Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема картината, която виждаме  
Автор konopr ()
Публикувано19.03.08 11:11



образа който виждам изглежда кристален и идеален в сравнение с този, който виждам на мониторите и телевизорите, но все пак го виждам на пиксели, като тези пиксели са много миниатюрни и са постоянно движение и даже се получават вихри и зони на сгъстяване и всякакви такива явления. Като си затворя очите пикселите се виждат по-ясно.

Също така, понякога виздам едни искрящи малки снежинки, които се движат в хаотични посоки, но имат кратки траектории и бързо угасват след като бъдат засечени от зрението ми, точно както като размахаш горящ клон и от него хвърчат бързоугасващи огнени снежинки, само че тези които аз виждам са светещобялосинкави.

при вас има някакви подобни явления, а още по-важното, ако ги има явлениятя, имате ли някакво обяснение за тях, защото аз нямам и засега само съзерцавам тези природни явления без никаква идея за тях



Редактирано от konopr на 19.03.08 11:21.



Тема Re: картината, която виждаменови [re: konopr]  
Автор wide open road (новак)
Публикувано19.03.08 12:18



Също така, понякога виждам едни искрящи малки снежинки, които се движат в хаотични посоки, но имат кратки траектории и бързо угасват след като бъдат засечени от зрението ми , точно както при фойервек като се е разпукнал на отделни цвет4ета , само че тези които аз виждам са светещобялосинкави.
Ве4е втора година им се наслаждавам и не им търся обяснение - о4ния преглед показа 4е зрението ми е наред





Тема Re: картината, която виждаменови [re: wide open road]  
Автор konopr ()
Публикувано19.03.08 21:19



аз не помня от кога ги виждам, обаче изведнъж ми хрумна да ги обсъдя тука във форума





Тема Re: картината, която виждаменови [re: konopr]  
Автор eдиницa (непознат)
Публикувано19.03.08 22:38







Тема Re: картината, която виждаменови [re: eдиницa]  
Автор konopr ()
Публикувано20.03.08 00:08



ема тука нищо не пише за снежинките и пикселите, а аз тях ги виждам и като няма никаква светлина



Тема Опять накурился ;)нови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано20.03.08 15:17






Тези "явления" са вътре в теб и човек може да ги предизвиква по най-различни начини. Смисълът им е да ти покаже колко илюзорно може да е това което ти се струва, че виждаш... А ако ти харесват дъгита или миражите - чудесно.



Тема Re: Опять накурился ;)нови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано20.03.08 16:29



хха докато видях че и устите са в повечко минаха поне към 30 секунди



добре де ти не виждаш ли такива пиксели, те са навсякъде в 3де пространството и извън него, но ако гледа6 към тъмни предмети, особено лъскави по-трудно се набиват на очи, просто като гледаш към стената, се загледай във въздуха между теб и стената, и са в постоянно движение, а може просто да имам добро зрение и всъщност да виждам молекули
ти нали викаше че хората сме еднакви животни
а снежинките?

аз когато получвам илюзии всеки път са от различно естество, но тези пиксели и снежинките ги виждам откак се помня и все са си едни и същи
но съм забелязал че когато съм си в средностатстически нормалното трезво състояние пикселите са в по-насипно състояние и са по равномерно разпределени, иначе като се напуша често образуват по-сгъстени потоци най често около прави контури на предметите.

а тези явления са ми интересни защото също като метеорологичните явления может да си имат обяснение, представям си преди хората какво са си мислели, преди да разберат какво предстваляват светкавиците и как се получават


Редактирано от konopr на 20.03.08 17:09.



Тема Re: картината, която виждаменови [re: konopr]  
Автор wide open road (новак)
Публикувано24.03.08 11:50



Втренчване [re: mo32]
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано 12.01.08 19:32



Втренчване

Техниката на втренчване е част от подготовката, и то лесна част, защото всеки може да я прави.... и тя е основен начин да се установи достоверността на това, за което говоря.

Разбирате ли, единственото, което правите, е да гледате едно дърво или някое малко растение. Започвате да се втренчвате в едно листо и много скоро то става двуизмерно. Ние отстраняваме опаката му част. Не я виждаме. Социалното съгласие ни казва, че едно листо има лицева и опака страна, по тях има жилки и т.н. Обаче когато започнеш да се втренчваш в дърво, листа, чакъл или каквото и да било, ти виждаш само това, което се представя пред енергийното ти тяло - непосредственото. Затова магьосниците го наричат виждане - именно тогава ти виждаш истински. Излагаш енергийното си тяло на енергията, която се излъчва от това, което е пред теб, и се настройваш към нея по различен начин - така, че виждаш енергията. И тъй, гледаш едно дърво и се втренчваш в него и най-неочаквано осъзнаваш, че не, то не е факт; то не е плътно; то се движи. То няма опака част или корени по начина, по който си ги представяме. Ние не виждаме това; виждаме вихри от светлина.
Наистина дървото е енергийно живо, точно както и човешкото тяло, точно както ние сме енергийно живи.

Втренчването ни позволява да задействаме енергийната си същност, това е едно различно положение на СТ и това призрачно положение укрепва все повече и повече.

Тайша Абелар, интервю с Джон Мартинес

Ето ти едно възможно обяснение.
ПС От три години не пу6а трева - така 4е в моя слу4ай това не е обяснение



Тема Виждано и виждащнови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.03.08 23:02



Виждал съм какви ли не пиксели, точки и запетайки. Е, и?

Нали и ти каза, че може да ги видиш даже и със затворени очи. Т.е. човек може да предизвика (съзнателно или не) да види какво ли не. Въпросът е с какво това му помага и доколкото го отплесва по милиардите неща, които могат да бъдат видяни...



Тема Re: Виждано и виждащнови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано25.03.08 11:56



На мен за сега тези пиксели и снежинките не са ми помогнали с нищо, но незнайно защо сега ме заинтересуваха, а аз интересните неща ако се сетя обикновено ги обсъждам, токувиж ми помогнат с нещо.

Иначе аз ги разпитвах някои приятели за пикселите и имаше такива които нищо не виждаха колкото и да ги карах и ме гледаха странно, но някои ги виждаха точно както аз ги виждам и ги коментирахме заедно. А че съм открил хора които ги виждат точно както аз ги виждам също не ми помага кои знае колко за сега, но това е част от изследователската ми дейност




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.