Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:03 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Mисленето,храненето, гордостта,възхвалата и прнови [re: a6ooo]  
Автор edinica_nula (непознат)
Публикувано08.04.08 23:15



Смисълът да пиша в този форум се изпълни. Писах това, което имах да пиша.





Тема Re: Моля, да не се трият мнения от тематанови [re: Beдpocт]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 09:23



Понеже не съм пипал тази тема и не съм сигурен, да питам. Да не изживяваш нервна криза?

При толкова много вглеждане, навлизане на дълбоко и наблюдение не ти ли идва на ум, че изказването ти е висша проява на егото и идентифициране във крайна степен.



Вервай ми, ползата от изтриването ще е много по- голяма от ползата от темата.

Така че от моя страна имаш пълно съдействие за изтриване, стига да има какво да се трие.



Тема Re: Моля, да не се трият мнения от тематанови [re: huanji]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано10.04.08 00:58



Не ти, а oroke



Каzах си желанието кратко, то4но и ясно и не се притеснявам, 4е имам мнение по въпроса.



Тема Re: Моля, да не се трият мнения от тематанови [re: Beдpocт]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 09:13



Не знам кой е този и как така трие.



Но няма значение. Факт е, че вместо да навлезеш в причините се самонавиваш, че не изпитваш вина. Не знам дали осъзнаваш какво голямо чувство за вина трябва да живее в теб, за да се затваря достъпа до съзнанието в такава степен.

Ако знаех, че си безпристрастен търсач и няма да пожалиш себе си, веднага щях да изтрия половината ти теми, за да изпаднеш в истерия и да провокираш осъзнаването в дълбочина. Но нямам и грам надежда, че си нещо повече от поредният, който си търси оправдание, за това което не може да надживее в себе си.

Един модернистичен художник е търсил за ученици, добри портретисти. Искал е някой, който вече да може да рисува, защото само който може да рисува правилно, може да се откланя от правилото.

Същото е и с духовното. Един човек, който не си е решил вътрешните проблеми в живота, ще изпозлва духовното за да ги замаже или оправдае. Какъвто ти е зора без духовното, такъв ще ти е зора и с духовното. Само фасадата ще е различна, но в дълбочина нищо не се променя.

Гледам да ти бъда полезен с малко по- различна гледна точка.



Тема 4увство zа винанови [re: huanji]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано11.04.08 00:55



Зная, мило, 4е се опитваШ да помогнеШ и ти благодаря zа топлите 4увства! НеЩата ми се струват по_раzли4ни.

Темите не ме интересуват толкова и едва ли Ще иzпадна в истерия, ако Ще да се zатрие целия дир.

Това с вината е интересна идея и бъди сигурен, 4е съм я вzела навътре и експериментирам с нея. Ето, иzкаzах 4исто желание беz примес на 4увства. И проверих де Що мога да усетя в мен какво става. 4увство на вина иzпитвам:

1) когато не правя това, което о4акват от мен, а това което аz 4увствам
2) когато не правя това, което аz 4увствам
3) когато осъzная, 4е съм наранила някого, според моите критерии
4) когато си мисля, 4е е въzможно да съм направила неЩо лоШо, а не го осъzнавам
5) когато си мисля, 4е трябва да правя неЩо, а не го правя (това е като 1)

Предпо4итам обяснението да не го пиШа сега, zа да го усетя по_добре. Като го направя, Ще ти кажа.

А ти кога 4увстваШ вина? И смятаШ ли, 4е иzкаzването на мнение/желание е егоиzъм и идентификация?





Тема вина, страх, смърт, осъzнаваненови [re: Beдpocт]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано14.04.08 22:51



4увсто zа вина няма, докато неЩо не бъде сравнено с друго неЩо и не бъде категориzирано като (вероятно) лоШо/греШка/неправилно. От там идва страха, 4е поради теzи при4ини няма да бъда оби4ана/приемана/няма да бъда/съЩествувам, т.е. страха от смъртта във вси4ките и форми. От тук идва и

на ИЩар и..пак да си дойдем на думата, zа гледането и усеЩането колкото се може по_дълбоко на неЩата/себе си във всеки момент.

Ти какво иzпита, когато Лора беШе пуснала веселия си пост zа теб и който ти после иzтри?

П.П. И все пак ми е интересно да си кажеШ обосновано мнението по въпросите, които те питам и по темите...Щото ако е да си говоря сама, мога и на стената...



Тема Re: вина, страх, смърт, осъzнаваненови [re: Beдpocт]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 23:38



Така или иначе си говориш сама, аз не мога да ти бъда събеседник в смисъла, който влагаш.





Тема Re: вина, страх, смърт, осъzнаваненови [re: huanji]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано14.04.08 23:58



Но можеШ осъzнато или не да осветлиШ неЩо, което да е важно zа мен.





Тема Радвам ти сенови [re: Beдpocт]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.04.08 17:05



Искам да ти кажа, че не си говориш сама и че ми е много приятен начинът по който го правиш: жив, смел, открит и свободен. Радвам ти се.

Твоето свободно и живо общуване контрастира с един страхлив, фиксиран и тесногръд подход на някой от твоите събеседници. Интересно е на какво се дължи тази закостенялост у някои хора... Споделянията и въпросите ти заслужават адмирации и съм сигурен, че рано или късно ще накарат да поникне каквото трябва и където трябва.

Ако се случим по едно време в София, ще те запозная с Лора.





Тема Re: вина, страх, смърт, осъzнаваненови [re: Beдpocт]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано15.04.08 22:25



Ако смяташ, че не съм имал желание да ти осветля нещо, което би ти било полезно се лъжеш.



Погледни какъв въпрос ми зададе вчера - "Ти какво иzпита, когато Лора беШе пуснала веселия си пост zа теб и който ти после иzтри?"

От една страна твърдиш, че бих могъл да ти бъда полезен с нещо и искаш това. Но в същото време ми задаваш отговор. Начина по който си задала въпроса е твърда оценка и не търпи друго тълкувание, от това, което демонстрираш в него.

"Изпита...весел пост...изтри..." Тук ти не допускаш друг отговор, освен който си дала в самият въпрос. Къде остава питам аз, твоята файда? Твоята файда е да чуеш това, което твърдиш, че е. Егото търси успокоение, че и другите са като него. Ти не искаш моето споделяне, ти искаш моето съгласие.

При това положение какво искаш да ти отговоря, след като каквото и да ти отговоря ще е все тая... Наистина си пред себе си и си комуникираш със себе си, а аз съм страничен наблюдател, който се опитва да ти маха за да ти привлече вниманието.

Въпросът който си задала гласи - "Ти си еди какъв си и искам да чуя, че си такъв". Ти не питаш какъв съм, а даваш отговор. След като даваш отговор, аз съм безполезен. Не съм в тази игра, разбираш ли. Това са си твои филми, не без участието на Миро, който най- много държи да създаде точно това убеждение.

Накрая се получава, че или трябва да ти влязна във филма, или да започна да си защитавам егото и да кажеш - "Ето, това "чукане" чаках, този почна да се защитава и аз съм доволна".

И двата варианта са глупави. Отговорът ми към теб в предният пост е породен от разбиране, а не от тесногръдие. Така както много добре знаех морафетите на Лора, която се опита да ме придърпва и след като не можа, почна да ме бута и накрая се сдуха, така зная какво точно искаш от мен и защо го искаш.

Въпросът е, че ти не го знаеш и нито си освободена, нито си търсеща нещо важно от мен. Нещата са толкова дълбоки, че не смятам да се пробвам да ги обяснявам...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.