Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:21 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема и все пак за мен беше..нови [re: Mиpo]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано23.01.08 22:45



Миличко сладичко, то интересното идва едва по-натам


Не зная кое/дали нещо в думите му е вярно. Но и не това е важното.

Виж как прилича на разговорите тук. Да ти напомня с нещо на теб, Лора, Хуанджи, Мо, Вълка, мен и всичките "войни, паднали в борбата за свобода"...?

Хареса ми, че казва хората да се доверяват на себе си и Цялото.

Хареса ми и че казва, че всичко около нас върши работа. Всичко може да се използва като техника. За какво? Да осъзнаем кои сме/къде сме/какво сме...

Хареса ми, защото показва как да не губим фокуса от Цялото, като издигаме нещо/някой повече от нас.

Хареса ми и, защото ми помогна да схвана това, което търсих напоследък за свободната воля. И че я има.

Това е. Аз така го разбрах.



Тема Re: "Разкритията на един посветен"нови [re: mo32]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано23.01.08 22:51



Е, нямам си и напредстава дали е така или не. Но едва ли съм го пуснала, точно заради това...Ти никога ли не си прескачал, като четеш?





Тема Re: и все пак за мен беше..нови [re: Beдpocт]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (ентусиаст)
Публикувано23.01.08 23:25



Хареса ми и, защото ми помогна да схвана това, което търсих напоследък за свободната воля. И че я има.
Воля винаги има но доколко е "свободна" е трудно да се каже





Тема свободната воля [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано24.01.08 00:21



Доколко е свободна свободната воля, според теб? Можем да започнем, всъщност, с какво е воля..

Това го дъвча от много време и все ми се струва, че нещо липсва...

Знам, че е тъпо и все пак ...



Тема Re: свободната воля [re: Beдpocт]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (ентусиаст)
Публикувано24.01.08 00:45



Ами мисля,че тя е неподвластна на описание от разума





Тема Re: "Разкритията на един посветен" [re: Beдpocт]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано24.01.08 08:34



Ако почна да прескачам всяка глупост в тоя диалог, то въобще нищо няма да прочета от него.

Но пък човек има нужда от подобни неща - за забавление пък и за да види, колко шарен е света.

Само едно нещо ме притесни - ниската обща култура на хората от диалога. Този тип образование, който ги е превърнал в тъпунгери вече е и в България и работи... Прости хора се управляват най-лесно!



___________



Тема Re: свободната воля [re: Beдpocт]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано24.01.08 08:37



Волята е това нещо у човека, което го гара да продължи и да успее, дори когато разумът му казва, че е претърпял поражение.

В системите, които познавам от близо, казват че Волята се намира на нивото на пъпа/ в хара или Дан Тиен.

___________



Тема Re: свободната воля и дълга? [re: mo32]  
Автор Лyцka ()
Публикувано24.01.08 13:17



Аз го прочетох, тоз пич... по диагоналната система, малко...

Като се абстрахирам от подробностите относно него и произхода му, които няма как да проверя, едно - две неща ми направиха впечатление:

Едното, че имаме свободна воля, ама нямаме дисциплината да упражним свободната си воля.

Другото,... амммм да - това, че вместо да искаме, молим, питаме и какво беше там вселенския закон, които са неподходящи действия, много по-подходящо е просто да изразяваме себе си... и - да - да изпълняваме дълга си, ама не конкретизира какъв дълг има предвид.

Не задълбава в обяснения, не може да му се отрече...

Редактирано от Лyцka на 24.01.08 13:21.



Тема Re: свободната воля [re: Beдpocт]  
Автор Лyцka ()
Публикувано24.01.08 13:31



Именно. По-горе това казвам и аз.

Дон Хуан споменава, че свободната ни воля била в услуга на дълга.

А едим мой познат, който и той твърди, че е в контакт с висшите сили (ангели и архангели), посветен, демек и той, казва, че всеки си имал индивидуална задача на този свят, ама не на всеки било дадено да я знае. Трябвало да искаш да ти я кажат (отгоре) и пак не било сигурно, че ще ти я кажат.
Върви ги разбери тез контактьори - давам им ухо, ама не и предимство. Нали и онзи така казва? Да слушаме Вселенския закон чрез себе си, най-вече.



Редактирано от Лyцka на 24.01.08 13:32.



Тема Re: свободната воля [re: mo32]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (ентусиаст)
Публикувано24.01.08 13:54



Кат си тръгнал да цитираш чужди осъзнавания-дай тоя на ДХ
Волята станала втората база. Новите ясновидци я разбирали като сляп, безличен, непрестанен изблик на енергия, който ни кара да се държим така, както го правим. Волята отговаря за нашето възприемане на света на обикновените дела, а непряко, чрез силата на това възприятие, тя отговаря и за поставянето на събирателната точка на обичайната й позиция.
Дон Хуан каза, че новите ясновидци изследвали как става възприемането на света на ежедневния живот и видели действието на волята. Те видели, че подреждането непрестанно се подновява, за да се зареди възприятието с непрекъснатост. За да се подновява подреждането всеки път със свежестта, която му е необходима, за да съставя един жив свят, избликът от енергия, който идва от същите тези подреждания, автоматично се пренасочва да засили някои избрани подреждания.
Това ново наблюдение служило на новите ясновидци като още един трамплин, който им помогнал да достигнат третата база в комплекта. Те я нарекли намерение и я описвали като съзнателното насочване на волята, енергията на подреждането.

Макар,че и той не казва нищо






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.