Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:26 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема менопауза и сексуални практикинови [re: kambam]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.03.09 15:56



Разбира се, че има смисъл да се учат сексуални практики и след менопауза.



Тема неразбираемата странанови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.03.09 16:03



А женските неща ги има и в теб...

И за това освен сляп секс, медитация с жена е особено полезна. За да откриеш неразбираемата страна у себе си...



Тема Re: Икономика на сексанови [re: бeзпътeн]  
Автор Maя111 ()
Публикувано19.03.09 16:03



Здравей,безпътен.Незнам защо,но пак съм на твоето мнение.Дали е така,защото тези хора тук приказват абсолютни глупости и то с някакъв сериозен и "научен" тон,който иде да ни респектира ,особено когато е подкрепен с цитати от тоя и оня и с дългогодишна практика като Мировата например.Особено е забавно,когато тия хора се изживяват като "енергетици",дрънкат за енергии ,космически сили и пр.,класифицират тия енергии,дават им имена и ги ръгат навсякъде където им е удобно.Що за глупост е това? Защо н вземат да обяснят каква енергия се изразходва при уринирането и срането например и дали честото изхождане не отнема от фекалната ни енергия?Не е ли по-добре да разходим лайното навътре и нагоре,отколкото навън и надолу? Оф,аман от теоретици,които в леглото са гола вода.Със здраве.Впрочем,на тия няма какво да им пожелавам,те ще живеят хиляда години.



Тема Re: Икономика на сексанови [re: mo32]  
Автор .:trinity:. ()
Публикувано19.03.09 17:02



Много стегнато и ясно говориш, но въпреки това оставам с усещане, че нещо изпускам. Имам чувството, че липсват някакви детайли, с които бих могла да си го изясня, но ми е толкова мъгливо, че дори не зная как да попитам. Вероятно ми е рано да знам, така че остават за по-натам.

Благодаря много.



xiqual udinbak

Тема Re: Икономика на сексанови [re: Maя111]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано19.03.09 19:00



Има и други фрапиращи неща във вярванията на "енергетиците" - те трябва едва ли не да се "грижат" за енергията в тялото, да я съхраняват, направляват, култивират, сублимират... Въобще чувстват се "призвани" да вършат "велики" работи със своята прословута "енергия".

Но подобно приемане съдържа в себе си друг парадокс - вярата, че някакъв "аз" е достатъчно интелигентен, за да се "грижи" за енергията в тялото. Този "аз" се приема, че е "разделен" от "енергията" и трябва да полага "грижи" за нея. И кой е този "разделен" "аз"? Съществува ли изобщо вън от представите? Има ли някаква реалност в този "аз"? И откъде накъде се приема, че този "аз" съдържа в себе си повече интелигентност от самата енергия?

Ето някои теми, пускани от мен в клуб "Йога", в тази насока (пускал съм и други теми в тази насока, които странно защо са изтрити от модераторчето; а понастоящем клуб "Йога" е затворен от Кире-администраторо за всички, освен за одобрени от него орица):





Та приема се от идиотите лъже-"дао"-си, че енергията в тялото едва ли не няма никаква интелигентност и не знае как да се "насочва правилно", та затова и умът трябва да се намесва в нейното функциониране.

А най-интересното от всичко е, че доколкото познавам някои от въпросните енергетици, в т.ч. и някои от пишещите по темата - и знам как изглеждат - въобще не излъчват никаква жизненост и енергичност, а са някакви сдухани и бледи човечета, доста ошашавени от идиотиите, в които вярват. Това си е така - вярванията в идиотии отнемат жизнеността у човека и го правят да изглежда като ошашавен безжизнен сдуханяк. Ето в тази насока.

Т.е. те самите се явяват противоречие на това, за което говорят - философстват високопарно за "много енергия", а самите те са толкова безжизнени, сдухани и ошашавени...



Тема Re: Кръговрата и балансанови [re: .:trinity:.]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано19.03.09 21:36



Всъщност това имах предвид, че си им се доверила. А то е по- важно от казаното...





Тема Re: Икономика на сексанови [re: Maя111]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано19.03.09 21:45



Защо не вземат да обяснят каква енергия се изразходва при уринирането и срането например...

Апана.



Не е ли по-добре да разходим лайното навътре и нагоре,отколкото навън и надолу?

Лайното надолу, енергията нагоре. Винаги требе някакъв баланс да се поддържа между ин и ян.

класифицират тия енергии,дават им имена и ги ръгат навсякъде където им е удобно.Що за глупост е това?

Даоистка. Симпатяги са.

Оф,аман от теоретици,които в леглото са гола вода.

Ми то най- добрите алхимици не са се сещали за жена. Не ти трябват такива, спор няма.

Впрочем,на тия няма какво да им пожелавам,те ще живеят хиляда години.


Пожелай две хиляди години.



Тема Re: Икономика на сексанови [re: жepaв]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано19.03.09 22:01



Добре де, защо всичко трябва да се връзва с оргазми, това не е ли фиксация?



Тема Re: Икономика на сексанови [re: vidiya]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано19.03.09 22:04



Ошо казва,че не съществува такова нещо,като сексуална енергия ,че енергията е единна и еднаква,а секса е едно от нейните направления.

Прав е Ошо, точно така е. Енергията се оцветява според мястото, където е отправена. Инак, тя си е просто енергия и си има кръговрат.





Тема Re: Кръговрата и балансанови [re: .:trinity:.]  
Автор L.L. (златната жаба)
Публикувано19.03.09 22:07



Тринити, интересно ми е да прочета и твоите преживелици и "патила", свързани с ененргията и нейните интерпретации-трансформации.



По едно време имах ситуация, подобна на твоята. Чак до серийни оргазми в крачка не бях стигала, но ме изби в друга посока. Нейсе, не е чак толкова важно къде ме е избило. Важното е, че открих идентична на твоята причина за проблема. А го разреших другояче - с директно "копи-пейст". Или на принципа на хамелеона. И като докарах добро копие на ценното качество - достатъчно добро, че да се сбърка с оригинала - и скимтежите ми срещу луната изчезнаха. ... Струва ми се, че на "вещерски" език, това се нарича "да краднеш сянката" на някого.

п.п. Пичът си е о.к., да не се запритеснявате сега...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.