Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:32 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс" [re: huanji]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано11.01.08 12:42



Ще се радвам да ми напишеш целия стих! Мога да разбера и да почувствам добре, това което ми пишеш, защото съм го преживявала и преди в други трудни ситуации. За истинската любов, да, през колкото повече трудни ситуации минаваме и въпреки това успяваме да запазим любовта, доверието, приемането, толкова по силна и истинска става тя. Изпитвала съм истинска любов, точно когато успея да се изправя срещу страховете си или да приема аспект от себе си, които не съм приемала до тогава. Знаеш ли от тогава нищо външно не може да ме направи щастлива, нищо. Единствено връзката със мен самата, с моята същност или първоизточника, единствено тогава съм щастлива. Разбира се тогава виждам света и хората през очите на любовта, невинността. Няма минало,няма бъдеще, няма проекции, осъждане - приемам всичко такова, каквото е! Тогава се чувствам облекчена, лека, смирена, не се боря с нищо и никой. Тогава е удоволствие да съществувам!
Хайде мерси за Лазарев!



Тема А лимона? [re: lshtar777]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.01.08 17:18



Така да бъде, обичам плодовете.

Впрочем, забравих един. Кой изяде лимона?

За несведующите това е плодът, който старшата монахиня дава на младата, когато тя се ракайва, че е съгрешила с градинаря, но лицето й продължава да сияе.



Тема Re: Слушам те, Любо [re: compassion]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.01.08 17:24



Лора я слушам и даже си позволявам да правя и други работи с нея. Но по-нагоре ти искаше теб да те слушам, а само постна едни линкове. Понеже сме в дискусионен клуб, не се притеснявай да кажеш какво ти е направило впечатление в тях. Никой не се съзтезава с теб (още по-малко си мери пишката), просто общуваме.



Тема Re: Слушай Миро! [re: huanji]  
Автор compassion ()
Публикувано11.01.08 17:59



Аз понеже правя всякакви експерименти, реших миналата седмица пътувайки за София, в общи линии да кажа това което съм говорил тук. До мен седеше момче и четеше книга за историят на искуството и частично засягаше и философията. И подвеждайки разговора, два часа и половина беседвахме върху, Будизъм, Даосите, Веданта, интернет, филми с такава насоченост, карма, инкарнаци. Тоес нещата който тук съм разглеждал. За времето на пътя, хората оставиха вестници и списания и просто седяха и слушаха. Никой думичка не каза. И когато автобуса пристигна, само се извиних на човека до мен, ако съм му надул главата. Той се усмихна и ми каза че е имал преживявания от подобен характер, но въпреки всичко доста неща е разбрал. За Христос съм казал едно изречение само в тия два часа и горница, за Щайнер и Учителя само упоменах. Момчето до мен ми поиска телефона да му пратя разни неща, дадох му на старата си карта която съм изхърлил. А на излизане друг ме попита дали съм философ? Отговорих му " Ако вземеш добра жена ще си щастлив, ако вземеш лоша ще станеш философ." просто пробвах едни неща в автобуса но отивам при любимата си






ПП: Но с тоя пост май пак показвам философски наклон и празни приказки така че бързо бягам от тук. Още месец докато се съберем с любовта, после едвали ще се сетя че тук има някой. Освен за зоопарка разбира се.
Благодаря за пожеланието Хуанджи по долу!

Между другото, Толстой е Сократ.



Тема Писане за Ошо [re: compassion]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.01.08 18:01



Защо трябва да ровя в стари теми като и в тази теми аз говоря за Ошо подхода. Не съм аз пускал теми за ЦЕРН, Щайнер, Христос и как смоковицата на последния била уж бодхи-дърво. Но щом ти е интересно, твое право е.

Аз само те попитах, защо се сбогуваш многократно тук след като пак се връщаш? Или с какво твоята тема ти пречи, че искаш да я заклюваш? Или защото ти е да лепиш разни етикети на ЦЕРН след като не го познаваш? И с въпросите ми не те съдя, просто те питам. Иначе, ти прави както намериш за добре.





Тема Re: Слушам те, Любо [re: Mиpo]  
Автор compassion ()
Публикувано11.01.08 18:03



Ще видим след една година, какво си слушал и какво си правил. Имай търпение


Макар че на Хуанджи казах че ще забравя за нета лично ще разгледам с интерес в бъдеще време фоума.
Не бързай с отговорите. Всичко с времето си. Щом давам линк от преди година за нещо, то явно важи за някого и днес. Тоест той за една година сам да се замисли защо.

Но липсват ми разговорите на тема филми, там двамата много добре комуникирахме. Нищо не каза за последния филм на Смит и репликата му за Боб Марли.

Редактирано от compassion на 11.01.08 18:10.



Тема Вземането [re: Лyци]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.01.08 18:06



Само не мога да разбера какво чакаш?? Бас държа, че и преди 10-15г (брей как лети времето

) щеше да ми кажеш, че знаеш, че просто трябва да си го вземеш/ направиш, т.е. не е поради незнание на "теорията"...



Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс" [re: Лyци]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.08 20:17







Тема Re: А. Лапин "Любовь и секс" [re: inti]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.08 20:23



"Следил съм как изгяващите лъчи,
ласкаят с царствен поглед планините,
след туй се спускат ниско в равнините
и позлатяват бледите вълни.
Но често позволяват небесата,
на низшите мъгли да ги осеят
и те до здрач под слънцето вилнеят,
лишавайки от светлина земята.
Това не ме изпълва с презрение,
дори слънцата имат и падение. "


Поздрави.





Тема Re: Слушай Миро! [re: compassion]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.08 20:26








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.