Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:10 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Go ahead [re: lshtar777]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.01.08 23:26



Ако мога да си позволя сравнението, ти изяде вече, и ябълката, и крушата и банана на познанието... Назад връщане няма.... И ще ти трудно да си затвориш очите.

За това давай смело напред.



Тема Ефoркe, [re: Лyци]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.01.08 23:37



Кой коментар на Лора? Този дето тя ме целуваше ли?? И ти ли Бруте... (не го очаквах от теб).



Иначе, доколко те познавам теб и доколкото познавам Лора, наистина тя би ти харесала в много отношения.

Това "не са ме учили" е обаче детско поведение. Човек (жената също) пораства, когато разбере, че той/тя е отговорна за ученето си. А не, че някой друг не си е вършил работата (вкл. и мъжката).

П.П. *Ефoрка = ЕФирна ОРКА



Тема Слушам, те [re: compassion]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.01.08 00:58



Слушам те, Любо. Кажи какво те вълнува в горните постинги?

Дела Миро, а не думи, ако загубя...
Аз не печеля, защото съм несъзтезателен

Какво е това печелене и съзтезание, които се гонят из теб? И като си по делата, кажи защо искаш да заклюваш темите си и с какво ти пречат? Както и конкретно, ако нещо в моите думи не отговоря на делата ми? Иначе наистина нещата остават в сферата ма мелодраматичната поезия или журналистика.

Що се отнася до Лора, наистина ми харесва и я гледам "захласнато"

. Ако може да ме направи феминист, халал да й е. При това не съм нито ревнив, нито скръзна - ако искаш ела и ти при нас.





Тема Re: [re: compassion]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.08 09:07



Краси Китаеца редовно идва да води семинари по тай-дзи, просто ще ти пиша да се присъедините. Това е най- добрият вариант в радиус от 30 километра...поне.



Радвам се, че се развива. Само така.



Тема Re: Слушай Миро! [re: compassion]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.08 09:13



Като каза - философия, добавям и празни приказки, все едно чета Панчатантра:
"Какъв е смисъла от крава,
безплодна, недоена."

И така, как е възможно хора, които не могат да ходят сами и падат в собствените си проблеми, да водят другите. Защото, когато им спукаш балона на излюзорният свят, изведнъж се събужда един разсърден чиляк, който се и кара на всичко отгоре, че си го събудил и му се виждат мръсните гащи.






Редактирано от huanji на 10.01.08 09:14.



Тема Re: Жените... [re: _Lora]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано10.01.08 09:49



В отговор на:

Ако не се държиш спрямо очакванията на околните, ти лепват етикети.



Така е, но има и трети вариант - правиш каквото трябва, а се държиш както очакват околните.
Хората, които се измъкнат шумно, обикновено или го правят за да ги забележат и да получат желаното внимание, или просто не са достатъчно подготвени и действат необмислено. И в двата случая не успяват.
За жените това е по-лесно, защото от тях не се очаква да продължат рода, нямат такава социална роля. За съжаление обаче, това се е променило в последните години - сега жените в много по-голяма степен копират мъжкото поведение и отговорности и се обвързват със същите социални връзки, с каквито са обвързани мъжете - сега жените се образоват, имат кариера, заемат високи постове в работа, а освен това остава да се грижат за семейството си - децата, домакинството и т.н.
От една страна, в миналото жената е била обвързана със семейството и не е имала икономическа свобода, от друга сега има тази свобода, но за сметка на нови социални вериги.

В крайна сметка обаче всеки може да се измъкне, но трябва да го направи тихо и незабележимо, което за мъжете е по-трудно, защото сме учени че нашата изява е пред обществото.

В отговор на:

Да ти кажа ли женската логика: „От къде един мъж, ще знае какви са ми способностите, като жена!”



Един мъж може да знае способностите на жена само интелектуално. Това, с което може да 'помогне' е в способността му да концептуализира знанието и да му придава форма. Жената може да се възползва от тази гледна точка за да насочи вниманието си в определена посока.
В отговор на:

Тук грешиш. Мъж, който е развил своята женска (ИН) част, дори и малко, може да ги обеди.



Не съм съгласен. Понеже жената живее в мъжки свят и този свят постоянно я убеждава да се откаже от част от природата си, тя е развила много полезни и хитри прийоми за да се справя с това положение. Една от тези хитринки е, че всяка жена много лесно се съгласява външно с нещата казани от мъжете, но си прави каквото си знае, защото вътрешно не се променя. Най-елементарния пример е в семейството и как всяка жена прави нещата както ги усеща, а не според вижданията на съпруга си.
За жалост това има и отрицателен ефект - ако един мъж се опита да каже дори и най-голямата тайна на света някоя жена, тя ще го изслуша и ще се съгласи с него, дори може да действа според наученото, но вътрешно няма да да е убедена и действията й няма да имат нужната сила и размах.

Между другото вярно е, че у всеки човек има ИН и ЯН енергия, както е вярно обаче, че една от двете преобладава у съответния пол. Така че това, което каза хуанджи е вярно - жените са ИН, а мъжете са ЯН. Това не изключва наличието на другата част, а просто е начин да се изкаже, коя част диктува нещата.
А за да развие другата си част до степен да има равновесие (Тай Чи) на един човек му е нужен цял един живот. Виждал съм разни лигльовци, дето имитират ИН поведение и се правят на разбиращи жените, но театъра става само докато се види целта на представлението, която не е по-различна от целите на останалите мъже.

В отговор на:

Ние сме изтъкани от интуиция, дори и логически да не разбираме, защо, ако усетим, че това е така, му се доверяваме.



Интелектуалното разбиране и осъзнаване нямат отношение към действията на човек, дори и информацията да идва от интуицията. Вземи за пример това, което казах за социалното поведение на жените, които следват някакво учение - всичко научено бива със замах изтрито, когато се появи някой мъж.

Нещата са толкова дълбоко вкоренени, още в ранна детска възраст, че трябват специални методи и практика на депрограмиране или както ние му казваме - на разчистване на инвентара - които се практикуват цял живот.

Сляпото доверяване не е добър метод, защото излизайки от границите на познатото, човек трябва да запази някакви ориентири и да има някаква котва, иначе ще изперка. В случая, колкото и да е странно именно интелекта в комбинация със здравото тяло, служат за такава котва.


В отговор на:

Защо харесваш вълците?



Няма особена причина, просто ми харесват.


___________

Редактирано от mo32 на 10.01.08 09:56.



Тема Re: Жените... [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано10.01.08 10:00



В какъв смисъл го казваш?

___________



Тема Re: Жените... [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.08 10:12



Ами феминистките се борят да бъдат мъже в буквалният смисъл. И съответно не издържат и им се разстройва психиката, понеже не са подозирали колко трудно всъщност, е да си мъж.



Позицията на жената съвсем не е толкова лоша. Говоря по принцип, не за брутални случаи.



Тема Re: Жените... [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано10.01.08 10:21



Аз лично не познавам феминистка, която да се занимава с духовни учения. Феминизмът има социална основа и не върши никаква работа в обучението.

___________



Тема Re: Целувам те [re: _Lora]  
Автор vret7 ()
Публикувано10.01.08 13:43



Ми съгласен съм с всичко което казваш, то оттам точно е започнал контрола и манипулацията, от разделянето и противопоставянето на мъжко-женското начало, един вид разделяй и владей, не мисля че те са с различни духовни стойности, а просто различни аспекти на светлината, и тяхното хармонизиране в материален план ще допринесе за еволюирането ни като човечество, иначе от тва разделяне губят колкото жените толкова и мъжете, но мисля нещата се променят и всичко ще си дойде по местата, самата ти си потвърждение за това....ми Успех






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.