Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:00 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема синдромът"Занко"нови  
Автор amriti (непознат )
Публикувано03.04.08 18:45



Разлиствайки страниците на този клуб,се натъкнах на името Занко.Зарадвах се,че тук има хора,които,може би ще разбулят мъглата около него.Учениците му потъват в тишина и създават митове за него,които биха били по-интересни от блудкавите му писания,ако се публикуват.Не разбирам,наистина ли е толкова лесно,човек да бъде манипулиран от подобна корумпирана"духовност"?!Всичко около този човек,призоваващ към будност,е дълбоко приспано от самият него.Никой не може да каже нещо истинско относно неговата биография/освен,че е роден в София/,образованието му/академично или духовно/. Всеки Учител,заслужава да носи званието на такъв,по някаква причина.И всеки сам по себе си се е учил от някого.Та да си дойда на въпросите:Знае ли някой,кой е учителят на Занко?Кой е неговият рейки-мастер/неговият курс по рейки продължава точно 15 мин,при което не се дава нито един символ,да не говорим за степени.Или това е някаква,неизвестна до днес система?!/

И в какво,в крайна сметка,се състои неговото "учение"за което хората плащат луди пари,потъвайки от дълг в дълг,за да го "следват"?!Ето,например,курсът му/по неизвестно какво/във Варна,в края на май,началото на юни,тази година,ще струва 300 евро за седмица.Местата са ограничени-80 човека.Простата сметка,изчислена в евро,недвузначно показва,как се печелят хиляди евро от духовност,без да се плаща данък за това/никой там не дава касов бонМного ще се радвам,ако някой ме просветли по въпроса.



Тема Re: синдромът"Занко"нови [re: amriti]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано03.04.08 20:34



Здравей amriti,

Може би си сбъркал/а Клуба.
Не е ли по-добре да се обърнеш с темата към Клуб Езотерична медицина?

Според мен, би било добре човек да се интересува от много неща за да контролира и ръководи начина си на живот и духовното си развитие и израстване. Но, да не съди другите, защото в действителност никой не знае Божия замисъл във всеки един момент.

Нека всеки сам да си носи кръста към Голгота!

Успех!




Никога не казвай никога!



Тема Re: синдромът"Занко"нови [re: paparosko]  
Автор amriti (непознат )
Публикувано03.04.08 23:20



Причината да задам въпросите си свързани с този човек са две:Първо-точно тук срещнах коментари за него в различни теми и Второ-неговите ученици твърдят,че са последователи на Ошо,което не пречи,обаче ,на техният гуру,да оплюва вече и Ошо.А що се касае,до съвета ти да се обърна към съседният клуб-за всички нас има място там,както и на Голготата.А това,че ми даваш съвети ,за съжаление,не дава отговор на въпросите,които зададох.Явно страхът от "неимоверната" мощ Занко,наистина е огромен,отново,според сведения на очевидци от неговото окръжениие.





Тема Re: синдромът"Занко"нови [re: amriti]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано04.04.08 00:02



Мислиш за човека - има го проблема. Не мислиш за човека - няма го проблема.

Да живееш в любов или в страх? Това е въпросът.

Да, изборът е твой.




Никога не казвай никога!



Тема Re: синдромът"Занко"нови [re: amriti]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 01:19



80 места били отраничен брой?


чудя се как биха мигли да се намерят толкова много 80 будали

още като излезе първата книга и я разгърнах набълзо, разбрах що за човек е той
книгата е сбироток от други книги (разбирайте преписвал и украсявал) по най-долнопробен начин, който ме отврати с неразбането на елементарни неща!



Тема Re: синдромът"Занко"нови [re: amriti]  
Авторлoke (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 01:41



Жалко,интересни въпроси,които явно няма да получат отговори.





Тема Re: синдромът"Занко"нови [re: лoke]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 01:51



На това му се вика,сляпо следване на мастера.А дали е майстор и на какво точно-божа работа!Те го следват,той им прибира паричните знаци,а някои тук,чак посиняват от "толерантност"!Ако не сте гледали филма"Духът на времето"-вижте го.Има го и в Замунда и в Арена.Там ясно се казва-колкото човек по-малко знае,толкова по-лесно може да бъде манипулиран.



Тема Re: синдромът"Занко"нови [re: amriti]  
Автор Mиpo ()
Публикувано04.04.08 17:22



Здравей amriti,

Понеже аз съм един от хората писали тук за Занко, понеже съм би с него няколко пъти (вярно преди повече от 10г) и понеже НЕ съм му ученик, ще синтезирам пак мнението си за него.

Вярно е, че повечето от последователите на Занко са любители на Ошо. Обратното, обаче НЕ е вярно, т.е. повечето от харесващите Ошо надали харесват Занко.

Първо, за мен по-важно от това кой е учител на някого е какво може този някого да ми "даде" (т.е. да ме научи). Не веднъж и дваж съм имал опит с хора, които са имали неизвестни учители (или никакви), но пък съм научил ценни неща от тях. И обратното - хора със супер духовно CV и … нищо полезно в крайна сметка. И за това, ако те интересува наистина Занко, отиди веднъж при него, усети го и после си прецени (поне аз така направих).

За протокола относно учителите му, това, което ни беше казвал е, че е бил в Япония, по едно време толкова го е бил закъсал та е живял "по дърветата" (цитирам). Каза, че е бил в ашрама на Ошо (но от там са минали сигурно стотици хиляди хора). Толкова знам по въпроса.

Като напълно начинаещ в Рейки, ми бяха полезни неговите първи ("зарибяващи" и безплатни) курсове и съм му благодарен на това, което научих там. Правехме всичките под негово ръководство рейки на всеки един от нас няколко пъти по 2-3 часа.

От останалите му приказки обаче нищо интересно не съм открил и поне за мен са общи приказки (включая двете му книги)! Спомням си, че една позната беше качила в електронен вид една от книги му на сайта си и Занко лично й беше писал да я махне от там...

Имам доста приятели, които са ходели на доста от курсовете му и явно за тях е Занко е харизматична личност. Впрочем, щом толкова хора му дават толкова пари, не би било и да бъде другояче. Повечето от горните приятели твърдят, че в присъствието на Занко са станали по-будни. Когато има задавам конкретни въпроси, отговорите им не ми се струват много задоволителни, но в края на краищата всеки решава сам за себе си.

Апропо, спомням си, че веднъж отидох на една Ошо медитация на занковите хора и там се запознах с поне един интересен човек, с който ми беше приятно да общувам до 5ч сутринта седнали на открито на столовете едно празно кафе. Е, от (повечето) други занковисти впечатленията са ми по-скоро противоположни.

А за това колко печели без фискален бон, струва ми се, че в България е стандартна практика. Важното е хората, които ходят там да са доволни. Пък ако на теб (както и на мен) не ни интересен, може да си насочим вниманието другаде.



П.П. Angel ("Бял" струва ми се), с който бях беседвал в една от темите, които си видял му е ученик.



Тема Re: синдромът"Занко"нови [re: Mиpo]  
Авторamrit (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 21:46



Респект и нисък поклон,Миро,за честният отговор!Познавам доста хора от занковите ученици,посещавала съм и залата за медитация във Варна,но нещо все ме спираше да се реша за курс при него.След няколкото изслушани лекции,поднесени от него,се питах,само аз ли не разбирам,щом мнозинството около мен изпада в такъв захлас?Опитах се да почета това-онова,да погледам негови видия-все същото.Нещо не съвсем истинско идваше към мен от чутото и видяното.Това ме накара да питам-от къде черпи знанията си,които аз лично,уви,явно не усещам.След време се запознах с хора минали от там и затворили вече вратата.Но сега,когато мой близък човек,е решил да престъпи тоя праг,реших,че поне ще се опитам да разбера нещо повече.Така се сблъсках с теб във виртуалното пространство.За мен,твоят отговор,е това,което исках да знам.Занковите ученици,зная,какво говорят.Проблемът си е техен,както и заболяването им.Всеки сам тръгва по пътя и ако има късмет,ще срещне там и Учителят си....Или няколко от тях...
Благодаоря ти,за хубавото място тук,за възможността да се общува с един здравомислещ човек и с твое разрешение, ще си позволя да поостана.





Тема Re: синдромът"Занко"нови [re: amrit]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.04.08 13:29



Поклон и от мен и за да пишеш тук не е нужно нечие разрешение, а просто интерес към тематиката на клуба.

Когато Занко дойде в Ошо групата ни в София преди много години, той още не беше Мастера (както е известен сега), а просто Занко Занев. Преди няколко години си говорихме с един приятел от онова време и смеейки се питахме "Ние ли не видяхме, че е просветлен или той го беше скрил".

Впрочем, около групата във Варна, приятелката на един познат, който движеше нещата там ми каза, че имало някакви самоубийство и куп други проблеми. А основният проблем (пак според участници там) е, че на думи Занко уж не подтиква учениците си той да поема отговорност за тях, но на практика става точно това и хората (поне някои) стават занкозависими. Една жена си беше продала апартамента за да му отиде на курс в Германия...

Разбирам интереса ти за близкия твой човек, който се интересува от Занко. Апропо, една приятелка се заинтересува по същия начин от него, защото нейният приятел (и мой също такъв) беше голям фен на Занко. Забавното беше, че в началото тя беше против Занко, но после май хлътна и тя по него. Та го имай предвид за теб.

Но всичкото дотук са дреболии, които бих подминал, ако имаше нещо истински интересно у него поне за мен. Но уви...

Гледах и как отговаряше на въпросите на последователите си в книгите си и ми се видя крайно плитко и безинтересно. Бях разпечатил една от книгите му и след първите 20 страници прецених, че не си заслужава да продължавам да я чета.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.