Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:27 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: пълната свободанови [re: жepaв]  
Автор vidiya (непознат )
Публикувано24.02.09 19:09



Жеравче,тъй като се вглеждаме една в друга,позволи ми да допълня вчерашният разказ,с неговото реално виртуално продължение.


@
ТЯ:Тя стигна до стойката на бара и поръча:
- Донесете ми,моля,литър минерална газирана вода,четири парчета лимон,две сламки ,капучино,но сипете в него двойна порция амарето,и ми дайте ибутилка червено сухо вино,с две чаши.

След което,седна зад масата и отвори лап-топа.
След минута,компа и показа,че той е тук.
-Хей,мила,здравей?
Тя зарадвано се усмихна.
-Прекалено силно ми липсваше.Аз съм в кафенето на нощния клуб на един хотел .Седнала съм недалеч от бара,зад който ме гледа изумен барман,пия минерална вода с лимон и поръчах бутилка червено вино.Сега ще ми я отвори.Освен барманът,който не се смята,тук няма никой-тук сме сами-само ти и аз.


Без да дочаква реакциятаму,тя написа:
- /…../, след минута ще ти подхвърля всички сведения за мен ,а ти,моля те, ме съблазни . ЩЕ МЕ СЪБЛАЗНИШ ЛИ ДНЕС В ТОЗИ КЛУБ????????
- Направи го,моля те.Ние нито веднъж не сме били заедно в нощен клуб,сами,така,че в кръвта ми да има алкохол.И втори път,не се знае,кога би могло да се случи.Отвори бутилка червено вино,което несъмнено имаш и затвори вратата на стаята си.

Тя спря и викна на бармана:
-Не бихте ли могли,в крайна сметка, да пуснете някаква музика? Б. Б. Кинг... - и добави: -Моля.
"Този барман, май вече на нищо не се чуди ", -помисли тя.

След минута в този тъмен,но изведнъж станал,толкова уютен клуб,зазвуча блус.
- /…/ за да ти е по-лесно и за да имаш всички шансове,които имат и другите,ще ти съобщя,най-главното за себе си.Днес съм с тъмнозелен дантелен сутиен,откопчаващ се отпред,черна прилепнала блузка с три копчета,която се облича през главата,днес съм изключително красива,защото цикълът ми свърши преди два дни,на устните си имам гланц,и е достатъчно да ги докосна и по тялото ми ще тръгнат мравки. Освен това,сега звучи блусът на любимият ти Б. Б. Кинг, а в главата ми бродят такива невероятни мисли,че дори подсъзнанието ми се изчервява.С една дума-имаш всичко,което трябва.Клавиатура,интернет и твоите желания.Моето желание-също.Така,че,ЗАПОЧВАЙ.

Звучеше любимият и фрагмент "Dangerous Mood" в изпълнението на Кинг и Джо Кокър, а тя разкопча всички копчета на блузката си,наля си пълна чаша вино ,седна удобно на плюшения стол,сложи ръце на клавиатурата и се втренчи в екрана.Той вече пишеше всички нежности,които тя така очакваше,а тя се замисли,как така се случи,че точно днес облече именно това бельо. Вдигайки чашата с вино,тя на секунда откъсна поглед от монитора.Барманът седеше неподвижно,с отворена уста,и изглеждаше,че се срахува да диша,за да не попречи на това,което започваше тук.
@
ТОЙ: Затвори скайпа ,все едно,че наистина им предстоеше да се разделят.И при това помисли,колко далеч са навлезли във виртуалният свят,научавайки се да живеят в него така,както и в реалния.На хората понякога им се иска да се разделят,за да имат възможност да тъгуват,чакат и да се радват на завръщането. И тяхната връзка,която за сега по никакъв начин не биха определили и на която не бяха дали название,не беше по-различна.Те също искаха същото.Те не забелязваха,или даваха вид,все едно,че не забелязват,че през цялото време живеят разделено и това няма нищо общо с физическото разделяне,което се измерва с разтоянието.В техният случай няма абсолютно никакво значение ,дали ги разделят 1000 или 10000километра. В общоприетият смисъл ,те не се отделяха един от друг.Най-много да сменят геотрафските координати на компютъра,който ще ги свърже,но те не се разделяха в смисъла ,в който се разделят разделящите се хора.Тяхното разделяне беше двояко,както и всичко в кибер-света. Те или бяха един до друг,”на една ръка разстояние” или в нета. В и-нета всичко е еднакво далечно или еднакво близко,което всъщност е едно и също.На тях,както и на всички ,им трябваха раздели,но за разлика от всички други ,не за да се радват на завръщането.Те се разделяха,за да се срешнат най-после.

P. S. Не мислиш ли,че процеса на очакването удължава самото очакване?Аз не мисля така.Аз съм уверена в това.
Долети най-после.



Тема Re: пълната свободанови [re: vidiya]  
Автор жepaв ()
Публикувано24.02.09 19:22



Видия


както някой вече каза...
тук ние някак правим едно общо нещо
това, което един казва, е изричане усещането на друг

много любов



Тема Re: пълната свободанови [re: nonetheless]  
Автор vidiya (непознат )
Публикувано24.02.09 19:38



В никакъв случай не си ме обидил.Имам достатъчно истинска любов в мен и я споделям с теб с благодарност.


П.П.Когато говорех за астлология,нямах пред вид познатата екзотерична такава.Имах пред вид,езотеричната астрология,в която не се разглежда личноста,а пътуването на душата през всичките знаци и домове,връщането и обратно в знака/ако не е взела изпита/ и преминаването и през всичките Кръстове на вселената,докато се възроди в светлина.Всъщност,използвах астрологията като пример,без желание да ти я натрапвам.Ако ти е интересно,книгата се казва "Езотерична астрология",Алис Бейли.Тя преобърна изцяло преставата ми за поп-астрологията,както и ме убеди в нейната ненужна комерсиалност.



Тема Re: пълната свободанови [re: vidiya]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано24.02.09 19:46



Добра благодаря, ще погледна Алис!


Душата не пътува, мислите пътуват през душата като вълни през море и мислите са тези които пътуват в мрака докато намерят светлината която да носят!



Тема Re: пълната свободанови [re: жepaв]  
Автор vidiya (непознат )
Публикувано24.02.09 19:47



Няма как,да не ти се поклоня!


Любов и в теб!



Тема Re: любовнови [re: nonetheless]  
Автор L.L. (златната жаба)
Публикувано24.02.09 20:19



И решаваш да покажеш на тая връткава любов кой командва тук, в края на краищата!





Тема Re: любовта е...нови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (златната жаба)
Публикувано24.02.09 20:41




Да, царе сме на международното положение...

... Личен опит.... Според личния си опит в Любовта, едва прохождам. Всичко досега е било мазало. Мазало от очаквания, претенции, тревоги, страхове, кошмари (да, без майтап - имаше и кошмари, всъщност какво говоря, то беше преобладаващо количество кошмари) и някви хора, дето искат нещо от мен с голямо И, а аз им отвръщам с подобаващ тормоз. Или обратното. Денонощна истерия и писъци.

От сравнително скоро нещо ново дойде в живота ми. Тихо, нежно и спокойно, като дете, като цвете, като топла земя. И когато спрях да крещя, открих, че в промеждутъците тишина мога да чуя звука на сърцето си и как дишам с утробата си, всъщност. И тогава мога да усетя онова, което ги свързва, а после и да усетя как то може да ме свърже с всичко останало... Това бих нарекла "любов".

Но понякога пак бълнувам и се стряскам от собствените си кошмари, случва се.


Редактирано от L.L. на 24.02.09 20:44.



Тема Re: пълната свободанови [re: nonetheless]  
Автор vidiya (непознат )
Публикувано24.02.09 20:43



Красиво говориш за пътуващите си мисли.Пътуването,на душата,което споменах ще ти разкрие Тибетеца.Друг е въпроса,дали ще се съгласиш с него.



Тема Re: любовнови [re: L.L.]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано24.02.09 20:54



Беше много трудно и... много интересно. Предната вечер се бях срещнал с половинката, а на другият ден половин ден бях в мечтанието и в опита си да се измъкна от него, втората половина бях в тъгата.... .. интересното беше че всичко ми се прожектираше и визуално като си затварях очите.



Тема Re: любовнови [re: nonetheless]  
Автор L.L. (златната жаба)
Публикувано24.02.09 21:05



Това с отпечатващите се преживявания при мен няма нищо общо с любовта. Може да ми се прожектира визуално и филм, който ме е впечатлил с нещо, при това съвсем не задължително да има общо с любов. А от тъгата ме излекува една такава "половинка"... с половинчата любов, ха!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.