Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Как и zа какво иzполzваме сексуалната си енергия?  
АвторBeдpocт (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 23:50



Здравейте,

Т.к. отвреме на време zабеляzвам енергията си в тялото, ми се иска да обсъдим как и zа какво всеки от нас иzполzва сексуалната си енергия. Как подхожда с нея в ли4ния си живот, при раzли4ни ситуации. Къде е границата, когато тя ни контролира или ние нея. Как ни се отраzява фиzи4ески, емоционално, ментално раzликата в коли4еството, ка4еството, движението й в някоя посока/zастоя, неЩо друго..Ще се радвам да споделите ваШия ли4ен опит. Аz съЩо Ще го направя теzи дни.





Тема Re: Как и zа какво иzполzваме сексуалната си енергнови [re: Beдpocт]  
Автор mo33 (ентусиаст)
Публикувано03.04.08 15:22



За сънуване и за подхранване на жизнеността



Тема Re: Как и zа какво иzполzваме сексуалната си енергия?нови [re: Beдpocт]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 19:27



Реално погледнато, сексуалната енергия е еманация на самият живот и се използва за живеене.



Ако в процес на съзряване, голяма част от нея е канализирана за сексуални цели, то е поправимо и освободената част може да се използва за съграждане на действителността. В смисъл, че медитацията твори, а енергията поддържа устойчива медитацията. Взаимно са свързани.



Тема До къде може да ни заведе сексуалната енергиянови [re: Beдpocт]  
Автор Mиpo ()
Публикувано04.04.08 16:31



Мило зеленичко Ведричко, защо я забелязваш въпросната енергия само ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ? Тя все пак е през цялото време, и в теб, и в мен, и във всеки един от нас.

И ни служи и за живеене.

В горния контекст въпросът ти би трябвало да бъде "аз контролирам живота си" или "животът ме контролира"? Как мислиш? Един hint: когато мислиш, че контролираш нещо е твърде възможно въпросното нещо да те контролира.

Та вместо да гледаме през призмата на това кой кого контролира, ми се струва по-добре просто да опознаваме нещата (въпросната енергия в случая), да ги усещаме колкото се може по-често и по-дълбоко, да търсим дълбоко корените им във всяко едно действие... Т.е., просто да медитираме на тази енергия.

И медитирайки над нея, поне на базата на моя опит, виждам, че тя може да ни заведе много дълбоко в нашата човешка същност и да ни отключи врати за това как сме устроени, как функционираме и какъв е нашия потенциал.

Та освен тревичките на повърхността, които са по-очевидни, не забравяй да се вгледаш и в дълбоките корени "под земята", които именно движат въпросните тревички.





Тема Re: Как и zа какво иzполzваме сексуалната си енергия?нови [re: Beдpocт]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 10:00



В отговор на:

Автор: Beдpocт
Тема: Re: Как и zа какво иzполzваме сексуалната си енергия?

Здравейте,

...Ще се радвам да споделите ваШия ли4ен опит. Аz съЩо Ще го направя теzи дни.


Хайде споделяй де ?





Тема Re: Как и zа какво иzполzваме сексуалната си енергия?нови [re: huanji]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано08.04.08 21:19



...освободената част може да се използва за съграждане на действителността. В смисъл, че медитацията твори, а енергията поддържа устойчива медитацията.

Струва ми се, оба4е, 4е не zа съграждане на действителност (което съЩо е въzможно), но zа иzраzяване/отраzяване на действителността, я иzполzва един осъzнат 4овек.

Пътникът цитираШе по едно време _ пътят не води на никъде, важното е да не се отклоните ...



Тема Re: Как и zа какво иzполzваме сексуалната си енергия?нови [re: Beдpocт]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 21:24



Точно за съграждане, а пътят няма отношение.





Тема Re: До къде може да ни заведе сексуалната енергиянови [re: Mиpo]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано08.04.08 22:17



Така е, да





Тема Re: Как и zа какво иzполzваме сексуалната си енергия?нови [re: huanji]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано08.04.08 22:21



Може ли с пове4е иzре4ения, 4е трудно схваЩам?



Тема Re: Как и zа какво иzполzваме сексуалната си енергия?нови [re: Бpaxмaн]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано08.04.08 22:50



То хубаво, 4е се бях наканила, ама ми секна вдъхновението. А сега де

На теб, ако ти е доШло, давай



Тема Re: Как и zа какво иzполzваме сексуалната си енергия?нови [re: Beдpocт]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 23:32



В отговор на:

Автор: Beдpocт
Тема: Re: Как и zа какво иzполzваме сексуалната си енергия?

То хубаво, 4е се бях наканила, ама ми секна вдъхновението. А сега де На теб, ако ти е доШло, давай


То от мен няма да ти дойде вдъхновение, ама да ти пусна тук няколко фотографии от холивуд ако искаш, та белким ти се върне пак.

За себе си няма какво да ти разправям, аз вече съм на солидна възраст и такива вдъхновения не ми идват. Дори не мога да си спомня какво съм правил в миналото защото и склерозата ме е налегнала здраво

Ъъъ... за какво исках да те питам????



Тема Любовнови [re: Beдpocт]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано09.04.08 09:53



Момчето с което си партнирам от време на време на тренировките, пропусна 2 пъти и аз се зачудих да не би да има проблеми някакви.

Оказа се, че бил влюбчив. Видял някаква мацка в една фирма, харесала му, решил да й прати букет, пък тя дори не знае кой е... и ся страда! Поговорихме си вчера, колкото да ми разкаже за какво иде реч и да разбера дали да го отписвам като евентуален партньор в тренировките. Понеже не мога да му помогна, само мога да се надявам, че няма да излезе от тия най-чувствителни мъже и да симулира депресии и подобни глупости, защото харесва да страда.

Та хората използват половата си енергия и за да се чувстват нещастни. А могат да я ползват за да се чувстват щастливи и здрави (ако не си проваляха едно полезно нещо заради друго безсмислено нещо).

Според мен най-глупавото нещо, което човек може да направи е да обвърже една безлична енергия, с разни мимолетни емоции, че и да се прави на жертва и да страда. Случва се на всеки, ама минава и човек продължава напред.

Такива работи...



___________

Редактирано от mo32 на 09.04.08 09:56.



Тема Re: Любовнови [re: mo32]  
Автор мaя1 (Антихрист)
Публикувано10.04.08 22:28



Хелоу,пийпъл.Гледам пак чоплите секса и енергиите.Много енергетици се навъдихте,ТЕЦ-а ще фалира от вас.

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.


Тема Re: Любовнови [re: мaя1]  
Автор Ищap_ ()
Публикувано10.04.08 22:32



И ти го чоплиш, ама под друга форма, от която ще фалира АЕЦ-а в Козлодуй.



Vu que ta vie est plus la vie de ma vie.

Тема Re: Любовнови [re: Ищap_]  
Автор мaя1 (Антихрист)
Публикувано10.04.08 22:53



Аз ,систър,имам какво да чопля, а от там откъдето дърпам енергия,тя е неизчерпаема.

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.


Тема Re: Любовнови [re: mo32]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано11.04.08 01:55



Работният ден свърШи. Иzляzох навън и кра4ката ми моментално се zабави...сякаШ някой ме дръпна и zабави света. Усетих, 4е съм напрегната и неспокойна. ЗаЩо? НямаШе при4ина! Обърнах се към това над мен...все едно какво беШе...помолих го да иzкара напрежението, да се отпусна...Запо4нах да усеЩам диШането си, тялото си от предната страна, докато постепенно не мислех. Вървях си. Много бавно. По пътя има на едно място zаведение и се вижда 4аст от градина. Друг път ми е било интересно, но все си мислех, 4е е към zаведението и го подминавах. Тоzи път се спрях zа миг и вляzох. Каква градина! НямаШе жив 4овек, а времето сякаШ беШе спряло. РъмеШе ситен дъжд, zелени подряzани храсти, фонтани, странни статуи прили4ни на анти4ни, а някои гротескни. Вси4ки беz надпис. На стената на малка постройка _ кратко раzяснение zа градината...с картинки. Загледах се в едната..тая статуя не я видях! ... под картинката пиШе: Tugend*...хмм...какво ли оzна4аваШе това?... продължих бавно нататък ... А, ето я! Статуята от картинката!....Сива, грубо направена, жена с раzвяти дрехи...В основата .. неЩо надраскано с тебеШир...дъждът zапо4нал да го раzмива... Загледах се..."който търси, намира"..... който търси, намира?...хмм...продължих нататък...

*Tugend - добродетел (немски)



Тема Re: Любовнови [re: мaя1]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано11.04.08 08:58



Дърпаш ти, вятър дърпаш...



Тема Re: Любовнови [re: Beдpocт]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано11.04.08 09:00



Имаш ясни знаци, браво.





Тема Фалита невъзможеннови [re: мaя1]  
Автор mo33 (ентусиаст)
Публикувано11.04.08 11:15



Докато има хора, които си въобразяват, че черпят енергия от неизтощими източници, няма опасност да фалира което и да е енергийно дружество.

Единственото нещо, което със сигурност е неизчерпаемо (безкрайно, в оригинала на Айнщайн), това е човешката глупост. Но това си е личен проблем за всеки човек.





Тема Re: Как и zа какво иzполzваме сексуалната си енергия?нови [re: Beдpocт]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано12.04.08 21:03



За секс, за кво друго?





Тема Re: Любовнови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано12.04.08 21:27



Дърпа и то доста майсторски.





Тема Re: Любовнови [re: mo32]  
Автор mo33 (дърто магаре)
Публикувано18.04.08 19:27



За съжаление твъпросният пишман-любовчия се сдуха и се отказа...



Може и аз да съм старомоден, ама тая мъжка чувствителност и метросексуалност не мога да я разбера.

______________
Невъзможно е човек да практикува, а да няма резултати.

Тема Re: Любовнови [re: mo33]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.04.08 21:03



От тренировки ли се отказа?

Ами всеки си дърпа хомота...



Тема Re: Любовнови [re: mo33]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано18.04.08 21:47



Хмм, кофти, ма zнае ли 4овек...Вие какво Щяхте да тренирате zаедно?

За да не се сдухваШ трябват много неЩа, какво обЩо има тук мъжествеността?



Тема Re: Любовнови [re: Beдpocт]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.04.08 22:00



А защо пък да не се сдухваш? Това е много ценно преживяване, което разхлабва контрола и так дале... Много яко, стига човек да може да го използва.





Тема Re: Фалита невъзможеннови [re: mo33]  
Автор мaя1 (Антихрист)
Публикувано19.04.08 00:43



Извинявай,мо33,това да не е съкращение от "мозък 33 грама"?И незнам за Айнщайн,но само Любовта е безкрайна и неичерпаема.

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.


Тема Re: Любовнови [re: huanji]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано19.04.08 01:11



Да де, ама досега сдухване насила не ми се е отдало

Ти зву4иш различно, да не е станало чудо

Аз пък досега се мъча да се оправя с кирлицата под Виста, че да ти напиша подобаващ отговор (хаха, ще почакаш малко). Представи си, имало , която върви с Виста-та и ме хвърля в оркестъра, щото ми е немска клавиатурата..



Тема Re: Любовнови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано19.04.08 01:34



Хм - "стига човек да може да го използва" - отново илюзията за контрол.





Тема Re: Любовнови [re: Beдpocт]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано19.04.08 08:15



А, какво съвпадение и аз пиша с немска клавиатура, но за щастие не съм стигнал до новата фонетика.



Не звуча различно, просто ти си имаш определен шаблон за мен. Иначе, винаги съм вкарвал и този аспект, но или не си го чела или не съм го писал тук точно.

Не можеш да се сдухаш насила. За това се грижи самият живот и по този начин ти помага да загубиш всичко, за което си се хванал. Хватката е, точно в този момент да запазиш любовта и тя ще бъде по- чиста от всякога.



Тема Re: Любовнови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано19.04.08 08:43



Нещо така или иначе се случва. Вместо да се оттдаваш на удобно за ума състояние на самосъжаление, което по същество е плитко, добиваш кураж и навлизаш до край в сдухването. Който стигне до дъното ще намери изненада.





Тема Re: Любовнови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано19.04.08 09:08



В смисъл да не се съпротивляваш.

Основното нещо, което трябва да се случи, когато едно чувство обсеби съзнанието, е да няма съпротива. Само така може да се разбере/осъзнае цялостно.

Иначе става някаква каша и нещата се усложняват от психологическа гледна точка.



Тема Re: Любовнови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано19.04.08 09:12



Една от най- сладките роли за егото е да бъде жертва. И оттам вече тръгват нещата за които говоря, след като се осъзнае.



Тема Re: Любовнови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано20.04.08 14:21



Имаш може би нужда от още сдухване.





Тема Re: Любовнови [re: huanji]  
Автор blue orchid ()
Публикувано26.04.08 11:24



аууу, много си силен в късите стартови изречения



я кажи как се стига до дъното, ама не на сдухването, а на изгарящата енергия... хайде, изненадай ме с нещо непознато и полезно, моля : )))))))

Spirit Horse, ride for me


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.