Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: ограничеността на йоганови [re: blue orchid]  
Автор RabbitHole (n00b)
Публикувано02.12.08 15:12



Това, което съм виждал от развитието по двойки, накрая все на секс бие, нищо че смесват живаци, цинобъри, олово, есенции, в разни котли и друга посуда. Все има сърдити, все има раздели и при цялата тая суетня, все не мога да разбера къде е тая алхимия? Че то и без целия тоя цирк пак си е същото...



Дори бих казал, че няма нужда човек да изучава "Сексуална даоска алхимия" - бях дал книгата за женската полова енергия на една моя позната и като ми я връщаше, аз я попитах какво мисли за написаното. Тя каза, че не я е чела, но позите вътре са освежили връзката й с приятеля й.

Моето мнение е, че духовния секс, в крайна сметка си е 99% секс и 1 % фантазия, за да не остане 100% секс.

Както казваха в казармата - важното е работа да се върши и войската да не бездейства. Войнишка работа!

___


Тема Re: ограничеността на йоганови [re: RabbitHole]  
Автор blue orchid ()
Публикувано02.12.08 15:19



сори, при нас няма пози, просто не се работи чрез секс. толкова бързаш, винаги бързаш :))))))



..Y..
YYY
YYY
YYY



Тема Re: ограничеността на йоганови [re: blue orchid]  
Автор RabbitHole (n00b)
Публикувано02.12.08 15:33



Не зная какво е при вас. Коментирам какво съм виждал. Имам няколко светли примера предвид.

Както и да е. А си държа на поговорката: "Вари го, печи го, на гайда мирише". Има ли замесени флуиди в цялата работа, значи както и да се представя все си е секс.

Темпо, Темпо, боядисвай и за миг не се улисвай!



___


Тема Re: ограничеността на йоганови [re: RabbitHole]  
Автор blue orchid ()
Публикувано02.12.08 15:40



о, сега пък флуиди, още малко ще кажеш и любов хихи :))))))

нищо де :)))))



..Y..
YYY
YYY
YYY



Тема Re: ограничеността на йоганови [re: blue orchid]  
Автор RabbitHole (n00b)
Публикувано02.12.08 16:01



Точно натам клонях. Да се предлаг секс на същества, които търсят Любов, е все едно да се предлага захар на диабетик или алкохол на алкохолик. Вярно че не е точно секс, а духовен секс, но до сега не съм видял добрата опаковка на шоколада или красивата бутилка на марково питие да спират някой пристрастен...



___


Тема Re: ограничеността на йоганови [re: blue orchid]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано02.12.08 17:23







Тема Re: Oграничеността на йогитенови [re: blue orchid]  
Автор Mиpo ()
Публикувано02.12.08 22:17



На теб вниманието ти е в Патанджали и това си е. Влюбена си и ти личи. Което е чудесно. Хм, понякога влюбените идеализират възлюбените си и проектират върху тях какво ли не... Какво да се прави, това е (йога) любовта.



Едно време в часовете по литература ни питаха „Какво е искал да каже авторът с еди кое си?” Сега бих отговорил, че каквото е искал да каже, той го е казал. А каквото на мен ми се струва, то си е мое мнение и не обвързвам с него автора. Та какво са искали да кажат Патанждали и Ошо, те вече са го казали... И на който му върши работа – чудесно.

Когато примерно Ошо говори върху Патаджали, поне за мен съществото е, че Ошо говори. Патанджали е просто черната дъска, фона, повода… Ако искам да усетя Патанждали, ще го чета директно. Но и в двата случая си давам сметка, че възприемайки ги неминуемо ги „интерпретирам”, т.е. те си взаимодействат с мен... И крайната ми цел не е да разбера какви точно са били, а с какво и как ме променят и развиват.

Получава се обаче много хубаво, когато един човек със сила коментира друг човек със сила. Наслагват се честоти и стават един особен резонанс... Даже тук в ДИРа се получава хубаво, когато един човек сподели нещо дълбоко и това ме провокира да медитирам в отговора си. Забелязвам, че се ражда нещо ново в мен, което не е било (или поне не съм го виждал) преди това.

П.П. Чудесно е, че благодарение на Патанджали и йога виждаш света без разделение на добро и лошо. Хм, да се чуди човек, защо толкова често йогите си падат моралисти... Дали не четат Патанджали? Или може би не са влюбени като теб...?



Тема За докачливитенови [re: RabbitHole]  
Автор Mиpo ()
Публикувано02.12.08 22:21



Никого не съм включвал персонално в тази категория и никого не съм изключвал. Но ако нечие внимание е привлечено именно от тази фраза, твърде е възможно той сам сладко да се включва в категорията.





Тема Нещо си се сбъркаланови [re: blue orchid]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано02.12.08 23:41



именно забавлението и насладата от самото разгръщане във всички тези светове
Буда в поза крак врез крак си изглежда съвсем забавляващ се и напълно разгърнат





Тема Re: За докачливитенови [re: Mиpo]  
Автор RabbitHole (n00b)
Публикувано03.12.08 08:21



Хайде няма нужда. Поне в това отношение езикът е пределно конкретен и ясен - говориш в трето лице, множествено число, което определено те изключва - те йогите.

И втори път се самоизключваш, защото не си йога.

Да не говоря как пряко ми отговаряш с "За докачливите" и с нечие внимание

___



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.