Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Нощни полюциинови [re: nazar-zahir]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.11.08 23:06



Здрасти Назаре-Захире,

Прегледай първо съответните теми на сексуална и даоска тематика, които са линкнати в заглавната тема на клуба най-отгоре. През годините сме дискутирали какви ли не неща свързани (може би в повечето случаи индиректно) за това, което питаш.

Както писах до преди малко на imprint в нейната тема за леченията, към проблемите трябва да се подхожда ЦЯЛОСТНО, защото в много случаи са ни безценни учители за нещо друго. Та ще ти нахвърлям различни идеи, а ти се опитай да видиш коя е съществената посока за теб и евентуално може да дискутираме по нея. Накратко казано, причините за мокрите ти сънища може да са най-различни и ще изброя някои както и това, което евентуално може да правиш в тези случаи.

Първо, виж дали абсорбираш добре енергията нагоре по гръбначния стълб или една част си остава долу. За целта след практиката ти гениталиите трябва да си ти спокойни и невъзбудени.

Второ, освен ЯН (активни) сексуалните практики с Голямото изтегляне трябва задължително да се правят и ИН (по-пасивни) практики по нейното абсорбиране и евентуално трансформиране. Такива ИН практики за случая са Вътрешната усмивка, Шестте лечебни звука и най-вече просто пасивна медитация след Голямото изтегляне. Естествено, има и цял куп други такива ИН практики в случи, че те интересуват.

Друго, възможно е да имаш нужда от ИН (женска в случая) енергия. Спомням си че Ошо се смееше на Махатма Ганди, че спал гол в едно легло с младата си племенница. Но в тази история има нещо резонно (съвсем друг е въпроса за останалия контекст на историята). Ако след активната сексуална практика си заедно в леглото с медитативна жена, това балансира особено добре енергиите. Естествено, трябва и нещо друго освен сексът да ви свързва за да останете понякога с часове голи заедно... И да не иска тя непременно да те „източи”.



По книгите дават разни общи съвети за умерено и нелюто хранене вечер, да не си активизираш мислите на сексуална тематика преди лягане и прочие общи неща, които ти самият трябва да си срещал.

Ще ти дам един пример аз какво научих от такива нощни истории, наблюдавай ги и изучавайки ги. Първо, в началото ми беше малко смешно това което се случваше. Примерно в сън, в който имаше някакъв възбуждащ или сексуален елемент, аз му се оставях, защото недавайки си сметка че е това е сън, мислех (в съня си), че ще направя Голямото изтегляне както обикновено. Обаче в сънуващото тяло нещата са коренно различни и ... мокрех гащите.

Та цялата ситуация ме накара постепенно да вкарам будност в съня си в такива сънища. След време се получаваше така, че когато в съня ми се появеше сексуално възбуждащи моменти една част дълбоко в мен се събуждаше и ме отвеждаше някъде на границата между физическото и сънуващото тяло. Т.е. хем спях, хем усещах, че можех физически да контрахирам мускулите около перинеума, което вършеше работа за блокиране на евентуално излизане на сексуалната енергия навън.

Най-забавното обаче се случи веднъж, когато трябваше да направя много рязко, бързо и дълбоко съответните котракции вкл. и с останалите мускулии на тялото (явно съм се бил оставил дълбоко на някакъв сладострастен сън ). До този момент всичко, което правех беше относително постепенно, но тогава се опитах рязко да свия мускулите на тялото си, защото се усещах буден... За мой ужас в първия момент се оказа, че хем бях във физическото си тяло (усещах се ясно буден), хем бях като напълно парализиран, защото тялото ми не изпълняваше никакви команди. Понеже по-късно ми се случвах пак такива ситуации на РЯЗКО събуждане и ги наблюдавах, видях как в тези моменти на сънуващото ми тяло са му нужни няколко секунди за да се „приземи” във физическото... Но първия път тези 2-3 секунди ми се сториха цяла вечност... Бях напълно буден, но не бях физическото си тяло, което лежеше някъде под/до/около мен... Бях буден, но в едно друго нефизическо тяло и преживяването си заслужаваше усилията покрай цялата история, която те интересува и теб сега.

Та виж как са нещата при теб, изследвайки ги и чуй какво ти казва Цялото с тях.





Тема Re: Нощни полюциинови [re: Mиpo]  
Автор blue orchid ()
Публикувано14.11.08 00:59



хихи :)))))))

между другото, завъртях най-сетне пустата орбита. още лятото, но сега покрай двете теми /за 'нощните истории' и за 'лечението'/ се отваря момента да ти благодаря. благодаря :))))))

и точно както каза, върши ми чудесна работа по де-опсесия-та {} :)))))) мисля, че е защото с орбитата премахнах грубо-сексуалното и от това се разкрива още по-дълбоко поле. всъщност, тайно се надявах, че само с нея ще му видя края, но не :)))))))) ценното е, че вече не ме владее както преди, имам по-голям контрол върху процеса и почти мога да го спирам и пускам, когато искам. именно - не ме владее както преди :))))))) а това го прави още по-сладко и опияняващо, защото мога сама да избирам най-подходящия момент за потъване в него и да се разпадам до още по-голям екстаз, и болка :))))))) ех, става по-сладко, опияняващо и магнетично, а същевременно и някак по-свободно... чакай да кажа и будно, че ще почнеш да ме мъмриш {} :))))))) искам до самото дъно, но някак нещо още не ми достига :)))))) и то не е един детайл, а много и много цялостна работа... а така и не разбрах защо :))))))) ти сигурно също не знаеш, но това няма значение :)))))) много те обичам :))))))



..Y..
YYY
YYY
YYY



Тема кристална сферанови [re: blue orchid]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.11.08 00:13



Я, как една нощна (от 00:59) полюция се появи!

Радвам се, че се завъртяло това, което трябваше да се завърти.

Имай предвид, че Микроорбитата не е край (колкото и да си била ориентирана да свършваш ), а е само НАЧАЛО. Интересните неща тепърва започват... Ти самата ще откриваш в теб какво е това даоска (или по-точно твоя) алхимия. Сексуалната енергия в чист (т.е. неактвиран вид) е единият елемент на смесване, а разните желания, стремежи, чувства, екстази и болки (последното специално при теб) са другия. Have a nice play!

П.П. Това кристалното и въртящото се с ръбчета под постинга ти като стане ЗАКРЪГЛЕНО отвсякъде (и също толкова кристално и въртящо се), тогава смесването се е получило.



Тема Re: кристална сферанови [re: Mиpo]  
Автор blue orchid ()
Публикувано15.11.08 01:10



тази езда {} е точно дървото на живота. гмуркаш до подводно течение, течение, течение и точно стигаш до последното, толкова ясно се вижда, че е последното. но изведнъж - не, оказва се просто началото на следващото. и пак, и пак, и пак, до пълна безтегловност.

много на място настояваш за център и заземяване





..Y..
YYY
YYY
YYY



Тема Иерофантанови [re: stickyhand]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.11.08 21:11



Ако ходи при Иерофанта, ще ми е интересно да споделиш впечатления.



Тема Re: Даоска Алхимия, будиска Пхова и Шаманизъмнови [re: Mиpo]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано02.12.08 00:42



През последните два месеца имах възможността да посетя Перу, в компанията на двама шамани и да взема участие в различни ритуали с кактуса Сан Педро/Хуачума.

Четейки постовете, виждам припокриване на процесите при Пховата и даоската алхимия, с това, което преживях ... и ми се иска да го обсъдим.

Това, което най-много ме интересува в момента е процеса на умиране, излизане извън тялото, запазване на същността, сливане с Цялото или като начало просто сливане на противоположностите.

И тъй като не зная как да започна, ето едно писмо, което писах вчера до леля ми, която си мислеше, че съм на екскурзия, но много държеше да разбере впечатленията ми.

Здравей Лелъо,

трудно ми е да говоря за Перу, защото това не беше обикновено пътуване. Това беше пътуване навътре в себе си и голяма част от преживяванията ми са извън думите и дълбоко субективни. За да добиеш някаква представа, трябва да познаваш вътрешния ми свят и да си отворена за това, за което пиша. Да разказвам линейно също е трудно, защото предполага последователност, начало и край, а всъщност това са процеси на много нива, водени от Духа и не зависещи от нас по този начин, по който сме свикнали да го разбираме.

В Перу бях с двама шамани от традицията на Андите, които работят с растението Сан Педро/Хуачума (вид кактус с по-особени свойства). Извършват се ритуали на различни места на силата (обикновено където са живели/работили учители/шамани)...тези същности всъщност са живи, но това по-късно.

Приемането на растението е във вид на напитка и е свещено действие. Преди това кактусите са били отглеждани от специални шамани градинари, които са в постоянна връзка с Духа/Цялото и с Духа на растението, при което самия акт на отглеждане е свят. Те могат да "преценят", кога растението е готово да бъде използвано в ритуал.

Приготвянето на напитката е също свято действие, което отново се извършва от шамани. Със специални ритуали те я зареждат с мантри и енергията на земята, звездите, с енергията на самия шаман и т.н..

Приемането на напитката е отново свято действие - ритуал и се прави само под ръководството на шаман. По време на процеса, който растението предизвиква, човек се среща дълбоко със себе си и бива учен и воден от Духа на самото растение. Шаманът следи процеса и помага и напътства във всичко, каквото се появи. Той има знанието и опита да навлиза дълбоко в световете, по какъвто начин и действа. Шаманът помага и след ритуала с разговори, напътствия, провокации и с всичко, което му е необходимо, за да помогне на човека в опознаването му на себе си. За шаманите няма правилно и грешно действие. Всичко, което ни се случва е там, защото е трябвало да се случи и следва да сме будни за това, което става.

Местата, които посетихме не са избрани случайно. Шаманът медитира и се свързва с духовете на пазителите, наричани Апус (Апу - ед.ч.) и според енергията на групата и нуждите на всеки от участниците биват посочени определени места. "Избират" се така, че да помогнат на хората, да преминат през процесите, които Духът им е решил да предприеме. Въпреки, че основните места, които посетихме, се знаеха предварително, самото пътуване не беше определено и се движихме следвайки Силите/Духа. Пътуване в неизвестното :) Целта ни не беше туристическа и в повечето случаи бяхме на места далеч от света и туризма. Бяхме с местни хора, при съвсем обикновени условия и пътувахме с часове нагъчкани в автобусчета по каменисти пътища високо в Андите.

По време на ритуалите, всеки от участниците изживява различни неща, в зависимост от вътрешните му процеси, настройка, внимание, блокади, възможности да се отдава и приема, от задачата, която Духа му е предприел, от това, което Духа на растението иска да му разкрие и от Силите на местата. Нито един ритуал не е същия и е невъзможно да имаш някакви очаквания. Самите очаквания спират процеса на разгръщане на силите и блокират потока. По време на ритуал е възможно да се изживее абсолютно всичко - от това, нищо да не се случва, до това да изживее други светове, да "разбере" света, да се срещне с други същества, да си спомни минали животи, да изживее свои травми или напълно да се побърка от страховете си. Затова присъствието на шаман е много важно. Растението те изправя пред самия себе си, прави нещата интензивни и всяка мисъл бива моментално "материализирана". Това, което е в теб излиза на показ и можеш да видиш вътрешния си свят. Ако си пълен с обвинения, неприемане, страх - изживяваш тъкмо това. Човек се учи да сменя фокуса и съзнателно да навлиза в енергиите на любовта, приемането, радостта..Нещата не приключват, след преминаване на действието на растението. Всеки момент е постоянна работа със себе си, на будност, отдаденост, на развиване на способността да останеш в енергията на безусловната любов, на следване..

Лично за моите преживявания..получих много подаръци от Духа, растението, местата на които бяхме и хората около мен. Позволих си да имам недостатъци, позволих си да съм щастлива, позволих си да се обичам, позволих си да се изправя такава, каквато съм пред всичко и всички и да кажа - аз съм тук! Да бия силно камбаните и да напявам да безкрайност - "ДА" на всичко! Приемам всичко!...без значение какво е. Помолих за прошка хората, за това, че съм се почувствала наранена от тях....Не да им простя, че са ме наранили, а те да ми простят, че АЗ съм се почувствала наранена, че АЗ съм имала негативни чувства към тях, което МЕН е спирало да ги обичам и да ги виждам като светли същества. Преминах няколко пъти през процеса на раждане, който е безкраен..Видях смъртта цъфтяща..т.е. цъфтенето е смърт..т.е. живота е смърт или смъртта е живот. Бях Всичкото, разтворена...Там няма въпроси, няма отговори, няма никой, всичко просто Е и не Е, дори благодарност няма, защото няма разделение. Миг - вечност, всичко едновременно...енергия...поток...форми...сън..Интересно е как събираме света...една троха от бисквита я дъвчих сигурно половин час с такава почуда...с такова внимание...ние сънуваме...Земята ни сънува...Имах възможност да усетя Земята - дълбоко, дълбоко в нея...този тих и мощен глас, който е в дълбините ѝ. Да усетя другите хора..сливането с тях...преминаването на енергиите през тях, през мен, през всички..Да съм дълбоко благодарна за всичко, че Е, за хората, че СА...Общуването на всяко ниво..сексуалност в най-красивата му форма...Оргазъм !...Животът, светът е оргазмен!!...във всеки миг...силно, взривяващо оргазмен!

Хмм...и колко странно, че ни е трудно да го изживяваме постоянно. То е тук, сега, постоянно...трансформираща любов...а ние оставаме слепи и глухи, потънали в мислите си, опитвайки се да създаваме свят, който вече Е..

Сега отново съм си аз. малко по-отворена, по-приемаща, по-жива. Постепено, стъпка по стъпка се отварям като цвете, за да се слея със същността си, тук и сега.

С много обич,
Маргарита


И благодаря, Миро и Жерав, за хубавите постове !





Тема Re: Даоска Алхимия, будиска Пхова и Шаманизъмнови [re: Beдpocт]  
Автор жepaв (в полет)
Публикувано02.12.08 11:41



Хей, Ведрост! много интересно! сканирах само писмото, по диагонал и на подскоци - днес ми е много къс ден. но ще чета отново, надявам се да пишеш пак! мноооого хубава тема! а перу - баш! дестинацията!!

сърдечно!

Миро? :))



Тема Re: Даоска Алхимия, будиска Пхова и Шаманизъмнови [re: Beдpocт]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано02.12.08 11:47



Благодаря ти за това споделено писмо!



Помолих за прошка хората, за това, че съм се почувствала наранена от тях....Не да им простя, че са ме наранили, а те да ми простят, че АЗ съм се почувствала наранена, че АЗ съм имала негативни чувства към тях, което МЕН е спирало да ги обичам и да ги виждам като светли същества.

Такова нещо правихме на един от последните сталкинги по тенсегрити. Честно казано без помощта на някой и друг кактус-водач не е лесна задача. Но след съответните пасове взе да става.



Тема Re: Даоска Алхимия, будиска Пхова и Шаманизъмнови [re: L.L.]  
Автор RabbitHole (n00b)
Публикувано02.12.08 12:47



По едно време имаше един натурален сок от кактус на Qeens. Много помагаше!



___


Тема Re: Даоска Алхимия, будиска Пхова и Шаманизъмнови [re: RabbitHole]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано02.12.08 13:23



Смей се ти, смей се!

Ама я си представи ситуацията: в момента в който по програма трябваше да изберем спомен в който някой ни е разбил сърцето и после да формулираме изречение с което НИЕ да му/и се извиним - и всички - Квооооо?! - АЗ да се извиня?! При положение, че МЕН са ме наранили?! - Нееееееее! А после пасовете проработиха и всички получиха друга гледна точка. Това не ме изненадва - пасовете винаги работят (когато се правят, естествено) - те за тази цел са възнамерени. Но все по-често ме вълнува въпросът как да стигам до това състояние, до което стигам чрез пасове, само посредством дишане и/или команда, и/или движение на очите. Защото не винаги имаме възможност да махаме ръце в несвяст. Или да си набавим иначе толкова възродителните сокове на "Куинс".

Редактирано от L.L. на 02.12.08 13:28.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.