Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема новите пространстванови [re: Aye!!!]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.02.09 13:58



Приеми "границите", за които те питам не като нещото, което те ограничава, а като пространството и посоката, която ти е интересно да изследваш и откриеш в себе си.

Сигурно усещаш в теб крайграничните райони между Познатото относно Ллюбовта и пространството, което е все още девствено в теб и нещо те тегли към него...

Като конкретен пример виж това, което ти сподели в една съседна тема като постигане на състояние на приемане, ако примерно неочаквано видиш любимия си с друга жена в много интимен контакт. Впрочем, ако Хуанджи не го интересува тантра погледа в споделянето на Джени, което всъщност го накара да пусне цяла тема, може тук да да влезем в него.

Що се отнася до моите граници, медитирам над усещането, което да вкарам в думи. Оформя се като една отделна тема, която може би ще пусна съвсем скоро. Знай, че това, което ще споделя там е началото, и това, което ми интересно е да навляза по-дълбоко в него...



Тема Re: любовни явлениянови [re: Aye!!!]  
Автор konopr ()
Публикувано26.02.09 14:00



аз искам един красив любовен гуру от женски пол





Тема Re: освбождаването на любовтанови [re: mo32]  
Автор imprint (познат)
Публикувано26.02.09 14:09



да, грешката е вярна - казах 'суфист', имах предвид софист, но може би ти си един потенциален екстатичен суфи ?



ще пиша пак

любов и радост!

стъпка по стъпка

Тема Re: любовни явлениянови [re: imprint]  
Автор konopr ()
Публикувано26.02.09 14:11



Здравей приятелко:)
разбираш си ги ти някои аспекти на любовта гледам аз:)

имам предвид, че е възможно да изразходваш енергията преди човека, който я е събудил, да се е обърнал към теб
може ли малко да поясниш? За енергията на привличане ли говориш? тя винаги е будна според мен, а иначе ако си говориим за влюбване, по мое мнение то винаги е взаимно. Ако е само едностранчиво, това не е влюбване а някакво самонавиване и самовнушаване





Тема Re: освбождаването на любовтанови [re: mo32]  
Автор imprint (познат)
Публикувано26.02.09 14:57



ех, значи, как да не ти отговори човек. потока го обръща на потоп


Така се получава, че лекарите, които разбират процесите в човешкото тяло, не са по-здрави от останалите хора, психолозите не могат да се справят със собствените си психични проблеми, а философите никога не живеят по начина описан в техните теории. Науката е отделена от човека - това е професия, която се практикува от 9.00 до 17.00. А после?

за научния дискурс влязох в него само защото някой приплака за факти и обективност. по начало бягам от това, защото не вярвам в него. научният дискурс е студен и отблъскваш, нечовечен. истина има в субективното преживяване на нещата, там тази истина е истинска. другото са конвенции. ако изключим преживяването на ноумена. аз ползвам книгите за работата си. и развивам себе си - както за работата си, така и за себе си. най-вече за себе си исобственото си израстване. работата ми само се облагодетелства от това. така че моето работно време е горе-долу 24ч аз и сега съм на работа докато пиша (не на работното си място, а работя фактически) - понеже този интерес е за мен личен и професионален едновременно.

холотропно дишане или рибъртинг - два метода, които още не съм пробвала, но съм била на косъм да ги опитам. мислех, че правят синтез между психология и тяло... не?
аз имам интерес точно в тази посока. знам за хора, които правят синтез между душа и тяло и следя развитието им. моето професионално развитие върви в тази посока. аз гледам на тялото - както на своето, така и на чуждото - като на сома, одухотворено тяло, неотделена душа от тяло, с всичките му симптоми, знаци, общувания и страдания. паметта и душата в тялото - въплътени, втъкани едно в друга, по същство - едно: вълпътена душа, одухотворена материя. грижата за душата - през тялото и т.н. доста тантрическо, не е ли?

за класическите санскритски текстове нищо не мога да кажа. това е проблема на превода. затова има смисъл човек да си седи в една традиция и да я копа с оригиналните източници, и да бъде воден от автентични учители - точно заради проблема на превода и предаването на традицията. ама - какво да се прави, трябва да си живеем в ограниченията и да си ги приемаме фактите, които ни се поднасят винаги с едно наум

за радостта, joy of the heart любовта и латино танците
прекрасно е, че ходиш на танци! танците са естествен начин да се свържем с и да изразим радостта, която е в одухотвореното ни тяло. много е възможно като говориш за радост да става дума за естественото състояние на сърцето - непривързаната любов. мисля, че имаш основания. и аз мисля да открия нов танцов сезон скоро...

моят проблем е такъв. учителят ми казваше, че трябва да се стремим към емоционален баланс, че екстатичните емоции водят до дисбаланс, също както и негативните. което ни отдалечава от центъра и същността. обаче, аз познах екстатичната любов - извън мъжко-женските отношения, под форма на медитация. има противоречие в това и не знам как да го мисля. е, ясно е, че трябва да му се отдам медитативно, което и ще направя. но какво мислиш ти за това?

също. има много-много видове любов. почни от първите си отношения - по един начин обичаш майка си, по друг - баша си, по трети брат си, по четвърти - сестра си, всеки приятел - различно, шефа си или просто някой странник - също. по един начин обачаш да ходиш на кино или тетъар, а по друг - да бъдеш сред природата. във всичко това сърцето се радва, но по различен начин. заслужава си да има различни думи за това. но уви няма - и ние си смислим, че всичко е едно и също. а то не е.

радост в сърцето! :)

стъпка по стъпка

Редактирано от imprint на 26.02.09 15:01.



Тема Re: освбождаването на любовтанови [re: imprint]  
Автор Aye!!! (@-}--)
Публикувано26.02.09 15:56



и мен не ме вълнува научния дискурс, но пък с кеф те чета. медиираш чудесно между световете

едно е някой като мен да излъчва разбиранията си през анахата, та дирекно ВРЪЗ нечувствителното възприятие на друг , друго е да се е получило такова фино преливане, което да изкуши събеседника да разклати устоите си. не че не се случва да въздействам, но е предимно на хора, с все някакъв интуитивен опит. всъщност, лъжа - бръквала съм в съзнания на учЕни :)), ама става така - поглеждат за малко в ирационалната ми паничка, ахкат, пляскат се по челото и докато ги изпусна от поглед, пак са направили завой към "безопасното" на рациото . иначе обикновено гледам умно, когато някой разчита логически да го убедя в непроверяемите си по спекулативен път разбирания.
та ми е кеф да те чета и благодаря. личи си, че имаш силни лични преживявания, ама пък не си на нож и с Кант например
знаеш ли, пак да кажа - странно е как не съм обърнала внимание що за същества населяват виртуално (и със сърцата си) това клубче :-)

П.С. Ще ме извиниш, че влизам в разговора ви, да?



Тема Re: любовни явлениянови [re: konopr]  
Автор Aye!!! (@-}--)
Публикувано26.02.09 15:58



я помисли пак!

добре ли помниш мъжкия му еквивалент?



Тема Re: любовни явлениянови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.02.09 16:33



Преди доста години бях задал подобен въпрос на един приятел. Не че е любовен гуру, а просто имаше повече опит от мен. Това, което ми каза тогава и това, което усещам сега, доста се припокрива.

Кога съзнателно или подсъзнателно търсиш жена, ти не си центриран в себе си. Т.е. въобще не си центриран и това се усеща много лесно от жените, които в болшеството си съзнателно или не търсят центрирани мъже.

Когато тази центрираност ти се случи (поради контакт с друга жена, медитация или друго нещо) енергията ти, силата ти и финното ти излъчване се променят, което пък привлича жените.

Въобще, като спреш да търсиш нещо, то се появява само. Това е един важен окултен закон, който далеч не се отнся само за отношенията мъж-жена. Като разбрах това след една история с една жена, за която споменах по-нагоре, и ми стана много смешно "Когато исках да имам въпросните способности и все не се получаваше, а когато друго ми стана интересно и ... те се появиха без да съм ги искал. Все едно като пораснеш да ти попаднат цял набор от малки колички, които си искал да колекционираш като дете".



Така че ето ти още една причина за медитация и цигун. Но не забравяй, че ако ги правиш с цел да свалиш някоя мадама, това е също форма на нецентираност ще бъдеш "хванат".





Тема Re: новите пространстванови [re: Mиpo]  
Автор Aye!!! (@-}--)
Публикувано26.02.09 16:36



ами още в другата тема споделих, че бих искала да имам приемането. ще рече - начално поне да медитирам върху варианти, които не съм усещала като лесни за мен. мнозина се сблъскват фронтално с подобни опитности и ги "приемат", без да ги приемат.

да казвам, че приемам нещо, не е достатъчно, нито пък да продължа връзка с човека, който съм засякла в подобна ситуация. и въпросът наистина не е да мечтая за подобна опитност - поне с моите вътрешни нужди това не съвпада, както писах и в другата тема - ако усещах подобна необходимост, тя би била нещо компенсаторно. да сме с някой, не означава че го притежаваме, съответно - не е задължително да се освобождаваме от чувството си за притежание чрез противоположност. виж, вътре в себе си - като нагласа и представа, е добре да сме се докоснали до всичко, с което можем да се сблъскаме в реала, да сме подготвени за любовта отвъд конкретните стадно приети за нормални отношения.

ако пък става дума, че искаме да споделим радостта от отношенията си с всичко и всички, ок, но има много начини.

в движение съм. и съм доста далеч от идеята, че всичко, което правим във връзка с любовта, е щампа. няма как да е така. поне аз се наблюдавам, за мен някои от заучените моменти са ясни, познавам и някои независими от модели пространства в себе си.

ми давай си темата, пък да видим :-)

и имам предложение - нека правим повече навлизания в различните форми. като наблюдавам живота си и приемайки го цялостно като практика, влизам в контакт с любовта по всякакви начини. имам наблюдения, свързани с работа, с приятели, роднини и пр. не само мъж-жена фрагментът владее темата

. интересното е, че има хора, за които нещата са дотам. не са. няма как да са, любовта е, както си написал даденост, ние сме потопени в нея. колкото повече се депрограмираме, толкова повече ни изпълва.

@-}--



Тема Re: освбождаването на любовтанови [re: imprint]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано26.02.09 16:41



Аз ще почна от края. Спомена софисткия подход и сега ума ми припка да покаже всички маймунджилъци дето е научил.



Всичко е едно и също, и в същото време не е. Аз и ти сме отделни хора, със собствена съдба, собствено тяло, собствени желания, собствени търсения, собствен Път. И в същото време и аз и ти сме свързани. Не метафизично, нито религиозно, нито мистично и т.н. А по най-прекия начин - въздухът който аз дишам, го дишаш и ти. Водата която пия е минала през милиони други тела. Всеки е свързан със всеки. Сигурно връзката продължава и там, където още не съм стигнал. Но дори на това ниво, аз съм свързан с хората, които обичам, и с хората, които мразя. И с хора, които нигога не съм виждал; с животни и растения, с цялата планета; с цялата Вселена...

Това, което казваш за работата - вярно е. Налгало ми се е да използвам неща, които никога не съм и мислил, че имат връзка с работата ми. Както и обратното. Всичко е свързано, но и не е.

В отговор на:

моят проблем е такъв. учителят ми казваше, че трябва да се стремим към емоционален баланс, че екстатичните емоции водят до дисбаланс, също както и негативните. което ни отдалечава от центъра и същността. обаче, аз познах екстатичната любов - извън мъжко-женските отношения, под форма на медитация. има противоречие в това и не знам как да го мисля. е, ясно е, че трябва да му се отдам медитативно, което и ще направя. но какво мислиш ти за това?



От една гледна точка ти нямаш проблем. Проблем има Ума ти. Не зная какво практикуваш, но всяка практика, която ни извежда отвъд, която повишава нашата жизненост има за цел да премахне Ума от шефското място. И рано или късно Ума го разбира. Единственият начин да се бори с това е да създаде противоречие. В случая е намерил една реплика, която може да няма връзка с конкретната ситуация и я използва за да саботира твоите усещания, приятното усещане на тялото ти по време на практика, като противопоставя емоция/равновесие.

От друга гледна точка, може пък другата страна в теб, която винаги държи правилната посока, да те предупреждава, че залиташ по посока екстаз и удоволствие, като подменяш целта на заниманията си с безполезен хедонизъм. Това пак са номера на ума - да подмени целта, само че с приятно, но безполезно нещо.

За това се сещам. Може да има и друго. За мен критерият е следният - дали човек хаби или събира енергия. Ако ти се чувстваш добре, тялото ти се чувства добре, значи си на прав път. Ако обаче ти си екзалтирана, а имаш чувство, че тялото ти пречи, ежедневието ти се струва скучно и искаш да бягаш в разни екстатични изживявания, значи Ума се обажда.

Най-сигурно е в такива моменти човек да спре мислите, защото те са проводник на Ума. Тогава тялото само ще разбере. Тялото знае!

***

Беше написала 'стъпка по стъпка'. Да, това е начина - с малки стъпки и с много постоянство всеки ден, 24 часа в денонощието. Друг начин няма.

___________

Редактирано от mo32 на 26.02.09 16:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.