Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:39 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Това е добре! и също за СТРАДАНИЕТО  
Автор PremRavat (сикиджия)
Публикувано16.06.08 21:08



Мъдро решение на модератора! Постингите които пиша имат само информативен характер и няма смисъл да развалят хубавият клуб на Ошо. След някой ден най добре е да се изтриват.

На Оро му бях предложил преди, и сега пак му предлагам. Мен Оро не ме интересува. Ако той си гледа работата, изобщо няма да му обръщам внимание и да се заяждам с него. Аз си критикувам онези гурувци които според мен са мошеници и измамници и ще продължа да си ги критикувам. Без дори да споменавам Оро. Така както съм го правил години и десетилетия наред, без да познавам Оро. Все едно че никога не е бил, никога не е имало Оро на света. В клуба си има достатъчно место за всички мнения. Нека Оро си казва своето мнение, за си казвам моето. Защо трябва да се намесват и личните имена, личностите? Не може ли да се спори без да се намесват спорящите? Само идеите, само основните виждания, основните течения, основните представители? Мисля че може да се говори за Прем Рават, без да се намесват личностите! Аз поне мога да критикувам Прем Рават, без да споменавам думата Оро!!!

Както и да е, ето тук нещо интересно за СТРАДАНИЕТО!! Какъв е принципът на зараждане на страданието и как да се избегне. Това е от гледна точка на Йога, Веданта и Будизъм! Дал съм кратко изложение, защото стана дума.По нататък като започна излагането на Веданта, ще го дам по разширено.





Тема Re: Това е добре! и също за СТРАДАНИЕТО [re: PremRavat]  
Автор Awaken (дуракоустойчив)
Публикувано17.06.08 00:27



Мнението е изтрито поради съдържание на обидни квалификации.

Темата е изтрита по същите причини.

Редактирано от huanji на 17.06.08 19:44.



Тема Re: Това е добре! и също за СТРАДАНИЕТО [re: PremRavat]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано17.06.08 19:47



Критиката е полезна, но като всяко прието за нормално общуване има някакви, макар и илюзорни норми на поведение.





Тема По въпроса за критиката [re: huanji]  
Автор PremRavat (сикиджия)
Публикувано17.06.08 20:36



Така си е всяко общуване, и дори и при критиката, между два индивида трябва да има и норми за поведение. Ако критиката е към някой младо гадже от някой негов поклонник, гледано от страни може дори да не се забележи че има критика

От друга страна ако критикуваме някой който мразим, може да го обесим за две стотинки само Къде е границата тогава? Ако човек действа безпристрастно може би е най добре.

От друга страна е важно какво значение даваме на проблема който критикуваме. Ако критикуваме нещо което е незначително, има ли смисъл изобщо да се въвличаме? От друга страна ако отдаваме по голямо значение на проблема, може би си заслужава да се разгорещи човек!?

От трета страна зависи и от този който го критикуват. За едни е достатъчно съвсем малко критика за да се усетят, за други е невъзможно дори и след тон критика да видят грешките си.

От четвърта страна този който критикува може да греши? Дали е готов да види грешката си?

И т.н. и т.н. може да си философстваме доста по този въпрос. Коя е правилна критика и коя не. За мен Прем Рават е от същата категория като Шибендо например. И двамата продават на духовният пазар почти едни и същи техники. И двамата имат претенции че тези техники са техни собствени открития. И двамата се пишат за нещо специално, тоест че са повече от другите хора. Прем Рават се пише че е бог който е дошъл на земята за да спаси човечеството а Шибендо се пише че е роден със специални гени които го правят по рождение да превъзхожда другите. И двамата спасяват света и т.н. и т.н. Но Шибендо е гола вода в сравнение с Прем Рават. Не може да се мери с него нито по краснословие, нито по богатство, нито по влияние, нито по слава, нито по успех. В същност и другите гурувци не правят разлика, и те говорят за себе си, като за богове. Например Нирмала Деви, или Махараши Махеш Йоги, Шри Шри, Прабхупада, Йогананда, Шивананда, Ошо, и т.н.и т.н. изобщо все тези красавци които обичам да критикувам. Да не изпусна и твоят любим Лазарев мошеник от класа!!

Какво значение отдавам на това на тези критики? Ами много голямо значение отдавам. Мисля че помагам на хората по този начин, не на всички разбира се, но на някой със сигурност да, помагам.



Тема Re: По въпроса за критиката [re: PremRavat]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано17.06.08 21:29



Много подробно си обяснил различните варианти и гледни точки.



И аз не знам къде е баланса, но мога да определя добрата критика така - да няма за какво да се хванат. Кво ли значи това...

Критикувай си Лазо спокойно, не ме притеснява.



Тема Re: Това е добре! и също за СТРАДАНИЕТО [re: Awaken]  
Автор Awaken (дуракоустойчив)
Публикувано17.06.08 22:51



"Мнението е изтрито поради съдържание на обидни квалификации."

Когато един мод иска да бъде уважаван от всички ТРЯБВА ДА МЕРИ ВСИЧКИ С ЕДИН АРШИН!!! Това значи да бъде БЕЗПРИСТРАСТЕН!!!

Когато понятието "обидни квалификации" се прилага САМО И ЕДИНСТВЕНО с/у Оро и юзъри, които те критикуват за пълно отсъствие на обективност, познаване на Причинно-Следствения закон, и липса на много основни файлове в Биокомпа на гаванката ти - ТОВА Е СЕРИОЗЕН ПОВОД ЗА РАЗМИСЪЛ И ИЗВОДИ.

Години наред твоят хавер Dirt Vader напада и преследва Оро с всевъзможни "обидни квалификации" и груби нарушения на Правилниците - но той не бе санкциониран..... Юли Тенекиджиев с безпочвените си нападки и оплювания на Прем Рават и покрай него и Оро си служи от години с "обидни квалификации" - но и той не е санкциониран обективно и безпристрастно.....

На това му викат: КОРУПЦИЯ!!!





Ако нямаш какво да кажеш, не го казвай в този клуб и то сега.....

Тема Re: Това е добре! и също за СТРАДАНИЕТО [re: Awaken]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано17.06.08 23:14



Във всяка отделна ситуация, аршинът подлежи на калибровка. Хубаво е да не се превишава добрият тон и да не се обиждат опонентите. Но да се бъзика Прем Рават или Лазо(който е пич), може.

Не, че и за това не се иска творчество и цивилизован подход...





Тема Re: По въпроса за критиката [re: huanji]  
Автор mo33 (дърто магаре)
Публикувано17.06.08 23:52



Като си 'убил Буда', можеш само един помен да му направиш, като се повеселиш.



А за критиката човек се нуждае само от малко слюнка....



Тема Re: Това е добре! и също за СТРАДАНИЕТО [re: huanji]  
Автор Awaken (дуракоустойчив)
Публикувано18.06.08 10:40



Мнението е изтрито поради съдържание на обидни квалификации.

Редактирано от huanji на 18.06.08 21:43.



Тема Re: По въпроса за критиката [re: huanji]  
Автор PremRavat (сикиджия)
Публикувано18.06.08 19:22



В отговор на:
Автор: huanji
Тема: Re: По въпроса за критиката
Критикувай си Лазо спокойно, не ме притеснява.


Ей това ме изкефи най много. Знам че все още се увличаш по Лазарев, и може би и така ще си останеш за винаги, кой те знае? Но не ти пука, не реагираш като идиот сектант. Ти си му даваш там някакви ценности на Лазарев и не ти пука кой какво казва за него. Проявяваш здрав разум. Защо трябва да се впрягаш затова че някой си е казал нещо против него? Защо трябва да реагираш? Няма смисъл. Ти си знаеш що за цвете е Лазарев. Другите може да говорят каквото си искат, теб не те интересува. Ако някой каже нещо добро или нещо лошо за него, ти може да провериш дали е вярно или не. От това може да ти се промени мнението, може и да не се промени. Може дори да избереш изобщо да не четеш какво са писали сулю и пулю за Лазарев. Ти си имаш свои убеждения и не ти се иска да се занимаваш с дреболии. Това е постъпка на разумен интелигентен човек, който има явен напредък в духовните свери. Няма нужда да се въвлича излишно в разправии от които никой няма да спечели, най малкото самият Лазарев. (Бай ти Оро си мисли че прави голяма услуга на Прем Креват като води войни тук??) Нормален човек ще чуе какви са доводите и ще си направи сам сметка за себе си, дали той греши или неговият опонент.

Не си като бай ти Оро, който се обижда и реагира за Прем Креват, като че ли онзи му е пръв приятел и другар и като че ли от това зависи живота му. Когато в същност Прем Рават нито е виждал нито е чувал за някакъв си Оро. И пет пари не дава за него. Ако Оро отиде пред скромният му палат (оценен в момента на повече от 100 милиона долара!?! когато го е купил преди години е бил само 25 милиончета ама сега в следствие на инфлацията и вследствие на подобренията му се е вдигнала цената) в който Прем Креват си живее по царски, бодигардовете няма да му позволят дори да пие една вода от чешмата в двора. Няма да му позволят дори да се доближи на повече от 200 метра от оградата!

В същност нещастният бай Оро дори не знаеше че Прем Креват живее в дворец. Мислеше си че Махараджито си живее скромно в някой едностаен апартамент както самият беден емигрант бай Оро Добре че бях аз да му отворя очите



Редактирано от huanji на 18.06.08 21:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.