Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:08 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: наука, религия ... и вдъхновениенови [re: Mиpo]  
Автор жepaв (в полет)
Публикувано19.10.08 21:59



оу, диър! явно е имало свидетели или подставени лица или ти ченълваш? 00 а аз си мислех, че съм сама, и то на тъмно… :D но не ми отговаряй, нека си остана в затъмнение по въпроса... :>

вдъхновението ми е на лице, или по-право на криле, наистина, и то сега ми диктува, че ако една кола не работи, това най-верояно значи, че дизайнера/проектанта или както му се вика титлата не си е свършил работата добре. а не, че базовите му постулатите са грешни. щото правенето на коли в крайна сметка е занаят, а не наука (опростявам върло нещата, но все пак). Докато в религията, ако човек не е фанатик, разбира се, и с уговорката, че религия наричаме и религиоподобните култуве, към които числим будизма, има начини човек с достатъчно будност да не си причинява трайни вреди и да не трупа излишна карма, а да чисти. Но да не оставаш с впечатлението, че защищавам религиите. Би било погрешно. Съгласна съм с Ошо до голяма степен. От друга страна обаче, медицината също е наука. И като си помислиш какво прави съвременната официална медицина с хората. Да вземем за пример набора хирургични скалпели – ами те са почти идентични с онези, които са ползвали преди 2000години в Рим? И това ако е развитие. МЕн ако питаш, то и това си е занаят. Почти като фризьорството. Може да бъде изкуство, но дали е наука? А това, че не признават хомеопатията за валидна поне колкото останалите илачи за какво говори?

Е, то така стигнахме до икономическите интереси и развитието на науката, което е тъжна тема и за което не ми се говори, щото е добре известно и няма лек против него. Щото и науката и религията – и изобщо културата, символния регистър - са обект най-вече на идеологии, а идеологиите са движени най-вече икономически. И всъщност там е проблема.

Но да се върнем на вдъхновението – ОБИЧАМ да съм вдъхновена. За съжаление понякога го забравям и не си зареждам вдъхновението… а то се изчерпва – едната вълна, не я ли подхраниш, не трае дълго. Хубаво е, че има различни видове вдъхновения - резултат на различни причини, процеса си е направо алхимичен - ти поне ги разбираш тез работи ;] Ошо се е изказал за два основни начини за доставяне на вдъхновение - секс и медитация. Има и един друг, интересен човек, Тони Парсънс (виж тук: http://www.theopensecret.com/). Той говори, освен за всичко друго, и за разходките в парка като за източник на такова. И интересно, но ги свързва пряко с начините за достигане на просветление ;]

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от жepaв на 19.10.08 22:00.</EM></FONT></P>

Редактирано от жepaв на 19.10.08 22:02.



Тема Re: наука, религия ... и вдъхновениенови [re: жepaв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.10.08 22:55



Относно религите, науките, медицините и скалпелите, за да скъсим дългите дискусии, ако имаш възпален апендисит, ти си прецени къде ще отидеш - при хората с бели престилки и скапелите от римско време, при непризнатия велик хомеопат или някъде другаде. Забележи, че какъвто и да ти е избора аз не казвам, че единият е по-добър от другия. Но това нещо, което в теб "избира" те движи... Апропо така е и с религиозните и духовни учения - ти си избери какво и кого да следваш. И виж КОЙ избира



Що се отнася до вдъховението, целувам те по Духа ти за вдъхновение. А за това как да съхраниш "мимолетната вълна", както казах някъде по-нагоре, алхимичните методи "акумолират" енергията на тези вълни (апропо като един нов вид електроцентрали, които правяттова от морските вълни)... Просто казано, медитирай когато си вдъховена (хм, често в такива случи човек се кефи и забравя да се вгледа дълбоко навътре) и усети СЪЩНОСТТА на вдъхновението... И по-късно, когато не си толкова вдъхновена, просто си спомни тази същност и я събуди.



Тема относно кефа и вдъхновението и - оффтопикнови [re: Mиpo]  
Автор жepaв (в полет)
Публикувано22.10.08 09:26



хаха, целувам те по Духа и тебе, където и да е и каквото и да значи това....

но - хммм, "прекалено се кефят и забравят...". е,па! кефа е същността на нещата. ако си тук и сега се кефиш независимо какво правиш. или не смяташ? и ако си тук и сега обичаш себе си и света, безпрекословно. но за това май не се говори в алхимията? при Ошо се. и ако се събудил Свидетеля веднъж, той не заспива - дали си тъжен, щастив или гневен или вдъхновен. и номера не е да не си това, тези чувства, да не допускаш да се разбалансираш - а напротив, да преминаваш през състоянието на фул, то да е наистина, безрезервно, и тогава преминаваш бързо, протичаш или то протича през теб и обратно при същността си - която е кеф и любов.

ами така. обаче тук отдавна сме офф топик и не сме в темата за пхоуа. аз много се разсеях с тия виртуални медитациия и сега отлитам, по-скоро потичам обратно към кръговете на самсара на припек към тихите хълмове наоколо, че малко остана истински припек. теб оставям на други медитации на яве или на сън.
любов и светлина

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от жepaв на 22.10.08 09:27.</EM></FONT></P>

Редактирано от жepaв на 22.10.08 09:30.



Тема И Ошо алхимиянови [re: жepaв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано23.10.08 17:17



Никъде не се към казвал "прекалено се кефят и забравят...", а нещо съвсем друго (виж предния постинг). Впрочем, ти го потвърждаваш - разкефи се от целувката и от вдъхновението и нещо се разсея.



Чудесно е когато човек се кефи и още не съм виждал хора, които никога да не се кефят (може би с изключение на някой аскети йоги или християни, които чакат the Jugement day за да се изкефят). Само че при болшенството хора кефенето е нещо МИМОЛЕТНО. Днес някой те е целунал и си на върха на щастието, а утре хоп и си в нечия долинна (далеч не в тази на долиния оргазъм). Самсара, както казваш...

Та смисълът на Алхимията е да СВЪРЖЕ тези върхове и долини... След твоа човек мианва отвъд тях.

Иначе си права, че даоската алхимия е различна от ошовската. Преди време бях медитирал над тези различия тук . За мен лично само даоския подход би бил непълноцен без ошовския. Но и само така наречения ошовски без даоските практики също не би ми бил достатъчен. Двата заедно, колкото и противополжни да изглеждат, създават тай-чи (т.е. хармонята на ин и ян).



Тема Re: И Ошо алхимиянови [re: Mиpo]  
Автор жepaв (в полет)
Публикувано25.10.08 15:52



така...
предавам се. чета. виждам, че не знам нищо - поне знам, че чашата е празна :D лошото е, че само с четене не става, смисъла идва с практиката. потъвам значи и в двете...
ххх



Тема Re: Даоска Алхимия и будиска Пхованови [re: жepaв]  
Автор stickyhand (непознат )
Публикувано10.11.08 00:35



Здравейте!

има видео, в което Лама Оле Нийдъл представя пхова практиката на популярен език.

Миро, забеляза ли дали се образуват корички от съсирена кръв на сахасрара чакрата ( т.бай хуей), както казват някои участници в семинара, и ако да , то преди или след като Олето натиска с пръст по върха на главата?

Бтв , а някой знае ли освен регресивната хипноза друг, по-достъпен метод за връщане на спомените от предишен живот?

Ошовски прегръдки на всички!



Тема Re: Даоска Алхимия и будиска Пхованови [re: stickyhand]  
Автор жepaв (в полет)
Публикувано10.11.08 09:29



Привет Стикихенд,
от мен - ето какво се оказа в пощата ми във връзка с регресията към минали животи. не знам дали работи и човека какъв е, така ще се радвам, ако някой сподели след като е бил, просто ми е интересно.

Чудех се защо смяташ че хипнотичната регресия е недостъпна?

сърдечно!


На 1-и и 2-и ноември в х-л «Шипка» на бел. Тотлебен № 34 А, в зала 1А ще се проведе
първият семинар на д-р. Алексей Шадрин в София. Цената на семинара е 120 лв.
Ето и кратка справка за д-р Алексей Шадрин (Иерофант на Школата на Жреците):
Той е световно известен учен и терапевт, д-р по психология, един от водещите
специалисти в света по регресивна терапия и в изучаването на преражданията,
основател на Руската Школа по Регресивна Терапия, автор на десетки новаторски
методики в психотерапията. Автор на учебник и на трилогията „Лечение с миналото”,
водещ Майсторски класове -1,2,3 в Русия, САЩ, Швеция, Норвегия, Финландия, Унгария и
др. Майсторският му клас „Тъмната стая – преодоляване на детските страхове” е
призната от съвременните американски специалисти за революция в детската
психотерапия. Самият д-р Шадрин е от малцината, дошли на този свят с паметта за
предишните си въплъщения. От 1991 г.насам той е преминал всички нива на обучения при
Тибетските и Египетски „Пазители на Знанието” (т.нар.Върховни Жреци) и е получил
право да преподава тези сакрални науки.
За повече информация, записване за семинара и индив.сеанси:За СОФИЯ: Венета Савова -
venisavova@abv.bg, 0898571223;www.sibir.bg/blog/rosaagnita, p_nik@abv.bg,
www.drshadrin.com

ПРЕЗЕНТАЦИИ И СЕМИНАРИ НА Д-Р АЛЕКСЕЙ ШАДРИН / ЕСЕН-2008:

- 23.10 – СОФИЯ – ПРЕЗЕНТАЦИЯ от 18 ч., ч-ще „Антон Страшимиров”- кино
Влайкова, ул.Иван Асен ІІ - Орлов Мост
- 24.10 - БУРГАС – ПРЕЗЕНТАЦИЯ /от 18:00 ч. в ч-ще ФАР – ул.Странджа-20
- 25-26.10 - БУРГАС – СЕМИНАР "ДРЕВНИ ТИБЕТСКИ И ЕГИПЕТСКИ ЖРЕЧЕСКИ
ПРАКТИКИ"- Майсторски клас-1 – х.АТАГЕН
- 1-2.11 – СОФИЯ - СЕМИНАР "ДРЕВНИ ТИБЕТСКИ И ЕГИПЕТСКИ ЖРЕЧЕСКИ ПРАКТИКИ"-
Майсторски клас-1 – хотел Шипка, Координатор: Венета Савова
- 6.11 – РУСЕ – ПРЕЗЕНТАЦИЯ /от 18 ч. в Дом на Учителя – ул.Александровска,
срещу бившата „Валентина”
- 8-9.11 – РУСЕ - СЕМИНАР "ДРЕВНИ ТИБЕТСКИ И ЕГИПЕТСКИ ЖРЕЧЕСКИ ПРАКТИКИ"-
Майсторски клас-1 - Дом на Науката и Техниката
- 13.11 – ШУМЕН – ПРЕЗЕНТАЦИЯ /от 18 ч. – Регионална Библиотека „Щилян
Чилингиров”
- 15-16.11 – ШУМЕН - СЕМИНАР "ДРЕВНИ ТИБЕТСКИ И ЕГИПЕТСКИ ЖРЕЧЕСКИ
ПРАКТИКИ"- Майсторски клас-1
- 20.11 – ВАРНА - ПРЕЗЕНТАЦИЯ
- 22-23.11 - ВАРНА - СЕМИНАР "ДРЕВНИ ТИБЕТСКИ И ЕГИПЕТСКИ ЖРЕЧЕСКИ
ПРАКТИКИ"- Майсторски клас-1
- 29-30.11 – БУРГАС - СЕМИНАР "ДРЕВНИ ТИБЕТСКИ И ЕГИПЕТСКИ ЖРЕЧЕСКИ
ПРАКТИКИ"- Майсторски клас-2
- 4.12 – ПЛОВДИВ - ПРЕЗЕНТАЦИЯ
- 6-7.12 – ПЛОВДИВ - СЕМИНАР "ДРЕВНИ ТИБЕТСКИ И ЕГИПЕТСКИ ЖРЕЧЕСКИ
ПРАКТИКИ"- Майсторски клас-1
- 11.12 – СОФИЯ - ПРЕЗЕНТАЦИЯ
- 13-14.12 – СОФИЯ - СЕМИНАР "ДРЕВНИ ТИБЕТСКИ И ЕГИПЕТСКИ ЖРЕЧЕСКИ ПРАКТИКИ"-



Тема Re: Даоска Алхимия и будиска Пхованови [re: жepaв]  
Автор stickyhand (непознат )
Публикувано11.11.08 00:20



Привет, жерав,
благодаря ти за информацията за семинара на д-р. Алексей Шадрин в София.
Ще гледам да отида на 11-14.12 и после ще споделя...



Тема Оле, Пова и реинкарнациинови [re: stickyhand]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.11.08 19:37



Благодаря за видеото. Беше ми интересно да видя в сбит и резюмиран вид интродукцията за Повата (на семинара беше малко по-разтеглено). А и в това видео Оле каза неща за себе си, които не каза на семинара или поне аз не знаех.

Що се отнася до коричката от съсирена кръв, това е само един от трите възможни знака. Апропо, заради това не трябваше да си мием косата 3 дена

. Около мен имаше хора с бръснати глави, където върха на главата се виждаше много добре и аз поне на никой не видях това. Впрочем, след семинара накарах брат ми да ми види върха на главата и той не забеляза съсирена кръв.

Но както си говорихме снощи с една позната, която беше също на Пова семинара, и с която четяхме твоя постинг, най-важното е УСЕЩАНЕТО по време на целия семинар, а не дали след него ще имаш коричка засъхнала кръв, ще изохкаш при натискането с пръст от Оле или нещо подобно. Впрочем, имаше едно дете на 9-10 г. до мен на редицата, когато Оле ни преглеждаше за знака и то попита майка си след като Оле го беше прегледал „Ако не бях изохкал, нямаше ли да имам знак?”.

Та ако човек прави нещата както трябва по време на семинара, ще усети ясно напрежение в определена точка около Сахасрара, ще има усещане за пробив и „излизане” нагоре при изтрелването на енергийната топка над главата... А накрая на всеки ден/сесия имаше една практика, която ми хареса най-много: докато сме за последно над главата стоим малко по-дълго и с една друга мантра буквално експлодираме във всички посоки сливайки се с Чиста земя/Цялото. На мен ми идваше нещо подобно, което става при сблъска на голям астероид при влизане в земната атмосфера (изобразено в различни филми): получава се вълна от енергия, която обикаля за няколко мига цялата Земя.

Що се отнася до миналите животи има най-различни други методи. В Ошовата Книга на Тайните има метод, а и в пакета „Музика за Ошо медитациите - 362 MB”, който съм качил на osho.dir.bg, мисля че трябва да има поне 2 guided аудио практики на тази тема : « Osho Past Life Hypnosis » и « Bardo ». Ти обаче си прецени дали това те интереса и дали наистина си готов. Ако човек има трудности да се оправя във взаимоотношенията с други хора в този живот, то определено, ако изведнъж му дойдат още толкова или повече оплетени неща, меко казано няма да му е леко.

Апропо, в книгата.Антология на живота на Ошо, в частта за Минали Животи, Ошо разказва как веднъж са му довели едно момиченце на 8-9г., което си спомняло предишното прераждане, където била възрастна жена, която е живяла до преди 10тина години. Най-забавното е, че тази възрастна жена живеела в градче близо до това, където живеел Ошо и Ошо познавал семейството й. И когато Ошо повикал хора от това семейството момиченцето ги разпознало веднага като ги наричала „братко”, „сестро”, „сине” и по име... И това момиченце било наистина в доста трудно положение, защото не можело да живее нито в предишното си семейство, а пък животът му в сегашното също станал „каша”. И това, което направил Ошо са били 10тина хипнотични сеанса да ЗАБРАВИ миналите си животи.





Тема Re: Даоска Алхимия и будиска Пхованови [re: Mиpo]  
Автор nazar-zahir (непознат )
Публикувано13.11.08 12:51



Здрасти Миро,отскоро се занимавам с техниките на М.Чиа и от написаното от теб ми става наясно че си доста вещ .В момента практикувам Голямото изтегляне и бих казал че се получава...правя го чрез мастурбация,но след като заспя задължително сънувам мокри сънища и...свършвам....
нещо да мепосъветваш???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.