Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:42 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Жените ??? [re: daoford]  
Автор _Lora ()
Публикувано10.01.08 23:49



Попитай жените, които са те намразили, каква е причината. Може би ще ти помогнат да разбереш, какво трябва да промениш. Сам разбираш, че от двата реда написани тук, не бих могла да знам какъв си. Но е възможно и да те харесам, ако те опозная.





Тема Re: Целувам те [re: _Lora]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.08 23:56



Дали това, което си мислиш е точно това, което е?



Дай ми линк към поста и ще го изтрия. Може и да не съм го видял.

А през живота си не съм посегал на човек, който не се бие. Просто не мога. Помисли.



Тема Re: Жените ??? [re: _Lora]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано10.01.08 23:57



Това ме успокои!Наистина!Сега ще спя спокойно.Ти си единственната която няма да ме намрази?Няма да ти позволя да ме опознаеш,защото и ти ще ме намразиш...?Още веднъж ти благодаря за топлите думи!!!Това ми стига...

Бог помага на слабите,но обича Силните!


Тема Re: За абстрактната цел [re: _Lora]  
Автор Лyци ()
Публикувано11.01.08 00:05



Основното за абстрактната цел: същността е в това, че висша цел и реализация за жената се счита раждането и отглеждането на деца. Както и да го усукваме - така си е. Т.е. нейната цел е възпроизводството. Добре, лошо няма, ама не е ЦЯЛОСТНО.
Човешките същества, в това число жените

имаме и друг, еволюционен аспект - онази "опция" на сексуалната ни енергия, която определя степента ни на осъзнатост; която е свързана с естествената човешка склонност към разбиране и изследване. Точно това, което ти наричаш "вслушване в тъмнината" и умение да бъде една жена ЖЕНА, а не социално обусловена функция на мъжа.

Дали аз успявам да се вслушвам? Уча се, уча се... някой път успявам, друг път ми трябват повече търпение и опити. Но така или иначе, веднъж почувствана, тази тъмнина е ... е, добре, казваш си нещо от рода на: "Къде по дяволите съм била досега?"...





Тема Re: Ефoркe, [re: Mиpo]  
Автор Лyци ()
Публикувано11.01.08 00:09





Да, прав си, че този тип поведение си е детско.
След като веднъж съм открила какво ми трябва, следващата стъпка е просто да си го "взема"/ направя, вместо да умувам твърде дълго кой, защо и как.

... "Ефорка", ха ха, харесва ми.

Редактирано от Лyци на 11.01.08 00:10.



Тема Re: Целувам те [re: huanji]  
Автор _Lora ()
Публикувано11.01.08 00:10



Ти помисли.
В мен е тихо, няма мисли.


Нещата са такива каквито са.



Тема Re: Жените ??? [re: daoford]  
Автор Лyци ()
Публикувано11.01.08 00:22



Здрасти.

И аз в миналото имах подобен опит с някои мъже. Когато направих преглед на тази повтаряща се ситуация, открих, че аз не съм била достатъчно ясна и открита в отношенията си с тях и несъзнателно съм дала поводи за очаквания, на които не мога да отговоря. В отговор, някои от тях ме понамразиха за известно време. После се ожениха и ми простиха.



Ако си открит и честен с хората/жените/ а най-вече със себе си; и им даваш да разберат/усетят твоят респект, уважение, няма да се стига до недоразумения и кофти чувства.


Редактирано от Лyци на 11.01.08 00:23.



Тема Re: Жените ??? [re: _Lora]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано11.01.08 01:40



Тъкмо дойдох да пиша за същото, а вие вече сте го започнали



В мненията си говориш само за жена, женско и т.н. В същото време, ако гледаме според твоите класификации, това което те прави готина е, че си развила и мъжки качества. Жените те харесват, защото това е, което им липсва, а ти си развила. Ти не само си го развила , ами си ги смесила и сега преминават плавно едно в друго. Това ти дава гъвкавост и устойчивост.

Ти можеш да си нежна, но можеш и да си груба. Можеш да се отдаваш, но можеш и да натискаш. Можеш да не мислиш, но можеш и да мислиш.

Не искам да се ограничавам в определението жена, нито в определен набор качества.



Тема Re: Жените ??? [re: _Lora]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано11.01.08 06:46



Kak да ги питам,като никога не съм говорил с тях?

Бог помага на слабите,но обича Силните!


Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс" [re: _Lora]  
Автор lshtar777 (непознат)
Публикувано11.01.08 08:59



Привет!
Много се радвам,че отговори !


Съгласна съм, че трябва да гледаме сега, но какво според теб може да се направи, за да се събудят жените? Особено тези, които не се интересуват, изобщо от това да разберат какво са? Говорила съм с различни жени, но реакциите, горе-долу са: „Съгласна съм, много хубаво звучи, но толкова неща са ми на главата, кога да намеря време и с това да се занимавам!?” Или ме изслушват любезно и в следващия момент казват нещо от сорта на „Това е чудесно, но знаеш ли, че има страхотно намаление на маркови дрехи и...” А по-възрастните жени, смятат, че знаят всичко. Някой тепърва да им казва, че не са това, което са си мислили, че са е все едно да им кажеш, че животът им е минал напразно в илюзии...Та кажи ми какво може да се направи според теб за събуждането им.

Ти вече го правиш тук.А събуждането не може да го натрапиш на някого,който НЕ иска да се събуди.Жените,които искат да го направят сами ще потърсят отговори/напр. Инти/.Всяка една от нас може да даде пример със собствения си живот на жените от семейството,роднините, приятелите и колегите си.Ако вниманието им е привлечено от нашата индивидуалност и духовна женственост,те сами ще дойдат с въпроси и ще искат да имат това ,което имаме НИЕ .Не искам да звучи като ласкателство,но ти привличаш вниманието на жени като мен,които искат да светят със собствена светлина .

Има и друго нещо. Жените не се интересуват от това да учат другите, да ги наставляват.
Съгласна съм,затова имам едно практично предложение към теб-дай да регистрираме една неправителствена организация ,с която можем да извадим това от ниво клуб Ошо ,на национално ниво.Не се шегувам.
Не съм съгласна. Никой не избира какви да са страховете му. А на нея силните емоции ще й помогнат много, ако осъзнае, че може да ги използва вместо, де се притеснява, че съществуват. До колкото мога да преценя, тя го разбира и работи усилено върху това. Само въпрос на време е да ги преодолее. В този смисъл страховете й ще бъдат изключително здравословни за нея.
Здравословен страх е да не се разхождаш по магистралата,защото те е страх да не те отвее някой като байрак към едни непознати за теб светове.
Този страх ,който Инти изпитва в повечето случаи парализира ума и трезвата преценка и заробва,поне при мен беше така.Човек започва да се върти в един порочен кръг на собствените си емоции и страхове........аз се радвам,че тя е РЕШИЛА да излезе от там и и пожелавам успех!
Жените приемаме доста по-сериозно от мъжете ролята на семейството,повече се страхуваме да не останем сами,за нас е по-важно да се грижим за някого/деца,съпруг,внуци/и затова сме развили търпимост към шовинисткото ни общество,но женствеността и индивидуалността ни винаги ще се борят вътре в нас за правото да бъдат изявени,защото на първо място все пак сме създадени ЖЕНИ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.