Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Слушам, те [re: Mиpo]  
Автор compassion ()
Публикувано10.01.08 21:12



Може би забрави че преди една година, говорехме за Ошо и как отговорите идват съвсем от други места. Порови старите теми





Тема Re: Жените... [re: mo32]  
Автор _Lora ()
Публикувано10.01.08 21:59



Мо, ти нали се учеше да слушаш?...




Ако сега реша да те прегърна и целувайки те, плъзна ръка по теб и те опипам, какво ще решиш:

- Понеже си мъж, като жена почвам да се държа точно така, както са ме учили
- Харесвам те и горното е в следствие на това усещане, т.е. показвам ти съвсем открито, че те харесвам както и спокойно би могло да означава, че искам да спя с теб
- Практикувам прикриване, т.е. това, което правя не е това, което изглежда, че е
(ти дойде при мен, не обратното т.е. на моя територия си, поемам изцяло отговорността за действията си. Слушам ставащото, действам и изобщо не ме интересува или притеснява, как ще реагираш... (Основното от правилата при прикриването)
- Не си важен ти, важното е да привлека внимание към себе си
- Центрирането ми дава дистанция, от която мога да те наблюдавам, провокирам и да се забавлявам на реакциите ти
- Всичко отгоре в едно...

ЛОГИКАТА ОТИВА до самата крайност - животът никога. Това е начинът, по който логиката пропуска живота. Логиката е склонна да прави заключения - животът никога не прави изводи.
Мисленето е твърде праволинейно, животът е лудница.


За жените това е по-лесно, защото от тях не се очаква да продължат рода, нямат такава социална роля. За съжаление обаче, това се е променило в последните години - сега жените в много по-голяма степен копират мъжкото поведение и отговорности и се обвързват със същите социални връзки, с каквито са обвързани мъжете - сега жените се образоват, имат кариера, заемат високи постове в работа, а освен това остава да се грижат за семейството си - децата, домакинството и т.н.
От една страна, в миналото жената е била обвързана със семейството и не е имала икономическа свобода, от друга сега има тази свобода, но за сметка на нови социални вериги.


Обясни ми как една жена е била обвързана със семейството и не е имала икономическа (и каквато и да е друга) свобода, женили са ги насила, и са ги сгодявали от бебета, но от тях НЕ СА очаквали да продължат рода! Ако е била безплодна дори и за човек не са я смятали...
Да кажем, че приема твоята логика, сега това се е променило жените копират мъжете (аз ти писах абсолютно същото), т.е. от тях пак се очаква да продължат рода, след като от мъжете се очаква да продължат рода. Та значи горното ти твърдение от никъде не е вярно! А то там следва, че за жените да правят, каквото трябва и да се държат както очакват околните НЕ Е по-лесно! Логика.

Един мъж може да знае способностите на жена само интелектуално. Това, с което може да 'помогне' е в способността му да концептуализира знанието и да му придава форма. Жената може да се възползва от тази гледна точка за да насочи вниманието си в определена посока.

А след това:
Интелектуалното разбиране и осъзнаване нямат отношение към действията на човек, дори и информацията да идва от интуицията. Вземи за пример това, което казах за социалното поведение на жените, които следват някакво учение - всичко научено бива със замах изтрито, когато се появи някой мъж.
Логика!

Мъж, който е развил своята женска (ИН) част, дори и малко, може да ги обеди.

Изобщо не си разбрал това, което ти казах. Мъж, който е развил своята ИН част, развил е женската енергия в себе си! Това се усеща! А не обикновен мъж, съпруга или съседа от долу...
Жените правят това, което си знаят, когато УСЕЩАТ, че мъжа, който им говори нищо не знае. И не само жените. Ти би ли слушал някого, за когото усещаш, че няма представа за какво говори? От това не следва, че жената вътрешно не се променя!

Най-елементарния пример е в семейството и как всяка жена прави нещата както ги усеща, а не според вижданията на съпруга си.

Естествено, че така правят, това е пряк резултат от отношението на мъжете изобщо към жените.
И нали това се опитвам да ти обясня. Жените действат използвайки усета си, а не ума! Ако усета им каже, че даден мъж има развита женска част в себе си ще реагират спрямо него различно, отколкото спрямо някой мъж без развита ИН час в него.

За жалост това има и отрицателен ефект - ако един мъж се опита да каже дори и най-голямата тайна на света някоя жена, тя ще го изслуша и ще се съгласи с него, дори може да действа според наученото, но вътрешно няма да да е убедена и действията й няма да имат нужната сила и размах.
Това са детски разсъждения

Нещата са толкова дълбоко вкоренени, още в ранна детска възраст, че трябват специални методи и практика на депрограмиране или както ние му казваме - на разчистване на инвентара - които се практикуват цял живот.
Съгласна съм.

Сляпото доверяване не е добър метод, защото излизайки от границите на познатото, човек трябва да запази някакви ориентири и да има някаква котва, иначе ще изперка. В случая, колкото и да е странно именно интелекта в комбинация със здравото тяло, служат за такава котва.

Зависи на какво се доверяваш. Ако се доверяваш безрезервно на себе си на Същността/Центъра/Празнотата/Безкрая в теб (както искаш му казвай) тогава няма опасност да изперкаш, най-много да си загубиш Ума
За тялото съм съгласна, но какво разбираш под „интелект”?

„Минаваш покрай розов храст и поглеждаш розата. Какво е смисълът? Ако започнеш да мислиш за розата, се включва умът и розата се загубва. Тогава умът създава сте¬на от думи, мисли, понятия, и ти дори не можеш да видиш розата.
Не се опитвай да намираш смисъла. Смисълът и пос¬тоянната обсебеност от смисъла са болест на ума. Какъв е смисълът на розата? Няма смисъл. Тя цъфти без никакъв смисъл. Не й е необходим смисъл, за да оправдае себе си; тя оправдава себе си със самото си съществуване. Само й дай възможност да бъде, и ти бъди с нея. Нека розата проникне в теб, нека розата разпростре аромата си около теб и в теб и внезапно в теб нещо се размърдва - нещо се е надигнало. Розата е предизвикала нещо в теб. Дори и тогава може и да не разбереш какво е направила розата, но ще се чувстваш по-щастлив, радостен; ще почувстваш, че е имало допир с неизвестното. Ще почувстваш, че на теб ти е била дадена възможност да погледнеш в непознатото. Ще почувстваш, че розата се е превърнала в прозорец и се е разтворило об¬ширното небе - в стената на ума се е появила пукнатина и през нея е проникнал лъч светлина. Не се занимавай със смисъла.”


Наясно съм, че Логиката е блудница и щом при мен дойде и при теб ще дойде...

Няма особена причина, просто ми харесват.
Предния беше много хубав



Тема Re: [re: compassion]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.08 22:04



Приятно посвещение, но това няма общо. Пътищата са чисти, а ти си намираш кусури.





Тема Re: Целувам те [re: _Lora]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.08 22:10



Муцка, кой не те харесва, че не разбрах.



Честно казано не виждам такива, а аз ти правя реверанс. Друг е въпроса дали го осъзнаваш.

Все пак се огледай колко ме споменава и как ми дава направления и определения, а аз само едно мнение съм изказал до момента. Даже и за него ме нахока.

После света ти крив, че диша.

Надявам се да осъзнаеш, че основната ти проблема е да промениш другите. Да ги направиш както себе си, да следват твоят път, щото ти не си сигурна в него. Както се казва, количествената мултипликация води до качествени изменнеия. Ама не води, спиш.



Тема Жените ??? [re: _Lora]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано10.01.08 23:14



Лорче,понеже явно си много компетентна,можеш ли да ми кажеш защо жените които се влюбваха в мен без дори да съм говорил с тях,камо ли свалял,след това ме намразваха?...Може ли да е заради това, че когато забележа, че ме "бройкат"(случвало се е и година),най добре мога да мълча,и те не получават очакваното "внимание",което заслужават,а самите те не знаят "да си поискат"?Т.е.не са развили в себе си "мъжкото"начало?

Бог помага на слабите,но обича Силните!


Тема Re: Жените ??? [re: daoford]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.08 23:17



Не бъди гадняр. Жената има нужда от внимание.



Това, че някой са се просветлили и светят със собствена светлина съвсем не е причина да лишаваме другите от реалната такава.



Тема Re: Жените ??? [re: daoford]  
Автор _Lora ()
Публикувано10.01.08 23:25



Не, просто са те опознали и са разбрали в действителност, какво представляваш.





Тема Re: Жените ??? [re: huanji]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано10.01.08 23:34



Питах Лора,не теб.Този твой отговор не ми помага.Чакам компетентно женско мнение...А пропо,какво да направя ,за да не съм "гадняр"?...Аз разчитам на жени ,които знаят да си поискат.Тези другите...?Как да им светна?...Или какво да им кажа за да "светнат"...?Help me

Бог помага на слабите,но обича Силните!


Тема Re: Целувам те [re: huanji]  
Автор _Lora ()
Публикувано10.01.08 23:39



Автор huanji ()Публикувано26.08.02 23:10
Единствено ситуацията ни подсеща. Тя ни разкрива, какво имаме да учим. Затова ценя ситуациите в които Бог ни поставя.
Инъче щях да си остана надут пуяк, а сега съм само от време на време.



Ами то е малко сложно. По принцип не сме сами. Помагат ни всички с които пътищата ни се пресичат. Те ни дават, или чрез тях ни се дават уроците. Колкото и да са красноречиви те, сами трябва да си ги научим.

Тези които са осъзнали същността, вече не са тук. Те са се освободили(в много редки случай идват с мисия). Щом сме тук, значи имаме да я осъзнаваме.

Автор huanji () Публикувано 03.09.02 00:14

Истинската любов, ще я познаеш по- това, че тя от нищо не зависи. И е към всичко и всички. Ако по някаква причина, се появи упрек или раздразнение, това е гаранция, че вече няма истинска любов. Контактът е прекъснат. Несериозно е да се твърди, че който е станал веднъж хармоничен, никога не може да го загуби. Напротив, това винаги трябва да се поддържа.
В Йога- Сутра се казва, че дори реализирания йогин, може да позволи на езерото(съзнанието) да се развълнува, ако не го поддържа постоянно установено.


Не съм говорела за теб, когато казах, че има хора, които не ме харесват. Просто това е естествено, има го и едното и другото. По стечение на обстоятелствата преди около две години и нещо се случи така, че трябваше да изчета доста неща от това, което пишехте тук тогава и неща писани от предните години. Малко хора наистина ми хващаха вниманието и ти беше един от тях. Човека, който е писал горното си ти, но не е същият човек, който пише в момента. Онзи, който е писал горното е изпълнен с Любов, а този, който пише сега е изпълнен със злоба. Не знам какво е станало, но разликата се усеща ужасно ясно. Този, който пише сега удря шамари на малки деца и се забавлява от това.
В меча лъжа няма, той е повече истинен от всичко друго. Ако не вярваш, допитай се до праха от обувките си.

От чиста злоба не изтри постинга с цинизмите в „С какво се започва?”, защото беше адресиран до Мирослав, а този до момичето го изтри веднага. И т.н.
Отворена съм към теб, ако смяташ, че по някакъв начин взаимодействието ни може да протече така, че да не е загуба на енергия и време, и за двамата. Но няма да хабя енергия да се заяждам с теб, да философствам по принцип, да се оправдавам или обяснявам.

Мекото винаги побеждава твърдото, но колко от нас са наистина силни, за да действат по този начин...



Тема Re: Жените ??? [re: _Lora]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано10.01.08 23:44



Благодаря ти Лорче!Много си мила.И какъв съм в действителност след като ме опозна?

Бог помага на слабите,но обича Силните!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.