Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:25 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: живот и умрялостнови [re: Haтaшa.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.03.09 14:34



Съгласен съм, че медитацията ми не струва пет пари. Относно посвещаването обаче ще те поправя: не съм си посветил живота си на медитацията, а медитацията си на живота.

Уважвайки мненеито ти, уважвам избора ти да се чувстваш жива като се гневиш и псуваш. Аз пък се чувствам жив, когато Сексът и Любовта, за които споделих в тази тема, се сливат в мен.

Ако те прегърна, може би ще ти се стори надуто, но подозирам, че ще ти хареса

. И за да усетиш конкретно прегръдката ми, ти отговорям на всичко, което ме питаш и "винаги ще те интересува". За мен медитацията е най-човешкото състояние. В нея съм, защото така ми ХАРЕСВА. Забележи, никъде не споменавам книжките ти. Вместо да вдигам това, което те притеснява да изпишеш с всичките му букви, вдигам някои други "неща" в мен. Всъщност, "тe" сами си стават... И те поздравяват.

П.П. За мен не е висящ въпросът какво би станало, ако се срещнем лице в лице.



Тема Re: Ин и Ян при сливаненови [re: a6ooo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.03.09 14:43



a6ooo, толква добре си го казал, че даже няма какво да допълвам.





Тема мистериитенови [re: нeй]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.03.09 14:53



Ней, мистерията как в цялата тема именно този постинг ти привлече вниманието е съзмерима само с тази, при която в съседната тема за любовта, вниманието на Хуанджи е пребродило цялата й необятност, намерило е вдън горите тилилейски споделянето на Джени и го е попило докрай. Тези мистерии трябва да са свързани с пре-химическите закони, за които споемнах на Айето...

Що се отнася до отговора ти, ще перефразирам учителката ми от началното училище "Добре, ти така мислиш. Може би някои от твоите другарчета мислят по друг начин".



П.П. Познавам поне едно другарче, което вижда нещата малко по-различно от теб.



Тема точки и зведичкинови [re: The_Mother]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.03.09 15:02



По-горе Наташа слагаше някакви точки вместо букви и се чудеше какво е това да е жива, ти пък сега слагаш звездички и говориш едновременно за глупост и невежество.

Как пък все тоя секс ти е пред очите...? Щом стареца на Ким Ки Дук може да стреля нагоре, ти също трябва да можеш. Обичам, те (и не искам да правим секс).





Тема Re: виждането само на физическотонови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано06.03.09 18:47



Супер образ се получава! Човек, който отрича любовта, набляга на физиката, има уклон към материалното!



Харесва ми! Нека аз заема мястото на Митко-BMWто. Ще разсъждавам и мисля от неговата позиция.


___________



Тема Митко-BMWто каза...нови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано06.03.09 19:14





Ей ти един много популярен символ. Нека го сведем само до тяло/дух. Може ли тялото без дух или духът без тяло? Линията, която обединява тялото и духа в едно неделимо цяло е Тай Чи - Великия предел, Средния път, Абсолютното равновесие.

Смали едната страна и какво се получава? Дисбаланс, нехармоничност, болест....?

Та то хубаво ще гледаме само духа, ама като го няма тялото, което да издържи на тоя дух, тогава какво правим. Само приказваме?

Та това е мнението на BMWто: ако едната страна липсва, тогава кръгът се разкъсва и изчезва. И ни остава да "гледаме" само духа т.е. да лежим на стари лаври и да говорим колко сме духовни.

___________



Тема Къде ми е ерекцията?нови [re: Mиpo]  
Автор vidiya (непознат )
Публикувано06.03.09 20:25



Ще си позволя,да разведря обстановката,с една действителна история.А вие ,я разбирайте,както си знаете.

Къде ми е ерекцията?”

Или как кореспондент от столично/не БГ /издание,изпратен от редакцията,с цел,лично да види, какво се случва в група за “преминаване отвъд секса”, намира новата си същност по време на семинара
/расказ на очевидец/



Осъзнати страсти

За хората от кохортата на известният секс-гуру се говореше какво ли не.Например,че жена от неговата група, може да счупи орех с влагалището си.Че мъжете могат да задоволят десетина жени наведнъж ,без да “увяхнат”.Казваха също,че мястото на сбирките е уникално,защото там всеки може да прави секс колкото и както му се иска..Че за дните на семинара,всички стават едно семейство,без забрана и закони.Всичко това ме привличаше и плашеше.

- Не се страхувайте,живота ви ще стане по-ярък, - ми каза жената във фирмата,където платих стойноста на семинара.

Базата се беше изгубила в степта.Наколко дървени бунгала на брега на морето.Столова с вегетарианска храна.Хората, дошли на “среща с безкрайноста”,бяха най-различни.Служещи от известни банки,мениджъри,счетоводители,бизнесмени и представители на творчески професии,както и огромно количество студенти.Имаше и няколко бабички,за които ми казаха,че са активистки със стаж.В тълпата бягаха малки деца.Вечерта заудряха тамтами и народа се събра в кръг.

-Ето ,това,е нашият гуру,-ми каза едно от момичетата.-По един от барабаните самозабравено удряше плътен,синеок мъж.

Гуруто се откъсна от барабана и каза:
-По време на занятията не трябва да се употребява алкохол и наркотици.Ако сте дошли със съпруг/а или приятел/ка ,трябва да се държите отчуждено,без да се вцепвате един в друг или да ревнувате.Иначе ,няма да има ефект.

Горкият човек,получи спазми в слабините

Сексуалните пасове започваха от сутринта. Специално обучен човек удряше с желязна пръчка по релса. Дочувайки тези звуци,хората се стичаха в тръстиковата спортна зала.Аз тръгнах натам,треперещ с всичките си чакри.Хич не ми се искаше да се превръщам в сексуално зомби.Казваха,че една журналистка от братското списание «Плейбой», когато дошла на един от тренингите ,седяла на занятията ,скрила лицето си в ръце и като куршум излитала от залата ,в най-отговорните моменти.Може би ,това и да е правилно.Нали,както обясни гуруто,всички упражнения са насочени към разширяване на съзнанието и тяхната цел е да изкарат човека зад рамките на обикновенното възприятие.С една дума,всички ние ,в обикновенният живот,действаме като автомати,сковани в рамките на морала,възпитанието и стериотипите.Ние дори секс правим по навик,все едно,че ходим в туалетната за да облегчим семенниците си. За това занятията ще ни помогнат да си възвърнем прикритото зад щори,възприятие за живота. От този момент се започна…

Първото упражнение се казваше простичко – рефлекс на оргазма.Вие опитвали ли сте се ,някога да дишате със слабините си?Ако ли не,значи много сте изгубили!
Хората ,със завързани очи, легнаха по гръб,а юмруците пъхнаха под петите си. В тази поза трябваше със всички сили да вдигаме таза на горе. За неопитен човек,като мен,това беше равнозначно на мъчение.След няколко минути,получих разцепваща болка в гърба,таза ми започна ситно да трепери и да вибрира.Това трябваше да го изтърпя и да продължавам да се извивам на горе,все повече и повече,като едновременно дишам дълбоко през гениталиите си,усещайки в долната част на корема чистота и светлина. Тялото ми участено трепереше и вибрираше,а след това започваха амплитудни движения на горе и на долу.След това,трябваше да настъпи екстаз.Ако се съди по оргазмените викове и стонове ,той настъпи сред много от присъстващите.На мен започна да ми се повръща и слабините ми се схванаха.Така,с изтръпнали слабини ходих до вечерта,докато не срешнах едно момиче..

Новото виждане

Тя имаше премрежен поглед и тайнствена усмивка.Завършваше консерватория.Преди пет години,много плътно се заела с Кастанеда. Занимавала се с «Тансегрити» - система за магически пасове, разработени от шаманите на древно Мексико. Много от тези магически похвати,използваше и нашето гуру.
На семинар тя идваше за четвърти път.
- За какъв дявол ? –попитах аз.
- Тези занятия са откровение. Веднъж,по време на «рефлекса на оргазма» аз изпитах шок. Това беше подобно на огнено избухване във влагалището.Искам да преживея това чувство отново.
- А с обикновенно момче,с някой виолончелист,не става ли?
- Не, не става. Нашите мъже нищо не разбират за любовта.Дай им само да допълзят.Пък и тук,хората са различни,-въздъхна тя.Някои идват за купона,някой си търси сексуален партньор,вечерта повечето ще се разбягат по бунгалата и…Такива,които търсят духовно просветление са единици.Но ако изпълняваш всички инструкции на учителя,манерката ти ще бъде разбита основателно.Реакцията е различна,някои даже,стихове започват да пишат…
- ...Човекът се казвал Роберт.Преди бил нефтен бизнесмен.На курса дошъл с личния си самолет за да намери свободен секс.Бил типичен представител на “ню мъни мен”-с растекло се шкембе и огромен дебел ланец на косматите гърди.Той чакал груповото представление.През цялото време, честно изпълнявал упражненията,а когато се върнал в къщи,живота му коренно се променил.До такава степен,че продал ,по дяволите самолета, и раздал на приятели и познати всичко,което имал.В крайна сметка се разорил,отслабнал и заминал за друг град,където почнал работа като масажист. Сега той провеждал собствени семинари.С една дума-просветлил се ,човека.

- Разговорът ми с момичето, не ми изясни нищо. «Как може,да си дадеш самолета,заради някаквъ въшкаво осъзнаване на секса? » - недоумяваше моето оскъдно съзнание. Но на следващият ден започнаха упражненията по двойки. Както ме посъветва един опитен курсист,партньорката за занятията ,трябва да се сменя всеки ден.По-добре да се избира,не млада и красива,а мъдра и опитна- «в тях енергията е повече ». Моята «първа и опитна» се казваше Т.Тя беше,както се казва,сочна жена:с две глави по-висока,път и половина,по-широка и силно ми напомняше,на мен,мъничкия и слабичкия,една знаменита картина.. Но размерите тук нямаха значение.Главното беше наличието на енергия.Т.имаше такава-в изобилие.

- Ние седнахме,очи в очи,галехме се,докосвахме се нежно,концентрирайки се върху това,че докосваш не човек,а божество.Преплитахме крака в причудливи пози.След това лежахме един върху друг и дишахме уста в уста,съкращавайки заветните мускули.Усещанията ,които изпитва младият мъж са двойствени:лежиш върху съвършенно гола жена,притискаш се към нея,усилено се бориш с възбудата,с която борбата е много трудна.Но трябва да се бориш.Нали гуруто каза,че да се стига до обикновен секс е недопустимо.Иначе енергиите ин и ян няма да се слеят в едно цяло!

- «Не трябва да се търкате един в друг! - каза гуруто. –Може да се потъркате в бунгалото.А тук,трябва да изключите главата си,която иска продължение ,и да бъдете истински йоги. ».

Никакъв йог от мен не излезе.Като охлюв пълзях по разкошного женско тяло и мъчително разсъждавах: а дали е изключила главата си партньорката ми?Ако се съди по характерните хлипове-май,не!В този момент,разбрах всичко и се отпуснах:същината беше в собственото ми пречупване.Всичко е ясно и просто.Ако стане-ставам йога,а ако не стане-пак е добре.Никаква двойственност.Никакво «добро » или «лошо». Черно или бяло, вял или активен. Пълна свобода - ура! И се търках,търках,търках...

Ах, каква смешна загуба!

На семинара всичко беше забелижително и необикновенно.Аз дори започнах да разбирам горкия Роберт.Но веднъж, обикновенното утро започна със странно усещане.Нещо ми липсваше.В сутрешният сумрак аз опипвах и не откривах,жадувах и не намирах..
- -Какво изгуби? – сънливо попита от далечният ъгъл,икономиската Ж.от град К.
- Ерекцията си, - честно си признах аз и едва не заплаках.
- Това беше провал.Да замина на хиляди километри,за да се лиша от най-главното си?
- След закуска,в пълно отчаяние,отидох до морето и седнах до една скала, в дълбока медитация. Представях си Клаудия Шифър, Ким Бесинджър, Чичолина, Валя от петия вход и неизвестно защо,дори, Моника Селеш. Не помогна.Господ ме наказа за моята излишна похотливост! Опипвах ли мацки по партита?Опипвах.Обещавах ли женитба?Обещавах.Грешник съм,това е..
В намръщената сутрин не отидох на занятия,а пролежах целия ден до морето,надявайки се,че слънчевата енергия ще ми възвърне способноста за оплодотворяване. Не помогна. Към вечерта,когато радостните и щастливи хора се разпръснаха по бунгалата,бях на границата на нервен срив. Оставаше ми само едно-да отида и да падна в лотосовите крака на гуруто.Нали той знае и може всичко.По време на оргазма,той не губи семето си.Мъдростта си е получил ,пътешествайки по Индия и Тибет.Има девет жени.Абе това,дори не е човек,а някакъв сгъстък енергия.

В прозореца на стаята,където учителя ме прие,меко се лееше светлината на залеза. Светлина струеше и от неговите очи.Аз събрах сили ,и попитах за проблема си.
- - Това е хубаво,това е нормално, - успокои ме учителя. - Просто твоята сексуална енергия се трансформира в духовна енергия.
«А какво да правя с тази енергия? –горчиво помислих аз. - Къде, извинете, да я пъхам?» Но не се реших да попитам.

Дупка в главата

Седя на земята в йогиска поза.На очите ми е все същата лента.Вятърът от морето обдухва голото ми тяло,меко шуми бамбука.От тъмнината ме обгръща вълната ня музика.Под ритмични удари на барабани ,гърлен глас, глухо пее някаква древна мантра.Вибрацията на музиката ме пробожда под сърцето,върти се в корема и отеква с трепет в ръцете.Замайва ми се главата.Веднага ме обхваща усещане за самота. Огромно чувство на жалост към себе си ме превзема напълно.. Внезапно осъзнавам себе си, като дете ,малко момче,изгубено в пустинята на Безкрайноста.Аз ридая,сълзите предателски, текат по бузите. От неочаквано докосване се сепвам,като от удар на ток.Нечии ръце ме галят по бузите,меки устни събират сълзите от лицето ми.Няколко длани нежно докосват тялото ми.Женски бедра обгръщат врата ми с нежна прегръдка.Усещането за нереалност се усилва.И ми се струва,че това не са ръце и тела.Имам чувството,че летя в центъра на огромно ято бели птици.Вълна от топлина и светлина ме пронизват,топла вълна облива всичко.Това не е просто оргазъм,това е много повече.Струва ми се,че в мен влиза самата Любов.В главата ми нещо се руши,размива се,и съзнанието изтича.Още съвсем малко ,и…

- После всичко пропада.Няма музика,само шума на тръстиката и далечният стон на морето.Свалят ми превръзката от очите.В очите ми –жълто зарево.В прострация виждам около себе си десетки голи мъжки и женски тела.Телесната маса въздъхва и постеннва в различени гамиАз трудно си спомням,кой съм аз,и главно-къде. Кореспондента ли, е този,който сънува,че е пеперуда,или това е пеперуда,която сънува,че е кореспондент?
Това беше едно от последните ми изпитания.От този момент с мен се случи странна промяна.Не,мъжките ми функции се върнаха,но работата е там,че аз също започнах да се усещам малко просветлен.Проблемите и грижите за продължаване на рода,печеленето на пари и оцеляването,като ,че ли ме изоставиха на съвсем.Всичко наоколо ми се представяще като нещо лъчезарно,мило и родно.

Във влака до М.,върху леглото на спалния вагон,аз тихичко плаках от щастие,усещайки се като пълноправно ядро на световното съзнание.

- И в редакцията всичко ми се стори прекрасно.Дори планините от фасове в пепелниците,от които преди ми се повръщаше. Дори се опитах,да покажа на една колежка,семейна жена,няколко упражнения от семинара. Тук редактора ми се усети,че експериментите с подсъзнанието не са минали покрай мен безследно:
- Знаеш ли,какво,я си върви в къщи,купи някакво питие,а ако по пътя срешнеш и някаква мадама... С една ,дума,не пропускай.

Погледнах го с любов и състрадание.Какво може да разбира този човек от живота,след като не е вдигал по жалките си чакри божествената енергия Кундалини?Човек,който никога не е изпитвал това,така и няма да разбере вълшебното усещане на огнената топка във влагалището.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от vidiya на 06.03.09 20:28.</EM></FONT></P>

Редактирано от vidiya на 06.03.09 21:51.



Тема Най-добрия довод на Митко BMWтонови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано07.03.09 09:58



Снощи бях на Салса парти. При нас седна едно момиче, което се оплака от болки в гърба. Цяла вечер почти не танцува и видимо не се чувстваше комфортно. Та ми светна какъв е най-силния довод на Митко BMWто, който ми е бил под носа през цялото време!

Какво си пожелават най-много хората? Здраве! Без здраве, колкото и да можеш да се забавляваш, колкото и много да знаеш, единственото, което можеш да правиш е да стоиш на масата и да говориш с други хора за танцуването, но не и да танцуваш!

Ето затова ми харесва толкова много Даоизма - защото е прост и естествен. Подрежда нещата според приоритетите:
- На първо място поставя Здравето, неговото връщане и укрепване.
- След това следва регулирането на трите съкровища: Дзин (тяло), Ци (дишане), Шън (Ум).
- И едва след това се започва с алхимията.

Прескачането на първата стъпка и част от втората не води до резултати. За здравето казах и е ясно - всеки знае от личен опит какво иска и за какво мисли, когато нещо го боли.
За Дзин също е ясно - изчерпването на Дзин води до старост, болест и смърт. А липсата на Дзин, който стои в началото на алхимичния процес, прави целия процес невъзможен.



___________



Тема Re: Къде ми е ерекцията?нови [re: vidiya]  
Автор imprint (познат)
Публикувано07.03.09 11:11



Красива Видия,
ти си също и щедра! благодаря ти за този разказ - аз имах нужда от него!

сърдечна прегръдка!

"сияйно пусто отвъд"


Тема Re: Ин и Ян при сливаненови [re: Mиpo]  
Автор a6ooo (непознат )
Публикувано07.03.09 13:04








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.