Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:57 26.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Жените ??? [re: _Lora]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано29.01.08 18:15



Здравей "Лора"!Явно не ме познаваш и с тези съвети не ми помогна,но много ти благодаря за вниманието."Жената" в мен не я познавам и няма такава...Какво значи "да ги накарам да светнат"?...Как "Гадняра" в мен може да ми свърши работа?...И още нещо:В "Медитацията ,изкуството на екстаза",Ошо казва (преразказвам),че когато сексуалната енергия тръгне нагоре ,несъзнателно се привлича противоположния пол и мога да им помогна...?За каква помощ става въпрос?Някои от тези жени не практикуват никакъв вид медитация? (Всъщност са само няколко).Ако изобщо има такова движение на енергия в мен?...Та да си дойдем на думата,"ще ме Светнеш ли"?

Бог помага на слабите,но обича Силните!


Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс"нови [re: mo32]  
Автор compassion ()
Публикувано31.01.08 22:24



Мъжете, които осъзнават и не действат са отдавна известни - наричат се философи. аз имам добра жена за разлика от Сократ



Кой какво осъзна тук?




От една секта сме



Тема Лапин is backнови [re: Mиpo]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано18.09.12 01:15



След 7 г. престой в небитието/неизвестието, Лапин се появи отново:

(наоколо има още няколко от пресните му лекции)

В тази видео лекция отговаря на въпроси засягайки разни неща и практики: от Ошо, през енергийни техники, научни методи и неща от ежедневието, та до... Третото Ухо. Готин е.

Апропо, на негови семинари, за които стана дума преди 4 г. в тази тема, се правят техники подобни на Тантра Усещането, Докосването и Виждането.



Тема Re: Жените...нови [re: mo32]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (ентусиаст)
Публикувано18.09.12 13:53



"...типичен,за жените"?!!Еднотипни ли сме?



Тема Re: Лапин is backнови [re: Mиpo1]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано18.09.12 16:33



Ще си позволя, малко допълнение:

В първата си лекция,

Андрей, просто поздравява и казва :”Тук от миналия път, ми останаха, вашите записки с въпроси...” и лекцията минава така, все едно не са минали седем години... В лекцията разглежда теми като : какво е медитация, тантра, дзогчен и други базови неща.И както винаги, допълва думите си с добродушен хумор.
Сега, всеки който иска, ( ако е в Москва) всеки понеделник - в 19.00-21.00 - Московский тренинговый центр, 3-я ул. Ямского поля, д.2, к.3, 3 етаж. метро Белорусская. Вход 30 рублей.( по-малко, от 1 евро).За сега семинари не се планират..
Мда...доста хора тънат в загадки-догадки...къде е бил, защо точно седем години, защо, в средата на 2012...а за мен, е достатъчно, че просто - Е!

Отпуснах ръце , и те полетяха да прегръщат дърветата..
Отпуснах крака, и те се поклониха на Цялото,
Отпуснах очи, и те престанаха да търсят, място за живот.
Дадох свобода на устата си, и тя замълча в тихо удивление и тишина.
Станах сърце, и не мога да се спра..
Невъзможно е да не бъда обичана.

Ей такава мантра ми се получи.Някои, обаче имат друг вкус...препоръчвам я на тези, който нямат достатъчно вяра в себе си.

Ще добавя, едно малко парченце, в което Андрей, говори за ашрама на Ошо:



Техниките и практиките от семинар, за които Миро споменава, са много добре показани, в това по-ранно видео:
"Садхана.Практики за развиване на съзнанието."


А ето и един забавен поглед, към еротичния масаж :

Редактирано от vidiya на 18.09.12 16:44.



Тема Re: Лапин is backнови [re: Mиpo1]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано18.09.12 17:03



Преди приличаше на мухльо, сега на бивш СПЕЦНАЗ. Чудото на анаболните стероиди.

___________



Тема Re: Лапин is backнови [re: vidiya]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано18.09.12 18:32



Интересно разказва, има чуство за хумор и изглежда теоритично добре подготвен. Обаче има проблем с дишането. Така дишат хората с емфизем, астма или подобно заболяване на белия дроб с нарушена циркулация на въздуха. Нищо лично против, ама... тантра, дзогчен, медитация, развиване на съзнанието и... емфизем. Тръц. Къде е отиде цялото, та заряза тялото?



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Лапин is backнови [re: L.L.]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано18.09.12 18:38



Така си е - откакто почнах да се занимавам с медитации, дори не кихам. Е верно, че ме заболя зъб, ама то това защото съм все още неопитен.

п.п. а искам само да попитам - тези, които се занимават с медитации умират ли някога ..... или то безсмъртието само при някои по-специални техники: тантра, дао, дзен, йога, кастанеда ели нещо по-така ... мистично ... вампиризъм може би?

Редактирано от Exaybachay на 18.09.12 18:39.



Тема Re: Лапин is backнови [re: Exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано18.09.12 18:43



Ъхъ!



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Лапин is backнови [re: Exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано18.09.12 19:01



"...тело... должно бIьть функцьональнIьм, здоровIьм..." А. Лапин http://vimeo.com/groups/80974/videos/45745626 - 00:13:27

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.