Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:19 27.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс" [re: mo32]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано14.01.08 00:06



Снимката на вълка много ми харесва, особено очите му и перата. Аз си имам слабост към индианците - в минал живот съм била индианец, ама това е друга тема. Съгласна съм с това което написа, но нямах това предвид, като пусках темата!



Тема Re: Някои начини за спиране на вътрешния диалог [re: mo32]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано14.01.08 00:20



Мерси за информацията! Секса за сега не ми се случва и не мога да използвам новата информация която имам относно практиките, но пък си правя медитации. Опитвам се във всеки един миг да съм максимално будна, да имам внимание за тялото си, да присъствам. Когато превключа на наблюдателя, няма мисли. Когато съм тук и сега няма мисли. Но иначе най-добре ми действа кундалини и медитации свързани с движение или с внимание насочено върху тялото!



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс" [re: inti]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (член)
Публикувано14.01.08 00:32



Той си търси жена но е адски нескопосан и голям егоист





Тема Re: игри за група [re: huanji]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано14.01.08 00:46



Ех, сега, и виц не искаш да ми разкажеш..

Всеки до последно играе образа който иска да бъде, за да компенсира това, което не е. Много сложна драма.

Всичко това, което човек си мисли че е, са само образи. Това, което човек наистина е, не може дори да си каже, че е. Ако човек наистина може да изиграе ролята, че е мъдър и да заблуди всички с нея, то тогава Е мъдър. Но мъдростта също е образ.

Човек е и тяло и дух. И трябва да приеме и двете. Тялото/умът работи с образи(форми, концепции). Духът е безформен и всякакъв. А не забравяш и че духът е в пъти по-всеобхватен от ума, но единственият му начин да се прояви е чрез формите (телата) и тяхната обусловеност. Така той е.

И така самото наше съществуване е абсолютно достатъчно за Духа (Цялото) и напълно недостатъчно за ума. По-точно казано - ние сме Духа, който има форми. И една от формите на Духа, е тялото на Хуанджи, който има свой ум и се мисли за нещо отделно. Същото важи и за цветето на прозореца, килима под краката ти или монитора, който гледаш.

Поради тази странна причина каквото и да измисли умът, е винаги желано/искано от Духа, защото той така е. Той не може да различава. За него е все едно, дали една форма се появява или изчезва. Формите дори не се появяват и не изчезват, защото те са винаги едновременно, т.е. в един миг.

Затова просветлените са смирени. Защото осъзнават всичко това. Ти си просветлен. Ти нямаш никакво значение.

Най-хубавото, което може да се случи на ума, е да осъзнае това. Няма нищо страшно. Той няма да изчезне, няма да умре. Просто ще превключи на друг режим и ще си намери истинската функция. Функция да потдържа/съхранява формата и да предоставя нужния интерфейс на Духа, за работа с него. Точно като Дир-а. Предоставя възможност на човек, да използва функциите, които са програмирани, примерно интернет форум.

И както има софтуер на различни нива (управляващ машини, софтуер за комуникация..), така има камъни, растения, хора. Както има различни програми за определените нива, примерно различни видове компютърни игри, така различните характеристики на всеки човек, го правят годен за различни задачи на това ниво (има различни таланти). Един може да има музикален талант, друг пък талант да кове желязо. И какво точно ще прави, зависи и от това къде се е родил и каква е обстановката около него. Както една програма може да се държи по различен начин, ако върви под Уиндоус или Линукс. Или може да управлява камера примерно, но пък няма включена такава към компютъра. Разбира се, не трябва да се забравя, че всички хора са от едно ниво - нивото човек, т.е. не може да се счита, че едните са нещо повече от другите. Както не може да се счита, че нивото човек е нещо повече от нивото камъни/минерали, защото всичко е Духа и това са само формите му.

Как ни помага това, все пак? Какво трябва да правим?
Ами единствено да слушаме, какво ни казва/показва Духът.

А как става това?
Като сме отворени във всички направления и възприемаме с всичко каквото имаме.

И винаги помним какво сме.


П.П. Май исках друго да кажа??...


Ааа...Артистка си ти, това го знам. Но какво ще правиш, съвсем не знам.

знам ли и аз...



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс" [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано14.01.08 00:51



Това си е негов проблем! Я кажи ти намерил ли си си жена? Така де имаш ли връзка? Можеш ако искаш да споделиш нещо за това, би ми било интересно?!





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс" [re: inti]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано14.01.08 01:00



баси и готините хора





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс" [re: _Lora]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано14.01.08 01:40



Брр, че картинка!
Лора, каква си по професия, ако не е тайна?





Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс" [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.01.08 08:22



Не ставай злобен. Това няма да ти помогне в задачата да мислиш трезво, да не говорим за борбата с твоя любим АЗ. Всъщност точно обратното, но ти си го знаеш де.



Но ако имаш някое предложение за подходяща за мен женица, прати го

___________



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс" [re: mo32]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано14.01.08 09:08



Дай си данните да ти видя хороскопа и бих могла да ти подскажа нещо за вътрешната ти жена!



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс" [re: inti]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.01.08 10:56



Аз съм кастанедианец и то мъж и ми се налага да си крия разни подробности от живота ми. Така че ще ме извиниш.

Освен това въобще не си търся жена.

___________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.