "притежава" енергия. А и самото "притежание" е илюзия. Няма някакъв "аз", който да е "разделен" от енергията и да я "съхранява", "управлява", "култивира", "сублимира" и не знам си какво. " -
а това са прекрасни инсайти, каквито всеки си намира по пътя. радвам се, че са ти се случили най-искрено!
само не схващам що ти е нужно да настояваш всички да ги споделят синхронно на теб и по същия начин, по който и ти? това ще им додаде ли на тези твои си инсайти още красота или сила за теб? или нещо друго ще додаде налагането им наоколо - какво? щото налагане е на практика оценяването...

медитация в действие

Тема Re: Никой няма енергиянови [re: жepaв]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано27.03.09 12:17



Нищо не настоявам, нищо не налагам... просто пуснах тема.





Тема Re: Никой няма енергиянови [re: бeзпътeн]  
Автор .:trinity:. ()
Публикувано27.03.09 12:27



Какво всъщност представлява непредубеденото чисто разбиране? В това разбиране има ли активни читта-вритти?



И какво се случва в паузите между мислите - празнота, преживяване на всеобщо единство, непредубедено чисто разбиране (ако е нещо друго от това единство) или друго. Това е много важен момент, не мога да разбера за какво говориш без да го изясниш.

xiqual udinbak

Тема Re: Никой няма енергиянови [re: бeзпътeн]  
Автор жepaв (капка в морето)
Публикувано27.03.09 12:28





медитация в действие

Тема Re: Никой няма енергиянови [re: .:trinity:.]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано27.03.09 12:37



Това разбиране не няма нищо общо с никакви "читта-вритти", нито зависи от тях, в същото време обаче - не изключва "читта-вритти" и не ги елиминира напълно. То не е "против" "читта-вритти", а отвъд тях. Това е тънкият момент, който трябва да се разбере - и това всъщност позволява едновременното функциониране на чистото разбиране и "читта-вритти".

Това, което се случва в паузите между мислите при наличие на будност/осъзнаване, може да бъде наречено - "празнота", "медитация", "възприемане на неделимата цялост" (Адвайта) и т.н., но не е в крайна сметка чак толкова важна дефиницията, колкото - практическото навлизане в това състояние. Оттам нататък и дефиниции няма да ти трябват. А ако се опитваш да го разбереш като първо се хващаш за дефиницията, няма да стане. Просто природата на това нещо е да се навлезе в него тук и сега, не да се хващаме за думите и интелектуалните тълкувания. Защото думите/ вербализациите са продукт на интелекта, те са ограничени сами по себе си, а случването на паузите в мислите е отвъд интелекта и неговите възможности, следователно какъв е смисълът? Това е друг тънък момент.



Тема Re: Никой няма енергиянови [re: бeзпътeн]  
Автор жepaв (капка в морето)
Публикувано27.03.09 12:59



това, което тук казваш, ми звучи много даже смислено. симпатично е за моята практика, тъй да се каже. само нека уточним, че - след всичките 'бащи', които посочи в отговор на Мо като светли съзнания от близките и не чак дотам близки времена - ясно става, че ти самият си минал през много учения и теории. и те вършат добра работа, когато изучаващия ги може да мине отвъд тях. но на стартовата позиция са необходими като маркери, шамандури или други картографиращи пътни знаци



медитация в действие

Тема Re: Никой няма енергиянови [re: бeзпътeн]  
Автор .:trinity:. ()
Публикувано27.03.09 13:14



Значи, ако правилно те разбирам, ти смяташ, че Нагаржуна, Патанджали, Ади Шанкара и Иисус са стигнали до едно и също чисто разбиране, така ли.



xiqual udinbak

Тема Re: Никой няма енергиянови [re: жepaв]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано27.03.09 13:19



Да.





Тема Re: Никой няма енергиянови [re: .:trinity:.]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано27.03.09 13:22



Не мога да твърдя нищо с абсолютна сигурност, доколкото това, което е останало от тях са само писания, а колко коректно и точно са предадени, никой не знае.

Все пак виждам някои доста общи неща в посланията им. Може би са били достъпни за едно чисто разбиране.





Тема Re: Никой няма енергиянови [re: бeзпътeн]  
Автор .:trinity:. ()
Публикувано27.03.09 14:31



Добре, само да питам нещо за Аз-овете. Не мога да разбера, когато казваш, че не съществува Аз отделен от енергията и енергията е едно цяло (нали не бъркам), как виждаш Аз-а в тази ситуация - той съществува ли, отделен ли е от другите Аз-ове или е едно с тях.



xiqual udinbak

Тема Re: Никой няма енергиянови [re: .:trinity:.]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано27.03.09 14:43



"Съществува" като "отделна същност" единствено в представите. Това е просто дума, представа, натоварена с определена информация за себе си. Движение на мисълта. "Аз" не е разделен от мисълта. А нима мисълта е разделена от енергията?



Тема Re: Никой няма енергиянови [re: бeзпътeн]  
Автор .:trinity:. ()
Публикувано27.03.09 17:02



Объркваш ме, Аз-а е отделна същност само в представите, а иначе е част от всеобщото единство, или такова нещо като Аз съществува единствено в представите и следователно е илюзия за нещо, което в действителност не съществува.

Нямам представа какво е енергия и в какви отношения е с Аз-а.



xiqual udinbak

Тема Re: Никой няма енергиянови [re: .:trinity:.]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано27.03.09 21:10



Парадокс, всичко което би се случило в паузите е вид читта-врити, иначе нямаше нищо да се случи, камо ли на някой.

От друга страна, всяко разбиране пак е читта-врити.





Тема Re: Никой няма енергиянови [re: huanji]  
Автор .:trinity:. ()
Публикувано28.03.09 00:05



И още, поради непроменяемоста (а-паринама) на Пуруша, читта-вритти-те са винаги осъзнати от Пуруша, ІV. 18.



xiqual udinbak

Тема Re: Никой няма енергиянови [re: бeзпътeн]  
Автор jennifer_ (zagada4na)
Публикувано28.03.09 00:49



Мдаа, така е. Отне ми доста време за да разбера това. Предполагам, че това е защото преди като почувствах някаква енергия и си мислех, че си е моя и си идва от мен. Но в последствие разбрах, че съм само проводник на тази енергия която само си тече по мен. И това което тече не може да бъде хванато и задържано, то може само да бъде пуснато да си тече. И идеята за "аз имам" прекъсва потока на течене. Това е особено силно когато се занимавам с рейки, дори и минималното намерение да препиша положителния резултат на себе си и потока на енергия почти спира.

Въпреки всичко има теории и "учения" за "работа" които спомагат за разбирането на енергия и за духовното развитие на човек. Стига това духовно развитие да не се превърне в самоцел, а да бъде разбрано като единствения начин по който живота върви напред и се случва. Просто неща като карма са си точно на място за да служат на това да има духовен напредък. Понякога липсата на стремеж за духовен напредък също е вид духовно израстване.

Учение за работа с енергия е точно това което ти посочваш, но незнам защо го отричаш като такова. Нима "Няма някакъв "аз", който да е "разделен" от енергията и да я "съхранява", "управлява", "култивира", "сублимира" и не знам си какво." не е вид учение?



Тема Re: Никой няма енергиянови [re: .:trinity:.]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано28.03.09 08:23



Да знам това тълкувание. По- скоро Пуруша се взима като отправна точка за непроменяемост, но не той осъзнава, той е само потенциал за осъзнаване. Защото една черна нинжда може да бъде убита само от друга черна нинджа, сиреч, една читта-вритти може да бъде осъзнава само от друга читта-виртти.

А самото осъзнаване се базира на принципа - "това не е" и нищо повече.

Малко тривиален тунел.





Тема Re: Никой няма енергиянови [re: jennifer_]  
Автор moment_of_peace (непознат )
Публикувано28.03.09 09:04



Толкова много неща са изписани тук. Учудвам се, че не знаете най-същественото.

То е ясно, няма Кой да притежава енергията. Важното обаче е, че тази енергия може да се контролира от Съзнанието.
За розлика от животните, човекът може да контролира енергията.

А какво бихте казали за един убиец или изнсилвач, чия е енергията, с която убива и изнасилва? - божествена?
И дали ако можеше да я контролира, би убивал?

Това са елементарни неща и се чудя как не ги знаете.
Затова се дават нещо като упражнения за тези, които не могат да контролират енергията си.
Лошото е, че някои лъже-учители го използват за манипулиране и подчинение на хората, като ги наричат "техники", "посвещения" или "ключове".
А това са елементарни упражнения, достъпни за всеки, с цел повишаване на вниманието и концентрация.

Всички окултни системи и религии са разработили свои подобни упражнения, които спомагат за прочистване на енергията, за канализирането й и т.н. и не на последно място това подобрява телесното и психично здраве. Няма нищо тайно, те вече се прилагат и от съвременната медицина.
За пример само: тай-чи, ци-гун, масажите, медитацията и т.н.

И пак да повтаря:
значи, дали човек е "притежава" на енергията, е ясно и не е интересно.
Важното е, че човек със Съзнанието си може да контролира и канализира енергията, защото Съзнанието е по-висше от енергията, То е нейният източник.

И всякакви философствания и извъртания са безсмислени. Това е факт.





Тема Re: Никой няма енергиянови [re: huanji]  
Автор .:trinity:. ()
Публикувано28.03.09 09:14



Пуруша не осъзнава, тя е само потенциал за съзнание. Но и читта, която е пракрити, не съзнава, в нея няма заложен съзнателен принцип. Затова е необходимо потенциала на съзнание да се свърже с читта, за да е налице осъзнаване. Но от друга страна това е невъзможно, защото пуруша е непроменяема и невлизаща в отношения (а-паринама). Връзката между тях не съществува, тя е напълно илюзорна (самйога).



xiqual udinbak

Тема Re: Никой няма енергиянови [re: .:trinity:.]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано28.03.09 14:39



Именно.



Бих го сравнил с вселената, трябва пространство за да съществува всичко в нея, но само по себе си пространството не е вселена.



Тема Re: Никой няма енергиянови [re: moment_of_peace]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано28.03.09 14:42



Енергията е като парите, те реално не са твои, защото са в обръщение, но можеш да ги накараш да минават през теб в повече. Затова по- същественият въпрос е кой как я насочва и използва.



Тема Re: Никой няма енергиянови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано28.03.09 18:00



Какво значение има да се определя чия е енергията - чие учение е по-по-най в зависимост от някакъв си критерий ли?



Важно е какво всеки може да направи за себе си, а не какво мисли по въпроса за енергии, духовности и други ала-бала...



___________



Тема Re: Никой няма енергиянови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано28.03.09 20:53



Именно, има значение кой как я използва, както казах.





Тема Re: Никой няма енергиянови [re: jennifer_]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано29.03.09 18:48



В отговор на:

Нима "Няма някакъв "аз", който да е "разделен" от енергията и да я "съхранява", "управлява", "култивира", "сублимира" и не знам си какво." не е вид учение?




Не е толкова учение, колкото разбиране на това, което е. А теориите за "работа с енергията" са вредни най-малкото заради това, че впримчват съзнанието в илюзии. И разбира се в крайна сметка не водят до освобождение от илюзиите, а до все по-голямо обсебване от илюзиите (за "разделеност").



Тема Re: именнонови [re: бeзпътeн]  
Автор moment_of_peace (непознат )
Публикувано29.03.09 18:57



Това са хората, получили "посвещение", на които им се дават пракгики
това да най-опасните секти и лъже-учители!



Тема Re: Никой няма енергиянови [re: бeзпътeн]  
Автор brendo_boss (непознат )
Публикувано29.03.09 20:59



Безпътен,при теб се случва едно познато ми нещо - затъване във философията.Обикновенно когато тя е в повече означава че липсва "познаването" или "преживяването". Това е от прекалено натрупване на информация,чужди опити,мисли,его.Но това е самозалъгване.Работил ли си достатъчно върху себе си ? Къде си влизал,къде си успял да достигнеш,изследвал ли си различни измерения.Не мисля че тезата с която си отворил тази тема е плод на лично преживяване.

Всъщност аз в няколко теми тук виждам че доста хора говорят прочетени неща,чути неща но така все едно са ги преживели те.Правят го несъзнателно,това го правим почти всички.Но е глупаво.Това е прилепване към чужди опити приемаики ги за свои.Това само по себе си затъпява амбицията ни да се развиваме защото си мислим че като сме ги прочели значи сме го преживяли, и надживяли и сме се изкачили на нивото им.Но ако не преживявме и познаване си оставаме на същото място. Знанията са излишни - познанията са които развиват.

Редактирано от brendo_boss на 29.03.09 21:01.



Тема Re: Никой няма енергиянови [re: brendo_boss]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано29.03.09 21:03



Не е така, объркал си се.



Тема Re: Никой няма енергиянови [re: brendo_boss]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано29.03.09 21:17



Като любител на цитатите ще кажа, че концептуализирането на знанието и личния опит е сложна работа и понякога е по-лесно да се използва някой сгъстен и много точен цитат, за да се онагледи лично преживяване или идея.

Чуждият опит е за да се ползва.

Разбира се, личните преживявания са от първостепенна важност и без тях всичко е мижай да те лАжем.

Но нека не забравяме, че да можеш да обясниш личните си преживявания на разбираем език е почти невъзможно и си е пак въпрос на лична дарба. Не всеки има дар слово да обяснява, разказва или дори споделя личните си преживявания със свои оригинални живи идеи.

Нека не абсолютизираме нещата - приказките били те плод на дар слово или 100% цитати са си само приказки. Ако искаш личен опит - виж конкретния човек. Всеки от нас е израз на своята практика, без да каже и една единствена дума.



___________



Тема Re: Никой няма енергиянови [re: brendo_boss]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано30.03.09 23:05



Постингът ти е доста глупав. От една страна всичко написано в него се базира на неадекватната представа, която имаш за мен. Всичките високопарни проповеди в него се базират на увереността, че знаеш за мен много, дори повече, отколкото дори аз знам за себе си.

Освен това не си разбрал абсолютно нищо от това, което пиша. В моите постинги изобщо не става и дума за някакви призиви да зависим от каквито и да било "опитности" или "преживявания". Не само защото опитностите винаги са повече или по-малко субективни и са лишени от цялостност и обективност.

Опитът, преживяванията и познанията са сами по себе си ограничени - в рамките на ограниченията на тялото и интелекта. Познания могат да се добият от външни източници - и могат да свършат работа в икономическия ("външния") свят. Що се отнася обаче до психологическия ("вътрешния") свят, познанията и преживяванията са абсолютно безполезни. Върши работа единствено осъзнаването! Но то не се генерира в следствие на чуто и прочетено, не е следствие на каквото и да било - защото е отвъд ограничената верига от причини и следствия. То не идва "отвън", не е следствие на опит, познание и преживяване - а е винаги вътрешно, уникално, спонтанно и безусилно.

Все още не си разбрал дори това - за разликата между познание и осъзнаване, за невъзможността на преживяването, опита и познанието да обхване цялостта на Съществуването. Твърде далеч си от това разбиране, а най-самоуверено проповядваш кой къде бил и т.н. По принцип не исках да ти отговарям изчерпателно, предвид обърканата ти самоувереност/ самозаблуденост, но все пак в клуба пишат и други хора, повече склонни към изследвания и по-малко залитнали във вярвания - и това е насочено повече към тях, отколкото от заслепени в себе-внушения хорица като тебе.



Тема Re: Никой няма енергиянови [re: бeзпътeн]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано31.03.09 09:03



Брех, дали наистина няма "кой" да култивира, разделя, съхранява и управлява думите ти от поста?





Тема Re: Никой няма енергиянови [re: бeзпътeн]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано31.03.09 09:15



За да получиш знание всеки ден прибавяй нещо към себе си. За да получиш мъдрост всеки ден изхвърляй нещо от себе си.

Много време като че ли задържа това в себе си да отричаш всичко. Не мога да разбера - толкова дълго плаваш срещу течението, би трябвало вече да си достигнал до извора.

Ама май наистина го удряш повече на филосовски спорове отколкото на осъзнаване. Много бързо се и засягаш на самочувствие - голям враг е това...



Тема Re: Никой няма енергиянови [re: nonetheless]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано31.03.09 12:50



Не се засягам - просто като усетя "его" в някой коментар, понякога прилагам малко "удар" по егото в зависимост от конкретния случай.

Вече не плувам - станал съм "Ошо" - океана, хаха.





Тема Re: Никой няма енергиянови [re: nonetheless]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано31.03.09 12:50



Няма, случват се естествено и спонтанно.



Тема Re: Никой няма енергиянови [re: бeзпътeн]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано31.03.09 13:05



Хм, верно ... в океана се случва спонтанно

- в период на благодат, и като отмине и този период всичко ще зависи от теб и ще трябва да действаш - не действаш ли, нищо няма да се случва .... ..., но ... няма какво да му мислиш сега - наслаждавай се ..... ... а, забравих - може да наблегнеш на вътрешната техника - има вероятност да ти се случи нещо много прекрасно и невероятно... ... .. то не се търси ... то просто се случва в чистото съзнание, но прерови си вътрешната техника....



Тема Re: Никой няма енергиянови [re: nonetheless]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано31.03.09 13:06



Да.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.