Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:17 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: любовта е...нови [re: L.L.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.02.09 12:27



Именно, когато човек види мазалото, може да мине отвъд него. В противен случай ще си остане винаги в него, колкото и да отрича любовта.

Понеже се познаваме от повече от 15 г (брей как времето лети

), да ти кажа, че от самото начало на запознанството ни съм виждал любовта в теб... И разните войнски доспехи не могат никак да я скрият . Прегръщам те.



Тема Re: освбождаването на любовтанови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.02.09 12:43



Мо, разсъжденията, които си написал нямат нищо общо с любовта. За да се усети любовта, едно друго сетиво трябва да се отвори в човек... Без него, философстванията на тази тема са като тези на слепия за светлината. Ако се питаш къде се намира това сетиво, потърси нещото, което го има в споделянията всички хора наоколо, но липсва в твоите... Но за това НЕ изпозвай ума, защото пак ще се завъртиш в познатия ти кръг. А светът е много повече...





Тема Re: освбождаването на любовтанови [re: Mиpo]  
Автор нeй (непознат)
Публикувано25.02.09 14:26



Нагледен пример, колко е фалшиво приемането, което така рекламираш.
Човекът е изредил систематично основни черти в човешката матрица, които са част от живота....и споделянето на всички хора наоколо произлиза от тях





Тема Re: любовта е...нови [re: Mиpo]  
Автор Aye!!! (@-}--)
Публикувано25.02.09 14:37









Тема Re: освбождаването на любовтанови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано25.02.09 15:54



Миро, опита ми показва, че когато свършат аргументите, свършва и приятния, взаимно полезен разговор.

Темата не е разум срещу чувства - една изтъркана дихотомия, която е безсмислена и непрактична. Не живеем във Викторианска Англия и това не е роман на Джейн Остин. Аз лично не бих си градил мирогледа и живота върху любовни романи, но пък хора всякакви.

Ако имаш някакви доводи, аз съм насреща.

___________



Тема разказитенови [re: vidiya]  
Автор вoл нoмep дeceт (непознат )
Публикувано25.02.09 17:27



Здравей, Видия.
Харесвам как пишеш

странно как никой още не ти е отговорил с писане. аз затова съм тук сега. Искам да продължа да чета това, което пишеш. Не знам как да направя така, че това да стане, затова реших аз да съм този, който ще ти отговори с писане - ти отправи покана. Приемам я лично.
Дано и онзи, когото викаш с разказите си, да ги е прочел, защото наистина са красиви.



Той я увлече. Завладя я без тя да разбере как. Водеше я, а тя го следваше. С удоволствие – старата игра между първия мъж и първата жена. Просто се случи, някак. Имаха толкова общо помежду си, бяха вървели по едни и същи пътища и не бяха се срещали. Познаваше го от години, беше просто познат. Пътищата им не се бяха пресекли тогава – може би за да го направят сега. Имаха толкова неизвестни, имаше толкова пространство помежду им, никой не му отдаваше значение. Все едно утре ще излязат в града и ще се срещнат, очи в очи.

„Защо ме обичаш?”каза той… Тя се зачуди. Има ли отговор на този въпрос? Защо мъжете искат да знаят това? Това ще даде ли отговор на магията. Това ще разбули ли тайната. Какво иска да чуе той. Какво ли иска да му каже тя. Кой си ти за мен…кой съм аз за теб. Какво ни кара да сме тук и да се докосваме… какво кара реката да тече към морето, какво кара тревата да расте?

Той я дочака, той я плени. Тя искаше за него пленяването да е било удоволствено. Мислите й все кръжаха наоколо му. Трябваше да прави страшно много и важни неща. Но не можеше да се съсредоточи в друга посока. Усещаше се увлечена от вихъра край него. харесваше й да се губи така. Реши да последва мечтанието си и замина за дивата си къща извън града.

Беше привечер. Луната беше почти пълна. Тя искаше да го срещне и днес, отново. Но нямаше как - градът проблясваше в далечината, заедно с интернет - тъй далече. Нямаше друг изход освен да опита да го срещне в пространството помежду – отвъд физическата близост, отвъд кабелната връзка, в най-виртуалния и-нет - имагинерния. Излезе на двора. Нощта беше топла. Небосвода над нея се отвори и разпръсна из себе си купища древни звезди, трансгалактически мъглявини и постоянно избухващи свръхнови. Тя се отпусна по гръб на мократа трева.

Беше тихо. Толкова тихо! Тишината – с нож да я режеш.
Чудеше се как ще дойде, дали ще го усети да идва. Дали без светлината на екрана ще усети светлото му присъствие до себе си. Зачака и се остави на случването.

…това, което дойде, бе слънчев потоп от вятър, кълбо от сияеща газообразна вода, гъста светлина, която издуха всичките й атоми, чак до сърцевината на костите й. Дъхът й спря. През нея протичаха токове, ветрове, потоци, трябваше да удържа всички тях без да загуби формата си, още не, рано е. Усещаше се преливаща от светла фосфоресцираща течност - нещо меко и силно, което се излива в постоянно растящото около нея кълбо през очите и ръцете й, през дъха и всичките й телесни отвори. Сърцето й биеше, коремът й, слабините й пулсираха. Дишането й беше като на катедрален орган - въздухът влизаше от низините измежду краката й, разтваряше я и се вливаше в гърдите й. Задържаше се така незнайно дълго време като я изпълваше до горе със ветлината си и излизаше по същия път обратно, с налягане.

„Здравей отново” усмихна се тя, „и добре дошъл в покоите ми”. Облегна се на меката ухаеща земя и се отдаде на прилива.



Тема Re: освбождаването на любовтанови [re: mo32]  
Автор imprint (познат)
Публикувано25.02.09 18:10



Хей, момчурля


Много сте мили и сте страшно симпатични търсещи хора
Не мога да пиша много, но ще ви предложа в търсето на корените на любовта да проверите какво се случва с човека в развитието му чакра по чакра, чакра по чакра

Вижте кое кога се отваря, развива, кога и кой дава любов в началото. дотук с подсказките. Ще пиша, когато мога. Но общо взето всички въпроси на Мо имат смисъл в неговото търсене! Този дългия постинг на мен много ми хареса - аз искам да ти отговоря и ще го направя. Скоро

Работата е там, че за да пише човек по този начин, трябва да изяснява фона, който ползва за обясненията си. Щото е пълно с теоретици, които говорят за същността и смисъла на любовта. На тези теоретици критичността не може да противостои убедително, тъй като теориите се базират на наблюдения и факти. За пример - Берт Хелингер и семейните констелации. На български книгата на Свагито се казва 'Корените на любовта', заглавието не е случайно.

мир вам, и любов!

стъпка по стъпка

Редактирано от imprint на 25.02.09 18:12.



Тема Re: любовта е...нови [re: Aye!!!]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.02.09 18:41



Виждайки, че си ми писала и преди да вляза още в постинга ти, исках да ти кажа нещо. Но като влязох и ... стана точно както си го показала.



Няколко часа по-късно, все пак да ти го кажа. Понеже пишеш за тантра и значи си си върнал дара за словесна комуникация , къде усещаш гранците на Любовта/любовта/лЮбОвТа си? Не е спешно, когато се роди.



Тема Re: освбождаването на любовтанови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.02.09 18:45



Мо, Любовта няма нищо общо с любовините романи и чувствата, които са ти познати. Любовта не се опознава с аргументи. Не че аргументите ти са добри или лоши, просто не става с тях. Някога и аз съм имал подобни на твоите аргументи, даже и повече... Така че няма смисъл да ги дискутираме.

Трябва да си готов да влезеш в Нея..., да се разтвориш в Нея..., да се роди нещо ново в теб... Това исках да ти кажа, а не да водим някакъв приятен безсмислен разговор. Най-хубавото започва именно, когато свършват аргументите.

П.П. Няма по-скучно нещо от това да се говори за любовта с човек, който не я е изживял и подхожда към нея с ума си. Хм, трябва много Любов за това...



Тема Re: освбождаването на любовтанови [re: нeй]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.02.09 18:47



Нищо не рекламирам. Просто се забавляваме с приятели. Чудесни същества има в тази тема.

Като са ти интересни чертите на човека, обърни се към него, не към мен. Насочи любовта си към него... Поне аз не ревнувам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.