Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:40 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: любовта в интернетнови [re: L.L.]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано24.02.09 08:33



Нещата не са съизмерими.

Физическото увреждане има съвсем различен произход от импотентността. Надали някой си е загубил ръката от прекалена употреба. Освен това, "бягането" е начин човек да надмогне загубата, докато при импотентността е зор да си върне удоволствието.

За интернет - той е като всичко останало. И вестниците не се ползват само за информация, просто липсва момента с интерактивността, Иначе манипулацията, клюката, личния интерес и т.н. са преди информацията.

Но ако караме така, ще стигнем до стрелата, огъня и колелото, които вместо за отопление/всетлина, лов и превоз, са се ползвали за палежи, войни/убийства и военни машини. Природата на ума.

___________



Тема Re: освбождаването на любовтанови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано24.02.09 09:22



Миро, първо аз те попитах нещо, което ми стана интересно в твоето изказване Ще го повторя за трети път: какво разбираш под това, любовта да не е освободена?

Първо не е учтиво да се отговаря на въпроса с въпрос. Второ, досещаш се за какво ми говори това.

На мен наистина ми стана интересно какво имаш предвид, а ти тръгна темата да оправяш. Или искаш отправна точка, като си мислиш, че въпросите са неудобни за мен, или няма какво да кажеш. Понеже, както ти казах, освен сериозност и искреност, влагам и немалка доза забавление във всеки разговор, ще ти дам отправна точка, па белким кажеш нещо по въпроса с освободената любов



В отговор на:

Случвало ли ти се е да се влюбваш и какви са ти впечетленията от това "нещо"?



Естествено - не съм расъл в саксия и социализацията не ме е подминала. Мнението ми е, че рова 'нещо' е една силно надценена емоция, която се използва за заместител на реална цел в живота.

Примери: много хора се разделят, развеждат; много хора си изневеряват; много хора буквално не се понасят, но се търпят или заради децата, или заради напредналата възраст, или поради други семейни или социални причини. Ако любовта беше такава универсална ценност, защо повечето хора вечно я преследват, а не я изживяват? Защо са нещастни, а не щастливи?

Забележи, че моите въпроси всъщност са отговори.

В отговор на:

И въобще, влизайки в разни по-дълбоки взаимоотношения с жени, освен спорене и секс, заблелязал ли си и нещо друго да се поражда в теб към тях?



Да - дълбоко уважение, искрена привързаност, огромно доверие. Ето какво уважавам: една жена да се грижи за себе си, разбирай да поддържа тяло/дух в оптимална форма; да мога да разчитам на нея, да е оправна и борбена, така че да ми пази гърба - т.е. да е най-добрия ми приятел, с който да споделям и на който да разчитам.

И най-важното - да може да се забавлява и да се радва на живота!

В отговор на:

Нещо, което да има отношение към настоящата тема за любовта.



Ти кажи доколко има връзка по темата. Смяташ ли, че това е просто друго описание на Любовта?

Предполагам, че ще наместиш нещата в графа "нищо ново, нищо заплашително". Нека не правим нещата толкова удобни - ако не попадна на жена, с която да споделяме част от Пътя си, тогава не се тръшкам, не страдам, че никой не ме обича, че съм самотен и прочие. Не изпадам в истерия по търсене на истинската Любов. Човек така или иначе е сам, останалото е дар, който може да го има, а може и да го няма.

Мисля, че ти дадох достатъчни отправни точки.

П.П. И да, нека оставим дзиновете настрана, поне за сега. Щото щом в тях еропейския християнски запад е припознал Любовта, то значи всеки може да открива и намира каквото душа му поиска.

___________

Редактирано от mo32 на 24.02.09 09:25.



Тема Re: истории с учителки и директорката имнови [re: Mиpo]  
Автор жepaв ()
Публикувано24.02.09 09:48



сега. има нещо, което мисля, че не съм изказала достатъчно ясно. като казвах 'случвало ли ти се е да влизаш в интимни отношения с друга жена' нямах предвид сексуалните взаимоотношения. мислех, че няма нужда да уточнявам какво значи 'интимни отношения'. но май има нужда.

имам предвид, като си правиш среща с Цялото отдвъд човека отсреща, успяваш ли да видиш човека отсреща или ти е доста прозрачен? наскоро в някаква друга тема някой казваше, че не трябва да се избавяме от егото, защото то е инструмента ни за развитие. и аз така мисля - и аналогично гледам на егото на човека отсреща като на инструмента за неговото развитие. е, според мен, когато тези две его се срещнат - тогава е шанса за истинско развитие, разширяване, за бум! и атомна експлозия. (отвъд оргазма - и по продължителност във времето и по ефекти

) затова ми беше въпроса, когато казвах 'ти срещал ли си други жени интимно след това', защото така, както говориш, ми звучи, че си имал много учителки, но никоя оттях не си срещнал наистина интимно - така че да рискуваш с истинската си наранимост да влезеш в равностойно отношене. учителския дискурс, бай дъ уей, ми влияе депресивно - не знам дали се забелязва, но усмивките ми заглъхнаха драматично

кажи сега по този въпрос какво мислиш

Редактирано от жepaв на 24.02.09 10:03.



Тема Re: любовта в интернетнови [re: vidiya]  
Автор жepaв ()
Публикувано24.02.09 09:48



така е



Тема Re: любовта в интернетнови [re: mo32]  
Автор L.L. (златната жаба)
Публикувано24.02.09 11:38



Нещата не са съизмерими.


За мен са. И в двата случая човек се опитва да компенсира някаква липса и се хваща за това, което няма, вместо да борави с това, което все още е на негово разположение. Гоненето на миражи е дълбоко залегнало в начинът ни на действие и отношение към света.



Тема Re: освбождаването на любовтанови [re: mo32]  
Автор жepaв ()
Публикувано24.02.09 12:35



хей, Мо, Миро
включвам се в разговора ви не като намеса, а за да си споделя нещо и аз, което ме вълнува по темата.

В първите си книги Мантак Чиа, макар също да говори за любов и емоция, вс епак подчертава и ролята на У Уей в целия процес.
и мен така са ме учили - че у уей е това, което, а не някаква насочваща работа по това или онова - независимо дали е орбитата или е сексуалната практика. и точно във връзка с това ми дойде следващото:

Та Дзин е поддържащото начало, основата която стои зад материята. Поради тая причина Дзин отговаря и за създаването на нов живот. Поради причината, че секса е удоволствие, което няма за цел зачеване на нов живот, Дзин се хаби и тялото остарява, разболява се и умира.

по логиката, според която отвъд ще отнесем онва, което сме развивали тук, интересно ми какво ще си отнесе човек, който основно се фиксира върху сексуалните практики. но може би трябва да питам някой будист, че те са вещи в отвъдното. а за хабенето на тялото с дзин - да, и това също се свързва с първото - че връзката с Духа става през у уей, а не през концентрацията. щото точно, ако му се оставиш - на Духа, на Дао - тогава ще те изведе където трябва. Другото е да му ходиш на егото по дирите.

сам Ошо - набеден сексуален революционер - казва (цитирам по памет), че човек може веднъж в годината да прави секс, стига да го прави качествено (т.е. с тотално осъзнаване и тотално отдаване). е, сега, както и в повечето му думи, преувеличаването се ползва като риторичен похват. но смисъла именно е "качество, а не количество".

е, това ми е включването.

а, имах още нещо да добавя - Ако човек е изпълнен с празнота т.е. отстранен и безпристрастен към емоциите и усещанията, как тогава ще изпитва любов и привързаност? тук за това си прав принципно. въпросът е обаче как се стига до тази празнота. Даосът казва - като се отдръпнеш и утихнеш. Ошо и тантра казват - като преминеш през него се освобождаваш. Това е разлика в пътищата, която води до един и същи краен резутат - освобождение от желанието



все пак, според мен и Ошо и Дао са за баланс, който се постига и в двата случая през медитация. това е и единствения инструмент, по който и двете страни нямат никакви противоречия това е централния път, по който да стигнеш до центъра

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от жepaв на 24.02.09 12:38.</EM></FONT></P>

Редактирано от жepaв на 24.02.09 12:49.



Тема Re: любовнови [re: L.L.]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано24.02.09 13:47



Другото е: в мечтите за любов няма място за омразата, а нормалното което се сбъдва вече ми го написа...





Тема Re: освбождаването на любовтанови [re: жepaв]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано24.02.09 13:49



Здравей, жерав. Много е хубаво, че се включваш! Радвам се!

Нашите разговори с Миро са дълги и всеки си отстоява позицията, та бих казал скучни. Добре е да има и друга гледна точка, която да е като камък, хвърлен в застояла вода.



В отговор на:

и мен така са ме учили - че у уей е това, което, а не някаква насочваща работа по това или онова - независимо дали е орбитата или е сексуалната практика. и точно във връзка с това ми дойде следващото:



Наистина У Уей е състояние, при това естествено състояние, което не може да се описва, а да се изживее. Не зная дали си се занимавал с Тай Чи, но там това състояние е отразено в началото и края на всяка форма (тао лу) с неподвижната, балансирана позиция. Чен Ман Чин казва, че това е като да усещаш как вятър минава през теб. Разбира се и това е само описание.

Ако трябва да дам синоним за У Уей, за мен това е отстраненост/безпристрастност.

В отговор на:

по логиката, според която отвъд ще отнесем онва, което сме развивали тук, интересно ми какво ще си отнесе човек, който основно се фиксира върху сексуалните практики. но може би трябва да питам някой будист, че те са вещи в отвъдното.



Нека оставим отвъдното на спокойствие и да се съсредоточим върху настоящото пътешествие.

В отговор на:

въпросът е обаче как се стига до тази празнота. Даосът казва - като се отдръпнеш и утихнеш. Ошо и тантра казват - като преминеш през него се освобождаваш. Това е разлика в пътищата, която води до един и същи краен резутат - освобождение от желанието



Споменатия от теб втори метод, ми се вижда малко алтав, щото всички преминаваме през страстите и тревогите на ежедневието и уж ги изживяваме, а те не отминават. Прилича ми на следното - за да се предпазите от хероин, пробвайте за да видите колко е гаден. Бъзикам се, но сигурен ли си, че точно това е позицията на Тантра?

___________



Тема Re: любовта в интернетнови [re: L.L.]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано24.02.09 13:59



В единият случай, може да си се родил с някакво увреждане, което е доста често срещано, докато импотентните по природа са изключително, дори пренебрежимо малко. Така във втория случай, човек добре се е подрудил за да си докара неможачеството на главата.

Замисли се, нима човек не оценява нещата, едва когато ги е загубил? Нима копнежа по Свободата не е също копнеж по нещо изгубено и осъзнал тая загуба, човек, да се стреми към нея?

И за да се върже с темата - Любовта според мен е един сурогат на Свободата. Копнеж по нещо неизразимо, насочен в социално приемливи граници, които като резултат имат възпроизводство на обществото, секс и нещастни хора. От гледна точка на Обществото обаче, личносто нещастие е приемлив негатив - някой ще страда, но насреща ще има деца и задоволено либидо.

___________

Редактирано от mo32 на 24.02.09 14:00.



Тема Re: пълната свободанови [re: jennifer_]  
Автор vidiya (непознат )
Публикувано24.02.09 14:17



Бллагодаря ти, Джен,прекрасен е расказът ти за твоята виртуална любов.В нея ти още веднъж показваш,как душите заредени с любов могат да общуват в пространството и времето.Красиво е,дай боже,всекиму,да го изпита!По този повод ме наведе на идеята,да направим едно сравнение,като тема за разсъждение.Знам,че ще предизвека противоречие,но все пак:
Леглото ли е по-романтично или старият комр?Май всичко зависи от това какво е станало на леглото и какво се е случило,благодарение на компа.За повечето преимуществата на леглото е очевидно и не подлежи на съмнение.Главно,благодарение на съседството на обекта,обонянието и осезанието/докосването/.Думите в леглото минават на втори план.Не споря.Само смятам,че с думи могат да бъдат заменени и аромата и докосването.Да,можеш да докосваш с думи/нали и тук това правим/.Дори по-нежно,отколкото с ръце.Аромата може да се опише така,че да получи и вкус и цвят.А когато от думите излизат и нежност и аромат,тогава….по-често трябва да изключваме компа.В леглото ,в такива моменти се изключва разсъдъка.
Благодаря,за споделените мисли,по този въпрос.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.