Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:00 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема А. Лапин "Любовь и секс"  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.01.08 23:35



Ето един едночасов

на Андрей Лапин "Любовь и секс" (670 MB, линкът е валиден 5 дена само).
Подходът му към класическата тема е много свеж и оригинален и, бих казал, много ошовски. Даже музиката в края e от The World of Osho.

Лапин е известен в руското духовно пространство с какви ли не други филми от тантра, през йога, та до нагуалска тематика. Имам още 5-6 благодарение на един от линковете от , но така и не съм ги гледал все още. Но този ми отвори апетит. Някой знае ли нещо повече за А. Лапин?





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: Mиpo]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано03.01.08 23:49



Благодаря ти Миро! В момента го тегля, че нещо и на мен ми се е отворил апетита на тази тема!



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано04.01.08 00:16



На тая бабанка, малко хора биха му казали в лицето, че не е смешен!



___________



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: Mиpo]  
Автор lncg ()
Публикувано04.01.08 00:18



Гледах един филм, не си спомням точно за какво беше, но говореше за много неща. Нещо не ми допадна тоя Лапин, взема се насериозно за Учител. А и самото му излъчване...не мога да обясня



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.01.08 00:04



На теб би трявало да ти хареса... Поне така си мисля, защото е форма на тантра... Сподели впечатления, когато има такива.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.01.08 00:06



Сигурен бях, че качеството му на "бабанка" ще ти направи впечаление. В този клуб обаче обсъждаме неща и отвъд тялото (физическо) и ума човешки





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: lncg]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.01.08 00:08



Това е чудесна тема за медитация, защо точно не ти допада...





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: Mиpo]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано05.01.08 10:06



Мен определено не ме докосна това, което гледах, с изключение на танца и музиката, пък и руски не разбирам!



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано05.01.08 11:18



хехе. Това с руския беше добро!



___________



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: Mиpo]  
Автор _Lora ()
Публикувано05.01.08 17:17



Хареса ми!



Целувам те



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор _Lora ()
Публикувано05.01.08 17:21



Ето малко от тук от там



Любовта ли прави хората уродливи/неестествени един към друг?
Не! Хората правят това с Любовта!
Любовта е просто възможност. Малкото ангелче със стрелата, те прострелва в сърцето и ти започваш да обичаш този човек. Но това е само символ на енергията, която влиза във вас Свише. Един вид получавате бонус и начина, по който ще се възползвате от него, зависи от вас самите. Все едно получавате 10 000 долара. Един ще ги пропилее за пиене, друг на пътешествие ще отиде, трети бизнес ще прави, четвъртия просто ще ги загуби и т.н. Същото се случва и с Любовта.
Какъв ли може да бъде секса при такива двама уродливи/неестествени/фалшиви/измъчени/изкуствени хора!? Те ще правят точно такъв фалшив/изкуствен секс. Самата дума секс се превежда като разделяне, т.е. сексуалното съединяване е съединяване на две разделени части. Могат да се съединят двете половини на ябълка, например, но как може да се съединят тези, които сами по себе си представляват огромно количество противоречия наречени – човек. Когато двама се занимават със секс в действителност изглежда така все едно цяла армия стои от едната страна и цяла армия от другата страна. Всички тези, които са повлияли на формирането на личността ми: баба ми, родителите ми, приятелите, всички, които са слагали в мен всякакви знания/представи, телевизията всичко това е от едната страна и от другата страна – същата армия. Изпълнени с противоречия и напълно различни те никога не могат да се съединят, тези двама болни. Секса при тях е набързо, подъл неудовлетворяващ никоя от двете страни...
...Обичайният секс е вид дуализъм, човек е раздвоен, в него има и за и против секса, и той в тези моменти не е цялостно същество... Всичко това води до загуба на енергия, защото обичайният секс никога не преминава по-далеч от физическото и се приема просто като гимнастика.
...Получава се така (разминаване) и защото физиологически, мъжът и жената са различни. Оставайки на нивото на физиологията мъжът винаги ще бърза, а жената винаги ще закъснява. Какво да се прави тогава? Трябва да се приеме, че са различни, да се предадем пред това, да му се отдадем...
...Цялата агресия е нереализирана сексуална енергия. Какво е сексуалната енергия? Сексуалната енергия е творческата енергия, енергията на живота на съзиданието. Всичко, което правите е сексуална енергия, просто в отделен момент тя се проявява в сексуалния акт, в определен вид. Но това е енергията на живота...
...И какво да правим? Да бъдем живи/естествени. Истинската Любов Е състояние, не е отношение. Тя може да се изразява в отношения, да изпитвате емоции, да мислите, това също е действие, но това е отношение. Самата Любов е Състояние на вашето съзнание, на вашата душа. Състояние отличаващо се с това, че вашата обич е жива/естествена. Не е необходимо да правите нищо с този, който обичате. Не е нужно да го „подобрявате”. Бях в един манастир и на една надгробна плоча прочетох: „Благодаря ти, че беше (съществуваше)”. Това е истинската Любов, когато единствената причина за появата на Любовта и поддържането й се явява това, че той/тя съществува. Нищо с него/нея не трябва да правите. Както майката обича детето си. То се ражда, нищо не е направило още за нея, но тя го обича. Защо? Затова, защото то съществува, нищо друго не й е необходимо...
Такава любов е описана в един разказ „Философията на Любовта”. Когато двама млади искали да се оженят и мъжът казва: „Ще си купим в Калкута квартира, всеки ден ще се срещаме там. Сутрин отваряйки очи ще те виждам, ще ти се радвам, ще те обичам”. А жената (показвайки му среден пръст) казва: „Ето ти квартира в Калкута! Ще си купим две къщи, огромни просторни на двата бряга на Ганг и никога няма да се уговаряме кога ще се видим. Можем да се видим три пъти на деня, или един път на три дни. Да се разхождаме по брега или да плаваме с лодка, но всеки път това ще бъде нещо истинско/естествено. Няма да има нищо уговорено, предварително планирано.” В пет часа ти трябва да си в къщи! Няма да има такова нещо! Такава Любов прилича на движението на водораслите във водата, когато не ви е нужно да правите/планирате нищо с този, когото обичате. Сливате се напълно с водата, потока и напълно му се отдавате. Приемате го такъв, какъвто е, не е необходимо нищо да правите, нито да го променяте. Вие изцяло го приемате. Прилича на танца и танцьора. Не трябва да отделяте танца от танцьора, защото танцът е самият танцьор... ( и тук е танца, който си харесала :)
Когато секса се явява проявление на истинската Любов, той е абсолютно лишен от всякакви мисли. Винаги е абсолютно спонтанен, абсолютно естествен. Не избирате какво да правите, абсолютно не се стеснявате от партньора си, да му покажете какво чувствате. Не трябва да има нито милиметър напрежение, т.е. вие сте абсолютно спонтанни!
Главният принцип е, че вие за никъде не бързате, няма нищо спешно, няма никакви цели... да поставиш нещо някъде... Вие просто се отдавате, наслаждавате на момента и сте изцяло погълнати от това което става, нищо друго не съществува за вас. Всичко става бавно и постепенно, а не както в обичайния секс, рязко и бързо. Разтваряте се в партньора и той във вас така, че не можете да бъдете отделени един от друг. Такъв оргазъм се превръща в духовно преживяване, в един вид религиозен акт. Защото какво е религията? Убеждението, че след смъртта нещо продължава да съществува. В такъв оргазъм, партньорът ви се явява, като око за вас. И гледайки през него там няма нищо. Изчезва всяка мисъл, секса, вие самите. Прилича на умиране. Оргазъма по соята същност не е сексуален, секс има преди това, да, но секс като разделение. Аз и той, половите органи и т.н. Оргазъмът е пълно обединение, там няма какво да отделиш, всичко е едно цяло. Няма никаква сексуалност. Нормалните хора са зациклили на определено ниво и не преминават отвъд него.
Всички религии контролират секса и всички религии са като организации създадени от мъжете. В жените сексуалната енергия е много повече, отколкото в мъжете. Жените живеят с десет години повече от мъжете... В следствие на това в света се създава ситуация, която ние наричаме мъжки шовинизъм. Т.е. жената социално е сложена на по-ниско стъпало. И защо, защото в нас има подсъзнателния страх, че те са по-силни. При безсъзнателните хора в секса този страх е свързан със страха от смъртта...
...Целта е да се научим да използваме сексуалната енергия. Не тя нас да управлява, а ние нея...



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: _Lora]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано05.01.08 22:02



Е това вече ме докосна!

Благодаря ти за усилията, които си положила!Благодаря Лора

Имам намерение това и аз да го преживея някой прекрасен ден! Наистина в книгите на Ошо и семинарите, които съм посещавала доста се говори за истинската любов, истинското отношение между партньорите и истинския "секс", като това което написа... Ех, че хубаво.... (отнесох се за момент).
Впечатли ме това за страха от смъртта и усещането на жената, че мъжа е по-силен от нея! Забелязала съм, че когато съм в състояние на любов, нямам такъв страх, а през другото време го има. Появява се един страх от мъжете на по дълбоко ниво. Не знам ще го наблюдавам това. Определено ме впечатли!

Защо ли ме е страх от мъжете?



Тема Сеганови [re: inti]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.01.08 23:53



Наистина, трудно би било да те докосне, ако не разбираш руски. Впрочем, имала си търпение да чакаш чак до танца или си отишла направо на него? Ако е първото, значи наистина си била търпелива и ... в (медитативно) очакване.



Що се отнася до това, което искаш да преживееш, не е нужно да чакаш един ден. Може да го преживееш още ТОЗИ МИГ. Докато мислиш, че истинската любов и истинският секс е между теб и някой си друг, все ще го търсиш този друг... Сега, Инти, сега!

П.П. Страхът е от непозната част в теб



Тема Целувам тенови [re: _Lora]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.01.08 00:29



Знаеш ли, няколко жени наоколо ми казаха, че те харесват много (странно защо нямат смелостта да ти го кажат директно

) и биха искали да могат като теб да "общуват свободно"... Впрочем, харесват им и нашите диалози с теб.

Аз за разлика от тях ти казвам директно, че ми харесваш и че твоето поведение и общуване е именно пример за това какъв трябва да е духа в този клуб и въобще на свободолюбивите и търсещи хора.

Целувам те и аз и се радвам, че Цялото ни срещна.



Тема Re: Сеганови [re: Mиpo]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано07.01.08 10:23



Определено не съм чакала търпеливо в медитативно състояние, а превъртах кадър по кадър напред, докато стигнах до танца! Напълно съм съгласна с теб, за това което написа, но имам друго в предвид, че такъв секс не съм преживявала с партньор или такава любов, то аз и за това се стремя към тези неща, защото още не съм ги преживяла. Някак си тук и сега и сама ми е лесно да почувствам любовта, екстаза, вдъхновението в себе си с цялото. Но не съм го преживявала с друг!

Прегръдки!





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: Mиpo]  
Автор lshtar777 (непознат)
Публикувано07.01.08 23:23



На мен ми подейства освобождаващо,защото съм задръстена от стереотипи/както някои хора доста често ми казват/.
Забавлявах се, а и подходът му беше справедливо агресивен на моменти...........че как иначе бихме си отворили очите ,когато цял живот са ни учили да ги затваряме и да стискаме здраво.





Тема Слушай Миро!нови [re: _Lora]  
Автор compassion ()
Публикувано08.01.08 01:11



Прав си блудница съм, но какво ще стане, ако се окаже, че съм и девствена...




Човек просто трябва да е отговорен за собствените си думи и действия.




Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор _Lora ()
Публикувано08.01.08 15:48



Инти, не си разбрала правилно


Впечатли ме това за страха от смъртта и усещането на жената, че мъжа е по-силен от нея!
Всички религии контролират секса и всички религии са като организации създадени от мъжете. В жените сексуалната енергия е много повече, отколкото в мъжете. В следствие на това в света се създава ситуация, която ние наричаме мъжки шовинизъм. Т.е. жената социално е сложена на по-ниско стъпало. И защо, защото в нас има подсъзнателния страх, че те са по-силни. – това го говори мъж, т.е. „в нас (мъжете) има подсъзнателен страх, че те (жените) са по-силни”.

Т.е. в мъжете съществува страх от по-голямото количество сексуална енергия, която съществува в жените и те създават и използват религиите, за да контролират секса и го правят поставяйки жената на по-ниско социално стъпало. Възпитавайки я, че мъжът е по-... по-силен, по-умен, по-свободен и т.н. Подобно отношение вкарва допълнително безсъзнателност, отнемайки ти знанието, затова на какво си способна като жена, за твоята истинска Същност!
Гадни, страхливи мижитурки! Това са мъжете в своята безсъзнателност!
Знаеш ли, че през шести век имало голям християнски събор, на който се събрали всички големи християнски водачи, за да решат дали жените притежават душа или не!!!
И решили, че жената притежава душа, но само с един глас повече...
...Можеш ли да си представиш, събрали се да решат дали имаме душа! Ами ако са решили, че нямаме!... Дай си сметка по какъв начин щеше да се отрази това в социално отношение на положението на жената...
Ти самата си пример, за това. Страх те е от мъжете, защото са те възпитавали, че трябва да те е страх от тях. Щом толкова силно това е хванало вниманието ти, го разгледай много внимателно в теб, на всички нива.

Ето какво казва и Ошо по въпроса:
Мъжът е смазал психиката на жената и това, което сега виждаш не е психиката на жената, тя е направена от мъжа, създадена от мъжа женска психика. Историята е тинтири-минтири. Историята е създадена от мъжете, нито една жена не е написала история. Историята е ориентирана към мъжа. Мъжа се е опитал да постави жената при такива условия, че да може да я използва по-лесно, а тя дори не може да се оплаче.... Ако в продължение на хилядолетия налагаш някаква история, тя се превръща почти в истина. Това не е истинската психика на жената. Не обръщай внимание на историята, историята са грозни записки на продължителна робия. За да познаеш истинската й психика трябва да предоставиш тотална свобода на жената и след това да видиш каква е нейната истинска психика. А ще бъдеш изненадан. Те ще бъдат далеч по-напред от мъжете. Най-малко жените трябва да обръщат внимание на историята, трябва да изгорят всички исторически книги, да поискат историята да се пренапише отново. Когато се предложи някаква идея, умът започва да подражава на идеите. Това е една дълга хипноза, в която жените са живеели...
Жените трябва да постигнат Абсолютна Свобода. Със свободата на жената и мъжът ще бъде свободен, защото не можеш да бъдеш истински свободен, ако държиш в робство някой друг. Господарят е роб на своя роб. Свободата на мъжа е повърхностна. Заедно със свободата на жената ще се освободи и мъжът. Жените сами трябва да помислят за себе си, от мъжете няма голяма полза. Трябва да достигнат до свое собствено разбиране за тяхната същност... Жената се страхува страшно много. Била е накарана да се страхува. Това е номерът на мъжа, да накара жената да се страхува. Когато жената се страхува над нея по-лесно може да се упражнява контрол. Не можеш да владееш някой, който не се страхува, затова предизвиквай страх.
...Стани индивидуалност и тогава ще имаш известен вкус за свободата. За жените никога не се мисли, като за индивидуалности. Когато е малка е дъщеря, когато е млада е съпруга, малко по-възрастна е майка, а после е баба, но НИКОГА НЕ Е СЕБЕ СИ! Винаги в отношение с някой друг. Индивидуалността е необходима, като основно изискване. Жената е жена, нейната женственост е на първо място. Нейното битие, като съпруга е вторично, нейното битие, като майка е вторично, нейната индивидуалност, женственост е на ПЪРВО МЯСТО.

Това е моето мнение, писах го преди време тук, но нито една жена не отреагира:
...Но в написаното от него за жените има неща, с които съм съгласна.
Социално жената е определена да играе точно определени роли и е обучавана (съвсем буквално – обикновено от други жени) да играе тези роли. В социално отношение жената трябва да е домакиня, любовница и майка независимо от професионалното или социалното й положение или интереси. ...Като всяка друга жена, аз съм възпитавана от една майка, която смята за своя първична функция да ме подготви да си намеря подходящ съпруг, за да не би да остана стара мома както и заради внуците, разбира се, (както съм сигурна, че и гаджето ти е възпитавана от нейната майка). Това което, обаче, никой не учи жените е как да бъдат ЖЕНИ. Майките ни и жените около нас, не знаят какво е да са жени без социално предопределените им роли. Заради това незнание жените, които се опитват да излязат от тези роли залитат в другата крайност и стават по-мъже, от самите мъже. За книгата, която говорим, авторът е прав, че ни е отрязан достъпа до знанието какво е да си жена, а не съпруга, любовница или майка (често и на мъжа си не само на децата си)...
Ако попиташ съвременните жени дали това, което писах по-горе е вярно, никоя няма да признае, че е така, по простата причина, че не си дават сметка, не го осъзнават. 99% от тях смятат, че са равноправни с мъжете, че имат свободата да избират как да живеят с кого да спят и т.н., но не осъзнават, че единствената достъпна алтернатива в социално отношение за тях е мъжката представа за свобода.

Ти какво мислиш за това?

Истинската Любов... Имам намерение това и аз да го преживея някой прекрасен ден!
Преживей го сега! Защо трябва да чакаш някакъв бъдещ момент! Прочети отново това, което ти преведох – Истинската Любов е СЪСТОЯНИЕ тя НЕ Е ОТНОШЕНИЕ. Т.е., за да бъдеш в състояние на Истинска Любов не ти е необходимо да чакаш появяването на някой мъж! Иначе рискуваш да станеш на осемдесет години и да си стоиш все още така замечтана, в очакването за Изстинката Любов... Цялото знае от какво имаш нужда и тук и сега ти дава точно това, от което имаш нужда, дори и да не можеш да го разбереш в момента, просто му се довери.
За да може двама души да са в състояние на Истинска Любов е необходимо всеки един от тях поотделно да Е в Състояние на Истинска Любов! Т.е. всеки един от тях да Е ЕДНО ЦЯЛО.
Обикновено в живота се събират половинки. Мъжът търси своята женска ИН част в жената, с която е. Жената търси своята мъжка ЯН част в мъжа, с когото е. Но те са двама отделни индивида съдържащи в себе си и мъжката и женската енергия. Няма как да намерят своята цялост в друг човек! Някои се примиряват с това „пиано” състояние, други се озлобяват, трети се отегчават и започват да се оглеждат навън, а четвърти се бият гордо в гърдите – вижте ни, ние правим нещата както ТРЯБВА, така са ги правили и майките ни и бабите ни... Играем си на играта „ТРЯБВА”. Ти трябва да се прибираш в пет часа, трябва да носиш пари, защото си мъж. Ти трябва поне едно ядене да си ми сготвила, когато се прибера от работа да има какво да ям.... Трябва да правим нещата, както трябва! и така, цял живот...
Вместо да търсиш своята цялост (състоянието на Истинска Любов) в отношенията си с някой мъж, изследвай/опознай своята мъжка част, мъжката енергия в теб самата. След това я слей с твоята женска енергия и ще бъдеш Цялостна, ще бъдеш в Състояние на Любов! Тогава, ако се появи Цялостен мъж ще можеш с него да изживееш Истинска Любов и Истински секс...
Виж, в обикновените двойки, когато двама души са нецялостни, когато са две половинки те се подпират един на друг, търсейки другата половина от себе си. И естествено не я намират, разочароват се, отегчават се, изморяват се един от друг и дори се намразват.
Да кажем, че срещнеш Цялостен мъж, с когото можеш да изживееш Истинска Любов, но ти самата не си Цялостна, дори не знаеш какво представляваш като Жена сама по себе си, не като дъщеря или съпруга, или майка! Какво ще се получи? Ще играеш разни заучени роли, научени или от родителите ти, или от телевизията, или от приятели и т.н. Непрекъснато ще се облягаш на него, ще залиташ, ще се самообвиняваш, ще го обвиняваш, ще искаш и очакваш нещо, което той не може да ти даде – твоята Цялост.
Третия вариант е да постигнеш своята Цялост, тук и сега и тогава с този Цялостен мъж може да сте ЕДНО ЦЯЛО.
Тогава ще можеш да го обичаш без никаква друга причина освен тази, че той просто съществува!

"Самата Любов е Състояние на вашето съзнание, на вашата душа. Състояние отличаващо се с това, че вашата обич е жива/естествена. Не е необходимо да правите нищо с този, който обичате. Не е нужно да го „подобрявате”. Бях в един манастир и на една надгробна плоча прочетох: „Благодаря ти, че беше (съществуваше)”. Това е истинската Любов, когато единствената причина за появата на Любовта и поддържането й се явява това, че той/тя съществува. Нищо с него/нея не трябва да правите. Както майката обича детето си. То се ражда, нищо не е направило още за нея, но тя го обича. Защо? Затова, защото то съществува, нищо друго не й е необходимо...

Впечатли ме това за страха от смъртта и усещането на жената, че мъжа е по-силен от нея! Забелязала съм, че когато съм в състояние на любов, нямам такъв страх, а през другото време го има.
Когато си в Състояние на Любов всички задръжки отпадат. Всичко, на което са те учили престава да има значение. Ти си естествена, просто СИ. Затова няма никакъв страх.

Интересно ми е... преди когато се стигнеше до тази тема, избеснявах, стигах почти до „клинични” емоционални състояния...
Сега докато пиша в мен е тихо...
Приемаш това, което не можеш да промениш и променяш това, което можеш...



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: _Lora]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.01.08 16:29



Лазарев казва, че жената е много силна на енергиен план и ако на земен план догони мъжа, би значело два или три пъти повече от мъжа. Това нарушава равновесието и обществото ще започне да деградира като компенсаторен механизъм, преди разрушението на душата. В развитите страни, където жената не само е равна на мъжа, но и започва да доминира даже на земен план, безплодието нараства с големи темпове, а децата се раждат с отклонения. Мъжете и жените стават хомосексуалисти, което също е блокаж за да се предотварати разрушението на духовните структори(душата).

Никой не е по- умен от природата. Обликът на семейството се определя от жената, която влияе повече от 70 процента...включително и на мъжът. Не случайно всички велики личности са имали добродушни и смирени майки. Бащите там не са важни, защото те имат относително малко енергиино влияние.

Затова Дънов казва - повдигнете жената и тя ще спаси света. Т.е. да се ориентира правилно мирогледа й, за да не разруши обществото.

Жената не може да свети със собствена светлина, защото е проекция на материята, затова е дадено да използва проводимостта на мъжа, който е проекция на светлината. Затова, мъжът сваля, жената проявява.
Мъжът е слънцето (ян), жената - земята(ин).

Контрлът върху сексуалната разюзденост е предпазила от загубването на духовното начало и оттам деградация на цялото общество. В момента се преекспонира сексуалността и хората са слаби. Така се контролира лесно, защото изчерпването на дзин води до липсата на дух, жизненост, смелост и др. качества при мъжа. При жените също има отрицателни фактори и пречки.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: _Lora]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано08.01.08 17:42



Много е хубаво, така, като ми ги припомняш тези неща! На доста семинари съм била и доста книги съм прочела, но когато ми ги пише жена се чувствам доста подкрепена. Благодаря ти, че си тотална в това и имаш търпението и енергията необходими за да пишеш!
Винаги съм се стремяла в дадена връзка и двамата партньори да имаме пълна свобода и равнопоставеност, за да има баланс! И накрая става така, че аз им ставам майка, а те са ми децата. Започвам да искам да им помагам, за да вървим заедно в развитието си, да ги жаля, да не ги наранявам. С това си поведение убивам любовта, убивам им и тяхната сила, а аз съм възпитана да търпя и да съм жертва и си привличам партньори насилници, най-вече психически. И понеже доста съм си пострадала и ми е писнало да е така, започнах да опознавам този мой вътрешен мъж, които е копие на външния. Разбрах, че с външния нищо не може да се направи, а единствено отговорността, за това как се чувствам е моя. Истината е, че за да се изправи една жена срещу един мъж, преди това трябва да е получила сила от майка си. И сега си представи, както и ти го написа, че една потъпкана жена как може да възпита дъщеря си и какво ще и даде освен това, което има, а то е робство. И понеже на мен ми е омръзнало да съм майка на мъжа ми, започнах от известно време да си преодолявам психическите табута, страхове, започнах да се грижа за себе си в истинския смисъл на думата, да правя неща които ми харесват, без да се съобразявам с мъжа ми и без да го жаля. Но само и единствено, когато имам силата да се изправя срещу моята отрицателна мъжка част. Т. е. борбата е вътрешна, която проектирам навън. Първо започнах да се бунтувам, след това само приемах, до такава степен, че да не ме докосва, само я разпознавах и не и вярвах. Сега си спомням, че когато се държа нежно, когато съм уязвима, игрива, съблазнителна, веднага в ума ми изкачат думите "мръсница" ;'' курва" и от този род. Ако им повярвам се затварям в себе си, блокирам се. Винаги когато се държа естествено, започват атаките на ума, психическата обусловеност. И сега изключително много работя върху това, да ги разпознавам и да не им вярвам. Така, че с това което написа съм абсолютно съгласна с теб. Сега работата е да си върнем женствеността, уязвимостта и любовта към нас самите.
Ще продължа с темата по-късно!



Тема Re: Слушай Миро!нови [re: compassion]  
Автор _Lora ()
Публикувано08.01.08 17:54



Толкова си сладък казах ти чети, без да мислиш. Без да мислиш!

Аз слушам Цялото и ако имаш предвид, да слушам Цялото в и зад Мирослав, слушам го. Дори на представа си нямаш колко внимателно го слушам...


За Любо, за да престане да ме интерпретира (не че ще престане )


Намерих своята душа близнак
и в нея Бог съзрях.
Загледана във светлината от очите й,
за първи път аз себе си видях.
Захласнати, като деца пред чудото на тази светлина,
се взирахме един във друг, забравили за всичко на света....

И в този миг надвеси се над нас Реалността,
прегърбена, изкривила уста в цинизъма и злобата,
постави между нас ръка и бавно я разтвори...
Във шепата й нещо изквича, издигна се,
озъби се и се оголи...
И ето, че при мене болката дойде,
подсмихна се, започна да ме дърпа...
Какво си глупаво дете – прошепна тя,
разкиска се, раздирайки душата ми отвътре...

От болката и от Реалността,
да скрия своята душа, създадох си илюзия...
В балон сапунен аз живях,
окъпана в дъга от цветове и светлина строяща от душите ни – Съдба...
Понякога Реалността
със нож разрязваше очите ми,
но сляпа бях и не видях...

И случи се така – той охладня,
светлината секна.
Дъгата потъмня, илюзията изчезна,
балонът спука се и свита в свойта голота
стоя сама в кръвта и в болката горя...

Застанала над мен Реалността,
прокара с остър нокът по лицето ми резка,
загледана, с наслада във кръвта...
Погледнах я в очите и Видях!
Изправих се загледана във нея,
Сънувам само – казах й...
Усмихнах се,
и Осъзнах...

Душата ми разтвори се и бликна светлина,
разбивайки с огромна сила Реалността,
остави тя от нея само сянка от тъга...
Жената в мен умря,
и прероди се в Целостта...
Роди се Вещица.






Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано08.01.08 19:03



Между другото се сетих за подсъзнателния страх от мъжете. Скоро стана така, че с мъжа ми( така го наричам, защото е баща на детето ми) правихме една медитация за навлизане дълбоко в подсъзнанието и неговото лечение в проявата му във тялото. Аз едвам можах да се отпусна, а когато го правех поглеждах с едното око, той какво прави. Усещането беше, че ще ми направи нещо лошо, ще ме убие или нарани. Някакъв страх да остана уязвима и чувствителна. Не знам дали има връзка с това, че като дете са ме биели като тупан на сватба. Пребиваха ме от бой, та се е стигало до разкъсване на ухото ми. В тялото ни се съхранява като информация това, което сме преживели, като деца, пък и след това. Защото аз може да искам да имам истинска връзка, но тялото ми казва "не". То е затворено и когато се доближи мъж до мен, аз се стягам! Доста ми помага като споделям и пиша, защото по този начин изваждам тези неща от себе си и по-лесно бих могла да съм съзнателна за тях. Благодаря!



Тема Re: Слушай Миро!нови [re: _Lora]  
Автор compassion ()
Публикувано08.01.08 19:36



ще те харесат в www.otkrovenia.com



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: Mиpo]  
Автор Лyци ()
Публикувано08.01.08 21:48



Здрасти!

Пичът не ме грабна и не го гледах. Обаче ми харесаха коментарите на Лора.


Мамка му и прасе, верно си е - изобщо не са ме учили да бъда ЖЕНА, ама хич! Ще рече да слушам себе си, дълбокото си вътрешно усещане за нещата, тъмнината си...

Преди време, като писах едни доста емоционални теми за това, че жените нямаме усещане за абстрактна цел, защото така са ни обучили, точно това имах предвид - така добре са си свършили работата, че даже не знаем какво нямаме.





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: huanji]  
Автор _Lora ()
Публикувано08.01.08 22:09



Първо да започнем от там, че цитираш мъже. Никоя жена не е казвала нещо подобно. Но разбира се жените нямат думата.



Лазарев казва, че жената е много силна на енергиен план и ако на земен план догони мъжа, би значело два или три пъти повече от мъжа. Това нарушава равновесието и обществото ще започне да деградира като компенсаторен механизъм, преди разрушението на душата.

Той от къде знае това, кой му даде и потвърди с факти тази информация. В противен случай е просто теория и то теория изсмукана от пръстите.
Абсурдно е! Обясни ми как някой (жената) с два или три пъти повече духовна сила ще деградира обществото вместо да го изведе на по-високо ниво! Твърдите, че ангели идвали, на земен план се принизявали, за да донесат повече духовност в този свят, а жената понеже виждаш ли била по-силна, по-духовна трябва в подчинение да се държи, защото ще деградира безценното мъжко-ориентирано общество!
И какво е правилното? Образно казано, връзваш ръцете на жената и я буташ да стои на колене с наведена глава, докато и ако, мъжете решат, че е БЕЗОПАСНА за равновесието на обществото и благоволят да й върнат свободата...

В развитите страни, където жената не само е равна на мъжа, но и започва да доминира даже на земен план, безплодието нараства с големи темпове, а децата се раждат с отклонения. Мъжете и жените стават хомосексуалисти, което също е блокаж за да се предотварати разрушението на духовните структори(душата).

Това не са жени, това са мъже без пениси. Това са жени, които нямат ни най-малка представа какво е да си Жена. Те са лишени от знанието за своите духовни възможности, обществото и малтретирането на съзнанието от мъжете им е оставило само възможността да подражават. В стремежа си да избягат от робството те се превръщат в мъже, дори са по-мъже от самите мъже, защото силата им е по-голяма. Обществото там деградира именно заради философстването на Лазарев и такива като него, то е пряк резултат от това отношение. Мъжете са си направили експеримент да подтиснат женската енергия и ще си носят последиците от това, а те са – израждане във всякакъв вид и форма.

Никой не е по- умен от природата.
Освен мъжът разбира се, който за да се предпази от страховете си, насилва всичко около себе си, включително и природата.

Обликът на семейството се определя от жената, която влияе повече от 70 процента...включително и на мъжът. Не случайно всички велики личности са имали добродушни и смирени майки. Бащите там не са важни, защото те имат относително малко енергиино влияние.

Това е интересно. Искаш да кажеш, че всички велики личности (и разбира се това са само мъже) са били мамини синчета?
Ще ти предложа женска гледна точка на горното.
Майките им са били силни и умни жени, които са били наясно, че обществото няма да им позволи да се реализират по никакъв начин и които са видели в синовете си единствената възможност да реализират себе си. Тогава великата част от тези велики умове е женската енергия вложена в едни обикновени мамини синчета.

Затова Дънов казва - повдигнете жената и тя ще спаси света.
Много ясно го е казал. Но си виж твоето тълкуване:

Т.е. да се ориентира правилно мирогледа й, за да не разруши обществото.
И кой ще й ориентира правилно мирогледа!? Някой с два – три пъти по-малко енергия от нея!? Някой, който си е присвоил правото да „ориентира” „правилно” според собствените си представи!?

Жената не може да свети със собствена светлина, защото е проекция на материята, затова е дадено да използва проводимостта на мъжа, който е проекция на светлината. Затова, мъжът сваля, жената проявява.

Ами аз съм жена. Мога да те уверя, че светя със собствена светлина и съм проекция на материята толкова, колкото и ти. А ти си проекция на светлината толкова колкото и аз. Обаче ти кого ще послушаш, мен или Лазарев? Естествено аз нищо не знам, но пък Лазарев...

Мъжът е слънцето (ян), жената - земята(ин).

А във всяко човешко същество има и ЯН-а и ИН-а.

Контрлът върху сексуалната разюзденост е предпазила от загубването на духовното начало и оттам деградация на цялото общество.

Контролът върху естествената женска сексуалност е причината за сексуалната разюзданост. На жената са й отнемали правото дори да изпитва сексуално удоволствие. Тя е затворена в семейството и няма мърдане от там. Тя е неудовлетворена, съпругът й е неудовлетворен, следствие – разцвет на проституцията. В следващия момент с малкото извоювана свобода тя прави точно като мъжете, смятайки, че сексуалната й разюзданост я прави свободна!
Нещата не трябва да се контролират, трябва да се култивират. Я си помисли какъв е крайният резултат, ако се опиташ да отгледаш едно растение контролирайки го. То расте нагоре, обаче ти му казваш: „Не нагоре, настрани!”, иска слънце, но ти му казваш: „Не може на сянка ще живееш!” И какъв ще е крайният резултат – израждане!
Точно като обществото в което живеем.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: _Lora]  
Автор Лyци ()
Публикувано08.01.08 22:49



Аплодисменти, възторжени подсвирквания и отделни викове "Браво"!!!
Евала, много точно го казваш!





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: _Lora]  
Автор lshtar777 (непознат)
Публикувано09.01.08 09:05



Много ми харесва духа ти и това ,че се разтваряш за всеки и действаш с размах!Съгласна съм с всичко ,което си споделила в тази тема,но не мислиш ли ,че трябва да престанем да се обръщаме към миналото и да гледаме сега, в този момент какво можем да направим за всички "слепи" жени и как може СЕГА да се разруши тази рутина,създадена през вековете.

За жените никога не се мисли, като за индивидуалности. Когато е малка е дъщеря, когато е млада е съпруга, малко по-възрастна е майка, а после е баба, но НИКОГА НЕ Е СЕБЕ СИ! Винаги в отношение с някой друг. Индивидуалността е необходима, като основно изискване. Жената е жена, нейната женственост е на първо място. Нейното битие, като съпруга е вторично, нейното битие, като майка е вторично, нейната индивидуалност, женственост е на ПЪРВО МЯСТО.

Съгласна съм с теб,но жената се ражда индивидуалност и дори да и е набивано в главата ,че е по-низша тя пак има избор...........тя може да реши да е индивидуалност,преминавайки през различни преживявания и опитности, получавайки житейски шамари,така че на всеки човек/мъж или жена/ се дава възможност да бъде себе си и да се радва ,че съществува.Аз мога да бъда индивидуалност и бидейки дъщеря,майка,баба и т.н.Не всеки може да намери баланса в това,но пък затова и разговаряме тук,за да си помагаме да го намерим.Не мога да повярвам,че го казвам това,защото аз лично ,през по-голямата част от живота си съм избирала да се чувствам жертва.Вече реших да не го правя и да приема себе си като оригинал,като индивидуалност,която си е само моя.
А що се отнася до страха /независимо от какво/,всеки има страхове и понякога НЯКОИ от тях са здравословни,но не и страховете описани от Инти.





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: _Lora]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.08 16:12



Не знам какви травми си преживяла и какво те е довело до тази крайност, но това все пак е твой проблем. Аз проблем с жените нямам и не ги обиждам.



В горният текст обсъждам принципи, които Лазо (те са общовалидни) е извел от практиката с хиляди пациенти, а после аз съм потвърдил в моята практика. Все пак съм работил с доста жени и почти всички, които имаха сила и безкомпромисност успяха да променят себе си, живота си, както и близките си, (понеже близките са свързани на тънък план.

Принципите са доста по- различни от твоето тълкувание, което даже ме изненада. Едва ли е толкова лесно да разбереш за какво говоря и едва ли виждаш нещо друго освен себе си...със своето мислене и проблеми.

Все пак ако искаш да ти обясня съдържанието на всяка фраза, ще го направя.




Редактирано от huanji на 09.01.08 16:33.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.08 16:29



Това е подсъзнателна агресия спрямо мъжете. Проблемът е, че нямаш изход. Колкото и да споделяш, ако не я неутрализираш и не работиш конкретно по въпроса, тя си остава там, където е.



Ще се наложи да преосмислиш из основи целият си мироглед и да приемеш, че в този живот всеки получава това, от което има нужда. На физически план си получила бой и унижение, но не се знае дали на тънък план точно това не те спасило. Защото ние не знаем какви проблеми носим в себе си и как цялото се грижи да ни помогне да продължим без те да ни унищожат. Колкото и горчиви да са хапчетата в живота, все пак те ни помагат.

Ако искаш да промениш нещата, просто се върни назад и преживей всяка болезнена ситуация отново. Давай своята прошка и молитва за любов в твоето сърце, както и на агресора, докато стигнеш точката да бъдеш там в миналото и в теб да има само обич.

Не забравяй, че програмите на агресора и жертвата са аналогични. Т.е. ако ти имаш подсъзнателна агресия спрямо мъжете, ще предизивикваш тяхната агресия и лошо отношение. Също така силата на очакването е голяма. Общо взето, каквото очакваш неотклонно, това ще се случи.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор _Lora ()
Публикувано09.01.08 18:26



Инти, направи агресията спрямо мъжете осъзната.
Вземи една тояга и хвърли хубав бой на мъжа ти, ще видиш как ще ти олекне! А пък той, ако те обича ще търпи, нали е МЪЖ. Ето ти най-добрият възможен начин мъжът да помогне на жена.



Това, че страховете ти са силни може да го обърнеш в твоя полза. Колкото е по-силната емоция, толкова по-навътре в теб е влязла. Затова следвай страховете си до самото начало, до причината на тяхното появяване и по този начин те ще те заведат толкова надълбоко вътре в теб самата, колкото малко хора биха могли да навлязат, при липсата на силни емоции. Забрави за положително и отрицателно, нещата са такива, каквито са. Има проблем, само ако го приемаш, като проблем. Т.е. твоето отношение е определящо. Нищо около теб може да не се променя, но ако промениш отношението си, всичко ще се промени. Ако се чувстваш, че нямаш изход, приеми го, престани да търсиш изход и в един момент, ще разбереш, че си извън нещата, т.е. намерила си изхода и си минала през него.
Споделянето помага, дори само за да чуеш собствените си мисли, изказани на глас. Затова продължавай да споделяш, без да те интересува, кой какво ти казва, а гледай какво от теб излиза.
Няма нужда от благодарности, правя това, което искам и което усещам, че трябва да направя. Благодари на себе си на Същността ти, защото Цялото в теб е придърпало Сега, точно това, което ти е трябвало. Научи се да го слушаш и да му се доверяваш и забрави за всичко, на което са те учили. За жените е лесно да слушат Цялото, но им е трудно да го осъзнаят и да му се доверят.
Прегръщам те



Тема Жените...нови [re: _Lora]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано09.01.08 18:31



_Lora,

проблемът не е в това, какво казват или правят мъжете, а в това какво правят жените.

Ще ти дам един пример: Един метод има две страни на изпълнение, които са коренно различни, защото отразяват специфичните особености и различния на половете.
Обсъждаме метода с една девойка и тя започва да ми говори за мъжкото изпълнение. Аз й отбелязвам факта, че методът е за мъже, а за жени е различен. Има го написано и описано черно на бяло.
Момата се ядосва и започва да реагира емоционално. Разбрах после, че няколко години тя се е мъчила да прави мъжкия метод. А не като да не е знаела, че има женски вариант. И ми се обиди като й го казах.

Само да спомена, че практиката на женския метод е базирана на факта, че жената има утроба.

Самите жени не възприемат собствените си способности и дадености. И повярвай ми, казвам го като мъж, никой мъж не може да ги убеди, че ги имат и че могат да ги използват.

За жалост доста често съм виждал жени, интересуващи се от духовни практики, които при наличието на мъж около тях забравят наученото и започват да се държат както им повелява социалния модел - сваляния, кокетничене, цупения и целия наличен арсенал, типичен за жените.

Мъжете правят същото разбира се. Брахмачари, духовни работи - дрън, дрън. Мерне ли се нещо женско и свалячът се събужда. Бая духовни учители са станали за резил, спейки с ученичките си.

___________



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: Лyци]  
Автор _Lora ()
Публикувано09.01.08 18:34



Блгодаря за свежата подкрепа


Дай линк за тези „емоционални теми за това, че жените нямаме усещане за абстрактна цел,”
Успяваш ли да слушаш себе си, тъмнината/Цялото в теб?



Тема Re: Жените...нови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.08 19:23



Не знам по каква причина жените искат да стават мъже.





Тема Re: Жените...нови [re: mo32]  
Автор _Lora ()
Публикувано09.01.08 19:23



Здрасти Мо, как ти е коремчето, още ли страдаш?



Ти си написал нещо, което е в пълен синхрон с това, което аз написах.
Жените не знаят какво е да са Жени! Те не знаят дори че в тях съществува нещо, което е неимоверно по-голямо от социалните роли, които играят.
Съгласна съм, че се държат по начина, по който описваш и аз съм се държала така, знам какво е. Но така сме научени да се държим, всички около нас се държат по този начин. Ако не се държиш спрямо очакванията на околните, ти лепват етикети. Ако решиш, че искаш да си свободна то социалната предопределеност, се оглеждаш и понеже не знаеш как да си Жена, а не гадже, съпруга, дъщеря, майка и т.н., започваш да подражаваш на мъжете! Те са свободни, обществото ги толерира, значи това е правилният начин...

проблемът не е в това, какво казват или правят мъжете, а в това какво правят жените.

Няма виновни. Социалните модели са такива, и двата пола ги следват, играят роли, преиграват... Въпросът е как да се мине отвъд остановените модели...

Самите жени не възприемат собствените си способности и дадености.
Да ти кажа ли женската логика: „От къде един мъж, ще знае какви са ми способностите, като жена!” И това е особено валидно при „разкрепостените” съвременни жени, в които има малко будност. Те усещат, че мъжкият модел не им пасва точно че има и друго нещо, но това е само на интуитивно ниво и води до объркване и агресивност. Това е техният начин да отстояват „свободата си”.

И повярвай ми, казвам го като мъж, никой мъж не може да ги убеди, че ги имат и че могат да ги използват.
Тук грешиш. Мъж, който е развил своята женска (ИН) част, дори и малко, може да ги обеди.
Ние сме изтъкани от интуиция, дори и логически да не разбираме, защо, ако усетим, че това е така, му се доверяваме.


ПП Защо харесваш вълците?



Тема Re: Слушай Миро!нови [re: compassion]  
Автор _Lora ()
Публикувано09.01.08 19:58



Достатъчно е, че ти ме харесваш


А колкото до otkrovenia.com – доколкото видях там всички ги харесват



Тема Re: Целувам тенови [re: Mиpo]  
Автор _Lora ()
Публикувано09.01.08 20:11



Част от хората тук ме харесват, друга част не ме харесват. След време нещата може да се обърнат. Тези, които ме харесват може да престанат да ме харесват, а тези, които не ме харесват, може да започнат да ме харесват. Всичко се върти, нищо не е постоянно. Кой знае, някой ден може и ти да престанеш да ме харесваш. Нито искам, нито съм, пример за каквото и да е, не ми лепи етикети.




Целувам те и аз и се радвам, че Цялото ни срещна.
А, ако другите не ме харесваха, щеше ли да се радваш...



Тема Re:нови [re: _Lora]  
Автор compassion ()
Публикувано09.01.08 22:31



Имам ли избор?

<------->

Че ме е мързел да пиша на сто места, не знам дали ще се снима концерта, но мисля да взема камерата и да снимам репетициите. И пътуването и всичко, защото хората гледат готов продукт, но зад него е истината.

За otkrovenia и там са едни харесвачи, наблюдавай Полет ( Силвана Гълъбова ) в коментарите под стихото, и ако мислиш че съм пристрастен то би трябвало да я защитавам, но уви

Любов = Безпристрастен


ПП: Хуанджи, за в бъдеще може да те потърся за съвети относно тай чи, племенника е още дете но се върна с златна титла от Хърватска наскоро. Тренира някакво изкуство и ги бие където иде, но ако техните се съгласят за в бъдеще да поговорим за тай чи, може и някой урок да вземе, всичко е относително все пак. Трябва да разговарям с тях първо, с него, и с теб разбира се. Пък ако имам време може и аз да се включа. Но тай чи е добра основа за Ба гуа. Но едва ли тренер има в бг, за това изкуство.
Проблема е че малкия ги бие наред в неговата възраст сега, а с по големите не може да тренира защото са високи, и си губи краката.
Говоря относително, една или пет години не са от значение ( поне за мен )



Тема Re: Слушай Миро!нови [re: _Lora]  
Автор compassion ()
Публикувано09.01.08 23:02



Една вечер казвам, любов утре ако се събудим, и ти си в моето а аз в твоето тяло? И тя, ще те скъсам от чукане!




Каквото съм казал все истина е ама кой ме слуша?

Ако стиховте не са споделяне, здраве му кажи, иначе за философията всеки става.

Редактирано от compassion на 09.01.08 23:04.



Тема Re: Жените...нови [re: mo32]  
Автор compassion ()
Публикувано09.01.08 23:12



Нали преди година си казахме по нещо с теб, подкрепям те за резила на духовниците с това





Тема Re: Целувам тенови [re: _Lora]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.01.08 23:21



Така е, всичко се променя и нищо не е постоянно. Впрочем, утре може да ти лепя други етиките, но днес ми харесват тези... с целувките.



Никъде не съм казвал, че те целувам, защо някой друг те е харесвал. С риск да ме обвиниш в ... "нещо си" , може би някои те харесват именно, защото се целуваме свободно. Но пък ние не се целуваме за да се харесваме, а защото ни харесва.

Дълбоката радост е винаги от целувката с Цялото. Минавайки обаче през твоите устни просто я усещам по-ясно.



Тема Go aheadнови [re: lshtar777]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.01.08 23:26



Ако мога да си позволя сравнението, ти изяде вече, и ябълката, и крушата и банана на познанието... Назад връщане няма.... И ще ти трудно да си затвориш очите.

За това давай смело напред.



Тема Ефoркe,нови [re: Лyци]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.01.08 23:37



Кой коментар на Лора? Този дето тя ме целуваше ли?? И ти ли Бруте... (не го очаквах от теб).



Иначе, доколко те познавам теб и доколкото познавам Лора, наистина тя би ти харесала в много отношения.

Това "не са ме учили" е обаче детско поведение. Човек (жената също) пораства, когато разбере, че той/тя е отговорна за ученето си. А не, че някой друг не си е вършил работата (вкл. и мъжката).

П.П. *Ефoрка = ЕФирна ОРКА



Тема Слушам, тенови [re: compassion]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.01.08 00:58



Слушам те, Любо. Кажи какво те вълнува в горните постинги?

Дела Миро, а не думи, ако загубя...
Аз не печеля, защото съм несъзтезателен

Какво е това печелене и съзтезание, които се гонят из теб? И като си по делата, кажи защо искаш да заклюваш темите си и с какво ти пречат? Както и конкретно, ако нещо в моите думи не отговоря на делата ми? Иначе наистина нещата остават в сферата ма мелодраматичната поезия или журналистика.

Що се отнася до Лора, наистина ми харесва и я гледам "захласнато"

. Ако може да ме направи феминист, халал да й е. При това не съм нито ревнив, нито скръзна - ако искаш ела и ти при нас.





Тема Re:нови [re: compassion]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.08 09:07



Краси Китаеца редовно идва да води семинари по тай-дзи, просто ще ти пиша да се присъедините. Това е най- добрият вариант в радиус от 30 километра...поне.



Радвам се, че се развива. Само така.



Тема Re: Слушай Миро!нови [re: compassion]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.08 09:13



Като каза - философия, добавям и празни приказки, все едно чета Панчатантра:
"Какъв е смисъла от крава,
безплодна, недоена."

И така, как е възможно хора, които не могат да ходят сами и падат в собствените си проблеми, да водят другите. Защото, когато им спукаш балона на излюзорният свят, изведнъж се събужда един разсърден чиляк, който се и кара на всичко отгоре, че си го събудил и му се виждат мръсните гащи.






Редактирано от huanji на 10.01.08 09:14.



Тема Re: Жените...нови [re: _Lora]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано10.01.08 09:49



В отговор на:

Ако не се държиш спрямо очакванията на околните, ти лепват етикети.



Така е, но има и трети вариант - правиш каквото трябва, а се държиш както очакват околните.
Хората, които се измъкнат шумно, обикновено или го правят за да ги забележат и да получат желаното внимание, или просто не са достатъчно подготвени и действат необмислено. И в двата случая не успяват.
За жените това е по-лесно, защото от тях не се очаква да продължат рода, нямат такава социална роля. За съжаление обаче, това се е променило в последните години - сега жените в много по-голяма степен копират мъжкото поведение и отговорности и се обвързват със същите социални връзки, с каквито са обвързани мъжете - сега жените се образоват, имат кариера, заемат високи постове в работа, а освен това остава да се грижат за семейството си - децата, домакинството и т.н.
От една страна, в миналото жената е била обвързана със семейството и не е имала икономическа свобода, от друга сега има тази свобода, но за сметка на нови социални вериги.

В крайна сметка обаче всеки може да се измъкне, но трябва да го направи тихо и незабележимо, което за мъжете е по-трудно, защото сме учени че нашата изява е пред обществото.

В отговор на:

Да ти кажа ли женската логика: „От къде един мъж, ще знае какви са ми способностите, като жена!”



Един мъж може да знае способностите на жена само интелектуално. Това, с което може да 'помогне' е в способността му да концептуализира знанието и да му придава форма. Жената може да се възползва от тази гледна точка за да насочи вниманието си в определена посока.
В отговор на:

Тук грешиш. Мъж, който е развил своята женска (ИН) част, дори и малко, може да ги обеди.



Не съм съгласен. Понеже жената живее в мъжки свят и този свят постоянно я убеждава да се откаже от част от природата си, тя е развила много полезни и хитри прийоми за да се справя с това положение. Една от тези хитринки е, че всяка жена много лесно се съгласява външно с нещата казани от мъжете, но си прави каквото си знае, защото вътрешно не се променя. Най-елементарния пример е в семейството и как всяка жена прави нещата както ги усеща, а не според вижданията на съпруга си.
За жалост това има и отрицателен ефект - ако един мъж се опита да каже дори и най-голямата тайна на света някоя жена, тя ще го изслуша и ще се съгласи с него, дори може да действа според наученото, но вътрешно няма да да е убедена и действията й няма да имат нужната сила и размах.

Между другото вярно е, че у всеки човек има ИН и ЯН енергия, както е вярно обаче, че една от двете преобладава у съответния пол. Така че това, което каза хуанджи е вярно - жените са ИН, а мъжете са ЯН. Това не изключва наличието на другата част, а просто е начин да се изкаже, коя част диктува нещата.
А за да развие другата си част до степен да има равновесие (Тай Чи) на един човек му е нужен цял един живот. Виждал съм разни лигльовци, дето имитират ИН поведение и се правят на разбиращи жените, но театъра става само докато се види целта на представлението, която не е по-различна от целите на останалите мъже.

В отговор на:

Ние сме изтъкани от интуиция, дори и логически да не разбираме, защо, ако усетим, че това е така, му се доверяваме.



Интелектуалното разбиране и осъзнаване нямат отношение към действията на човек, дори и информацията да идва от интуицията. Вземи за пример това, което казах за социалното поведение на жените, които следват някакво учение - всичко научено бива със замах изтрито, когато се появи някой мъж.

Нещата са толкова дълбоко вкоренени, още в ранна детска възраст, че трябват специални методи и практика на депрограмиране или както ние му казваме - на разчистване на инвентара - които се практикуват цял живот.

Сляпото доверяване не е добър метод, защото излизайки от границите на познатото, човек трябва да запази някакви ориентири и да има някаква котва, иначе ще изперка. В случая, колкото и да е странно именно интелекта в комбинация със здравото тяло, служат за такава котва.


В отговор на:

Защо харесваш вълците?



Няма особена причина, просто ми харесват.


___________

Редактирано от mo32 на 10.01.08 09:56.



Тема Re: Жените...нови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано10.01.08 10:00



В какъв смисъл го казваш?

___________



Тема Re: Жените...нови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.08 10:12



Ами феминистките се борят да бъдат мъже в буквалният смисъл. И съответно не издържат и им се разстройва психиката, понеже не са подозирали колко трудно всъщност, е да си мъж.



Позицията на жената съвсем не е толкова лоша. Говоря по принцип, не за брутални случаи.



Тема Re: Жените...нови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано10.01.08 10:21



Аз лично не познавам феминистка, която да се занимава с духовни учения. Феминизмът има социална основа и не върши никаква работа в обучението.

___________



Тема Re: Целувам тенови [re: _Lora]  
Автор vret7 ()
Публикувано10.01.08 13:43



Ми съгласен съм с всичко което казваш, то оттам точно е започнал контрола и манипулацията, от разделянето и противопоставянето на мъжко-женското начало, един вид разделяй и владей, не мисля че те са с различни духовни стойности, а просто различни аспекти на светлината, и тяхното хармонизиране в материален план ще допринесе за еволюирането ни като човечество, иначе от тва разделяне губят колкото жените толкова и мъжете, но мисля нещата се променят и всичко ще си дойде по местата, самата ти си потвърждение за това....ми Успех





Тема Re: Go aheadнови [re: Mиpo]  
Автор lshtar777 (непознат)
Публикувано10.01.08 14:02




Малки корекции ще внеса в сравнението ти-за крушата.......не знам,за банана........изядох го,но за ябълката на познанието..............май аз ти я подадох на теб и ти я изяде сладко.Наистина няма връщане назад и благодаря за подкрепата.



Тема Re: Целувам тенови [re: vret7]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.08 14:23



"Разделяй и владей" идва от провинция Македония. Когато Римляните я завладяват, правят разделяне на 4 напълно независимо области и създават конкуренция помежду им. Така те са пазели сами и ако станело въстание, съседните провинции го потушават. Рим дорине е взимал отношение. Нещо като българите в ада.



Това е смисълът на израза - раделяй и владей.

В момента промените са много бързи и е възможно да доведат до качествена промена в съзнанието, както и на по- груби нива. Говорят са разни работи, но да видим.



Тема Не говорех...нови [re: huanji]  
Автор vret7 ()
Публикувано10.01.08 17:38



...за тази фраза официална, а за разделянето ни като цялостни личности и общество, то е започнало отдавна, а фразата е само следствие, а дали е дошло от нас самите или отвън....тва е сложен въпрос, според мен е отвън но сме го допуснали поради нивото на съзнание, и за да си върнем цялоста е нужно да ги хармонизираме в нас самите, отвътре навън. Външните промени за които говориш няма да помогнат без твоето/нашето осъзнаване на тези промени....но може би





Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор compassion ()
Публикувано10.01.08 17:49



Хуанджи, малкия живее в София, значи там трябва да търся този човек?
Сърдечно ти благодаря че откликна, обещал съм да водя някой ден семейството на зоопарка в Плевен, но мисля че по добре е да дойдем в Ловеч. Вашият е доста по голям, така че ако дойде ред на това, ще те потърся тук и ще се радвам да се видим. И два шамара имаш да ми даваш, пък ако не искаш, сърдечна прегръдка няма да откажа.

Всичко най-добро ти пожелавам.



Тема Re:нови [re: compassion]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.08 17:59



О, в София имаш доста голям избор. По- добре да иде на няколко места, че да си избере сам.



Айде де, таман и сняг има да се попързаляме. Знаиш ли какви пързалки има по Стратеш.

Офертата за шамарите я подменихме отдавна с друга, за кебапчета. Пак не си разбрал.



Тема Re: Не говорех...нови [re: vret7]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.08 18:00



Помислих, че ще ти е интересно от къде идва и какво значи, нишо повече.





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: lshtar777]  
Автор _Lora ()
Публикувано10.01.08 18:01



А на мен ми харесва, че си открита и откровена.


Съгласна съм, че трябва да гледаме сега, но какво според теб може да се направи, за да се събудят жените? Особено тези, които не се интересуват, изобщо от това да разберат какво са? Говорила съм с различни жени, но реакциите, горе-долу са: „Съгласна съм, много хубаво звучи, но толкова неща са ми на главата, кога да намеря време и с това да се занимавам!?” Или ме изслушват любезно и в следващия момент казват нещо от сорта на „Това е чудесно, но знаеш ли, че има страхотно намаление на маркови дрехи и...” А по-възрастните жени, смятат, че знаят всичко. Някой тепърва да им казва, че не са това, което са си мислили, че са е все едно да им кажеш, че животът им е минал напразно в илюзии...Та кажи ми какво може да се направи според теб за събуждането им.

Има и друго нещо. Жените не се интересуват от това да учат другите, да ги наставляват. Ако трябва да цитирам Ошо:
Същият брой жени пос¬тигат просветлението, колкото са и мъжете, но те не вдигат около него толкова шум, колкото мъжете - това е всичко. Не го разгласяват толкова много, колкото мъжете. Те му се наслаждават. Такива са жените, съществата от женски пол.
Когато говори за своето просветление, мъжът му се наслаждава повече, отколкото на самото просветление. Той се интересува колко хора ще разберат, че е постигнал прос¬ветление. Жените не се тревожат. Те изобщо не се трево¬жат. Ако се случи, му се наслаждават, подхранват го дълбо¬ко вътре. То се превръща в бременност. Те живеят с него, не говорят за него. Затова не са ти известни толкова много имена. Известни са само няколко имена и това са на жени, които притежават известни мъжки качества, затова са из¬вестни. В противен случай нямаше да ги познаваш.

Вероятно това е една от главните причини, жените да продължават да са в това окаяно състояние, просто в тях няма интерес да разгласяват, обсъждат, преподават...

Аз мога да бъда индивидуалност и бидейки дъщеря,майка,баба и т.н.
Всичко е възможно.
В крайна сметка, човек тръгнал по този път си поема отговорността и намира начин. Това е нещо, от което никой и мъж и жена не би трябвало да се отказва.

Не мога да повярвам,че го казвам това,защото аз лично ,през по-голямата част от живота си съм избирала да се чувствам жертва.Вече реших да не го правя и да приема себе си като оригинал,като индивидуалност,която си е само моя.

И с Инти това говорихме, промениш ли отношението към себе си, нещата около теб се променят.

А що се отнася до страха /независимо от какво/,всеки има страхове и понякога НЯКОИ от тях са здравословни,но не и страховете описани от Инти.

Не съм съгласна. Никой не избира какви да са страховете му. А на нея силните емоции ще й помогнат много, ако осъзнае, че може да ги използва вместо, де се притеснява, че съществуват. До колкото мога да преценя, тя го разбира и работи усилено върху това. Само въпрос на време е да ги преодолее. В този смисъл страховете й ще бъдат изключително здравословни за нея.



Тема Re: Целувам тенови [re: vret7]  
Автор _Lora ()
Публикувано10.01.08 18:19



Приятно разнообразие е мъж да разбере толкова лесно, за какво говоря и да го приеме с усмивка.



но мисля нещата се променят и всичко ще си дойде по местата

Всичко е възможно, дано да си прав. Успех и на теб.



Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор compassion ()
Публикувано10.01.08 19:26



Е тука се огледах вече, почнах да губя медитативност. Но ми беше нужна тази тренировка, защото ме очаква неочакваното.
Мини ски имам, но лоши пътища сега да дойдем, на лято дай Боже, по кебабче





Тема Re: Слушай Лоранови [re: Mиpo]  
Автор compassion ()
Публикувано10.01.08 21:04



Че нещо се поставя по драматичен начин е периферия, но не знам за каква любов и приемане говорим тук, като няма състрадание.

Айде, мелодраматичен съм, не бях виждал актьора в мен. Няма лошо с феминизма, ама не са случили на мъже с пишка и са станали жени без пишка.



Тема Re: Слушам, тенови [re: Mиpo]  
Автор compassion ()
Публикувано10.01.08 21:12



Може би забрави че преди една година, говорехме за Ошо и как отговорите идват съвсем от други места. Порови старите теми





Тема Re: Жените...нови [re: mo32]  
Автор _Lora ()
Публикувано10.01.08 21:59



Мо, ти нали се учеше да слушаш?...




Ако сега реша да те прегърна и целувайки те, плъзна ръка по теб и те опипам, какво ще решиш:

- Понеже си мъж, като жена почвам да се държа точно така, както са ме учили
- Харесвам те и горното е в следствие на това усещане, т.е. показвам ти съвсем открито, че те харесвам както и спокойно би могло да означава, че искам да спя с теб
- Практикувам прикриване, т.е. това, което правя не е това, което изглежда, че е
(ти дойде при мен, не обратното т.е. на моя територия си, поемам изцяло отговорността за действията си. Слушам ставащото, действам и изобщо не ме интересува или притеснява, как ще реагираш... (Основното от правилата при прикриването)
- Не си важен ти, важното е да привлека внимание към себе си
- Центрирането ми дава дистанция, от която мога да те наблюдавам, провокирам и да се забавлявам на реакциите ти
- Всичко отгоре в едно...

ЛОГИКАТА ОТИВА до самата крайност - животът никога. Това е начинът, по който логиката пропуска живота. Логиката е склонна да прави заключения - животът никога не прави изводи.
Мисленето е твърде праволинейно, животът е лудница.


За жените това е по-лесно, защото от тях не се очаква да продължат рода, нямат такава социална роля. За съжаление обаче, това се е променило в последните години - сега жените в много по-голяма степен копират мъжкото поведение и отговорности и се обвързват със същите социални връзки, с каквито са обвързани мъжете - сега жените се образоват, имат кариера, заемат високи постове в работа, а освен това остава да се грижат за семейството си - децата, домакинството и т.н.
От една страна, в миналото жената е била обвързана със семейството и не е имала икономическа свобода, от друга сега има тази свобода, но за сметка на нови социални вериги.


Обясни ми как една жена е била обвързана със семейството и не е имала икономическа (и каквато и да е друга) свобода, женили са ги насила, и са ги сгодявали от бебета, но от тях НЕ СА очаквали да продължат рода! Ако е била безплодна дори и за човек не са я смятали...
Да кажем, че приема твоята логика, сега това се е променило жените копират мъжете (аз ти писах абсолютно същото), т.е. от тях пак се очаква да продължат рода, след като от мъжете се очаква да продължат рода. Та значи горното ти твърдение от никъде не е вярно! А то там следва, че за жените да правят, каквото трябва и да се държат както очакват околните НЕ Е по-лесно! Логика.

Един мъж може да знае способностите на жена само интелектуално. Това, с което може да 'помогне' е в способността му да концептуализира знанието и да му придава форма. Жената може да се възползва от тази гледна точка за да насочи вниманието си в определена посока.

А след това:
Интелектуалното разбиране и осъзнаване нямат отношение към действията на човек, дори и информацията да идва от интуицията. Вземи за пример това, което казах за социалното поведение на жените, които следват някакво учение - всичко научено бива със замах изтрито, когато се появи някой мъж.
Логика!

Мъж, който е развил своята женска (ИН) част, дори и малко, може да ги обеди.

Изобщо не си разбрал това, което ти казах. Мъж, който е развил своята ИН част, развил е женската енергия в себе си! Това се усеща! А не обикновен мъж, съпруга или съседа от долу...
Жените правят това, което си знаят, когато УСЕЩАТ, че мъжа, който им говори нищо не знае. И не само жените. Ти би ли слушал някого, за когото усещаш, че няма представа за какво говори? От това не следва, че жената вътрешно не се променя!

Най-елементарния пример е в семейството и как всяка жена прави нещата както ги усеща, а не според вижданията на съпруга си.

Естествено, че така правят, това е пряк резултат от отношението на мъжете изобщо към жените.
И нали това се опитвам да ти обясня. Жените действат използвайки усета си, а не ума! Ако усета им каже, че даден мъж има развита женска част в себе си ще реагират спрямо него различно, отколкото спрямо някой мъж без развита ИН час в него.

За жалост това има и отрицателен ефект - ако един мъж се опита да каже дори и най-голямата тайна на света някоя жена, тя ще го изслуша и ще се съгласи с него, дори може да действа според наученото, но вътрешно няма да да е убедена и действията й няма да имат нужната сила и размах.
Това са детски разсъждения

Нещата са толкова дълбоко вкоренени, още в ранна детска възраст, че трябват специални методи и практика на депрограмиране или както ние му казваме - на разчистване на инвентара - които се практикуват цял живот.
Съгласна съм.

Сляпото доверяване не е добър метод, защото излизайки от границите на познатото, човек трябва да запази някакви ориентири и да има някаква котва, иначе ще изперка. В случая, колкото и да е странно именно интелекта в комбинация със здравото тяло, служат за такава котва.

Зависи на какво се доверяваш. Ако се доверяваш безрезервно на себе си на Същността/Центъра/Празнотата/Безкрая в теб (както искаш му казвай) тогава няма опасност да изперкаш, най-много да си загубиш Ума
За тялото съм съгласна, но какво разбираш под „интелект”?

„Минаваш покрай розов храст и поглеждаш розата. Какво е смисълът? Ако започнеш да мислиш за розата, се включва умът и розата се загубва. Тогава умът създава сте¬на от думи, мисли, понятия, и ти дори не можеш да видиш розата.
Не се опитвай да намираш смисъла. Смисълът и пос¬тоянната обсебеност от смисъла са болест на ума. Какъв е смисълът на розата? Няма смисъл. Тя цъфти без никакъв смисъл. Не й е необходим смисъл, за да оправдае себе си; тя оправдава себе си със самото си съществуване. Само й дай възможност да бъде, и ти бъди с нея. Нека розата проникне в теб, нека розата разпростре аромата си около теб и в теб и внезапно в теб нещо се размърдва - нещо се е надигнало. Розата е предизвикала нещо в теб. Дори и тогава може и да не разбереш какво е направила розата, но ще се чувстваш по-щастлив, радостен; ще почувстваш, че е имало допир с неизвестното. Ще почувстваш, че на теб ти е била дадена възможност да погледнеш в непознатото. Ще почувстваш, че розата се е превърнала в прозорец и се е разтворило об¬ширното небе - в стената на ума се е появила пукнатина и през нея е проникнал лъч светлина. Не се занимавай със смисъла.”


Наясно съм, че Логиката е блудница и щом при мен дойде и при теб ще дойде...

Няма особена причина, просто ми харесват.
Предния беше много хубав



Тема Re:нови [re: compassion]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.08 22:04



Приятно посвещение, но това няма общо. Пътищата са чисти, а ти си намираш кусури.





Тема Re: Целувам тенови [re: _Lora]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.08 22:10



Муцка, кой не те харесва, че не разбрах.



Честно казано не виждам такива, а аз ти правя реверанс. Друг е въпроса дали го осъзнаваш.

Все пак се огледай колко ме споменава и как ми дава направления и определения, а аз само едно мнение съм изказал до момента. Даже и за него ме нахока.

После света ти крив, че диша.

Надявам се да осъзнаеш, че основната ти проблема е да промениш другите. Да ги направиш както себе си, да следват твоят път, щото ти не си сигурна в него. Както се казва, количествената мултипликация води до качествени изменнеия. Ама не води, спиш.



Тема Жените ???нови [re: _Lora]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано10.01.08 23:14



Лорче,понеже явно си много компетентна,можеш ли да ми кажеш защо жените които се влюбваха в мен без дори да съм говорил с тях,камо ли свалял,след това ме намразваха?...Може ли да е заради това, че когато забележа, че ме "бройкат"(случвало се е и година),най добре мога да мълча,и те не получават очакваното "внимание",което заслужават,а самите те не знаят "да си поискат"?Т.е.не са развили в себе си "мъжкото"начало?

Бог помага на слабите,но обича Силните!


Тема Re: Жените ???нови [re: daoford]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.08 23:17



Не бъди гадняр. Жената има нужда от внимание.



Това, че някой са се просветлили и светят със собствена светлина съвсем не е причина да лишаваме другите от реалната такава.



Тема Re: Жените ???нови [re: daoford]  
Автор _Lora ()
Публикувано10.01.08 23:25



Не, просто са те опознали и са разбрали в действителност, какво представляваш.





Тема Re: Жените ???нови [re: huanji]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано10.01.08 23:34



Питах Лора,не теб.Този твой отговор не ми помага.Чакам компетентно женско мнение...А пропо,какво да направя ,за да не съм "гадняр"?...Аз разчитам на жени ,които знаят да си поискат.Тези другите...?Как да им светна?...Или какво да им кажа за да "светнат"...?Help me

Бог помага на слабите,но обича Силните!


Тема Re: Целувам тенови [re: huanji]  
Автор _Lora ()
Публикувано10.01.08 23:39



Автор huanji ()Публикувано26.08.02 23:10
Единствено ситуацията ни подсеща. Тя ни разкрива, какво имаме да учим. Затова ценя ситуациите в които Бог ни поставя.
Инъче щях да си остана надут пуяк, а сега съм само от време на време.



Ами то е малко сложно. По принцип не сме сами. Помагат ни всички с които пътищата ни се пресичат. Те ни дават, или чрез тях ни се дават уроците. Колкото и да са красноречиви те, сами трябва да си ги научим.

Тези които са осъзнали същността, вече не са тук. Те са се освободили(в много редки случай идват с мисия). Щом сме тук, значи имаме да я осъзнаваме.

Автор huanji () Публикувано 03.09.02 00:14

Истинската любов, ще я познаеш по- това, че тя от нищо не зависи. И е към всичко и всички. Ако по някаква причина, се появи упрек или раздразнение, това е гаранция, че вече няма истинска любов. Контактът е прекъснат. Несериозно е да се твърди, че който е станал веднъж хармоничен, никога не може да го загуби. Напротив, това винаги трябва да се поддържа.
В Йога- Сутра се казва, че дори реализирания йогин, може да позволи на езерото(съзнанието) да се развълнува, ако не го поддържа постоянно установено.


Не съм говорела за теб, когато казах, че има хора, които не ме харесват. Просто това е естествено, има го и едното и другото. По стечение на обстоятелствата преди около две години и нещо се случи така, че трябваше да изчета доста неща от това, което пишехте тук тогава и неща писани от предните години. Малко хора наистина ми хващаха вниманието и ти беше един от тях. Човека, който е писал горното си ти, но не е същият човек, който пише в момента. Онзи, който е писал горното е изпълнен с Любов, а този, който пише сега е изпълнен със злоба. Не знам какво е станало, но разликата се усеща ужасно ясно. Този, който пише сега удря шамари на малки деца и се забавлява от това.
В меча лъжа няма, той е повече истинен от всичко друго. Ако не вярваш, допитай се до праха от обувките си.

От чиста злоба не изтри постинга с цинизмите в „С какво се започва?”, защото беше адресиран до Мирослав, а този до момичето го изтри веднага. И т.н.
Отворена съм към теб, ако смяташ, че по някакъв начин взаимодействието ни може да протече така, че да не е загуба на енергия и време, и за двамата. Но няма да хабя енергия да се заяждам с теб, да философствам по принцип, да се оправдавам или обяснявам.

Мекото винаги побеждава твърдото, но колко от нас са наистина силни, за да действат по този начин...



Тема Re: Жените ???нови [re: _Lora]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано10.01.08 23:44



Благодаря ти Лорче!Много си мила.И какъв съм в действителност след като ме опозна?

Бог помага на слабите,но обича Силните!


Тема Re: Жените ???нови [re: daoford]  
Автор _Lora ()
Публикувано10.01.08 23:49



Попитай жените, които са те намразили, каква е причината. Може би ще ти помогнат да разбереш, какво трябва да промениш. Сам разбираш, че от двата реда написани тук, не бих могла да знам какъв си. Но е възможно и да те харесам, ако те опозная.





Тема Re: Целувам тенови [re: _Lora]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.08 23:56



Дали това, което си мислиш е точно това, което е?



Дай ми линк към поста и ще го изтрия. Може и да не съм го видял.

А през живота си не съм посегал на човек, който не се бие. Просто не мога. Помисли.



Тема Re: Жените ???нови [re: _Lora]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано10.01.08 23:57



Това ме успокои!Наистина!Сега ще спя спокойно.Ти си единственната която няма да ме намрази?Няма да ти позволя да ме опознаеш,защото и ти ще ме намразиш...?Още веднъж ти благодаря за топлите думи!!!Това ми стига...

Бог помага на слабите,но обича Силните!


Тема Re: За абстрактната целнови [re: _Lora]  
Автор Лyци ()
Публикувано11.01.08 00:05



Основното за абстрактната цел: същността е в това, че висша цел и реализация за жената се счита раждането и отглеждането на деца. Както и да го усукваме - така си е. Т.е. нейната цел е възпроизводството. Добре, лошо няма, ама не е ЦЯЛОСТНО.
Човешките същества, в това число жените

имаме и друг, еволюционен аспект - онази "опция" на сексуалната ни енергия, която определя степента ни на осъзнатост; която е свързана с естествената човешка склонност към разбиране и изследване. Точно това, което ти наричаш "вслушване в тъмнината" и умение да бъде една жена ЖЕНА, а не социално обусловена функция на мъжа.

Дали аз успявам да се вслушвам? Уча се, уча се... някой път успявам, друг път ми трябват повече търпение и опити. Но така или иначе, веднъж почувствана, тази тъмнина е ... е, добре, казваш си нещо от рода на: "Къде по дяволите съм била досега?"...





Тема Re: Ефoркe,нови [re: Mиpo]  
Автор Лyци ()
Публикувано11.01.08 00:09





Да, прав си, че този тип поведение си е детско.
След като веднъж съм открила какво ми трябва, следващата стъпка е просто да си го "взема"/ направя, вместо да умувам твърде дълго кой, защо и как.

... "Ефорка", ха ха, харесва ми.

Редактирано от Лyци на 11.01.08 00:10.



Тема Re: Целувам тенови [re: huanji]  
Автор _Lora ()
Публикувано11.01.08 00:10



Ти помисли.
В мен е тихо, няма мисли.


Нещата са такива каквито са.



Тема Re: Жените ???нови [re: daoford]  
Автор Лyци ()
Публикувано11.01.08 00:22



Здрасти.

И аз в миналото имах подобен опит с някои мъже. Когато направих преглед на тази повтаряща се ситуация, открих, че аз не съм била достатъчно ясна и открита в отношенията си с тях и несъзнателно съм дала поводи за очаквания, на които не мога да отговоря. В отговор, някои от тях ме понамразиха за известно време. После се ожениха и ми простиха.



Ако си открит и честен с хората/жените/ а най-вече със себе си; и им даваш да разберат/усетят твоят респект, уважение, няма да се стига до недоразумения и кофти чувства.


Редактирано от Лyци на 11.01.08 00:23.



Тема Re: Жените ???нови [re: _Lora]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано11.01.08 01:40



Тъкмо дойдох да пиша за същото, а вие вече сте го започнали



В мненията си говориш само за жена, женско и т.н. В същото време, ако гледаме според твоите класификации, това което те прави готина е, че си развила и мъжки качества. Жените те харесват, защото това е, което им липсва, а ти си развила. Ти не само си го развила , ами си ги смесила и сега преминават плавно едно в друго. Това ти дава гъвкавост и устойчивост.

Ти можеш да си нежна, но можеш и да си груба. Можеш да се отдаваш, но можеш и да натискаш. Можеш да не мислиш, но можеш и да мислиш.

Не искам да се ограничавам в определението жена, нито в определен набор качества.



Тема Re: Жените ???нови [re: _Lora]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано11.01.08 06:46



Kak да ги питам,като никога не съм говорил с тях?

Бог помага на слабите,но обича Силните!


Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: _Lora]  
Автор lshtar777 (непознат)
Публикувано11.01.08 08:59



Привет!
Много се радвам,че отговори !


Съгласна съм, че трябва да гледаме сега, но какво според теб може да се направи, за да се събудят жените? Особено тези, които не се интересуват, изобщо от това да разберат какво са? Говорила съм с различни жени, но реакциите, горе-долу са: „Съгласна съм, много хубаво звучи, но толкова неща са ми на главата, кога да намеря време и с това да се занимавам!?” Или ме изслушват любезно и в следващия момент казват нещо от сорта на „Това е чудесно, но знаеш ли, че има страхотно намаление на маркови дрехи и...” А по-възрастните жени, смятат, че знаят всичко. Някой тепърва да им казва, че не са това, което са си мислили, че са е все едно да им кажеш, че животът им е минал напразно в илюзии...Та кажи ми какво може да се направи според теб за събуждането им.

Ти вече го правиш тук.А събуждането не може да го натрапиш на някого,който НЕ иска да се събуди.Жените,които искат да го направят сами ще потърсят отговори/напр. Инти/.Всяка една от нас може да даде пример със собствения си живот на жените от семейството,роднините, приятелите и колегите си.Ако вниманието им е привлечено от нашата индивидуалност и духовна женственост,те сами ще дойдат с въпроси и ще искат да имат това ,което имаме НИЕ .Не искам да звучи като ласкателство,но ти привличаш вниманието на жени като мен,които искат да светят със собствена светлина .

Има и друго нещо. Жените не се интересуват от това да учат другите, да ги наставляват.
Съгласна съм,затова имам едно практично предложение към теб-дай да регистрираме една неправителствена организация ,с която можем да извадим това от ниво клуб Ошо ,на национално ниво.Не се шегувам.
Не съм съгласна. Никой не избира какви да са страховете му. А на нея силните емоции ще й помогнат много, ако осъзнае, че може да ги използва вместо, де се притеснява, че съществуват. До колкото мога да преценя, тя го разбира и работи усилено върху това. Само въпрос на време е да ги преодолее. В този смисъл страховете й ще бъдат изключително здравословни за нея.
Здравословен страх е да не се разхождаш по магистралата,защото те е страх да не те отвее някой като байрак към едни непознати за теб светове.
Този страх ,който Инти изпитва в повечето случаи парализира ума и трезвата преценка и заробва,поне при мен беше така.Човек започва да се върти в един порочен кръг на собствените си емоции и страхове........аз се радвам,че тя е РЕШИЛА да излезе от там и и пожелавам успех!
Жените приемаме доста по-сериозно от мъжете ролята на семейството,повече се страхуваме да не останем сами,за нас е по-важно да се грижим за някого/деца,съпруг,внуци/и затова сме развили търпимост към шовинисткото ни общество,но женствеността и индивидуалността ни винаги ще се борят вътре в нас за правото да бъдат изявени,защото на първо място все пак сме създадени ЖЕНИ.



Тема Re: Целувам тенови [re: _Lora]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.08 09:35



Тихо, тихо, ама като почнат да ти излизат дяволите, се оказва, че е цяла лудница.



Но ако искаш да ти кажа, браво, ти си о'к и си пристигнала е друг въпрос. Жените обичат да ги лъжат...



Тема Re: Жените ???нови [re: Beдpocт]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.08 09:42



Може, като актьорско майсторство за пред хората, а в действителност как е, не е сигурно.



Тома неверни да си каже, не че нещо.



Тема Re: Жените ???нови [re: daoford]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.08 09:44



От къде да знам, аз не съм гадняр и не ми се е налагало да мисля по въпроса.





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: _Lora]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано11.01.08 10:02



_Lora, първото нещо, което един мъж трябва да изостави, когато реши да следва духовната пътека, това е ЛОГИКАТА.

Може би не си го знаела, защото не си мъж или пък не си го прочела някъде, и поради това си изградила целият си отговор върху тезата, че изхождам изцяло от логиката. Логиката може да свързва нещата, но тя има сила само когато свърза факти. Останалото са шменти капели от философи и софисти.

В отговор на:

Ако сега реша да те прегърна и целувайки те, плъзна ръка по теб и те опипам, какво ще решиш: ...



Поради опита, който имам в използването на тестове, мога спокойно да ти кажа, че тия от женските списания са пълна глупост(а това, което ме питаш тук е точно от такъв вид). Дори и научно издържаните тестове се нуждаят да се комбинират с допълнителен метод на изследване, защото не са много надеждни.
Не се сърди, но подобни ситуационни въпроси са безсмислени, защото не отразяват това, което би направил човек, а това, което мисли че е правилно и че се очаква от него.
Толкова по прегръдките и целувките от Цялото. Считай, че за мен това са пълни глупости!

В отговор на:


ЛОГИКАТА ОТИВА до самата крайност - животът никога. Това е начинът, по който логиката пропуска живота. Логиката е склонна да прави заключения - животът никога не прави изводи.
Мисленето е твърде праволинейно, животът е лудница.



Добре би било да посочваш кои са логическите елементи в нечие изказване, щом ги приемаш за крайни.

И животът не е лудница, защото всичко в тази вселена се подчинява на определени закони. Тези, които не можем да разберем поради човешките си ограничения, наричаме хаос. Но нищо във вселената не съществува поради случайност. Има сили който ни въздействат и ние нямаме контрол над тях, но все пак имаме някакъв избор и някакво предизвикателство и то е колко далеч можем да стигнем в тесните граници, които имаме (разбирай границите, на формата, на съзнанието, на възприятието - колкото и да ги преодоляваме или разтегляме, все пак има лимит).

В отговор на:

Обясни ми как една жена е била обвързана със семейството и не е имала икономическа (и каквато и да е друга) свобода, женили са ги насила, и са ги сгодявали от бебета, но от тях НЕ СА очаквали да продължат рода! Ако е била безплодна дори и за човек не са я смятали...
Да кажем, че приема твоята логика, сега това се е променило жените копират мъжете (аз ти писах абсолютно същото), т.е. от тях пак се очаква да продължат рода, след като от мъжете се очаква да продължат рода. Та значи горното ти твърдение от никъде не е вярно! А то там следва, че за жените да правят, каквото трябва и да се държат както очакват околните НЕ Е по-лесно! Логика.



Ами не е ЛОГИКА, а наблюдение. Ето ти малко наблюдения - чие име взема детето? - това на мъжа; По каква линия се продължава рода - мъжка. Какво прави жената когато се омъжи? - сменя си името; Защо в богатите родове има близкородствени бракове? - за да се запази богатството, което жената отнася като зестра; Защо в Китай и още много държави убиват(а в днешно време абортират) когато разберат, че детето ще е момиче - защото от момичетата нямало полза- омъжва ли се и отивали в други семейства и т.н. и т.н.
Разбираш ли какво имах предвид под продължаване на рода? Имах предвид социално продължаване, а не биологично. Прието е рода да се продължава от мъжа, което от биологична гледна точка няма основание - детето наследява равен брой гени от майката и от бащата. И понеже мъжът е този, който от социална гледна точка продължава рода, то той носи по-голяма социална функция. Ако не изпълни тази си функция, той може да не получи наследство от рода си, който не е продължил.
Докато жената отнася зестрата в друго семейство и вече Е част от другото семейство, където биологичната й роля е да роди наследника на другия род. А ако е безплодна, забележи, че това е биологична функция, която пречи да се възпроизведе социалната функция на мъжа, просто са я заменяли с друга.

Идеята в предния ми пост беше, че поради това, че жената има повече биологична, отколкото социална функция, преди да се омъжи, то тя не е обвързана толкова силно със социални очаквания. А мъжът е обвързан -да продължи рода, да бъде активен член на обществото (нека не забравяме, че допреди по-малко от 2 века жените не са имали почти никакви обществени функции - не са можели да гласуват, да участват в управлението, а и сега не могат да стават свещеници примерно).

Ето и икономическата страна - Пак до много скоро(историческа гледна точка) жените не са наследявали нищо или почти нищо, при положение, че има първороден син. Не са можели да сключват сделки, а обвързаността им със дома и семейството са ги правили изцяло зависими от това, което спечели мъжа, от неговите доходи. Начинът да придобие по-висок икономически статус е била женитбата. И до днес този начин си съществува.

Толкова по логиката. Просто не си разбрала, че използвам наблюдението като метод. Изложиш ти факти, които могат да бъдат проверени, а не изводи и заключения, както щеше да е, ако бях ползвал логиката.

В отговор на:

Изобщо не си разбрал това, което ти казах. Мъж, който е развил своята ИН част, развил е женската енергия в себе си! Това се усеща! А не обикновен мъж, съпруга или съседа от долу...
Жените правят това, което си знаят, когато УСЕЩАТ, че мъжа, който им говори нищо не знае. И не само жените. Ти би ли слушал някого, за когото усещаш, че няма представа за какво говори? От това не следва, че жената вътрешно не се променя!



Ако можеше само с казването на нещо и човек да се променя... ех, предвиждам такъв живот, че само си викам ДАНО!
Напълно разбрах какво си казала, но ти изхождаш от позицията - "казват ми нещо и ако имам доверие в човек (в случая мъж с развита ИН страна), то го приемам и осъзнавам".
Аз ти казвам, че това са глупости. Виж феминизма, който се опита да разшири свободата на жените? Това, което постигна е, че във времена на икономически растеж, когато Западната икономика имаше нужда от работна ръка, с насочвано учение като феминизма, фабриките си получиха работната ръка. А получиха ли жените нещо реално, което да отговаря на тяхната природа и потенциал?

Когато липсва метода и правилното действие, тогава дори и Господ да ти каже тайната на вселената, пак не би могла да се възползваш от нея. Една много уважавана и любима авторка - Тайша Абелар - нарича тези жени, които само осъзнават, но не действат, "неделни богини". Приемат една идеят, правят нещо си, но щом се върнат в ежедневието, те пак са сексуални обекти, пак са съпруги, майки и жени, според това, което мъжкия свят очаква да бъдат

Разбираш ли? Не само ИН мъж, ами никой не може да каже нещо на жената и тя да се промени, ако самата тя не положи нужните усилия, в нужната посока. Защото един проблем не се решава на нивото на осъзнаване, на което е възникнал!

В отговор на:

И нали това се опитвам да ти обясня. Жените действат използвайки усета си, а не ума! Ако усета им каже, че даден мъж има развита женска част в себе си ще реагират спрямо него различно, отколкото спрямо някой мъж без развита ИН час в него.



И как ще реагират спрямо него? Би ли ми дала пример?

В отговор на:

Зависи на какво се доверяваш. Ако се доверяваш безрезервно на себе си на Същността/Центъра/Празнотата/Безкрая в теб (както искаш му казвай) тогава няма опасност да изперкаш, най-много да си загубиш Ума



Най-малкото трябва да се загуби Ума, за да може да се чува нещо друго, освен познатите еднообразни модели на поведение. В случая с жените - ще реагират по отношение на мъжете по един и същ начин, независимо какво учение следват.

В отговор на:

Предния беше много хубав



Предния беше магичен вълк. На малката картинка тук не се виждаше, но около окото му беше цепнато, като от рана и отдолу се виждаше същество от друг свят.


П.П.
В отговор на:

Мо, ти нали се учеше да слушаш?...



Можеш да си сигурна, че много внимателно чета всичко, което ми пишеш. Това, което ще кажа, за да ти отговоря, се намира в твоите думи. Но по-важното е, че не трябва да се пропускат ценните неща, които някой може да каже.

___________



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: huanji]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано11.01.08 11:00



Имах един сън, в които, за да спася един човек на когото много държа трябваше първо да мина през страха си. Той беше - едни мъже облечени в дълги черни роби и качулки, лицата не им се виждаха и носеха коси ( такива дето се коси тревата с тях). Те не ми позволяваха да стигна до човека, изпречваха ми се на пътя, но силното желание да помогна на човека, които викаше за помощ ме накара да преодолея страха. Затваряйки очите си и проправяйки си път с ръцете, аз казвах вие не съществувате, не ви вярвам. Така стигнех ли до тях те изчезваха, изпаряваха се и успях да помогна на въпросния човек. Имала съм и други подобни сънища как да се справя със страховете и доста са ми помагали в живота!



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: _Lora]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано11.01.08 11:10



Много се смях на това за тоягата и за мъжа ми. Той не ми е виновен за нищо. Но метода с тоягата го използвам, за да осъзная, какво се случва с мен и какво ми пречи да бъда щастлива. Изразявам подтиснатия си гняв или в див танц или на възглавница. Не можеш да си представиш колко години ми трябваха за да се свържа с него. Винаги са ме плашели гневните хора, тя и майка ми беше такава, а всъщност съм се страхувала от собствения си гняв, от собствената си сила!

Благодаря на всички за ценната подкрепа. Хубаво е че ви има!
Прегръдки и от мен!



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.08 11:19



Сънят ти потвърждава подсъзнателният проблем. Хубавото е, че на подсъзнателно ниво имаш силата да се изправиш срещу него. На определен етап само с воля ще променяш сънят и оттам отношението си.


Но всичко е в живота все пак, там ще трябва да се реализираш.

И аз съм имал множество подобни изпитания, като е имало и доста тежки, даже за моите разбирания.



Тема Re: Жените ???нови [re: daoford]  
Автор Лyци ()
Публикувано11.01.08 11:20



Може би точно затова са те намразили.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.08 11:47



Нещата са прости, когато можеш, променяш ситуацията. Ако не можеш, променяш себе си. Идеята е, че в зависимост от това, от какво имаш нужда и какъв урок трябва да преминеш, ти се дава нужното.



Както е казал Шекспир - "Това не ме изпълва със презрение, дори слънцата имат и падение". Ако се сещаш за целият стих. Ако не ще ти го напиша.

Мъжете трябва да се държат из късо, щото се изхайлазват. А като се изхайлазят, жените почват да реват...че били много ин и нищо не пипат. Аха...

Като го изразиш гнева, което е от съществена важност, за да не влезе дълбоко в подсъзнанието, започни да го трансформираш. Ако си била обидена, в близките два дена, съзнанието ти ще се върне към тази обида стотици пъти. При което трябва да се върнеш, да преживееш ситуацията отново и да простиш, да се покаеш, че не приемаш любовта на цялото, която се грижи да се издигнеш и да се развиваш. Упражнението е изпълнено, когато гледайки и бидейки в болезнената ситуация, усещаш само любов. Тогава и ще ти се появи енергията, дето всички говорят за нея, но никой не може да я опише. Това е и единственият момент на истинска любов. Когато го направиш ще видиш.

Но, бъди внимателна, ще трябва стотици пъти да го правиш, защото нагласите в съзнанието са резултата от целият ни жизнен опит и когато неутрализираш дадена ситуация, то знай, че тя е съвкупност от всички подобни болезнени ситуации до момента. Те се групират се появяват като една единствена нагласа.

Хубавото е, че когато си дестабилизирана, тези нагласи се проявяват и можеш да им въздействаш, да ги неутрализираш. Затова благодари, че си в такова състояние и имаш възможност да се промениш. Ако всичко ти е наред, грънци, не можеш да се развиваш.

И продължавай с покаяние, прошка и любов без да спираш. Продължавай стотици пъти, докато появата на случката в съзнанието ти не ти носи само любов. Тогава тя е изчистена и част от свързаните с нея минали емоции са разклатени.

Но бъди бдителна, защото човек го прави 3-4 пъти и се самонавива, а в съзнанието продължава да се появява спомена за болезнената ситуация, но той не го вижда и пропуска шанса си.

Знаеш ли какво е истинската любов? Това не е чувството или близкият човек. Това е нашата способност да преминаваме през трудни и болезнени ситуации. Ще ме разбреш, когато минеш, преди това ни най- малко.

И знаеш ли защо жените са в много по- изгодна позиция? Защото те са по слаби на физическо ниво и са онеправдани. Което значи, че са в хронична дестабилизация и развитието им е гарантирано, стига да знаят какво да правят. Жената пада много по лесно по гръб и това унижение е голям лост за развитие. Мъжете трудно падат по гръб и тази твърдост им затваря пътя за развитие. Те предпочитат да умрат рано, но да не се унижат.

Всяко ново ниво, към което трябва да преминем е по- фино от сегашното. За да успеем да преминем наистина, всичко което имаме трябва да се унищожи, да се разпадне и да го загубим. Ако имаме тази готовност, добре, но ако нямаме, се стига до реална дестабилизация и загуба, разпадане на отношенията и прочие. По правило в тези момента, никой и нищо не може да ти помогне, даже и сламка няма за да се хванеш за нея. просто няма избор и приемаш загубава на всичко, тогава олекваш и преминаваш. Защото в този момент не поставяш нищо по- високо от Бога. Т.е. душата е развързала веригите, които я свързват с какво ли не.

Това преминаване е магичен процес и никой не може да го обясни, но се събуждаш и около теб грее слънце, включително и пред затворените очи. Имаш ново, по- всеобхватно знание и спокойствие в мировият ред. Хаосът се е организирал отново. Нова навивка на спиралата, нова спирка по пътят. Утре ще трябва да продължиш и това да загубиш...такъв е живота. И колкото по- високо се издигаш, толкова по- трудно е да се разделиш. Оттделно, че няма връщане назад. Както казва Свами Шивананда - "Марширувай смело напред, войник!".

Хайде, честит ти Лазарев.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: huanji]  
Автор Лyци ()
Публикувано11.01.08 12:08



Знаеш ли какво е истинската любов? Това не е чувството или близкият човек. Това е нашата способност да преминаваме през трудни и болезнени ситуации. Ще ме разбреш, когато минеш, преди това ни най- малко.

И знаеш ли защо жените са в много по- изгодна позиция? Защото те са по слаби на физическо ниво и са онеправдани. Което значи, че са в хронична дестабилизация и развитието им е гарантирано, стига да знаят какво да правят. Жената пада много по лесно по гръб и това унижение е голям лост за развитие. Мъжете трудно падат по гръб и тази твърдост им затваря пътя за развитие. Те предпочитат да умрат рано, но да не се унижат.

Ето тези две неща и особено първото... 100% потвърждавам!





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: huanji]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано11.01.08 12:42



Ще се радвам да ми напишеш целия стих! Мога да разбера и да почувствам добре, това което ми пишеш, защото съм го преживявала и преди в други трудни ситуации. За истинската любов, да, през колкото повече трудни ситуации минаваме и въпреки това успяваме да запазим любовта, доверието, приемането, толкова по силна и истинска става тя. Изпитвала съм истинска любов, точно когато успея да се изправя срещу страховете си или да приема аспект от себе си, които не съм приемала до тогава. Знаеш ли от тогава нищо външно не може да ме направи щастлива, нищо. Единствено връзката със мен самата, с моята същност или първоизточника, единствено тогава съм щастлива. Разбира се тогава виждам света и хората през очите на любовта, невинността. Няма минало,няма бъдеще, няма проекции, осъждане - приемам всичко такова, каквото е! Тогава се чувствам облекчена, лека, смирена, не се боря с нищо и никой. Тогава е удоволствие да съществувам!
Хайде мерси за Лазарев!



Тема А лимона?нови [re: lshtar777]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.01.08 17:18



Така да бъде, обичам плодовете.

Впрочем, забравих един. Кой изяде лимона?

За несведующите това е плодът, който старшата монахиня дава на младата, когато тя се ракайва, че е съгрешила с градинаря, но лицето й продължава да сияе.



Тема Re: Слушам те, Любонови [re: compassion]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.01.08 17:24



Лора я слушам и даже си позволявам да правя и други работи с нея. Но по-нагоре ти искаше теб да те слушам, а само постна едни линкове. Понеже сме в дискусионен клуб, не се притеснявай да кажеш какво ти е направило впечатление в тях. Никой не се съзтезава с теб (още по-малко си мери пишката), просто общуваме.



Тема Re: Слушай Миро!нови [re: huanji]  
Автор compassion ()
Публикувано11.01.08 17:59



Аз понеже правя всякакви експерименти, реших миналата седмица пътувайки за София, в общи линии да кажа това което съм говорил тук. До мен седеше момче и четеше книга за историят на искуството и частично засягаше и философията. И подвеждайки разговора, два часа и половина беседвахме върху, Будизъм, Даосите, Веданта, интернет, филми с такава насоченост, карма, инкарнаци. Тоес нещата който тук съм разглеждал. За времето на пътя, хората оставиха вестници и списания и просто седяха и слушаха. Никой думичка не каза. И когато автобуса пристигна, само се извиних на човека до мен, ако съм му надул главата. Той се усмихна и ми каза че е имал преживявания от подобен характер, но въпреки всичко доста неща е разбрал. За Христос съм казал едно изречение само в тия два часа и горница, за Щайнер и Учителя само упоменах. Момчето до мен ми поиска телефона да му пратя разни неща, дадох му на старата си карта която съм изхърлил. А на излизане друг ме попита дали съм философ? Отговорих му " Ако вземеш добра жена ще си щастлив, ако вземеш лоша ще станеш философ." просто пробвах едни неща в автобуса но отивам при любимата си






ПП: Но с тоя пост май пак показвам философски наклон и празни приказки така че бързо бягам от тук. Още месец докато се съберем с любовта, после едвали ще се сетя че тук има някой. Освен за зоопарка разбира се.
Благодаря за пожеланието Хуанджи по долу!

Между другото, Толстой е Сократ.



Тема Писане за Ошонови [re: compassion]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.01.08 18:01



Защо трябва да ровя в стари теми като и в тази теми аз говоря за Ошо подхода. Не съм аз пускал теми за ЦЕРН, Щайнер, Христос и как смоковицата на последния била уж бодхи-дърво. Но щом ти е интересно, твое право е.

Аз само те попитах, защо се сбогуваш многократно тук след като пак се връщаш? Или с какво твоята тема ти пречи, че искаш да я заклюваш? Или защото ти е да лепиш разни етикети на ЦЕРН след като не го познаваш? И с въпросите ми не те съдя, просто те питам. Иначе, ти прави както намериш за добре.





Тема Re: Слушам те, Любонови [re: Mиpo]  
Автор compassion ()
Публикувано11.01.08 18:03



Ще видим след една година, какво си слушал и какво си правил. Имай търпение


Макар че на Хуанджи казах че ще забравя за нета лично ще разгледам с интерес в бъдеще време фоума.
Не бързай с отговорите. Всичко с времето си. Щом давам линк от преди година за нещо, то явно важи за някого и днес. Тоест той за една година сам да се замисли защо.

Но липсват ми разговорите на тема филми, там двамата много добре комуникирахме. Нищо не каза за последния филм на Смит и репликата му за Боб Марли.

Редактирано от compassion на 11.01.08 18:10.



Тема Вземанетонови [re: Лyци]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.01.08 18:06



Само не мога да разбера какво чакаш?? Бас държа, че и преди 10-15г (брей как лети времето

) щеше да ми кажеш, че знаеш, че просто трябва да си го вземеш/ направиш, т.е. не е поради незнание на "теорията"...



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: Лyци]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.08 20:17







Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.08 20:23



"Следил съм как изгяващите лъчи,
ласкаят с царствен поглед планините,
след туй се спускат ниско в равнините
и позлатяват бледите вълни.
Но често позволяват небесата,
на низшите мъгли да ги осеят
и те до здрач под слънцето вилнеят,
лишавайки от светлина земята.
Това не ме изпълва с презрение,
дори слънцата имат и падение. "


Поздрави.





Тема Re: Слушай Миро!нови [re: compassion]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.08 20:26







Тема Re: А де?нови [re: Mиpo]  
Автор lshtar777 (непознат)
Публикувано11.01.08 20:26



След като си признах,че съм изяла банана........на познанието,без лимон няма да мина.





Тема Re: Вземанетонови [re: Mиpo]  
Автор Лyци ()
Публикувано11.01.08 21:00



Трудничко постигам покоя, необходим за да слушам тъмнината в себе си... но става все по-често.


Това е "нещото", което искам да "взема", но това със сигурност не е най-подходящата дума.
По отношение на това нищо не чакам и все пак е като очакване... Може да се каже, че чакам себе си... при все, че не съм някъде другаде.
Слушам себе си... при все, че няма думи.
Взирам се за себе си... при все, че няма нищо за гледане...

Редактирано от Лyци на 11.01.08 21:11.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: huanji]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано12.01.08 12:06



Благодаря, че го написа, но честно да си призная не разбрах връзката с това, което написа и стиха! Sorry





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано12.01.08 14:12



Дори слънцата имат и падение, а какво остава за обикновения човек. Колкото и да се старае, колкото и да е подготвен, ще пада. Но както слънцето накрая изгрява, така и човек трябва да става и да продъжава.





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: huanji]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано12.01.08 14:37



Да, наистина чудесно казано! Благодаря!Аз трябва да се науча, като падам да го приемам на игра, а не толкова да се впрягам. Като нещо естествено, като част от живота, а не като загуба!





Тема игри за групанови [re: huanji]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано12.01.08 23:06



Хахах...тва със сигурността като в оня виц - ако акъл и мензис не ти дойдат навреме...не ги и чакай...

Знаеш ли, че едно време, покрай другите неща, исках и актьор да ставам. Само дето паметта ми малко слаба, пък и мързел в повечко, че да се зоря...и до къде я докарах - актьор в живота! Не е шега. Ти знайш ли, колко на сериозно съм се взела. Мисля, че задобрявам. Гледам да спазвам стриктно сценария и да не преча на режисьора, в предаването на идеята.



Ето две игри за група, които целят отпускането и импровизацията. Научих ги това лято и такъв смях падна, че чак мускулна треска на корема хванах.

1) Смахнатия професор

главни участници: 3

Играта протича като интервю между професор и телевизионен журналист. Журналистът иска да разбере за новото изобретение на професора, който на свой ред трябва да го обясни. Само дето, човекът играещ професора, си няма и понятие какво е то. Преди да започне играта, проефсорът се изпраща в друга стая и групата взема решение какво ще е изобретението, примерно -хапчета за възпитание на деца. После идва главният герой, сяда на един стол, а зад него сяда друг човек от групата, който играе ръцете на професора. Т.е. онзи само говори, а другият зад него прави жестовете. За по добър визуален ефект двамата обличат една дреха или си намятат една риза отпред. Та, интервюто започва и професорът започва да отговаря, като се ориентира само по жестовете на ръцете, на онзи зад него. И разбира се, гледа да е в синхрон с тях. Крайната цел е да познае намисленото изобретение.

2) Разиграване на сценка

участници: 2 или 4 в отбори по двама

Задава се някаква тема, примерно новаци в публичен дом, бременна малолетна в родилното или .. абе нещо дето звучи обещаващо
За да не продължи вечно, се използват буквите от азбуката и всичко, което се каже, трябва да започва с поредната буква. Нещо от рода на:

- а, ти кво правиш тука?
- бе, кво да ти кажа, така ме боли зъба..не издържам
- верно ли, малее...и мене така..

Ако играят двама, се редуват. При отбори, ако единият от отбора не се сети веднага какво да каже, на негово място застава съотборника му и разговорът се подновява, като е ред на същия човек от другия отбор, дето до сега е играл. Т.е. винаги разговарят двама.





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: _Lora]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано13.01.08 11:40



Виж нещо интересно, което намерих и много искам да споделя с вас!Тантра: Най-висшето разбиране
Глава 6: Великото учение

Когато двама любовници са в дълбок сексуален оргазъм, те се разтапят един в друг; тогава жената не е повече жена, мъжът не е повече мъж. Те стават точно като кръга на ин и ян, достигайки един до друг, срещайки се един в друг, разтапят се, забравяйки отделните си идентичности. Затова любовта е толкова красива. Това състояние се нарича мудра, това състояние на дълбоко оргазмично сношение се нарича мудра. А крайното състояние на оргазъм с цялото се нарича Махамудра, великият оргазъм. Какво се случва в оргазма, в сексуалния оргазъм?
Трябва да разберете това, защото само това ще ви даде ключа към крайния оргазъм. Какво се случва? Когато има двама любовници... и винаги помнете: двама любовници, не съпруга и съпруг, тъй като с една съпруга и един съпруг почти никога не се случва, защото съпругата и съпругът стават все повече фиксирани роли, те не се разтапят и не текат. „Съпруг” се е превърнало в роля, „съпруга” се е превърнало в роля. Те играят. Съпругата трябва да се държи като съпруга, независимо дали й харесва или не; съпругът трябва да се държи като съпруг. Това става нещо законно.

Съпругите и съпрузите са социален феномен... институция, това не е връзка. Това е институция; то е насилено явление – не от любов, а по други причини: икономическа сигурност, безопасност, деца, общество, култура, религия, всичко останало, но не и любов. Оргазмът почти никога не се случва между съпругата и съпруга – освен, ако те не са и любовници. Това е възможно: можете да бъдете съпруга или съпруг и любовница/любовник; възможно е да обичате жена си. Тогава е съвсем различно, но тогава това изобщо не е брак, това вече не е институция.

На изток, тъй като бракът съществува от хиляди години, хората напълно са забравили какво е оргазъм. Аз не съм попадал на индийска жена, която знае какво е оргазъм. Някои западни жени едва от няколко години, от двадесет и пет години, са осъзнали, че оргазмът е нещо, което си заслужава да се постигне; иначе жените съвсем са забравили, че в телата им има някаква възможност за оргазъм.

Това е едно от най-злополучните неща, които е могло да се случат на човечеството. А когато жената не може да има оргазъм, мъжът също не може наистина да има оргазъм, защото оргазмът е среща на двамата. Само двама, когато се разтопят един в друг, могат да го достигнат. Не е така, че единият може да има, а другият може да няма – това не е възможно. Освобождаването е възможно, еякулацията е възможна, облекчението е възможно, но не оргазма. Какво е оргазмът?

Оргазмът е състояние, в което вече не усещате тялото си като материално, то вибрира като енергия, електричество.

То вибрира толкова дълбоко, от самата основа, че вие абсолютно забравяте, че е нещо материално. То става електрически феномен – а то е електрически феномен. Сега физиците твърдят, че няма материя, че всяка материя е такава само на външен вид; дълбоко вътре това, което съществува, е електричество, не материя. В оргазма вие стигате до този най-дълбок пласт на тялото си, където материята вече не съществува, само вълни от енергия; вие се превръщате в танцуваща енергия, вибрирате. Вече нямате граници – пулсирате, но вече не сте вещество. И любимият ви също пулсира.

И постепенно, ако те се обичат и се предадат на този момент на пулсация, на вибрация, на това да са енергия и ако не се уплашат... Защото това е смърт – както когато тялото загуби границите си, когато тялото стане като нещо невеществено, когато от тялото се изпари веществеността и остане само енергия, един едва доловим ритъм, но вие откривате, че вас сякаш ви няма. Само в дълбока любов човек може да изпита това. Любовта е като смърт: вие умирате, що се отнася до материалния ви облик, умирате, доколкото считате себе си за тяло; умирате като тяло и се разгръщате като енергия, жизнена енергия. И когато съпругата и съпругът, или любовниците, или партньорите, започнат да вибрират в един ритъм, ударите на сърцата и на телата им започват да бият в едно, създава се хармония – тогава се случва оргазма, тогава те вече не са двама.

Това е самият символ на ин и ян: ин влиза в ян, ян влиза в ин; мъжът навлиза в жената, жената навлиза в мъжа. Сега те са един кръг и вибрират заедно, пулсират заедно. Техните сърца вече не са отделни, техните удари вече не са отделни; те са се превърнали в мелодия, в хармония. Това е най-великата възможна музика; всички останали музики бледнеят в сравнение с тази, те са само нейни сенки.

Тази вибрация на двама като един е оргазъм. Когато същото нещо се случи не с един човек, а с цялото съществувание, тогава това е Махамудра, това е великият оргазъм.


--------------------------------------------------------------------------------------------

The Book of Wisdom #3 Q. 1

Книга на Мъдростта №3

Започнете да се доверявате на себе си – това е основният урок, първият урок. Започнете да обичате себе си. Ако вие не обичате себе си, кой друг ще ви обича? Но помнете, ако обичате само себе си, любовта ви ще е много бедна.

Едни велик еврейски мистик, Хилел, е казал: „Ако не сте за себе си, кой ще бъде за вас?” И също, „Ако сте само за себе си, тогава какъв ще е смисълът на живота ви?” – невероятно значимо твърдение. Запомнете това: обичайте себе си, защото ако не обичате себе си, никой друг няма да е в състояние да ви обича. Не можете да обичате човек, който мрази себе си.

На тази злочеста земя почти всеки мрази себе си, всеки заклеймява себе си. Как можете да обичате човек, който осъжда себе си? Той няма да ви повярва. Той не може да обича себе си – а вие как смеете? Той не може да обича себе си, как можете вие да го обичате? Той ще заподозре някаква игра, някакъв номер, някаква интрига. Ще заподозре, че се опитвате да го заблудите в името на любовта. Ще бъде много предпазлив, нащрек и неговото подозрение ще отрови вашето същество.

Ако обичате човек, който мрази себе си, вие се опитвате да разрушите представата му за него самия. А никой не се отказва от идеята за самия себе си така лесно; това е неговата идентичност. Той ще се бори с вас, ще ви доказва, че той е прав, а вие грешите.

Това се случва във всяка любовна връзка – нека да кажа всяка така наречена любовна връзка. Това се случва между всеки съпруг и съпруга, между всяка любовник и любим, между всеки мъж и жена. Как можете да разрушите идеята на някого за самия него? Това е неговата идентичност, това е неговото его, по този начин той познава себе си. Ако му отнемете това, той няма да знае кой е. Това е твърде рисковано; той не може да остави своята идея толкова лесно. Ще ви доказва, че не заслужава да бъде обичан, че заслужава единствено омраза.

Същият е случаят и с вас. Вие също мразите себе си; не можете да позволите на никой друг да ви обича. Когато някой се приближи към вас с любяща енергия, вие се свивате, искате да избягате, страхувате се. Знаете съвсем добре, че не заслужавате любов, знаете, че само на повърхността изглеждате така добре, толкова красиви; дълбоко вътре вие сте грозни. И ако позволите на този човек да ви обича, рано или късно – и ще е по-скоро рано, отколкото късно – той ще узнае кой сте в действителност.

Колко дълго можете да се преструвате пред човек, с когото трябва да живеете в любов? Можете да се преструвате на пазара, можете да се преструвате в Ротъри Клуб – усмивки, само усмивки. Можете да направите прекрасно изпълнение, играене на роли. Но ако живеете с една жена или един мъж в продължение на двадесет и четири часа на ден, тогава ще е много уморително да продължавате да се усмихвате, да се усмихвате, да се усмихвате. Тогава усмивката ви уморява, защото е фалшива. Тя е просто упражнение на устните и устните се уморяват.

Как можете да продължите да бъдете сладки? Горчилката ви ще изплува на повърхността. Затова до края на медения месец всичко приключва. И двамата са узнали реалността на другия, и двамата са видели фалшивостта на другия, и двамата са разбрали лицемерността на другия.

Човек се страхува да навлезе в интимност. Да бъдете интимни означава, че трябва да оставите ролите настрана. А вие знаете кои сте: не струвате нищо, просто боклук. Това са ви казвали от самото начало. Вашите родители, вашите учители, вашите свещеници, вашите политици - всички са ви казвали, че сте боклук, без всякаква стойност. Никой никога не ви е приемал. Никой не ви е дал усещането, че сте обичани и уважавани, че сте нужни – че ще липсвате на това съществувание, че без вас то няма да е същото, че без вас ще има дупка. Без вас тази вселена ще загуби някаква поезия, някаква красота: ще липсва песен, ще е изпусната нота, ще има празнота – никой не ви е казвал това.

Точно това е моята работа тук: да разруша недоверието, което е създадено у вас към вас самите, да разруша цялото осъждане, което ви е било наложено, да го взема от вас и да ви дам чувството, че сте обичани и уважавани, обичани от съществуванието. Бог ви е създал, защото ви е обичал. Толкова много ви е обичал, че не е могъл да устои на изкушението да ви създаде.



-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Journey to the Heart
Ex. from Chapter 3
Walking without Crutches
6:40

Пътуване към сърцето – Гл. 3
Ходене без патерици

Когато усетите сексуален порив, веднага се надига чувство за вина; това се е вградило във вас. Ако видите красива жена или красив мъж и усетите надигане на енергия, няма нищо лошо в това. Това е отговор. Той е естествен – има един красив човек и ще е много обидно, ако у вас не се надигне никаква енергия. Ако обществото беше естествено, то щеше да приеме факта и жената щеше да ви благодари, че лицето ви се е зачервило – толкова хубав комплимент, и че сте се разтреперили. Но не, вие ще скриете факта; няма да погледнете жената. И колкото повече се опитвате да не гледате, толкова повече се бунтува природата и тогава се надига вина, че сте неморални.

Когато видите едно цвете и кажете, че то е красиво, вие не сте неморални. Но когато видите човешко лице и кажете, че то е красиво, защо изведнъж ставате неморални? Какво му е неморалното? Защо не можете да го оцените? Сексът е бил заклеймяван с векове – а сексът е източникът на всичките ви енергии. И поради това, че сексът е заклеймен, всичките ви енергии също са заклеймени – понеже, ако станете активни в част от енергията си, тогава и други части също ще се надигнат с нея. Затова вие сте били насилени да живеете с ниска енергия. Тогава казвате, че животът изглежда като летаргия, без наслада от него, без жизненост. Изглежда, че постоянно ви експлоатират и не ви остава никаква енергия, за да живеете. Животът трябва да е сияен, животът трябва да е преливащ – но самият му източник е сексът.

Освен, ако не приемете своята сексуалност, на вас никога няма да ви е леко със себе си, понеже сексуалността ви е такава дълбока сила – вие сте родени от нея, всяка ваша клетка принадлежи на нея; самата ви енергия е сексуална. И когато я позволите, същата енергия ще се трансформира в любов. Същата енергия ще се извисява все повече и ще се трансформира в молитва. Веднъж щом е потисната – тогава няма и никаква възможност за медитация или молитва, защото какво ще бъде трансформирано? Вие винаги ще се страхувате.

Случва се всеки ден: хора идват при мен – в момента, в който започнат да медитират, те усещат прилив на сексуална енергия и стават много уплашени. Казват: „Никога не сме били такива. Какво става? Какво не върви наред? Нещо погрешно ли правим в медитацията? – защото се чувстваме толкова сексуални!” Това трябва да бъде красива, добра индикация – животът се връща, животът отново се надига, животът отново потича от премръзналите извори.

Разбира се, сексът ще е основният център, който ще бъде ударен първо, защото него сте потиснали. Той се разгръща: сякаш една пружина е била натисната с тежест – и сега, когато тежестта се отмества, пружината отскача. Това е прекрасно. Това показва, че медитацията функционира.

Но вие сте искали друго: искали сте медитацията да потисне секса. Тогава сте дошли при грешния човек. Тогава отидете при старите отровители, при старите отрицатели на живота – те ще ви дадат медитации, чрез които ще можете да потискате повече. Но вие винаги ще останете разделени и винаги ще бъдете в дисонанс и най-висшата хармония никога няма да е възможна. Аз се опитвам да създам единство във вас, така че потиснатата част да бъде отново приета, потиснатата част отново да бъде абсорбирана в цялостното същество, защото без нея няма да можете да се движите.

Сексът е краката ви – най-долната част, да, знам – но без краката, главата ви не може да се движи. Най-низшето, знам, но най-висшето зависи от най-низшето. Ако низшето се движи, скоро ще се задвижи и висшето: със секса скоро ще се зароди и любовта. И когато любовта се появи, сексът изчезва – защото същата енергия се превръща в любов. Тогава за пръв път има истинска брахмачария, безбрачие, автентичната девственост ви се случва.

Сексът просто изчезва – той се е превърнал в любов. И тогава любовта се издига нависоко, превръща се в молитва; тогава любовта също изчезва, тогава се е превърнала в молитва. И молитвата е кулминацията, в молитвата вие сте осъществени. Но това трябва да започне от самата основа, от естественото. От естественото към свръхестественото, но не против естественото.




Quotes for Tantra: The Alchemy from the Mud to the Lotus

The Tantra Vision, Vol. 2
Chapter 7: Intelligence is Meditation
2:55

Визията на Тантра
Интелигентността е медитация

Първото нещо е тялото. Тялото е вашата основа, вашата почва, в него сте заземени.

Да ви настроят антагонистично към тялото ви означава да ви унищожат, да ви направят шизофренични, да ви направят нещастни, да създадат ад. Вие сте тялото. Разбира се, вие сте повече от тялото, но това „повече” ще последва по-нататък. Първо вие сте тялото. Тялото е основната ви истина, затова никога не бъдете против тялото. Когато сте против тялото, вие вървите против Бог. Когато не уважавате тялото си, вие губите контакт с действителността, защото тялото ви е този контакт. Тялото ви е мостът. Тялото ви е вашият храм. Тантра учи на почит към тялото, на любов, уважение към тялото, благодарност към тялото. Тялото е удивително. То е най-великата мистерия.

Но вие сте били научени да бъдете против тялото. Затова понякога се удивявате на зелените дървета, понякога се удивявате на луната и слънцето, понякога се удивявате на едно цвете, но никога не се удивявате на собственото си тяло. А тялото ви е най-сложния феномен в съществуванието. Никое цвете не струва, никое дърво няма толкова красиво тяло като вашето. Никоя луна, никое слънце, никоя звезда не притежават толкова развит механизъм, колкото имате вие.

Първото нещо е да се научите да уважавате тялото си, да се отучите от всички безсмислици, на които са ви научили относно тялото. Иначе никога няма да се „запалите”, никога няма да се обърнете навътре, никога няма да преминете отвъд. Започнете от началото. Вашето тяло е вашето начало.




Tantra Vision Vol. 02 Chapter 7 Intelligence is Meditation
7 min 54 sec

Визията на Тантра
Глава 7: Интелигентността е Медитация

Само Тантра позволява тоталното ви същество и тоталния ви поток. Тантра ви дава безусловна свобода каквито и да сте и каквито и да можете да бъдете. Тантра не ви поставя граници; тя не ви дефинира, просто ви дава тотална свобода. Разбирането е, че когато сте абсолютно свободни, тогава е възможно много.

Това е моето наблюдение: че хората, които са сексуално потиснати, стават неинтелигентни. Само много, много сексуално живите хора са интелигентни хора. Сега, идеята, че сексът е грях сигурно е увредила интелигентността – трябва много лошо да я е увредила. Когато вие наистина се леете (преливате) и сексуалността ви не е в битка или конфликт с вас, когато вие си сътрудничите с нея, тогава умът ви ще действа оптимално. Вие ще бъдете интелигентни, будни, живи. С тялото трябва да се сприятелим, казва Тантра.

Понякога докосвате ли собственото си тяло? Усещате ли собственото си тяло или се държите сякаш сте затворени в нещо мъртво? Това е, което се случва. Хората са почти замръзнали; те носят тялото си като ковчег. То е тежко, пречи, не ви помага да общувате с действителността. Ако позволите на електричеството на телесния поток да се движи от пръстите на краката до главата, ако дадете пълна свобода на неговата енергия – биоенергията - тогава ставате като река и изобщо няма да усещате тялото. Ще се чувствате почти безтелесни. Когато не се борите с тялото, вие ставате безтелесни. Когато се борите с тялото, то се превръща в бреме. А докато носите тялото си като бреме, вие никога няма да можете да пристигнете при Бог. Тялото трябва да стане безтегловно, така че почти да пристъпяте над земята – това е Тантрическия начин на ходене.

Вие сте толкова безтегловни, че няма гравитация, просто можете да летите. Но това следва от едно огромно приемане. Ще ви е трудно да приемете тялото си. Вие го заклеймявате, винаги му намирате кусури. Никога не го оценявате, не го обичате и искате някакво чудо: някой друг да дойде и да обича тялото ви. Ако вие самите не можете да го обичате, тогава как ще намерите някой друг да обича тялото ви? Ако вие самите не можете да го обичате, никой няма да обича тялото ви, защото излъчването ви ще отблъсква хората.

Вие се влюбвате в човек, който обича себе си, никога иначе. Първата любов трябва да е насочена към самите вас – само от този център могат да израснат други видове любов. Вие не обичате тялото си. Вие го криете по хиляда и един начини. Криете миризмата на тялото си, криете тялото си в дрехи, криете тялото си в украшения. Опитвате се да създадете някаква красота, която непрестанно усещате, че ви липсва и в това усилие ставате изкуствени.

Сега си представете една жена с червило на устните... това е чиста грозотия. Устните трябва да са червени от живост, не трябва да са боядисани. Те трябва да са живи от любов, трябва да са живи, защото вие сте живи. Сега, просто да боядисате устните... и си мислите, че се разкрасявате. Само хора, които наистина съзнават грозотата си ходят по салони за красота, иначе няма нужда.

Някога попадали ли сте на птица, която е грозна? Попадали ли сте на сърна, която е грозна? Това никога не се случва.

Те не ходят в салони за красота и не се консултират със специалисти. Те просто приемат себе си и са красиви в своето приемане. В самото това приемане те се къпят в красота.

В момента, в който приемете себе си, вие ставате красиви. Когато се възхищавате на собственото си тяло, другите също ще му се възхищават. Много хора ще се влюбят във вас, защото вие самите сте влюбени в себе си. Сега вие сте ядосани на себе си: знаете, че сте грозни, знаете, че сте отвратителни, ужасни. Тази идея ще отблъсква хората, тази идея няма да им помага да се влюбват във вас; тя ще ги държи надалеч. Дори и да са се приближавали към вас, в момента, в който усетят вашето излъчване, те ще се отдръпнат.

Няма нужда да преследвате някого. Преследването се появява само защото ние не сме влюбени в себе си. Иначе хората идват. За тях става почти невъзможно да не се влюбят във вас, ако вие сте влюбени в себе си.

Защо толкова много хора са идвали при Буда, защо толкова много хора са идвали при Сараха, защо толкова много хора са идвали при Исус? Тези хора са били влюбени в себе си. Те са били толкова влюбени и толкова са се наслаждавали на своето същество, че е било естествено който мине наблизо, да бъде притеглен от тях; те са привличали като магнит. Те са били толкова очаровани от собственото си същество, как може да се избегне това очарование? Само да присъстваш там е било такова велико блаженство.

Тантра учи на първото нещо: бъдете любящи към тялото си, сприятелете се с тялото си, почитайте тялото си, грижете се за тялото си – то е божи дар. Дръжте се добре с него и то ще ви разкрие невероятни тайни. Всяко израстване зависи от това как се отнасяте към тялото си.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор lshtar777 (непознат)
Публикувано13.01.08 12:03




Благодаря ти за усилията ,които си положила.Много ми хареса!
Интересното е ,че абсолютно същото разбиране съм намирала в едни други източници,но тук е по-детайлно.




Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: lshtar777]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано13.01.08 13:01



Здравей! Радвам се , че ти харесва! Не съм положила никакви усилия, а само радост и удоволствие от това споделяне! Благодаря!



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.01.08 14:57



В отговор на:

Оргазмът е състояние, в което вече не усещате тялото си като материално, то вибрира като енергия, електричество.



Причината за такова усещане е съвсем проста и не се крие в оргазма. причината е, че по време на секс, човек за момент спира мислите си, не мисли, не преценя, не прави света.

Има много по-ефективни начини да се спре вътрешния диалог. Не е нужно да се прави секс, та да се стрига до оргазъм и т.н.

Просто древните са използвали тая пауза в мисленето по време на секс, особено при начинаещите, които още не са се откъснали от чувствената си страна.
Ако секса се спре изведнъж, това ще е подобно като да се сложи слаба преграда пред буйна река. Когато събраната енергия пробие стената, пораженията са много големи (резилът е най-малкия проблем в случая)

И са намерили начин хем да се прави секс, хем да не се пропилява мъжа. За жената последствията са други.

Но най-важното е - светът става енергия, когато няма мисли, които да казват, че той е изграден от предмети. Най-ясно това се разбира по отношение на тялото, защото това е единствения предмет, който усещаме постоянно.



___________



Тема Някои начини за спиране на вътрешния диалогнови [re: inti]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.01.08 15:28



Ето някои методи за спиране на мислите, които са общоизвестни и се практикуват от много системи и учения:

1. Чрез смислово претоварване - коани
2. Чрез звук - мантри
3. Чрез сила - бързи разходки, усилието спира мисленето
4. Чрез сензитивно претоварване - т.нар 180 градусово възприятие, човек се опитва да види всичко в целия диапазон на виждане, включително и периферно зрение. Огромния брой детайли спират мисленето
5. Чрез физически усещания - мудри с ръце -физическото напрежение улавя вниманието и го отклонява от мислите.

и т.н.

Универсален метод - с воля - понеже всички по-горни методи се основават на някаква сензитивност или предразположение (коани), то те могат да имат различно въздействие върху човек. На един ще му влияе повече звукът, на друг, движението, на трети физическото усилие и т.н.
Но всеки може да натрупа мълчание, чрез волята си - като се застави да млъкне.



___________



Тема Re: Целувам тенови [re: Mиpo]  
Автор _Lora ()
Публикувано13.01.08 17:53



Докато си лежим с теб в кревата и след като, сега си решил да ми лепиш етикети с целувки трябва да внимаваш, да не те захапя за врата... любовно... Т.е. изпълнено с Любов, но все пак захапване...


...Опитвайки сега целувката с език, разбирам, че радостта от Цялото наистина се усеща още по-ясно.
Оказва се, че с използването на език, възможността за експериментиране в усещането на Цялото нараства значително...



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано13.01.08 18:12



Последователите на Кастанеда не делят нещата на загуба и победа...важното е да се биеш.



След като нямаш виждане на цялостен план, от къде знаеш от какво имаш нужда за своето развитие. Знаеш ли колко пъти съм се чудил на живота, колко е нечестен с мен, а в последстие само махах с ръка и виках, добре, че живота си знае работата. Дето имаше един виц - "Той, Бог си знае работата. "



Тема Re: игри за групанови [re: Beдpocт]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано13.01.08 18:22



Не е като в ония виц. Като в един друг виц е, ама той не е много за пред себе си.



Всеки до последно играе образа който иска да бъде, за да компенсира това, което не е. Много сложна драма.

Артистка си ти, това го знам. Но какво ще правиш, съвсем не знам.

Хубави са сценките.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: mo32]  
Автор _Lora ()
Публикувано13.01.08 18:48



Чета те и си мисля, по колко различен начин подхождаме към нещата...
Толкова са различни подходите ни, че не знам дали ще успеят да се пресекат някъде... И не става дума, за това, че единия е грешен, а другият не. Просто са различни. За мен ти имаш пълното право, и свободата да мислиш и действаш, каквото и както прецениш. Не съм живяла твоя живот, не съм била поставена в нещата, през които ти си минал, няма как да знам какво те е накарало да мислиш и действаш по този или по онзи начин.
Ни най-малка представа нямам, какво ценно мога да ти кажа... За мен важното, което не искам да пропусна в случая е, не че нещо ценно можеш да ми кажеш, а самият факт, че съществуваш и мога да си взаимодействам с теб.

...Можеш ли да прочетеш това, което ти пиша без никаква мисъл, без да търсиш факти, с които да ми докажеш, че нещо от това, което съм казала не е така, без дори да забелязваш думите... Да прочетеш това, което ти пиша, като чувство. Да няма нищо друго освен чувството. Ако успееш тогава вероятно ще разбереш, как аз подхождам към нещата...
Това, което ще ми кажеш, за да ми отговориш, се намира в моите думи, но можеш ли да минеш отвъд думите, можеш ли да прочетеш чувството, което стои зад тях?
За да разбереш, какво имам предвид, под различни подходи, въпреки че не знам до колко ще ти е интересно, (но след като използваш наблюдението, като метод...) ето как аз подхождам сега спрямо това, което си написал:
Осъзнавам, че по някаква причина нещата са се стекли така, че Цялото те е поставило на пътят ми.
Сега в този момент вниманието ми е насочено единствено и само към теб. Чета това, което си написал, без да мисля и просто го усещам. Отварям се изцяло и оставам, чувството, което идва от теб да влезе дълбоко в мен и наблюдавам движейки се из мен дали ще закачи нещо. Ако се бутне в нещо ще се появи емоция, може да ми стане тъжно, да се появи раздразнение, гняв, нетърпение, досада, или радост, да ми стане приятно и т.н. Можеш с пълно право да кажеш, че това си е жив егоизъм, защото взаимодействайки си с теб, аз те използвам съвсем буквално, за да видя къде е останало нещо и да си разчистя инвентара. Ако нещо се появи, го преглеждам и виждам къде е причината, за появата му. Ако е тихо и нищо не се е закачило се вглеждам в Цялото, зад теб. Това ми дава необходимата дистанция и мога да те видя като част от всичко, което се случва. Стоя срещу теб и усещам, че между нас има стена, която не знам как да премина. Виждам те през нея, но не мога да те достигна. И това поставя въпрос пред моята гъвкавост, какво бих могла да направя, за да премина през стената... защото е изключително усещането, когато се доближиш до някого... всеки човек е нещо уникално...
...Сега се появява друго чувство, че трябва да те карам да се смееш, защото когато се смееш си много по-отворен и достъпен. Когато спориш си „слагаш шлема и пускаш нашлемника”....

...Знаеш ли при писането ми тук се появяваха интересни за моята гъвкавост ситуации. Например, никога досега не съм писала в рими стихове или пък поезия, но за да мога да си взаимодействам с толкова емоционален човек като Любо, ми се наложи за по-малко от два часа да напиша дори и стихотворение, защото знаех, че само стиховете ще влязат дълбоко в него. По какъвто и друг начин да му разкажех историята, щеше да я интерпретира и нямаше да разбере за какво говоря. Разбира се това не му пречи, сега да я използва срещу мен, явно петте минути, в които ме обича са минали и в момента текат петте минути, в които ще ме обижда, а след това пак ще ме обича...

Това негово поведение наистина ме забавлява. А ти по някакъв начин си от другата страна...
До жените ми е по-лесно да се доближа...

Да преминем към отговорите:

За логиката – може би не съм го знаела, защото не съм мъж, женската логика е нещо съвсем различно... А може би съм го знаела и просто съм те провокирала... А може да съм го знаела, но да не съм знаела дали ти го знаеш... Кой знае, всичко е възможно...

За „теста” - Не виждам никаква причина да ти се сърдя. Само ти обръщам внимание на следното, опитал си се да ме засегнеш, защото съм написала нещо глупаво, изглеждащо, като извадено от глупаво женско списание. И на Любо го казах и на теб ще ти го кажа – глупостта е част от мен самата, не ме притеснява да се държа глупаво, да мисля глупаво или просто да съм глупава.
Изобщо не съм очаквала да избираш отговор от „теста”. „Какво ще избереш” – беше просто риторичен въпрос, дори въпросителен знак не съм сложила... „Теста” просто беше един вид нагледно показало, за да ти покажа, че мисленето е твърде праволинейно. Хората не могат да излязат извън рамките, те мислят с: изберете отговор едно, две или три... И неочаквано дори за мен самата, ти блестящо доказа, това мое твърдение – мислейки праволинейно, без изобщо да си в състояние да си представиш/усетиш, че може да има и нещо друго освен „теста” да бъде тест, на който трябва да дадеш отговор...

Всяко логическо заключение е крайно, защото не включва в себе си своята противоположност, а животът е цяло от противоположности. Ако съществува логическо заключение, че нещо е така, ще се появи и логическо заключение, че не е така.

Животът не е лудница - ако „всичко в тази вселена се подчинява на определени закони”, то и лудницата като част от това всичко се подчинява на същите закони, защо тогава животът да не е лудница? (пак мислиш праволинейно)

Казваш, че поради социалните очаквания от мъжа да продължи рода, на него му е по-трудно да прави, каквото трябва и да се държи както очакват околните (нали от там започнахме)? Мо, това е твоя гледна точка, защото си мъж, т.е. изживяваш го на свой гръб или можеш да го докажеш с факти. Т.е. имаш факти за мъже, практикуващи прикриването и които са достигнали до твоето мнение? А как стои въпросът с наличието на факти за жени практикуващи прикриването, които са на мнение, че им е по-лесно да го правят, защото социалните очаквания към тях да продължат рода не са толкова силни? Трябват ни точни данни и за мъжете и за жените, за да може да се види съотношението и резултатите да са верни. В противен случай твоето твърдение е умозаключение, базиращо се на лично предпочитание за тълкуване на „фактите”. Аз нямам достъп до никакви факти, потвърждаващи или отхвърлящи това твое твърдение, така че нищо не мога да кажа, (защото за теб фактите са важни, а не логиката... )

Когато липсва метода и правилното действие
Кой определя метода и кое действие е правилно?

Това което е казала Тайша за жените, в същата сила се отнася и за мъжете които само осъзнават и не действат, тях можеш да ги наричаш „неделни богове”

ами никой не може да каже нещо на жената и тя да се промени, ако самата тя не положи нужните усилия, в нужната посока.
Виждаш ли това е логика, при това крайна, защото съвсем спокойно, същото може да се твърди и за мъжете.

"казват ми нещо и ако имам доверие в човек (в случая мъж с развита ИН страна), то го приемам и осъзнавам".
Мъжът с развитата ИН страна визира човек с по-голяма будност. И от собствен опит мога да ти кажа, че понякога една дума или дори липсата на думи в определен момент, от страна на човек с по-голяма будност, е било достатъчно да осъзная нещо и да го приема. А самото осъзнаване е било вследствие на разбиране за наличието на нещо, което съответния човек ми е показал. Това разбира се не означава, че всички го правят. Но в моя живот е факт, затова ти го казах.

И как ще реагират спрямо него? Би ли ми дала пример?
Ами както реагират спрямо мъжете развили своята женска страна – Христос, Буда или Ошо... а не както реагират спрямо съпруга си, спрямо колегата си, спрямо теб.

Най-малкото трябва да се загуби Ума
Ще ми кажеш ли какво означава това за теб на практика, не като цитат от някой, а като практика за теб самия в твоето ежедневие. За мен, да загубиш ума си, е свързано точно с доверието, за което говорихме.
Сляпото доверяване не е добър метод, защото излизайки от границите на познатото, човек трябва да запази някакви ориентири и да има някаква котва, иначе ще изперка. В случая, колкото и да е странно именно интелекта в комбинация със здравото тяло, служат за такава котва.

Да загубиш ума си, означава да започнеш де „четеш”, да получаваш информация директно нещата, от ставащото в момента, от Цялото... И това важи с пълна сила, както за най-елементарните ежедневни ситуации, така и за такива, касаещи физическото ми оцеляване. Винаги, без изключение, когато не слушам усета си, а ума, ГРЕША и си нося след това последиците от това мое недоверие. За мен, да загубиш ума си означава точно това, да имаш безрезервно доверие в себе си, в безмълвието, Същността, Центъра в теб. Писах за това тук преди време и ще го сложа, за да ме разбереш по-добре за какво говоря.

...Да следваш дадени принципи каквито и да са... Ако в дадена ситуация усетя, че трябва да постъпя по един начин, и в подобна ситуация (по друго време) усетя, че трябва да направя точно противоположното нещо, ще постъпя и по единия и по другия начин. Ще следвам усета си слушайки Цялото.
...Да имаш принцип в себе си, да смяташ, че трябва да го прилагаш, да очакваш/натискаш другите да го спазват, за да има хармония някаква си... Ако слушаш само собственият си усет и Цялото около теб във всяка ситуация, вместо някакъв принцип, който върши работа от време на време, (но понеже е принцип, и ти си го приел в себе си трябва да го прилагаш, за да има хармония), нещата около теб се хармонизират/уравновесяват от само себе си, като следствие без никакво усилие от твоя страна. Баланса/хармонията вътре в теб ти позволява да слушаш Цялото в случващото се и да го следваш. Така хармонията в теб създава хармония извън теб, без усилие от твоя страна да прилагаш каквото и да е .
...Когато казвам да слушаш Цялото в случващото се... Момента, в който се пресегнах за чашата с кафе знаех, че ще я изпусна, един безкрайно кратък миг, но знаех, че ще я изпусна. Ако си буден в този миг, ще можеш да действаш, без да мислиш...... В магазина съм, взимам две шишета с безалкохолно, трябва ми само едно, защо взимам две!? На улицата се къса торбата, едното шише се чупи, другото не... Стоя на спирка при НДК и закъснявам. Трамваят идва, гледам отворените врати и не мога да мръдна. Умът ми крещи: ЗАКЪСНЯВАШ! и ми дава един милион доводи, но аз стоя и не се качвам. Трамваят тръгва нагоре по „Черни Връх” и спира на кръстовището, на светофара. А аз стоя и гледам, как от горе от високото друг трамвай, губейки контрол, се връща назад по стръмното и се врязва челно в спрелия на светофара...
За чашата с кафе – хвана ли я, изпусна ли я?
Хванах я на сантиметри от пода Има една празнота от момента в който осъзнаеш, че нещо ще стане, до момента в който можеш да действаш. Ако изпълниш тази празнота с мислене, чашата се чупи. Ако я изпълниш с действие (т.е. знаеш какво ще стане и без да се съмняваш, страхуваш или умуваш действаш) всичко си идва на място и хващаш чашата.


Предния беше магичен вълк.
Не напротив, виждаше се, че окото му е цепнато, затова ми дръпна вниманието и ми хареса. Благодаря за линка.
Виж една арт инсталация от 99 вълка в реален размер.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: _Lora]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано13.01.08 19:24



Извън вашият разговор, искам да ти кажа нещо. Начинът по който общуваш е, чрез сърцето. Но това изисква истинско доверие и доверяване, за да се случи обемена. Освен това, човека трябва да е съответният тип на възприемане, иначе се разминават комуникационните системи.



Мо е човек на разума, с него говори конкретно и ясно. Абстракцията може да я приеме не в смисъла, който влагаш. Просто съвет, за да ти е по- лесно.



Тема Re: Жените ???нови [re: daoford]  
Автор _Lora ()
Публикувано13.01.08 19:30



Да, предположих, че най-вероятно не си. Но как да знам и да ти отговоря, като не ми позволяваш да те опозная!?



Затова сега ще ти кажа някои неща, които си мисля, но ще говоря с може би.
Може би нещо то това, което ти кажа, ще ти помогне.
Може би харесваш жени, които не смеят да си поискат, защото жената в теб се намира в същото положение, т.е. гледа те с желание, а не знае как да си поиска.
Може би искаш да ги накараш да светнат, защото без да осъзнаваш, искаш същото за жената в теб самия.
Може би, ако използваш (има най-различни практики) това и насочиш вниманието си в теб, ще го разбереш.
Може би използвайки предишните си връзки с жените отвън и преглеждайки ги, ще успееш да видиш какво харесваш в тях, защото те са огледало на жената вътре в теб.
Може би, когато опознаеш жената в теб и успееш да я слееш с мъжа в теб, ти самия ще започнеш да светиш.
Може би тогава, за теб няма да представлява никакъв проблем да накараш и жените около теб да светят.
Но пък е твърде вероятно, достигайки това състояние на цялост и себедостатъчност, в теб да не остане и грам желание да го правиш. ( т.е. да се опитваш да промениш някого )

ПП Или „гадняр” в твоят случай е интерпретация (един вид глезене) или наистина си такъв. Ако е първото, престани да се глезиш, ако е второто ПРИЕМИ, че си гадняр и се научи да го използваш, когато видиш, че ти върши работа.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: _Lora]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.01.08 21:52



В отговор на:

..Можеш ли да прочетеш това, което ти пиша без никаква мисъл, без да търсиш факти, с които да ми докажеш, че нещо от това, което съм казала не е така, без дори да забелязваш думите... Да прочетеш това, което ти пиша, като чувство. Да няма нищо друго освен чувството. Ако успееш тогава вероятно ще разбереш, как аз подхождам към нещата...



Естествено, че мога да се опитам. Искам само да споделя нещо, което ми прави впечатление във вашите разговори - Цялото. Не зная какво точно имате предвид под тази дума, но независимо от това какво всеки влага в нея, то наистина у всеки човек има част от нещо по-голямо, което съществува обективно.

Когато обаче аз общувам с теб, аз общувам с теб, а не с Цялото. Ти имаш индивидуално съзнание, което изразява твоята индивидуалност и независимо дали човек ще има личност(ще има социална роля) или ще живее в тиха анонимност, то той ще запази винаги своята индивидуалност и винаги ще действа от позицията на тая малка частица от Цялото, която има в себе си.

Аз и ти не сме това Цяло. Ако бяхме, щяхме да сме мъртви и да сме част от него т.е. да нямаме индивидуални съзнания в индивидуална форма. Аз мога да усетя нечия енергия примерно, но това не означава, че усещам Цялото. Усещам конкретния човек. Ако всичко беше едно Цяло, без граници, тогава енергията, изтласкана от жизнените центрове нямаше да остава в рамките на човешкото енергийно яйце. Всъщност нямаше да има такова енергийно яйце, което отделя един човек от всичко останало. Друг е въпросът, че на този мехур от енергия постоянно му въздействат различни неща, част от които усещаме/интерпретираме като емоции.

А ето ти и едно наблюдение - за да има истинска емоция т.е. енергия изпратена от мен към теб, примерно, трябва да има пряк контакт, какъвто в нашето опосредствано от Интернет общуване няма. Емоцията, която ти усещаш, от написаното от мен, всъщност е твоя собствена реакция.

Ето и друга гледна точка: експерименталната психология е установила, че текстът предава под 10 % от информацията, която би трябвало да носи, като най-много са ощетени емоциите. Така човек реагира заучено, като следва определени маркери, които да му покажат каква емоция е искал да изрази авторът на текста.
Ето и още нещо - един много ясен пример, че чуждите емоции се филтрират и разбират от възприемащият ги - един и същи текст се чете на едни и същи хора в различни състояния - умора, жажда, глад, безсъние и от друга страна заситени, напоени, отпочинали, в тонус. Емоционалното възприемане е следвало точно физическото състояние на съответния човек. А ако прибавим към умората и раздразнение, представи си как ще възприемеш един казан от мен виц.

Мислех да обобщя накратко какво точно искам да кажа с горе написани неща, но нарочно ще ги оставя да ги осмислиш във 'суров' вид.

В отговор на:

..Можеш ли да прочетеш това, което ти пиша без никаква мисъл, без да търсиш факти, с които да ми докажеш, че нещо от това, което съм казала не е така, без дори да забелязваш думите... Да прочетеш това, което ти пиша, като чувство. Да няма нищо друго освен чувството. Ако успееш тогава вероятно ще разбереш, как аз подхождам към нещата...



Причината не е в теб. Към горните писаници прибави и това - за да върви по духовната пътека, един мъж освен от логиката, трябва да се откаже и от това да бъде прекалено достъпен. Понеже сме социално значими, за да развием своята Ин страна, ние трябва да се отдръпнем и да развием специално отношение към света:

"За един воин да бъде недосегаем означава, че той се докосва до света около себе си пестеливо. И най-вече, той съзнателно избягва да изтощава себе си и другите. Той не използва и не изцежда хората до капка, особено хората, които обича."

Аз не съм воин, но пък писането в подобен клуб, през маската на мо32 ми дава някои минимални предимства от цитираното горе.

За себе си съм установил, че за да усетя някой човек трябва да общувам с него на живо и то за по-дълъг период. Едва тогава мога да преценя какъв е. И пак не смея да го фиксирам с очакванията си. Ние сме флуидни, живи същества, способни на много повече от рамката, която са/сме ни/си поставили.

В отговор на:

Кой определя метода и кое действие е правилно?

Това което е казала Тайша за жените, в същата сила се отнася и за мъжете които само осъзнават и не действат, тях можеш да ги наричаш „неделни богове”




Действията и методите са изследвани и определени от хората преди нас, които са открили и систематизирали дадено учение. Прекалено много хора са умрели за да го има това, знание и аз го уважавам, защото когато човек залага живота си няма място за дребна суета т.е. мога да им вярвам, че са стигнали до правилните изводи и практики, които да вършат работа и на мен.

Мъжете, които осъзнават и не действат са отдавна известни - наричат се философи.

Извини ме, но на останалото ще отговоря по-късно, че ме чакат за практика.

___________



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: huanji]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано13.01.08 23:10



Абсолютно, Хуанджи, абсолютно!
А аз го разбрах това съвсем наскоро. Когато си промених отношението към родителите ми, си промених и отношението към живота. Когато осъзнах, че са правилните и най-добрите родители за мен, когато спрях да бъда аругантна към тях, да ги съдя и обвинявам, че не са ми дали това или онова, тогава можах отново да се почувствам малка, за да мога да се радвам и да играя с живота. Когато, като малка не съм им имала доверие, и постоянно съм се борела с тях, така това се прехвърля като голяма в живота ми - боря се и си мисля че нещо трябва да правя. Това е голям товар. Та откакто си промених отношението към живота, оттогава започнах повече да го ценя и да му се радвам, станах отново малка, като дете по отношение на него. Сега когато се случи да не се чувствам добре или преживея неприятна ситуация не обвинявам живота, родителите, партньора или Бог - а гледам какво мога да науча от тази ситуация, какво послание ми носи - а то винаги е за мое по-добро! Сега вече мога да се отпусна! Наистина е невероятно как човек само с промяната на гледната си точка или фокуса може да промени целия си живот!





Тема Re: игри за групанови [re: huanji]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано13.01.08 23:19



Знаеш ли тази игра съм я играла на един семинар, беше много забавно! И знаеш ли каква роля изиграх? - На фръцла, глезла, кокетка, другата я играх с една приятелка и играехме едни жени съблазнителки, пускахме езици на въображаеми мъже в бар, оглеждахме ги и им се кефехме на телата, правихме какво ли не за да ги вкараме в "леглото". Толкова сме се смяли, а пък и така добре го играехме...! Това са точно аспектите от себе си които съм отхвърлила и не съм харесвала. Но когато си позволя да ги изиграя - ги приемам и вече нямам проблем с тях, след като вече не ме дразнят и жени които се държат по този начин.! Много е ценна тази игра!



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: mo32]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано14.01.08 00:06



Снимката на вълка много ми харесва, особено очите му и перата. Аз си имам слабост към индианците - в минал живот съм била индианец, ама това е друга тема. Съгласна съм с това което написа, но нямах това предвид, като пусках темата!



Тема Re: Някои начини за спиране на вътрешния диалогнови [re: mo32]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано14.01.08 00:20



Мерси за информацията! Секса за сега не ми се случва и не мога да използвам новата информация която имам относно практиките, но пък си правя медитации. Опитвам се във всеки един миг да съм максимално будна, да имам внимание за тялото си, да присъствам. Когато превключа на наблюдателя, няма мисли. Когато съм тук и сега няма мисли. Но иначе най-добре ми действа кундалини и медитации свързани с движение или с внимание насочено върху тялото!



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (член)
Публикувано14.01.08 00:32



Той си търси жена но е адски нескопосан и голям егоист





Тема Re: игри за групанови [re: huanji]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано14.01.08 00:46



Ех, сега, и виц не искаш да ми разкажеш..

Всеки до последно играе образа който иска да бъде, за да компенсира това, което не е. Много сложна драма.

Всичко това, което човек си мисли че е, са само образи. Това, което човек наистина е, не може дори да си каже, че е. Ако човек наистина може да изиграе ролята, че е мъдър и да заблуди всички с нея, то тогава Е мъдър. Но мъдростта също е образ.

Човек е и тяло и дух. И трябва да приеме и двете. Тялото/умът работи с образи(форми, концепции). Духът е безформен и всякакъв. А не забравяш и че духът е в пъти по-всеобхватен от ума, но единственият му начин да се прояви е чрез формите (телата) и тяхната обусловеност. Така той е.

И така самото наше съществуване е абсолютно достатъчно за Духа (Цялото) и напълно недостатъчно за ума. По-точно казано - ние сме Духа, който има форми. И една от формите на Духа, е тялото на Хуанджи, който има свой ум и се мисли за нещо отделно. Същото важи и за цветето на прозореца, килима под краката ти или монитора, който гледаш.

Поради тази странна причина каквото и да измисли умът, е винаги желано/искано от Духа, защото той така е. Той не може да различава. За него е все едно, дали една форма се появява или изчезва. Формите дори не се появяват и не изчезват, защото те са винаги едновременно, т.е. в един миг.

Затова просветлените са смирени. Защото осъзнават всичко това. Ти си просветлен. Ти нямаш никакво значение.

Най-хубавото, което може да се случи на ума, е да осъзнае това. Няма нищо страшно. Той няма да изчезне, няма да умре. Просто ще превключи на друг режим и ще си намери истинската функция. Функция да потдържа/съхранява формата и да предоставя нужния интерфейс на Духа, за работа с него. Точно като Дир-а. Предоставя възможност на човек, да използва функциите, които са програмирани, примерно интернет форум.

И както има софтуер на различни нива (управляващ машини, софтуер за комуникация..), така има камъни, растения, хора. Както има различни програми за определените нива, примерно различни видове компютърни игри, така различните характеристики на всеки човек, го правят годен за различни задачи на това ниво (има различни таланти). Един може да има музикален талант, друг пък талант да кове желязо. И какво точно ще прави, зависи и от това къде се е родил и каква е обстановката около него. Както една програма може да се държи по различен начин, ако върви под Уиндоус или Линукс. Или може да управлява камера примерно, но пък няма включена такава към компютъра. Разбира се, не трябва да се забравя, че всички хора са от едно ниво - нивото човек, т.е. не може да се счита, че едните са нещо повече от другите. Както не може да се счита, че нивото човек е нещо повече от нивото камъни/минерали, защото всичко е Духа и това са само формите му.

Как ни помага това, все пак? Какво трябва да правим?
Ами единствено да слушаме, какво ни казва/показва Духът.

А как става това?
Като сме отворени във всички направления и възприемаме с всичко каквото имаме.

И винаги помним какво сме.


П.П. Май исках друго да кажа??...


Ааа...Артистка си ти, това го знам. Но какво ще правиш, съвсем не знам.

знам ли и аз...



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано14.01.08 00:51



Това си е негов проблем! Я кажи ти намерил ли си си жена? Така де имаш ли връзка? Можеш ако искаш да споделиш нещо за това, би ми било интересно?!





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано14.01.08 01:00



баси и готините хора





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: _Lora]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано14.01.08 01:40



Брр, че картинка!
Лора, каква си по професия, ако не е тайна?





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.01.08 08:22



Не ставай злобен. Това няма да ти помогне в задачата да мислиш трезво, да не говорим за борбата с твоя любим АЗ. Всъщност точно обратното, но ти си го знаеш де.



Но ако имаш някое предложение за подходяща за мен женица, прати го

___________



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: mo32]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано14.01.08 09:08



Дай си данните да ти видя хороскопа и бих могла да ти подскажа нещо за вътрешната ти жена!



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.01.08 10:56



Аз съм кастанедианец и то мъж и ми се налага да си крия разни подробности от живота ми. Така че ще ме извиниш.

Освен това въобще не си търся жена.

___________



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: mo32]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано14.01.08 13:47



Уважавам твоите граници!Извинявай ако съм те притеснила!



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.01.08 14:04



Ни най-малко!



Кастанедианците имат доста глупави вярвания....ама не искам да се цепя от колектива.

___________



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: mo32]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано14.01.08 14:10



Какво означава цепене от колектива?Споделянето - цепене ли е? Изневяра ли е - нещо не разбирам! И ако вярванията са глупави защо им вярваш?



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.01.08 14:46



Не мисля, че имам толкова много време, че да се занимавам с глупости.

Просто понякога се занасям с 'колегите'. Забавно е, защото има хора, които нямат чувство за хумор и се вземат много на сериозно. Псуват, заплашват, сърдят се... но аз ги обичам, защото сме от едно голямо шантаво семейство! Пък и е много важно за всеки от нас кастанедианците, да се възползваме от общото намерение.



___________



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: mo32]  
Автор Лyци ()
Публикувано14.01.08 14:46



Какви сте такива "кастанедианци с глупави вярвания", бре?



Тази опция на избор нещо е нова за мен. Значи да допълним познанието на толтеките с откритието:

"Ние избираме да бъдем воини или обикновени хора. Друг избор на тази Земя не съществува, обаче съществуват "колектив от кастанедианци с глупави вярвания", които не са от тая Земя!"





Тема Eyes Wide Shutнови [re: compassion]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.01.08 17:03



Ще ведим след една година за филма на Смит и репликата на Марли. Имай търпение.



А до тогава може да медитираме над филма на Ст. Кубрик "Eyes Wide Shut" ("Напълно затворени очи").



Тема Re: Целувам те... и едно (женско) усещаненови [re: _Lora]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.01.08 17:22



Езикът ти на Цялото ми харесва. Както и движенията на целият ти език... Както и когато ти цялата станеш език... Както и когато си Цялото.



Между две цялостни целувки, би ли ми споделила как усещаш господата, с които общуаш в тази тема по отношение на това доколко цялостно възприемат света? Имам предвид, доколко за мъже са способни да минат отвъд ума и доколко ЯНа и ИНа в тях са балансирани? Не те карам да ги съдиш/пълнохарактеризираш, а просто да ми споделиш твоето (женско) усещане.

П.П. Апропо, в тези диалози разбрах по-добре нещо, което ми беше казвала преди време относно представителите на пола, към който се числя.



Тема учененови [re: Лyци]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.01.08 17:36



Нека да го наречем учене (нали тръгнахме от фразата "Не са ме учили да бъда ЖЕНА). Нормално е не всеки път да виждаш и чуваш в тъмнината в себе си (на мен също ми се случва). Но след толкова години да продължаваш да казваш "не са ме учили на нещо си ..." ми е странно. Кой друг освен теб трябва да е отговорен за това учене сега?

Иначе, човек може да се учи и в тъмнината. Всъщност, ако всичко беше светло и ясно надали би имало нужда от въпросното учене.



Тема Re: А де?нови [re: lshtar777]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.01.08 17:40



С плодовата част се разбрахме, но какви са тези организации, които искаш да създаваш, мила моме? Или грешно съм те разбрал и говориш може би с Лора за вътрешната организация в теба самата и за това че човек трябва винаги да започва от себе си?



Тема Re: учененови [re: Mиpo]  
Автор Лyци ()
Публикувано14.01.08 19:48



Така е, да.
Просто все още се удивлявам, като откривам едно по едно на какво са ме учили: някои от нещата са толкова дълбоко "инаталирани", че не ги разпознавам, като научени или внесени отвън, а като дадености, които даже не се и сещам да поставя под въпрос.
Голямя част от тези заучени модели касаят именно моята женска част и отношението към нея. И работата е там, че макар да си мислех, че съм ги изловила всичките, не е така. Но сега не очаквам родителите ми или някой, играещ тяхната роля да ме научи.



Редактирано от Лyци на 14.01.08 21:12.



Тема Страстнови [re: _Lora]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.01.08 21:02



Реших вместо отговор и сухи приказки да оставя експресивността на музиката и на танца да говорят:

&

___________



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: mo32]  
Автор Лyци ()
Публикувано14.01.08 21:24



Работна хипотеза:

"Цялото" е приблизителният еквивалент на това, което занимаващите се със сталкинг и преглед наричат "цялостен поглед".

Основания: емпирични.



Тема Re: Страстнови [re: mo32]  
Автор _Lora ()
Публикувано14.01.08 23:58



Това, което аз написах нямаше да свърши работа, без етикета, който Хуанджи ти лепна.



Да Мо!


Мирослав.

всички тук.

Любо.



Тема Re: Страстнови [re: _Lora]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано15.01.08 09:32



Всеки познавач на виното ще ти каже, че етикета няма никакво отношение към качеството на съдържанието. Обикновено подобни напитки се тестват без да се гледа етикета, за да няма предубеденост.



Не бой се, аз си зная, че съм рационален до мозъка на костите си!

___________



Тема Моматанови [re: Mиpo]  
Автор lshtar777 (непознат)
Публикувано15.01.08 09:57



Мома или момък?Кой знае?А може вече да съм и двете?


Иначе отсвирването си го биваше!



Тема Re: Страстнови [re: _Lora]  
Автор Лyци ()
Публикувано15.01.08 12:08



, като малко по-различен нюанс на страстта /жената е ян в случая, а мъжът - ин/

, като по-класическо

за всички, които харесват този начин на изразяване





Тема Re: Страстнови [re: Лyци]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано15.01.08 12:51



Щом дървета като Антонио Бандерас и Ричард Гиър могат да се научат да танцуват, значи всеки може!



___________



Тема Re: Страстнови [re: mo32]  
Автор Лyци ()
Публикувано15.01.08 12:59



Какво значение имат действията и качествата на Антонио Бандерас и Ричард Гиър за един воин?
Може би не всеки може да се научи да танцува, но воин, който иска да се научи със сигурност може!





Тема Re: Страстнови [re: Лyци]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано15.01.08 13:17



Сигурно, щом казваш. Аз воини не познавам.

___________



Тема Re: Страстнови [re: mo32]  
Автор Лyци ()
Публикувано15.01.08 13:25



Аз пък реших, че ти си воин. Или поне би искал да те третират, като такъв.
Ама щом казваш...



Тема Re: Страстнови [re: Лyци]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано15.01.08 13:42



Хехех, да ме тренират...

Развесели ме!

Жалко само, че в България 'треньорите' са кът, да не кажа, че няма ни един. Като се замисля, май въобще няма 'треньори'!

Ако все пак видиш някой тренер, предай му много поздрави от мен.

___________



Тема Re: Страстнови [re: mo32]  
Автор Лyци ()
Публикувано15.01.08 14:04



треТират, не треНират



ама и ти четеш, кат 5 за 4!



Тема Re: Страстнови [re: Лyци]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано15.01.08 14:15



По-скоро между 2 и 3 - по-ниски оценки няма!

Няма случайни грешки.

Иначе всеки да третира и интерпретира както иска и може.

___________



Тема Re: Страстнови [re: mo32]  
Автор Лyци ()
Публикувано15.01.08 15:17



Та, какво викаш за страстта, любовта, случайността и воинския път?...

Редактирано от Лyци на 15.01.08 15:19.



Тема Re: Страстнови [re: Лyци]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано15.01.08 17:27



Викам, че всеки се спасява както може... или не може. :)))))

___________

Редактирано от mo32 на 15.01.08 17:29.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор _Lora ()
Публикувано15.01.08 22:26



Наистина е интересно





Тема Re: Целувам те... и едно (женско) усещаненови [re: Mиpo]  
Автор _Lora ()
Публикувано15.01.08 22:38



Ами, ще цитирам само, много близък и важен за мен човек, който каза нещо подобно на теб:

"Надали ще те разберат, но пък аз разбрах, какво имаше предвид за мъжете мачовци в БГ"





Тема Re: Страстнови [re: Лyци]  
Автор _Lora ()
Публикувано15.01.08 22:48





ИН-а и ЯН-а в жените и за партнирането.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: lshtar777]  
Автор _Lora ()
Публикувано15.01.08 23:30



Здравей


Извини ме за закъснелият отговор.
В мен никога не е имало интерес към каквито и да е организации, защото обикновено добрата идея в тях, с течение на времето и при появата на лични интереси, (а такива непременно ще се появят, когато са повече хора) се изкривява до неузнаваемост.
Цитата, който ти бях сложила от Ошо – подписвам се с две ръце отдолу. В мен няма никакъв интерес да поучавам или наставлявам другите. Когато изглежда, че го правя, просто си тренирам ЯН страната.
А другото нещо, което много близък за мен човек каза и за което съм напълно съгласна с него е: „Ако ще се помага само на жените, това е влизане в „глуха” улица. Трябва да се помага на хората да осъзнаят, че са хора!”

Забележи как тук пишат хора с по-висока будност и въпреки това всичко, което се казва, се интерпретира и рационализира според представите на човека. Дай си сметка как един „обикновен” човек, ще разбира това, което му говориш и ще го приложи на практика. Не знам за теб, но аз нямам достатъчно енергия да преведа някого през интерпретирането и рационализирането направо в осъзнаването, за да му помогна наистина. И съм напълно съгласна с това, което казваш, хората, за които е важно да се събудят, сами намират начин как да го направят. Факт е, че никой не може да те промени насила, и всъщност ти си този, който си помага. Каквато и помощ да получиш отвън, работата по събуждането няма кой друг да ти я свърши.
Та за организациите в момента мисля по този начин, а в следващият момент, кой знае...

Независимо какво мисля аз, ти разгледай това твое желание дълбоко вътре в теб и се вслушай в нещата ставащи около теб, защото тази идея, може да е твоят път. Моето мнение е без абсолютно никакво значение, важното е да слушаш самата себе си.

Здравословен страх е да не се разхождаш по магистралата,защото те е страх да не те отвее някой като байрак към едни непознати за теб светове.
Независимо, че ме страх (и всъщност, колкото ме е по-страх, толкова по-вероятно е да го направя), ако усетя, че да се кача на магистралата е начинът да уравновеся/преодолея/приема този страх, непременно ще го направя. Не обичам да ме е страх и затова изпитвайки ужас от водата, ще отида с лодка в най-дълбоката част и ще скоча осъзната, поемайки пълната отговорност за това свое действие. Или ще се удавя, или ще оцелея, но няма да съществувам, обсебена от този страх. От тази гледна точка, според теб, това здравословен страх ли е?
(Имай предвид, че ако усетя мога да действам и в пълна противоположност на това, което написах горе. )

Жените приемаме доста по-сериозно от мъжете ролята на семейството,повече се страхуваме да не останем сами,за нас е по-важно да се грижим за някого/деца,съпруг,внуци/и затова сме развили търпимост към шовинисткото ни общество

Така са те научили да мислиш
Хайде пак Ошо (нали сме в Ошо ):
„Въпросът й в общи линии не се отнася до жените. Той е за собствения й ум. Тя е от типа на вярната жена и тази вярност също е резултат от историческите условия. Жената е прекалено вярна, защото се страхува от несигурността, плаши се за своята сигурност, за материалното си положение, за това и онова. Отнемайки й социалната роля, тя се страхува, че ще стане ненужна, че ще бъде нещо излишно, без-стойностно. Страхува се страшно много, била е накарана да се страхува, това е номерът на мъжа да накара жената да се страхува. Когато жената се страхува, над нея по-лесно може да се упражнява контрол. Не можеш да владееш някой, който не се страхува.”

Но май и двата пола са в един и същи капан. Я виж как един мъж тук мисли, че е социално по-обременен от жената с продължаването на рода:
„Ами не е ЛОГИКА, а наблюдение. Ето ти малко наблюдения - чие име взема детето? - това на мъжа; По каква линия се продължава рода - мъжка. Какво прави жената когато се омъжи? - сменя си името; Защо в богатите родове има близкородствени бракове? - за да се запази богатството, което жената отнася като зестра; Защо в Китай и още много държави убиват(а в днешно време абортират) когато разберат, че детето ще е момиче - защото от момичетата нямало полза- омъжва ли се и отивали в други семейства и т.н. и т.н.
Разбираш ли какво имах предвид под продължаване на рода? Имах предвид социално продължаване, а не биологично. Прието е рода да се продължава от мъжа, което от биологична гледна точка няма основание - детето наследява равен брой гени от майката и от бащата. И понеже мъжът е този, който от социална гледна точка продължава рода, то той носи по-голяма социална функция. Ако не изпълни тази си функция, той може да не получи наследство от рода си, който не е продължил.
Докато жената отнася зестрата в друго семейство и вече Е част от другото семейство, където биологичната й роля е да роди наследника на другия род. А ако е безплодна, забележи, че това е биологична функция, която пречи да се възпроизведе социалната функция на мъжа, просто са я заменяли с друга.

Идеята в предния ми пост беше, че поради това, че жената има повече биологична, отколкото социална функция, преди да се омъжи, то тя не е обвързана толкова силно със социални очаквания. А мъжът е обвързан -да продължи рода, да бъде активен член на обществото (нека не забравяме, че допреди по-малко от 2 века жените не са имали почти никакви обществени функции - не са можели да гласуват, да участват в управлението, а и сега не могат да стават свещеници примерно).

Ето и икономическата страна - Пак до много скоро(историческа гледна точка) жените не са наследявали нищо или почти нищо, при положение, че има първороден син. Не са можели да сключват сделки, а обвързаността им със дома и семейството са ги правили изцяло зависими от това, което спечели мъжа, от неговите доходи. Начинът да придобие по-висок икономически статус е била женитбата. И до днес този начин си съществува.”





Тема Re: Страстнови [re: mo32]  
Автор _Lora ()
Публикувано15.01.08 23:48



Не ме интересуват етикетите, дори и тези, които ти сам си лепиш. Интересува ме съдържанието.



Не бой се, аз си зная, че съм рационален до мозъка на костите си!

Не се боя, забавлявам се. Интересно ми е дали твоята рационалност може да се научи да танцува.

Исках да ти пиша за някои неща от другата (рационалната ) част от отговора ти, но се оказва, че съм много изморена и затова сега, ще спра до тук.

Само едно уточнение – емоциите са кухи форми, когато минеш зад тях. Емоцията е просто рефлекс. Не ти говоря за емоции, когато ти казвам, че чета зад думите и чувствам/усещам ставащото. Говоря ти за директно приемане на информация от нещата около теб. Не знам дали знаеш, но когато спреш вътрешният си диалог за по дълго време, започваш да „мислиш” с цялото си тяло...
Доста неща ще трябва да говорим, за да си калибрираме понятията и кой какво разбира, под едно или друго нещо...



Тема Re: Страстнови [re: _Lora]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано16.01.08 08:57



В отговор на:

Не се боя, забавлявам се. Интересно ми е дали твоята рационалност може да се научи да танцува.



Какво значение има? Когато танцувам, аз се забавлявам. Коя точно част от мен танцува няма значение.



___________



Тема Re: Момата - цялонови [re: lshtar777]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.01.08 17:25



Не преувеличавай, никой не те отсвирил. Иначе във всеки човек има, и мъжка, и женска част (и за това той не е половинка, а цяло). И на мен ми харесват и двете части в теб.





Тема Re: Целувам те... и едно (женско) усещаненови [re: _Lora]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.01.08 17:29



Струва ми се смътно, че го познавам този много близък и важен за теб човек

. Така или иначе, близкият и важен за теб човек е такъв и за мен и естествено ще се съглася с мнението му.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.01.08 17:36



Радвам се, че минаваш от там. Неминуемо е, промяната да се разпростре до няколко колена назад...и напред. Така е, защото ние сме свързани с близките и няма как да продължим ако не променим себе си до толкова, че да се дезактивират определени програми, заложени на родово ниво.

А, че тези програми, които носим се предават и на потомците е ясно.
Моита малка мома наскоро стресира една докторица и един доктор, които се опитаха да я прегледат. Педиатърката казала, че на такова жилаво дете не е попадала и при това се бори до последно. И не защото е болезнено да я преслушат със слушалките, а защото е против волята й.



Що ли ми е позната от някъде тая програмка, дето някой ако подходи със сила, ставам мноого лош.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: huanji]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано16.01.08 17:58



Децата винаги подхождат много истински, затова трябва да се учим от тях. Не знам дали е програмка, ама поне отразяваш вярно. Истината не е да се подхожда със сила( насилие),. Аз като малка, пък и сега горе долу е така, бях много ината и затова постоянно и си ме биеха де. Завърта се порочен кръг. Когато усетя насилие се затварям, инатосвам се и ако щеш ме убий не се предавам и няма да стане това дет ги иска другия! Не е това начина! Твоята мома колко е голяма? Да ти е жива и здрава и дано не се налага да ходите по доктори!



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.01.08 18:18



Чела ли си "Селестинското пророчество"? Ако мога да използвам тяхната терминология, това са т.н. "Взискателни родители" и съответната лична драма. :)

Всеки си носи някаква кардинална лична драма. Лесно е да я разбереш,трудно е да я промениш...

На година и четири, но е попаднала на родители, не сме я пречупвали. Два рода луди ги прави, а като казвам луди, не лъжа.

Но по- добре да е така, от колкото да й набутам травма за цял живот.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: huanji]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано16.01.08 19:31



Чела съм го - да доста отдавна при това. Не мисля, че лъжеш, знам за какво говориш, а можеш ли да си представиш, че ти имаш момиче и е толкова лудо, а при мен е момче , само си представи!

. При всички положения децата обичат да им се поставят граници! Ние им даваме сила, но и трябва да я канализираме, в смисъл да им поставяме задачи, с които могат да се справят и предизвикателства. Поне за мен това си е чисто предизвикателство да мога да разгранича свобода от свободия, както се изразява Мадлен Алгафари в едно списание. Дай ми ако ти е интересно данните да й видя хороскопа!



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: inti]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.01.08 19:42



За лудо, пол няма. Но ти вярвам, че си имала интересни преживявания. :))

За сега не е чак толкова изявен този въпрос с канализирането на енергията. По правило, в началото майката отнася каиша, а с времето бащата му се увеличават задълженията.





Тема Re: Страстнови [re: _Lora]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано16.01.08 23:58





ИН и ЯН-а в мъжете и за партнирането.



Тема Re: Страстнови [re: Beдpocт]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано17.01.08 00:23



нормалните хора или как всеки Ин и ЯН да си знае пространството за танцуване.

....аз не искам твоето, ти не идваш в моето!



___________

Редактирано от mo32 на 17.01.08 00:28.



Тема Re: Страст и пораждане на Ин и Яннови [re: _Lora]  
Автор Лyци ()
Публикувано17.01.08 11:19



Уха! Хареса ми.


И на Ведрост варианта ми хареса.

Интересно е да се види как при женската версия ЯН е смегчен от ИН - има толкова ЯН, колкото е минимално необходимо, за да е динамично действието, а при мъжката е обратно - има толкова ИН, колкото е минимално необходимо за сътрудничеството. В първия ИН поражда ЯН за "свои нужди", а втория - обратно.
Или поне за така го видях.



Тема Re: Страстнови [re: mo32]  
Автор Лyци ()
Публикувано17.01.08 11:29



Имах преди време известен опит с този вид танци. Ходих на уроци. В началото на урока инструкторът ми започваше точно така - с прилежно спазване на "рамката" и дистанцията, а към края будността му изчезваше заедно с дистанцията.
Все едно, Цялото, чрез стечение на обстоятелствата прекрати уроците. Така е, като не се спазват разни важни дистанции.





Тема Re: Страстнови [re: Лyци]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано17.01.08 12:48



Танцуването не трябва да се смесва с глупости.

Накрая все някой е сърдит. Същото важи и за духовните практики.

Ама свят широк, хора глупави бол.

___________

Редактирано от mo32 на 17.01.08 12:51.



Тема Re: Страстнови [re: mo32]  
Автор Лyци ()
Публикувано17.01.08 18:51



А така наречените "духовни практики" не бива да се считат нещо отделно от реалността на ежедневието. Както и да се делят явленията на "умни " и "глупави". Защото тогава все някой е с чувство за несъответствие.



Иначе съм съгласна за необходимостта от ясено намерение при всяка дейност.



Тема Re: Страстнови [re: Лyци]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано17.01.08 20:56



Под 'глупости' нямах предвид умни или глупави постъпки, а енергоемки.

Въобще не харесвам терминът "духовни практики", но поради липса на друг, който да разграничава определени практики от други, ще се използва този. Всъщност в самите духовни практики, нямам нищо духовно. Практиките са си практики.

___________



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: _Lora]  
Автор lshtar777 (непознат)
Публикувано18.01.08 14:11




Понеже ми харесва начина ,по който представяш нещата т.е. те излизат дълбоко от теб самата,няма да се задълбавам.
Цитата, който ти бях сложила от Ошо – подписвам се с две ръце отдолу.
Не познавам живота на Ошо,нито искам да знам какъв човек е бил или как е живял,но е факт,че има разбиране за нещата от живота и ги обяснява много достъпно,затова ми харесва.Същото се отнася и за Лапин.
Независимо какво мисля аз, ти разгледай това твое желание дълбоко вътре в теб и се вслушай в нещата ставащи около теб, защото тази идея, може да е твоят път. Моето мнение е без абсолютно никакво значение, важното е да слушаш самата себе си.

Удари на болното място.Понеже отдавна ми е на сърце да ПРАВЯ нещо в социалната сфера,да участвам в реформата и ........може би това е един от начините.........не знам.Искам да споделя с тебе едно мое преживяване,което ме накара да се амбицирам в тази посока.Преди време работех като социален работник в една малка община ,която включваше много селца,в които живееха само възрастни хора,болшинството ,от които бяха останали сами/вдовци и вдовици/.Системата се опитваше да ме превърне в книжен плъх,но аз въпреки всичко посещавах около 65 от тези хора редовно и в зависимост от нуждите им.Първият път ,когато бях цапната от тази ми амбиция, беше при един смъртен случай на един от моите дядовци/аз така ги наричах ,защото всички бяха мои баби и дядовци/.Той беше починал в самота и незаинтересованост от неговите деца.Никой от съседите не се беше обадил,че този човек не се вясва навън.Беше стоял с дни вътре в къщата си ,която беше заключена отвътре.Когато имах време да отида да го видя ,да му обърна внимание ,разбрах,че нещо не е наред и извиках полиция ,за да разбие вратата и лекар ,за да констатира смъртта.Никой не заслужава да умре забравен и сам,без някой преди това да е пълнил резервоара на вниманието,от което всяко живо същество се нуждае.
Другият случай е с една моя баба,която беше на легло,не ставаше,не ядеше,беше станала като скелет,не реагираше на нашето присъствие...направо осезаемо усещах духа на смърт в стаята и ,но не защото беше болна,а защото НЕ искаше да живее.Синът и ,когато си тръгваше за града в неделя, я заключваше и оставяше кофа за изпражненията до леглото и.Когато я записаха при нас,започнах да я посещавам,но никой от колегите не искаше да идва с мен,защото цялата беше в изпражнения ,както и стаята.....миризмата беше нетърпима, а тя изглеждаше като от снимка от Освиенцим.Смених бельото на леглото ,доколкото можах очистих стаята,нея изкъпах,подрязах ноктите и ,които бяхо толкова големи,че бяха започнали да придобиват спираловидна форма,косата и беше сплъстена и нерешена с години сигурно.Но това беше нищо в сравнение с предизвикателството да се справя с духа и.Захранвах я всеки ден с мляко като бебе,извеждах я навън и и говорех.В началото не реагираше на мен,сякаш беше в някакъв друг свят.
Постепенно започнахме да разговаряме за цветята,за лозето,което имаше в двора и дори се усмихваше.А децата и?Обадих им се по телефона и ги заплаших,че като институция Дирекция "Социално подпомагане" може да оспорва прехвърлянето на жилището на тяхно име срещу гледане на майка им и че ще ги съдим за престъпна небрежност в грижите им за нея.Какъв беше ефекта?Синът и прекрати договора с нас т.е ние вече не можехме да се грижим за нея и тя почина след няколко седмици....
Може да звуча наивно,но аз никога няма да забравя тези хора и ако ми се отдаде възможност да работя ,за да попреча други възрастни хора да живеят последните си дни като скотове.........да ,ще го направя,а защо не и чрез НПО?

Дано не ти е доскучало,а и нямаше много общо с темата,но не се стърпях.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: lshtar777]  
Автор Диaнa Лoвджийka (нощен авджия)
Публикувано18.01.08 23:16



Искренно ти се възхищавам!
Трябва да те клонираме няколко хиляди пъти!

Когато черна котка мине пред пътя ти, това означава, че животното отива някъде.


Тема разпъпване на цвететонови [re: lshtar777]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.01.08 18:06



Брей, каква промяна само за няколко седмици.

Всъщност "промяна" не е точната дума. По-скоро е отваряне, разпъпване ...



Тема Тангонови [re: _Lora]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.01.08 18:08



Харесва ми тангото, което играем. Както по-горе, така и някъде другаде...





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: lshtar777]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано21.01.08 20:52







Тема Re: Жените ???нови [re: _Lora]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано29.01.08 18:15



Здравей "Лора"!Явно не ме познаваш и с тези съвети не ми помогна,но много ти благодаря за вниманието."Жената" в мен не я познавам и няма такава...Какво значи "да ги накарам да светнат"?...Как "Гадняра" в мен може да ми свърши работа?...И още нещо:В "Медитацията ,изкуството на екстаза",Ошо казва (преразказвам),че когато сексуалната енергия тръгне нагоре ,несъзнателно се привлича противоположния пол и мога да им помогна...?За каква помощ става въпрос?Някои от тези жени не практикуват никакъв вид медитация? (Всъщност са само няколко).Ако изобщо има такова движение на енергия в мен?...Та да си дойдем на думата,"ще ме Светнеш ли"?

Бог помага на слабите,но обича Силните!


Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: mo32]  
Автор compassion ()
Публикувано31.01.08 22:24



Мъжете, които осъзнават и не действат са отдавна известни - наричат се философи. аз имам добра жена за разлика от Сократ



Кой какво осъзна тук?




От една секта сме



Тема Лапин is backнови [re: Mиpo]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано18.09.12 01:15



След 7 г. престой в небитието/неизвестието, Лапин се появи отново:

(наоколо има още няколко от пресните му лекции)

В тази видео лекция отговаря на въпроси засягайки разни неща и практики: от Ошо, през енергийни техники, научни методи и неща от ежедневието, та до... Третото Ухо. Готин е.

Апропо, на негови семинари, за които стана дума преди 4 г. в тази тема, се правят техники подобни на Тантра Усещането, Докосването и Виждането.



Тема Re: Жените...нови [re: mo32]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (ентусиаст)
Публикувано18.09.12 13:53



"...типичен,за жените"?!!Еднотипни ли сме?



Тема Re: Лапин is backнови [re: Mиpo1]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано18.09.12 16:33



Ще си позволя, малко допълнение:

В първата си лекция,

Андрей, просто поздравява и казва :”Тук от миналия път, ми останаха, вашите записки с въпроси...” и лекцията минава така, все едно не са минали седем години... В лекцията разглежда теми като : какво е медитация, тантра, дзогчен и други базови неща.И както винаги, допълва думите си с добродушен хумор.
Сега, всеки който иска, ( ако е в Москва) всеки понеделник - в 19.00-21.00 - Московский тренинговый центр, 3-я ул. Ямского поля, д.2, к.3, 3 етаж. метро Белорусская. Вход 30 рублей.( по-малко, от 1 евро).За сега семинари не се планират..
Мда...доста хора тънат в загадки-догадки...къде е бил, защо точно седем години, защо, в средата на 2012...а за мен, е достатъчно, че просто - Е!

Отпуснах ръце , и те полетяха да прегръщат дърветата..
Отпуснах крака, и те се поклониха на Цялото,
Отпуснах очи, и те престанаха да търсят, място за живот.
Дадох свобода на устата си, и тя замълча в тихо удивление и тишина.
Станах сърце, и не мога да се спра..
Невъзможно е да не бъда обичана.

Ей такава мантра ми се получи.Някои, обаче имат друг вкус...препоръчвам я на тези, който нямат достатъчно вяра в себе си.

Ще добавя, едно малко парченце, в което Андрей, говори за ашрама на Ошо:



Техниките и практиките от семинар, за които Миро споменава, са много добре показани, в това по-ранно видео:
"Садхана.Практики за развиване на съзнанието."


А ето и един забавен поглед, към еротичния масаж :

Редактирано от vidiya на 18.09.12 16:44.



Тема Re: Лапин is backнови [re: Mиpo1]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано18.09.12 17:03



Преди приличаше на мухльо, сега на бивш СПЕЦНАЗ. Чудото на анаболните стероиди.

___________



Тема Re: Лапин is backнови [re: vidiya]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано18.09.12 18:32



Интересно разказва, има чуство за хумор и изглежда теоритично добре подготвен. Обаче има проблем с дишането. Така дишат хората с емфизем, астма или подобно заболяване на белия дроб с нарушена циркулация на въздуха. Нищо лично против, ама... тантра, дзогчен, медитация, развиване на съзнанието и... емфизем. Тръц. Къде е отиде цялото, та заряза тялото?



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Лапин is backнови [re: L.L.]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано18.09.12 18:38



Така си е - откакто почнах да се занимавам с медитации, дори не кихам. Е верно, че ме заболя зъб, ама то това защото съм все още неопитен.

п.п. а искам само да попитам - тези, които се занимават с медитации умират ли някога ..... или то безсмъртието само при някои по-специални техники: тантра, дао, дзен, йога, кастанеда ели нещо по-така ... мистично ... вампиризъм може би?

Редактирано от Exaybachay на 18.09.12 18:39.



Тема Re: Лапин is backнови [re: Exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано18.09.12 18:43



Ъхъ!



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Лапин is backнови [re: Exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано18.09.12 19:01



"...тело... должно бIьть функцьональнIьм, здоровIьм..." А. Лапин http://vimeo.com/groups/80974/videos/45745626 - 00:13:27

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: За озадаченитенови [re: vidiya]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано18.09.12 19:15



На всички озадачени, ще отговоря, с думите на Лапин:
"Хората са като дървеници: Когато не ги пипаш - хапят, когато ги смачкаш - вонят."
Лично аз, си измивам ръцете.






Редактирано от vidiya на 18.09.12 19:32.



Тема товарищинови [re: vidiya]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано18.09.12 19:46







Тема Re: За озадаченитенови [re: vidiya]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано18.09.12 19:58



Ъ...??

Ти така ли правиш?



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: товарищинови [re: Exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано18.09.12 19:59



Това е готино!

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: За озадаченитенови [re: L.L.]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано18.09.12 20:22



Ел, така отговаря -Лапин.Аз си "измивам"ръцете, защото не мога да коментирам неща, които не знам... (визирам болестни признаци и пр.)



Тема Re: За озадаченитенови [re: vidiya]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано18.09.12 20:40



Аааааа... сега разбрах... не, че разбрах наистина, ама поне схванах, че има неща, които не разбирам и... ами, ок., всеки си има живота, решенията и главата на раменете. В крайна сметка въпросът е какво ми дават лекциите му. Както и с творчеството на Кастанеда и личността му - същата работа. Всеки избира... каквото си избере...



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: За озадаченитенови [re: L.L.]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано18.09.12 20:53



Именно!





Тема Re: Лапин is backнови [re: vidiya]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано19.09.12 11:38



Много точно и хубаво допълнение

! Ако знаеш и за линкове към старите му лекции в on-line вид (в off-line ги има на ariom.ru), защото виждам, че каквото съм давал като линкове преди време отдавна не работи?

А озадачени хора фокусиращи се автоматично по повърхността никога не липсват. Очаквай някой да те пита и за тениската му или защо не му е изгладен панталона.



Тема "прилича"нови [re: mo32®]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано19.09.12 11:43



Мо, не можеш да видиш по-далеч от опаковката и това си е

. И Дон Хун да срещнеш насред улицата, пак ще ти заприлича на някой друг (примерно Паисий Хилендарски) само защото би ти казал "О, неразумни юроде нямаш ли си практики за ежедневна безупречност, та обикаляш из форумите и лепиш етикетчета като децата".



Тема Re: "прилича"нови [re: Mиpo1]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано19.09.12 13:46



Съгласен съм, не мога да мина отвъд опаковката.

Ето въпросният господин през 1996:



Ето го през 2012:



Нищо лошо, харесвам бодибилдинга и физическите упражнения, но ми се чини, че вдигането на щанги е единственото, което Лапин е овладял и си му личи. Преподава ли бодибилдинг на семинарите си?

Просто отбелязвам какво ми прави впечатление. Зная, че звучи злобно, но не е. Звучи и елементарно - нямам против.

Дълбоките духовни неща ги оставям за дълбоко духовните хора. Лапин поне се е усетил и прави нещо полезно за себе си - вдига щанги, докато говори за тантра и т.н. Не е най-доброто, но е повече от това да говориш за тантра и т.н. и да правиш нищо.

Пък и си признай, че в един форум си трябва форумен идио, шут и антагонист.

___________



Тема Re: "прилича"нови [re: mo32®]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано20.09.12 13:49



Трябваше да пуснеш снимка на въпросния господин и като новородно бебе, защо все някой може да си помисли, че се родил направо възрастен и с много мускули.

Аз не съм го чувал да говори за бодибилдинг, но това не значи, че не се е занимавал или че не е говорил на някого. Сигурно има още куп други неща, които той е правил и които не ме интересуват особено. В темата и клуба говорим обаче за нещо друго, което все ти убягва, но пък се чувстваш задължен перидоически да ни даравяш с разсъжденията си за материалнато му проектиране.

Не се безпокой за наличието на идиоти и на хора възприемащи само физическотото и материалнoто - такива има в изобилие навсякъде. По-скоро виж какво ти каза Дон Паисий.





Тема Re: "прилича"нови [re: Mиpo1]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано20.09.12 18:17



Грубо е от моя страна да ви развалям идилията. Извинявам се!

___________



Тема Re: Лапин is backнови [re: Mиpo1]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано24.09.12 19:23



Тук има колекция:





Тема Re: Тантрический секснови [re: Mиpo]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано24.10.12 12:52



Преди много години, руската телевизия излъчваше това предаване:"За онова...", в късните часове на вечерта..Тук отново ще видим Лапин и съпругата му Кали, които и днес продължават заедно да гледат в една посока...Сметнах, че видеото може да представлява интерес, не само с темата си, но и със съдържанието и.За съжаление, качеството му, няма как да е по-добро...




Андрей е Кали, на Гуру Пурнима 2012

Редактирано от vidiya на 24.10.12 13:15.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.