Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: За докачливитенови [re: RabbitHole]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано03.12.08 09:32



Нормално е Миро да реагира така, защото васаните му го водят.

Един практикуващ йога пак би направил същото, но ще знае кой го прави, защото го прави и ще търси причините на вътрешно ниво, както и семената от които са покълнали. А след като знае нещо, след като го освети, може да използва инструментите на Йога за да го неутрализира.

Свободата се съдържа в поддържане на дистанция между наблюдателят и извършителят и омаломощаването на последният, чрез различаване и безпристрастие. А процеса на самияма се грижи за правилното насочвана на сънанието.



Тема Re: Oграничеността на йогитенови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано03.12.08 09:35



Когато примерно Ошо говори върху Патаджали, поне за мен съществото е, че Ошо говори.

Получава се обаче много хубаво, когато един човек със сила коментира друг човек със сила.

Същото се получава когато един физик говори за анатомия с изразните средства на физиката. Т.е. - несериозно.





Тема Re: ограничеността на йоганови [re: бeзпътeн]  
Автор blue orchid ()
Публикувано03.12.08 09:52







..Y..
YYY
YYY
YYY



Тема Re: ограничеността на йоганови [re: RabbitHole]  
Автор blue orchid ()
Публикувано03.12.08 09:57



доколкото знам духовния секс, демек междупространственото сливане е по-характерно за египетската, отколкото за даоската алхимия.

а любовта не я виждам нито в дао, нито в йога, но ако ти я откриваш някъде - твоя си е :))))))



..Y..
YYY
YYY
YYY



Тема yoga styleнови [re: blue orchid]  
Автор konopr ()
Публикувано03.12.08 10:41



йогата е стил, зависи само на човек кой стил му допада.
примерно някой слуша метъл, друг слуша рап, накрая резултатът е същия - примерно човека започва да танцува



Редактирано от konopr на 03.12.08 12:08.



Тема Re: ограничеността на йоганови [re: blue orchid]  
Автор RabbitHole (n00b)
Публикувано03.12.08 11:38



Права си, няма я.
Не ме разбираш, защото изхождаш от друга гледна точка - за теб 'духовен секс' е някаква конкретна практика от някаква египедска система. А аз използвам това словосъчетание в съвсем друг контекст. Разминаване в терминологията.

Второ, говоря за това, че съм виждал хора, които практикуват сексуална алхиния или съвместно развитие, или както и там да го наречем, които са си О.К. на ниво практически умения и теория - могат да обясняват много по-добре, отколкото мога аз, но в личен план няма припокриване между това, което знаят и могат и това, което правят.

Примерно - знаят, че в Дао няма такова нещо като Любов; че за алхимичния процес по време на половия акт, чувствата са противопоказни, но на практика правят точно обратното. Дори някои се правят, че това, което знаят не съществува.

И накрая, как реши, че намирам Любов в Дао?



___


Тема Re: ограничеността на йоганови [re: RabbitHole]  
Автор blue orchid ()
Публикувано03.12.08 12:16



само

думите :)))))



..Y..
YYY
YYY
YYY



Тема Re: ограничеността на йоганови [re: blue orchid]  
Автор RabbitHole (n00b)
Публикувано03.12.08 12:24



Харесвам калейдоскопа, който

създават, както и начините за да се завърти тоя калейдоскоп в желанта посока.

Думите доста често създават образи, които не съществуват реално. Това най-много ми харесва. А най-хубавото е, че човек дори не трябва да си дава зор, отсрещната страна винаги помага, дори бих казал, че има централна роля.



___


Тема Re: За докачливитенови [re: RabbitHole]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.12.08 18:55



На мен също ми се струва, че езикът е пределено ясен и при говорене в 3 л. мн. ч. нищо не следва директно за този, който се изказва. Например, от изречението "Те (йогите) пият вода" нито следва, че изказващият се пие вода, нито пък следва, че той не пие вода и се самоизключва.

Същественото е, че в целия ми разговор с Орхидеята (благодаря, че го следите) твоето внимание, както и това на по-малко смелия ти колега, е привлечено именно от въпросната дребна фраза и ви вкарва механично в предвидимо действие, което по същество потвърждава тезата ми.

П.П. Отговорих пряко на теб, защото именно ти се включи изневиделица. Иначе ние си се забавлявахме с Орхидеята... Впрочем, нейната реакция беше съвсем различна.





Тема сериозните йогинови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.12.08 19:03



Сега пък разделяне на "сериозно" и "несериозно"

. А Орхидеята казваше, че Патанджали не давал ограничения или чете различни книги...

Както и да е, това ме подсеща , че изпуснах друга същества характеристика на йогите - твърде са сериозни. Което също ги ограничава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.