Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:43 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Слушай Миро! [re: compassion]  
Автор _Lora ()
Публикувано08.01.08 17:54



Толкова си сладък казах ти чети, без да мислиш. Без да мислиш!

Аз слушам Цялото и ако имаш предвид, да слушам Цялото в и зад Мирослав, слушам го. Дори на представа си нямаш колко внимателно го слушам...


За Любо, за да престане да ме интерпретира (не че ще престане )


Намерих своята душа близнак
и в нея Бог съзрях.
Загледана във светлината от очите й,
за първи път аз себе си видях.
Захласнати, като деца пред чудото на тази светлина,
се взирахме един във друг, забравили за всичко на света....

И в този миг надвеси се над нас Реалността,
прегърбена, изкривила уста в цинизъма и злобата,
постави между нас ръка и бавно я разтвори...
Във шепата й нещо изквича, издигна се,
озъби се и се оголи...
И ето, че при мене болката дойде,
подсмихна се, започна да ме дърпа...
Какво си глупаво дете – прошепна тя,
разкиска се, раздирайки душата ми отвътре...

От болката и от Реалността,
да скрия своята душа, създадох си илюзия...
В балон сапунен аз живях,
окъпана в дъга от цветове и светлина строяща от душите ни – Съдба...
Понякога Реалността
със нож разрязваше очите ми,
но сляпа бях и не видях...

И случи се така – той охладня,
светлината секна.
Дъгата потъмня, илюзията изчезна,
балонът спука се и свита в свойта голота
стоя сама в кръвта и в болката горя...

Застанала над мен Реалността,
прокара с остър нокът по лицето ми резка,
загледана, с наслада във кръвта...
Погледнах я в очите и Видях!
Изправих се загледана във нея,
Сънувам само – казах й...
Усмихнах се,
и Осъзнах...

Душата ми разтвори се и бликна светлина,
разбивайки с огромна сила Реалността,
остави тя от нея само сянка от тъга...
Жената в мен умря,
и прероди се в Целостта...
Роди се Вещица.






Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс" [re: inti]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано08.01.08 19:03



Между другото се сетих за подсъзнателния страх от мъжете. Скоро стана така, че с мъжа ми( така го наричам, защото е баща на детето ми) правихме една медитация за навлизане дълбоко в подсъзнанието и неговото лечение в проявата му във тялото. Аз едвам можах да се отпусна, а когато го правех поглеждах с едното око, той какво прави. Усещането беше, че ще ми направи нещо лошо, ще ме убие или нарани. Някакъв страх да остана уязвима и чувствителна. Не знам дали има връзка с това, че като дете са ме биели като тупан на сватба. Пребиваха ме от бой, та се е стигало до разкъсване на ухото ми. В тялото ни се съхранява като информация това, което сме преживели, като деца, пък и след това. Защото аз може да искам да имам истинска връзка, но тялото ми казва "не". То е затворено и когато се доближи мъж до мен, аз се стягам! Доста ми помага като споделям и пиша, защото по този начин изваждам тези неща от себе си и по-лесно бих могла да съм съзнателна за тях. Благодаря!



Тема Re: Слушай Миро! [re: _Lora]  
Автор compassion ()
Публикувано08.01.08 19:36



ще те харесат в www.otkrovenia.com



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс" [re: Mиpo]  
Автор Лyци ()
Публикувано08.01.08 21:48



Здрасти!

Пичът не ме грабна и не го гледах. Обаче ми харесаха коментарите на Лора.


Мамка му и прасе, верно си е - изобщо не са ме учили да бъда ЖЕНА, ама хич! Ще рече да слушам себе си, дълбокото си вътрешно усещане за нещата, тъмнината си...

Преди време, като писах едни доста емоционални теми за това, че жените нямаме усещане за абстрактна цел, защото така са ни обучили, точно това имах предвид - така добре са си свършили работата, че даже не знаем какво нямаме.





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс" [re: huanji]  
Автор _Lora ()
Публикувано08.01.08 22:09



Първо да започнем от там, че цитираш мъже. Никоя жена не е казвала нещо подобно. Но разбира се жените нямат думата.



Лазарев казва, че жената е много силна на енергиен план и ако на земен план догони мъжа, би значело два или три пъти повече от мъжа. Това нарушава равновесието и обществото ще започне да деградира като компенсаторен механизъм, преди разрушението на душата.

Той от къде знае това, кой му даде и потвърди с факти тази информация. В противен случай е просто теория и то теория изсмукана от пръстите.
Абсурдно е! Обясни ми как някой (жената) с два или три пъти повече духовна сила ще деградира обществото вместо да го изведе на по-високо ниво! Твърдите, че ангели идвали, на земен план се принизявали, за да донесат повече духовност в този свят, а жената понеже виждаш ли била по-силна, по-духовна трябва в подчинение да се държи, защото ще деградира безценното мъжко-ориентирано общество!
И какво е правилното? Образно казано, връзваш ръцете на жената и я буташ да стои на колене с наведена глава, докато и ако, мъжете решат, че е БЕЗОПАСНА за равновесието на обществото и благоволят да й върнат свободата...

В развитите страни, където жената не само е равна на мъжа, но и започва да доминира даже на земен план, безплодието нараства с големи темпове, а децата се раждат с отклонения. Мъжете и жените стават хомосексуалисти, което също е блокаж за да се предотварати разрушението на духовните структори(душата).

Това не са жени, това са мъже без пениси. Това са жени, които нямат ни най-малка представа какво е да си Жена. Те са лишени от знанието за своите духовни възможности, обществото и малтретирането на съзнанието от мъжете им е оставило само възможността да подражават. В стремежа си да избягат от робството те се превръщат в мъже, дори са по-мъже от самите мъже, защото силата им е по-голяма. Обществото там деградира именно заради философстването на Лазарев и такива като него, то е пряк резултат от това отношение. Мъжете са си направили експеримент да подтиснат женската енергия и ще си носят последиците от това, а те са – израждане във всякакъв вид и форма.

Никой не е по- умен от природата.
Освен мъжът разбира се, който за да се предпази от страховете си, насилва всичко около себе си, включително и природата.

Обликът на семейството се определя от жената, която влияе повече от 70 процента...включително и на мъжът. Не случайно всички велики личности са имали добродушни и смирени майки. Бащите там не са важни, защото те имат относително малко енергиино влияние.

Това е интересно. Искаш да кажеш, че всички велики личности (и разбира се това са само мъже) са били мамини синчета?
Ще ти предложа женска гледна точка на горното.
Майките им са били силни и умни жени, които са били наясно, че обществото няма да им позволи да се реализират по никакъв начин и които са видели в синовете си единствената възможност да реализират себе си. Тогава великата част от тези велики умове е женската енергия вложена в едни обикновени мамини синчета.

Затова Дънов казва - повдигнете жената и тя ще спаси света.
Много ясно го е казал. Но си виж твоето тълкуване:

Т.е. да се ориентира правилно мирогледа й, за да не разруши обществото.
И кой ще й ориентира правилно мирогледа!? Някой с два – три пъти по-малко енергия от нея!? Някой, който си е присвоил правото да „ориентира” „правилно” според собствените си представи!?

Жената не може да свети със собствена светлина, защото е проекция на материята, затова е дадено да използва проводимостта на мъжа, който е проекция на светлината. Затова, мъжът сваля, жената проявява.

Ами аз съм жена. Мога да те уверя, че светя със собствена светлина и съм проекция на материята толкова, колкото и ти. А ти си проекция на светлината толкова колкото и аз. Обаче ти кого ще послушаш, мен или Лазарев? Естествено аз нищо не знам, но пък Лазарев...

Мъжът е слънцето (ян), жената - земята(ин).

А във всяко човешко същество има и ЯН-а и ИН-а.

Контрлът върху сексуалната разюзденост е предпазила от загубването на духовното начало и оттам деградация на цялото общество.

Контролът върху естествената женска сексуалност е причината за сексуалната разюзданост. На жената са й отнемали правото дори да изпитва сексуално удоволствие. Тя е затворена в семейството и няма мърдане от там. Тя е неудовлетворена, съпругът й е неудовлетворен, следствие – разцвет на проституцията. В следващия момент с малкото извоювана свобода тя прави точно като мъжете, смятайки, че сексуалната й разюзданост я прави свободна!
Нещата не трябва да се контролират, трябва да се култивират. Я си помисли какъв е крайният резултат, ако се опиташ да отгледаш едно растение контролирайки го. То расте нагоре, обаче ти му казваш: „Не нагоре, настрани!”, иска слънце, но ти му казваш: „Не може на сянка ще живееш!” И какъв ще е крайният резултат – израждане!
Точно като обществото в което живеем.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс" [re: _Lora]  
Автор Лyци ()
Публикувано08.01.08 22:49



Аплодисменти, възторжени подсвирквания и отделни викове "Браво"!!!
Евала, много точно го казваш!





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс" [re: _Lora]  
Автор lshtar777 (непознат)
Публикувано09.01.08 09:05



Много ми харесва духа ти и това ,че се разтваряш за всеки и действаш с размах!Съгласна съм с всичко ,което си споделила в тази тема,но не мислиш ли ,че трябва да престанем да се обръщаме към миналото и да гледаме сега, в този момент какво можем да направим за всички "слепи" жени и как може СЕГА да се разруши тази рутина,създадена през вековете.

За жените никога не се мисли, като за индивидуалности. Когато е малка е дъщеря, когато е млада е съпруга, малко по-възрастна е майка, а после е баба, но НИКОГА НЕ Е СЕБЕ СИ! Винаги в отношение с някой друг. Индивидуалността е необходима, като основно изискване. Жената е жена, нейната женственост е на първо място. Нейното битие, като съпруга е вторично, нейното битие, като майка е вторично, нейната индивидуалност, женственост е на ПЪРВО МЯСТО.

Съгласна съм с теб,но жената се ражда индивидуалност и дори да и е набивано в главата ,че е по-низша тя пак има избор...........тя може да реши да е индивидуалност,преминавайки през различни преживявания и опитности, получавайки житейски шамари,така че на всеки човек/мъж или жена/ се дава възможност да бъде себе си и да се радва ,че съществува.Аз мога да бъда индивидуалност и бидейки дъщеря,майка,баба и т.н.Не всеки може да намери баланса в това,но пък затова и разговаряме тук,за да си помагаме да го намерим.Не мога да повярвам,че го казвам това,защото аз лично ,през по-голямата част от живота си съм избирала да се чувствам жертва.Вече реших да не го правя и да приема себе си като оригинал,като индивидуалност,която си е само моя.
А що се отнася до страха /независимо от какво/,всеки има страхове и понякога НЯКОИ от тях са здравословни,но не и страховете описани от Инти.





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс" [re: _Lora]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.08 16:12



Не знам какви травми си преживяла и какво те е довело до тази крайност, но това все пак е твой проблем. Аз проблем с жените нямам и не ги обиждам.



В горният текст обсъждам принципи, които Лазо (те са общовалидни) е извел от практиката с хиляди пациенти, а после аз съм потвърдил в моята практика. Все пак съм работил с доста жени и почти всички, които имаха сила и безкомпромисност успяха да променят себе си, живота си, както и близките си, (понеже близките са свързани на тънък план.

Принципите са доста по- различни от твоето тълкувание, което даже ме изненада. Едва ли е толкова лесно да разбереш за какво говоря и едва ли виждаш нещо друго освен себе си...със своето мислене и проблеми.

Все пак ако искаш да ти обясня съдържанието на всяка фраза, ще го направя.




Редактирано от huanji на 09.01.08 16:33.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс" [re: inti]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.08 16:29



Това е подсъзнателна агресия спрямо мъжете. Проблемът е, че нямаш изход. Колкото и да споделяш, ако не я неутрализираш и не работиш конкретно по въпроса, тя си остава там, където е.



Ще се наложи да преосмислиш из основи целият си мироглед и да приемеш, че в този живот всеки получава това, от което има нужда. На физически план си получила бой и унижение, но не се знае дали на тънък план точно това не те спасило. Защото ние не знаем какви проблеми носим в себе си и как цялото се грижи да ни помогне да продължим без те да ни унищожат. Колкото и горчиви да са хапчетата в живота, все пак те ни помагат.

Ако искаш да промениш нещата, просто се върни назад и преживей всяка болезнена ситуация отново. Давай своята прошка и молитва за любов в твоето сърце, както и на агресора, докато стигнеш точката да бъдеш там в миналото и в теб да има само обич.

Не забравяй, че програмите на агресора и жертвата са аналогични. Т.е. ако ти имаш подсъзнателна агресия спрямо мъжете, ще предизивикваш тяхната агресия и лошо отношение. Също така силата на очакването е голяма. Общо взето, каквото очакваш неотклонно, това ще се случи.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс" [re: inti]  
Автор _Lora ()
Публикувано09.01.08 18:26



Инти, направи агресията спрямо мъжете осъзната.
Вземи една тояга и хвърли хубав бой на мъжа ти, ще видиш как ще ти олекне! А пък той, ако те обича ще търпи, нали е МЪЖ. Ето ти най-добрият възможен начин мъжът да помогне на жена.



Това, че страховете ти са силни може да го обърнеш в твоя полза. Колкото е по-силната емоция, толкова по-навътре в теб е влязла. Затова следвай страховете си до самото начало, до причината на тяхното появяване и по този начин те ще те заведат толкова надълбоко вътре в теб самата, колкото малко хора биха могли да навлязат, при липсата на силни емоции. Забрави за положително и отрицателно, нещата са такива, каквито са. Има проблем, само ако го приемаш, като проблем. Т.е. твоето отношение е определящо. Нищо около теб може да не се променя, но ако промениш отношението си, всичко ще се промени. Ако се чувстваш, че нямаш изход, приеми го, престани да търсиш изход и в един момент, ще разбереш, че си извън нещата, т.е. намерила си изхода и си минала през него.
Споделянето помага, дори само за да чуеш собствените си мисли, изказани на глас. Затова продължавай да споделяш, без да те интересува, кой какво ти казва, а гледай какво от теб излиза.
Няма нужда от благодарности, правя това, което искам и което усещам, че трябва да направя. Благодари на себе си на Същността ти, защото Цялото в теб е придърпало Сега, точно това, което ти е трябвало. Научи се да го слушаш и да му се доверяваш и забрави за всичко, на което са те учили. За жените е лесно да слушат Цялото, но им е трудно да го осъзнаят и да му се доверят.
Прегръщам те




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.