Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:25 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: любовта в интернетнови [re: L.L.]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано23.02.09 21:06



Виртуалната любов е като виртуалното прикриване - никой не те търси, но се криеш.

В олимпиадите за хора с увреждания има много желание за живот и за борба.

___________



Тема Re: любовта в интернетнови [re: vidiya]  
Автор Mиpo ()
Публикувано23.02.09 22:32



Обична Видия, толкова е красиво да се благодари само за внимание. Даже и ако това внимание не е могло да те разбере. Чувал съм, че забелязването можело да става и без директен контакт или обръщение. Т.е. липсата на обръщение можело също да е форма на обръщение. Надявам се да ме разбереш, ако ли пък не, аз на свой ред ще ти благодаря за неразбирането.

Защо съм ти напомнил, че сме в Ошо клуб? За да ни споделяш по-често от любовта, с която Ошо те изпълва. Не бъди стисната да минаваш само „от време на време”.



Ако смяташ, че Ошо е духовен терорист, то пак е нещо около духовността. За мен думата духовност не е пошла. Въобще, думите не са пошли. Човешките умове ги правя такива.

Тъкмо ми стори, че си миродавна (т.е. даваща се на миро) и взе, че го отрече. Хм, май някакви виртуални фантазии са ме налегнали... А ми беше харесало.

За разлика от кастанедианците по-долу, аз споделям твоето мнение, че даже и чрез нета може да има любов. Любовта е в хората, а каква е средата за предаване, това са подробности. И за това те целувам сега.


П.П. Като пишеш дълги неща, оставай по един празен ред след всеки параграф. Така е по-практично за спиране и медитиране там.



Тема Re: освбождаването на любовтанови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано23.02.09 22:38



Виж в постинга си, колко подобно си описал неща, за които не те питам (но явно са на сърцерто ти), а за това, което те питам по същество в тази тема – нищо. Не усещаш ли дисбаланса.

За дзинове и енергии сме говорили много пъти и може пак да говорим другаде. Пробвай сега по темата, по която всички наоколо споделят нещо.

Случвало ли ти се е да се влюбваш и какви са ти впечетленията от това "нещо"? И въобще, влизайки в разни по-дълбоки взаимоотношения с жени, освен спорене и секс, заблелязал ли си и нещо друго да се поражда в теб към тях? Нещо, което да има отношение към настоящата тема за любовта.





Тема Re: истории с учителки и директорката имнови [re: Mиpo]  
Автор жepaв ()
Публикувано23.02.09 22:40



а-ха, а-хаааа, така си и мислех... оттогава насам не срещаш много-много хора (имам предвид жените в мъжко-женските отношени), а?... правиш си срещи с Цялото, значи...не е лесно да си в човешка форма... или ти не се оплакваш?



аз дали те приемам? приемам те, Мирчо, напълно х х х
и съм асолютно благодарна на Цялото, че ме срещна с теб всеки си ходи по пътя и си събира плодовете му - кой каквито може да обере и си учи уроците, щото, те се заплащат с плодове. или обратното, не знам кое е яйцето и кое-кокошката
обичам те всъщност, и заради това те приемам

за капак - чувствам се свободна да си летя накъдето си искам. което и правя

поздрав най-сърдечен с много любов и радост
светлината и вятъра - от теб <P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от жepaв на 23.02.09 22:44.</EM></FONT></P>

Редактирано от жepaв на 23.02.09 22:46.



Тема Re: любовта в интернетнови [re: L.L.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано23.02.09 22:48



А ако всичкото това не е в интернет, не се ли вижда? Според мен, ако човек се е затворил за любовта и будността, и в идеални реални условия да е, пак ще е в мизерия... А пък, ако е отворен за тях, и в интернет да е, любовта и будността му пак могат да го учат.

Интересно как често кастанедианците в торбата с многото решения, от които могат да се поучат, все ще извадят „нещото”, от което няма полза.



Здравей, радвам да се да те видя. Пък било и виртуално.



Тема Re: любовта в интернетнови [re: vidiya]  
Автор жepaв ()
Публикувано23.02.09 23:15



Здравей, Видия.
Прекрасен разказ! (искам да те помоля само няколко трика за интернет писане да включиш - да отделяш параграфите с един празен ред, да правиш малки параграфи. така се чете по-лесно. извини ме за съвета, но го правя заради себе си - имах затруднение в началото да чета точно заради това, че очите ми трудно разделяха редовете...)

Казвах, прекрасен разказ! наистина! напомня ми за първата ми виртуална любов(ех, първата любов - знаете...

). Човекът, с когото я споделях, беше за дълго много далече. Средата не беше интернет, а смс - доста скъпо удоволствие но - няма прегради пред любовта тогава разбрах, че имам силна интуиция. Имаше дни, в които 'помирисвах' присъствието му и мириса на гората до къщата му имаше моменти, в които знаех къде стои и за какво мисли по същия начин усетих и кога се отдалечи от мен но се опитвах да се убедя, че сетивата ме лъжат... сетивата ни са много повече от това, което официално наиричаме 'сетива' - вътрешните ни са с невероятни възможности. оказва се. човек трябва само да слуша достатъчно внимателно и ще се чуе с времето тази сетивност само може да се развие, което си е цял нов свят...

а иначе, до колко е истинска виртуалната любов и т.н. ... ами истинска е, ако е истинска - дали е виртуална или реална няма значение, чуството е в сърцето, а не в средата. аз не съм фен обаче на виртуалната любов. и то може би точно заради тази ми първа опитност - моят човек тгава не издържа на виртуалността и се пресегна към близкостоящата реалност усмивам се, но част от сърцето ми още плаче та и аз така сега - предпочитам близкостоящата реалност... не искам да наранявам по този същия начин сърцето си отново... това е истината ми...

оттук насетне идва въпроса за коя любов говорим. през цялото време си мисля, че има някакво недоразбиране за какво говорим, поне за мен. струва ми се, че има няколко вида любов (в някой от езиците имаше много и различни думи за любов, при нас поне са две, а не само една - както в английския )

мен напоследък ме интересува т.нар 'зряла' любов. както ветерана nontheless справедливо отбеляза - можем да се влюбим във всеки и във всичко. и на сутринта (когато розовите облаци след първоначалното влюбванесе утаят) да се окажем с монстър в леглото (образно казано) това, което мен ме интересува, е какво идва после - когато първоначалното влюбване отмине. знайно е - за ошовистите би трябвало да е - че живота е оргазмен по природа. колко дълго го задържате оргазма в отношенията си, мх? това изглежда оф-топик на въпроса за любовта в интернет, но на практика не е, защото касае и този вид любвно общуване...



Тема Re: любовта в интернетнови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (златната жаба)
Публикувано23.02.09 23:18



Според мен, ако човек се е затворил за любовта и будността, и в идеални реални условия да е, пак ще е в мизерия... А пък, ако е отворен за тях, и в интернет да е, любовта и будността му пак могат да го учат.

Да.



Интересно как често кастанедианците в торбата с многото решения, от които могат да се поучат, все ще извадят „нещото”, от което няма полза.


Има. Цели две мнения. Безценни.

Здравей, радвам да се да те видя. Пък било и виртуално.

Странна е радостта на водните зодии - водна.


Как беше...? Мръц? ... Мърц?... Да приемем, че е било Гмюц.



Тема Re: любовта в интернетнови [re: mo32]  
Автор imprint (познат)
Публикувано23.02.09 23:23



кастанедци, рулирате!



стъпка по стъпка

Тема Re: любовта в интернетнови [re: mo32]  
Автор L.L. (златната жаба)
Публикувано23.02.09 23:26



Да, верно е. И все пак се питам, защо някой, който не може да ходи се мори на 200 метра "бягане", когато би могъл да тренира стрелба кажи - речи наравно с хората без увреждания.

По същия начин и с любовта, импотенцията, виаграта и интернет. А нещата могат толкова добре да се ползват по предназначение - интернет, като източник на информация. А това, дето не може да люби, със сигурност може отлично да прави нещо друго - да пишка, например.





Тема Re: любовта в интернетнови [re: Mиpo]  
Автор vidiya (непознат )
Публикувано23.02.09 23:50



Миро,миличък Шани,невероятно хубаво е,да ме караш да се смея до сълзи!Благодаря ти!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.