Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:28 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Страст [re: Лyци]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано15.01.08 13:42



Хехех, да ме тренират...

Развесели ме!

Жалко само, че в България 'треньорите' са кът, да не кажа, че няма ни един. Като се замисля, май въобще няма 'треньори'!

Ако все пак видиш някой тренер, предай му много поздрави от мен.

___________



Тема Re: Страст [re: mo32]  
Автор Лyци ()
Публикувано15.01.08 14:04



треТират, не треНират



ама и ти четеш, кат 5 за 4!



Тема Re: Страст [re: Лyци]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано15.01.08 14:15



По-скоро между 2 и 3 - по-ниски оценки няма!

Няма случайни грешки.

Иначе всеки да третира и интерпретира както иска и може.

___________



Тема Re: Страст [re: mo32]  
Автор Лyци ()
Публикувано15.01.08 15:17



Та, какво викаш за страстта, любовта, случайността и воинския път?...

Редактирано от Лyци на 15.01.08 15:19.



Тема Re: Страст [re: Лyци]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано15.01.08 17:27



Викам, че всеки се спасява както може... или не може. :)))))

___________

Редактирано от mo32 на 15.01.08 17:29.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс" [re: inti]  
Автор _Lora ()
Публикувано15.01.08 22:26



Наистина е интересно





Тема Re: Целувам те... и едно (женско) усещане [re: Mиpo]  
Автор _Lora ()
Публикувано15.01.08 22:38



Ами, ще цитирам само, много близък и важен за мен човек, който каза нещо подобно на теб:

"Надали ще те разберат, но пък аз разбрах, какво имаше предвид за мъжете мачовци в БГ"





Тема Re: Страст [re: Лyци]  
Автор _Lora ()
Публикувано15.01.08 22:48





ИН-а и ЯН-а в жените и за партнирането.



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс" [re: lshtar777]  
Автор _Lora ()
Публикувано15.01.08 23:30



Здравей


Извини ме за закъснелият отговор.
В мен никога не е имало интерес към каквито и да е организации, защото обикновено добрата идея в тях, с течение на времето и при появата на лични интереси, (а такива непременно ще се появят, когато са повече хора) се изкривява до неузнаваемост.
Цитата, който ти бях сложила от Ошо – подписвам се с две ръце отдолу. В мен няма никакъв интерес да поучавам или наставлявам другите. Когато изглежда, че го правя, просто си тренирам ЯН страната.
А другото нещо, което много близък за мен човек каза и за което съм напълно съгласна с него е: „Ако ще се помага само на жените, това е влизане в „глуха” улица. Трябва да се помага на хората да осъзнаят, че са хора!”

Забележи как тук пишат хора с по-висока будност и въпреки това всичко, което се казва, се интерпретира и рационализира според представите на човека. Дай си сметка как един „обикновен” човек, ще разбира това, което му говориш и ще го приложи на практика. Не знам за теб, но аз нямам достатъчно енергия да преведа някого през интерпретирането и рационализирането направо в осъзнаването, за да му помогна наистина. И съм напълно съгласна с това, което казваш, хората, за които е важно да се събудят, сами намират начин как да го направят. Факт е, че никой не може да те промени насила, и всъщност ти си този, който си помага. Каквато и помощ да получиш отвън, работата по събуждането няма кой друг да ти я свърши.
Та за организациите в момента мисля по този начин, а в следващият момент, кой знае...

Независимо какво мисля аз, ти разгледай това твое желание дълбоко вътре в теб и се вслушай в нещата ставащи около теб, защото тази идея, може да е твоят път. Моето мнение е без абсолютно никакво значение, важното е да слушаш самата себе си.

Здравословен страх е да не се разхождаш по магистралата,защото те е страх да не те отвее някой като байрак към едни непознати за теб светове.
Независимо, че ме страх (и всъщност, колкото ме е по-страх, толкова по-вероятно е да го направя), ако усетя, че да се кача на магистралата е начинът да уравновеся/преодолея/приема този страх, непременно ще го направя. Не обичам да ме е страх и затова изпитвайки ужас от водата, ще отида с лодка в най-дълбоката част и ще скоча осъзната, поемайки пълната отговорност за това свое действие. Или ще се удавя, или ще оцелея, но няма да съществувам, обсебена от този страх. От тази гледна точка, според теб, това здравословен страх ли е?
(Имай предвид, че ако усетя мога да действам и в пълна противоположност на това, което написах горе. )

Жените приемаме доста по-сериозно от мъжете ролята на семейството,повече се страхуваме да не останем сами,за нас е по-важно да се грижим за някого/деца,съпруг,внуци/и затова сме развили търпимост към шовинисткото ни общество

Така са те научили да мислиш
Хайде пак Ошо (нали сме в Ошо ):
„Въпросът й в общи линии не се отнася до жените. Той е за собствения й ум. Тя е от типа на вярната жена и тази вярност също е резултат от историческите условия. Жената е прекалено вярна, защото се страхува от несигурността, плаши се за своята сигурност, за материалното си положение, за това и онова. Отнемайки й социалната роля, тя се страхува, че ще стане ненужна, че ще бъде нещо излишно, без-стойностно. Страхува се страшно много, била е накарана да се страхува, това е номерът на мъжа да накара жената да се страхува. Когато жената се страхува, над нея по-лесно може да се упражнява контрол. Не можеш да владееш някой, който не се страхува.”

Но май и двата пола са в един и същи капан. Я виж как един мъж тук мисли, че е социално по-обременен от жената с продължаването на рода:
„Ами не е ЛОГИКА, а наблюдение. Ето ти малко наблюдения - чие име взема детето? - това на мъжа; По каква линия се продължава рода - мъжка. Какво прави жената когато се омъжи? - сменя си името; Защо в богатите родове има близкородствени бракове? - за да се запази богатството, което жената отнася като зестра; Защо в Китай и още много държави убиват(а в днешно време абортират) когато разберат, че детето ще е момиче - защото от момичетата нямало полза- омъжва ли се и отивали в други семейства и т.н. и т.н.
Разбираш ли какво имах предвид под продължаване на рода? Имах предвид социално продължаване, а не биологично. Прието е рода да се продължава от мъжа, което от биологична гледна точка няма основание - детето наследява равен брой гени от майката и от бащата. И понеже мъжът е този, който от социална гледна точка продължава рода, то той носи по-голяма социална функция. Ако не изпълни тази си функция, той може да не получи наследство от рода си, който не е продължил.
Докато жената отнася зестрата в друго семейство и вече Е част от другото семейство, където биологичната й роля е да роди наследника на другия род. А ако е безплодна, забележи, че това е биологична функция, която пречи да се възпроизведе социалната функция на мъжа, просто са я заменяли с друга.

Идеята в предния ми пост беше, че поради това, че жената има повече биологична, отколкото социална функция, преди да се омъжи, то тя не е обвързана толкова силно със социални очаквания. А мъжът е обвързан -да продължи рода, да бъде активен член на обществото (нека не забравяме, че допреди по-малко от 2 века жените не са имали почти никакви обществени функции - не са можели да гласуват, да участват в управлението, а и сега не могат да стават свещеници примерно).

Ето и икономическата страна - Пак до много скоро(историческа гледна точка) жените не са наследявали нищо или почти нищо, при положение, че има първороден син. Не са можели да сключват сделки, а обвързаността им със дома и семейството са ги правили изцяло зависими от това, което спечели мъжа, от неговите доходи. Начинът да придобие по-висок икономически статус е била женитбата. И до днес този начин си съществува.”





Тема Re: Страст [re: mo32]  
Автор _Lora ()
Публикувано15.01.08 23:48



Не ме интересуват етикетите, дори и тези, които ти сам си лепиш. Интересува ме съдържанието.



Не бой се, аз си зная, че съм рационален до мозъка на костите си!

Не се боя, забавлявам се. Интересно ми е дали твоята рационалност може да се научи да танцува.

Исках да ти пиша за някои неща от другата (рационалната ) част от отговора ти, но се оказва, че съм много изморена и затова сега, ще спра до тук.

Само едно уточнение – емоциите са кухи форми, когато минеш зад тях. Емоцията е просто рефлекс. Не ти говоря за емоции, когато ти казвам, че чета зад думите и чувствам/усещам ставащото. Говоря ти за директно приемане на информация от нещата около теб. Не знам дали знаеш, но когато спреш вътрешният си диалог за по дълго време, започваш да „мислиш” с цялото си тяло...
Доста неща ще трябва да говорим, за да си калибрираме понятията и кой какво разбира, под едно или друго нещо...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.