Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: освбождаването на любовтанови [re: imprint]  
Автор vidiya (непознат )
Публикувано26.02.09 17:26



Хей,imprint! Пак хвърли ръкавицата!Идеята за търсенето на корените на любовта и какво се случва с човека в развитието му чакра по чакра на мен лично,много ми допада.Няма значение дали медиците говорят за ендокринна система,или колко още марми-точки имаме,както и проекции на всеки орган върху телата ни,и дали имаме три мозъка-главен,гръбначен и коремен-приемам чакрата,като движещ сценарен ход в спектакъла на живота.Но ,както въввеки сценарий,трябва да има пролог,така нека той да бъде:

Медитацията и любовта

Медитацията по удивителен начин се съчетава с любовта. Потъвайки в медитация,разбираш,че целият живот пулсира във вибрация,която ние наричаме любов. Човешката любов е огледало на космическата любов,както и двигател на съществуването на жизнената сила(прана) и танца на енергията, известен като Лила, което значи игра на Бога. В човешко измерение секса става главният двигател на играта на Бога.Изследвайки сексуалната енергия ,човек се среща със същноста на живота и смърта.
Медицината на здравото тяло и ума, смята,че ако трябва да се излекува главата,тогава трябва да се работи с областа на половите органи.По същият начин,за да се излекуват половите органи е необходимо да се работи с главата. Духът отразява тялото, а главата- областа на слабините.Най-добрият начин да се отвори седма чакра,отговаряща за духовното просветление,е да се изучи първа чакра и да и се позволи да разкрие тайните си ,посредством медитацията.

Първо действие:

Муладхара

Няма да се спирам в описанието на тази чакра-има достатъчно казано по този повод.Предпочитам да мина директно към темата за

Освобождаване на застоялата се енергия от първа чакра

Основно действие,взето от практиката:

Повечето физически и психични заболявания са предизвикани от застоя на прана в сексуалният център.На хората са отсечени корените и това ги е довело към това ,че тяхното дърво на живота не може да се развива ,както следва. Героиня на расказа ми е жена с диагноза anorexia nervosa,която беше тъжно да гледаш виждайки как се топи изтощеното и тяло. Тя имаше мъж,но секса я дразнеше и не искаше да се занимава с това. Тя никога не беше изпитвала оргазъм,дори миеше гениталиите си с чувство за отвращение,за това дори не беше се опитвала да се занимава с мастурбация.Тя беше отхвърлила собственното си тяло.Всеки път,когато се хранеше,я мъчеха страшни колики,от което често и се повръщаше.Жената се интересуваше от духовния план на живота и я привличаха явления от нематериален план.
За да се намери източника на тази дисхармония и за да и се помогне да открие в себе си способност за самостоятелно излекуване ,тя беше подложена на Past life hypnosi.Водещата на медитацията и предложи да се отправи на пътешествие в собственото си тяло и с помоща на въображението да влезе в своят стомах. Жената се оказа в огромна пещера с олтар,където свещенник даваше човек в жертва.Целите стени бяха в кръв.Тя се доближи до него ,за да получи нареждания,но изведнъж разбра,че тя самата е този свещенник. Той каза: «Давайки тази жертва,аз се приближавам до Бога.Тя ще му хареса».Тогава водещата на медитацията го попита,има ли друг път да се приближи до Бога,и свещенника отговори: «Не, това е единственият път». Тогава водещата попита,има ли свещенника висша същност или душа,с която тя би могла да поговори. Да, имаше. Тогава,на духовно ниво,тя го попита,само чрез човешко жертвоприношение ли е възможно приближаването към Бог.И изведнъж жената почувства,че лети над цветна поляна.Тя видя двегодишно голо момиченце,лежащо в тревата.Детето,в блаженство се търкаляше в тревата,вдъхвайки аромата на цветята,попивайки с чистата си кожа слънчевата топлина и уханието на меката трева. Тялото на жената оживя от възторг.В това дете тя позна себе си.Те се сляха в едно цяло.
Изведнъж се появи майката на момиченцето и ужасно се разсърди.Тя напляска детето и каза,че не може да се прави така.Това е грях.Момиченцето няма да отиде в рая,ако постъпва по този начин.
Водещата на медитацията се обърна към духовното ниво на жената,за да помогне на детето да изкаже своята истина.И то каза на майката: « Аз съм вече в рая.Ти ме гониш от него.Махни се». Тогава жената получи катарзис и изхвърли гнева от целият си живот,който сдържаше потока на прана.Следващият път,водещата отново я накара да влезе в оная пещера.Оказа се,че тя е пълна със светлина,а свещенникът в нея танцува.Човешки жертвоприношения-нямаше. Няколко месеца след това жената силно се промени.Тя оправи здравето си,често се смееше и с удоволствие откриваше за себе си секса.
Това е един пример,за това,какво става с всеки човек под натиска на насилственото общество.Нас ни учат да се срамуваме от това,което се намира «от долу».така човек отсича себе си от корените си и препятства на екстатичния поток на жизнена сила.

Епилог

Нашата способност към оргазъм

Още одно заблуждение свързано с увереноста в това,че оргазма зависи от друг човек. Често хората мислят:«Не съм срещнал/а подходящия човек,затова не мога да изпитам оргазъм».Това не е така.Първо да изучим оргазма в тялото си,а след това ще можем да споделим тази изливаща се енергия с друг човек.Нека преди всичко,да кажем «да!» на своята жизнена сила,на корените, на нашето уникално дърво на живота.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
“Веселието е моята дреха,смехът е тялото на блаженството ми.Ще си построя дом ,там,където смехът предизвиква смърта,където любовта побеждава разсъдъка,където на трона седи- осъзнатоста.”

Бъдете здрави-един немаловажен аспект на любовта!



Тема Re: новите пространстванови [re: Aye!!!]  
Автор L.L. (златната жаба)
Публикувано26.02.09 18:05



колкото повече се депрограмираме, толкова повече ни изпълва.


Това ми хареса.



В този смисъл любовта не е домогване до нещо или постижение, а по-скоро освобождаване от/на нещата от/с които сме се разграничили. Т.е. - себе си. И прилича на размотаване на кълбо от обвързаности - накрая остава само една нишка, която може да мине през игленото ухо (там, отдето минават камилите на път за рая).



Тема Re: освбождаването на любовтанови [re: Aye!!!]  
Автор imprint (познат)
Публикувано26.02.09 19:10



Здравей, Айе!
аз често изричам името ти, или нещо подобно - поне като енергиен заряд, макар и да нямам теб предвид



Видях те и аз преди време в друг форум - май беше в йога и си казах 'ха, харесва ми енергията, която извира' :) но тъй като не говоря езика, които йогите говорят, нямаше как да се засечем

Та ето сега - благодаря ти за топлите думи и добра среща!

сърдечно!

стъпка по стъпка

Тема Re: освбождаването на любовтанови [re: mo32]  
Автор imprint (познат)
Публикувано26.02.09 19:11



Само са справка. отговорът дойде още преди медитацията. каза 'просто стой близо до сърцето си'

харесва ми, защото е тъй прост и го споделям, защото ми звучи универсален.

И в същото време и аз и ти сме свързани. Не метафизично, нито религиозно, нито мистично и т.н. А по най-прекия начин - въздухът който аз дишам, го дишаш и ти. Водата която пия е минала през милиони други тела. Всеки е свързан със всеки. Сигурно връзката продължава и там, където още не съм стигнал. Но дори на това ниво, аз съм свързан с хората, които обичам, и с хората, които мразя. И с хора, които нигога не съм виждал; с животни и растения, с цялата планета; с цялата Вселена...

благодаря ти за това! най-топла и сърдечна благодарност! проблема в ума и разделението от сърцето идва, когато забравим това.


любов и светлина!

стъпка по стъпка

Редактирано от imprint на 26.02.09 19:45.



Тема Re: любовни явлениянови [re: konopr]  
Автор imprint (познат)
Публикувано26.02.09 19:20



хм. какво ли виждаш?... плета се и аз като пиуе в къучища...

така че сега пояснението - ... каквото-такова

понеже ме питаш...

говоря за онази енергия, която в определен момент привлича жените към теб. нали каза - когато я има, я има. когато я няма - я няма. просто,ако може метафорично да го обясня, когато се вклюбиш в някоя жена, правиш достъп до едно голямо депо в теб. депото на любовта. това пък депо черпи от космическото депо. когато си свързан с това депо - тогава има много обилно от тази енергя и жените, а мен ако питаш и не само те, го усещат. тя любовта струи наоколо и ти я излъчваш изобщо.
когато си откъснат от това депо, тогава просто го няма - нито за една, нито за много жени.

според мен номера е човек да се свързва с това депо - да си мести събирателната точка, да е винаги близо до сърцето си и т.н. както и да се казва това - така че да е винаги във връзка с любовта си. защото тя е това, което ни държи цели

...ам туй малко поетично и патетично стана, ама нема като как...

светлина!

стъпка по стъпка

Тема Re: освбождаването на любовтанови [re: vidiya]  
Автор imprint (познат)
Публикувано26.02.09 19:32



Чак пък ръкавица!

тия писания са ми израз на тревожността на раздяла (separation anxiety) - усещам приключването на темата ми и се чудя как да се измъкна на затваряне, та надувам дишането да се разпъне окончателния обем, и да се изчерпи принципа е като си тук - бъди тук на фул. като те няма - те няма. затуй начи...

хубав кейс. ако ти е удобно да кажеш - кой води сесията? много хубава работа!

за смеха и здравето - ееее, какво има да говорим! с хахахаха! - напред

по-здрави и на теб!


п.с. а ти, Видия, си наистина красива! за мен е привилегия и радост да си общувам с такъв поток като теб! х х х
стъпка по стъпка

Редактирано от imprint на 26.02.09 19:46.



Тема Re: освбождаването на любовтанови [re: imprint]  
Автор vidiya (непознат )
Публикувано26.02.09 19:48



Дамата се казва Ма Прем Кавееша,но преди няколко месеца,тя напусна този свят.А за измъкването-още едно клише-като ръкавицата-по английски .
Благодаря и на теб-само здрави!



Тема Re: освбождаването на любовтанови [re: imprint]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано26.02.09 20:30



просто стой близо до сърцето си

Добър отговор. Искрен



___________



Тема Re: любовни явлениянови [re: imprint]  
Автор Aye!!! (@-}--)
Публикувано26.02.09 20:56



Понякога, когато сме магнетични, не сме всъщност в центъра си и не черпим от „космическото депо”. От наблюдения върху себе си го казвам и не само (eто защо някакви мачовизми при мъжете например, са ми минимум безразлични - не участвам в клишето просто). Та, в такива моменти може да станем енергийно лепкави, манипулативни, фатални

, обсесивни. Отново по конкретни наблюдения съдя, че зареждайки се от въпросното депо (както много готино си дала сравнeние), пак привличаме към себе си, но тогава качеството на привличане/привличащ/привличащи се, е различно. Много примери могат да се дадат в двете посоки, като първата от един момент натам става безвъзвратно непривлекателна.



Тема Re: новите пространстванови [re: L.L.]  
Автор Aye!!! (@-}--)
Публикувано26.02.09 21:00




Най-силно ме вълнува депрограмирането, активирането на все повече будност. Процес, в който освобождаваме любов. Чела ли си нещо от Джон Бейнс? „Науката за любовта” или „Развитие на вътрешния свят”? Първата ме впечатли с детронирането на романтичния призрак, познат като „любов”, с честния поглед върху илюзията „Купидон” и прилежащото й магнетично опиянение (в края на което казваме „Любовта си отиде”). Ние сме абсолютно роботизирани в разбиранията си за любовта – научени сме или да смятаме, че няма такова нещо, или да затваряме „нещото” в рамките на временна експлозия. Разбира се, че има романтичен момент и разбира се, че губим почва под краката си, когато се влюбим, но това все още не е любовта в своя цялостен израз. А и защо се пресягаме все към един и същ любовен стереотип, чудно...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.