Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:48 29.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ЧРД на Миро  
Автор lshtar777 (непознат)
Публикувано31.12.07 12:18



Хайде..................започвайте с пожеланията!





Тема Re: ЧРД на Миронови [re: lshtar777]  
Автор cuddly ()
Публикувано31.12.07 12:53



яя, каква прекрасна дата за рожден ден!
ами да си жив и здрав, Миро, мноого щастлив и все така прегръщаш!




Тема Re: ЧРД на Миронови [re: lshtar777]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано31.12.07 13:02



И от мен ЧРД! Здраве и Късмет ти желая, а останалото се нарежда!



___________



Тема Re: ЧРД на Миронови [re: lshtar777]  
Автор lshtar777 (непознат)
Публикувано31.12.07 13:59



На Миро май му е понататък рождения ден,но понеже свършва една календарна година ,защо да не му пожелаем нещо!
Всеки ден е рожден ден!





Тема Re: ЧРД на Миронови [re: lshtar777]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано31.12.07 16:17



Карай, ще ги има тия поздрави в аванс за следващия.

Пак добре, че си правиш майтап с нечий рожден ден, щото е имало случаи да си правят майтап с нечия мнима смърт. Луди всякакви, а Миро има способност да привлича такива!



___________

Редактирано от mo32 на 31.12.07 16:18.



Тема ЧНМ на всичкинови [re: lshtar777]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.01.08 01:58



Благодаря за пожеланията на всички! Наистина всеки ден ми рожден и е уместен за пожелания.



Никога в живота ми не ми го бяха честити през декември или януари. Още по-трогателно е, че получих и няколко поздравления на Кюто, където е обявена разбира се съвсем друга рождена дата (тази според майка ми) от хората, които не съм ги виждал да пишат тук от много време. Хм, явно има наблюдаващи от OOH...

П.П. Ищар, ама много си хитра



Тема Re: ЧРД на Миронови [re: lshtar777]  
Автор Ищap_ ()
Публикувано13.03.08 09:31



Преди няколко месеца сгреших рождената дата на Миро, за което се извинявам, на ДНЕС Миро наистина има рожден ден и аз му пожелавам да остане такъв какъвто Е!

Прегръдки и целувки Миро!
Честит ти празник!





Тема Re: ЧРД на Миронови [re: Ищap_]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.03.08 15:04



Нищо не си сгрешила, Ищар. Както ти казах по-горе, всеки ден е чудесен повод за празнуване и пожелание. Впрочем 13ти март също. И отвръщам сега на твоите прегръдки и целувки честитейкити и твоя празник днес.



А иначе 13ти не е по-различен за мен от 12ти или 14ти. Т.е. може да продълваваш в този дух винаги, когато пожелаеш.



Тема Re: ЧРД на Миронови [re: mo32]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано13.03.08 20:32



Не знам за Миро, но аз съм привлечена от теб! Ходи се спасявай..



П.П. И от Хуанджи, ама той сигурно ми се е обидил..

Редактирано от Beдpocт на 13.03.08 20:34.



Тема Re: ЧРД на Миронови [re: Beдpocт]  
Автор mo33 (ентусиаст)
Публикувано13.03.08 22:33



Нямам доверие на жени, които се хвърлят на стока, която не са виждали



Това не е практично, а за мен най-ценното женско качество е практичността.



Тема Re: ЧРД на Миронови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано15.03.08 17:39



Както ти казах по-горе, всеки ден е чудесен повод за празнуване и пожелание
Това е така,обаче живота е такъв че човек не винаги има време да се събере с всичките си приятели, а рождения ден просто е повод да ги поканиш и понеже е рожден ден, на тях им е по-неудобно да ти откажат


Освен това аз като се сетя за някой, когото не съм се сещал от много време вероятността изведнъж да му звънна в за да го чуя как е, е малка, но ако се сетя за него на рождения му ден, това се оказва един чудесен повод да му звънна

в повечето случаи така функционира нашето общество, а то оправдава празнуването, когато то си има повод, а общественото мнение си е сила, която не винаги е за пренебрегване



Тема празници и обществонови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.03.08 18:48



В тон с филма, за който писах преди малко "Пазачът на Мъртвите", нечие прогребение е също ден, на който е неудобно да се откаже. Разглеле е за последен път, и даже и човек да е пропускал по-рано, усеща, че сега не трябва да го прави...



Понеже хорат са несъзнателни за много неща и за това обществото е измисло хиляди помощни методи за функционирането му (вкл. и рождените дни празниците). Ако ти вършат работа - чудесно.

Имай предвид, че с теб примерно не сме чакали да дойде моя или твоя рожден ден за да се видим. Иначе, още щяхме да чакаме.

В живота човек има 70-80 рожденни дни, от които празнува активно най-често някъде половината. А миговете, които са ни на разположение за празнуване са милион пъти повече...



Тема вниманиетонови [re: mo33]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано17.03.08 22:46



Въпросът е ти ли насочваш вниманието си или нещтата/хората около теб ти го привличат. И с какво точно. Или насочваш вниманието си осъзнато - с каква цел или неосъзнато - с каква неосъзната цел.



А ти да въртиш и да сучеш, пак те харесвам. Ти нещо, кво, не ме ли харесваш - аз, такава красавица...

Бтв, това zа практичността е много интересно. Според мен е повече от практично да се оставя тук в ръцете на непознат като теб. Това им е хубавото на клубовете - липсва един слой от реалността и хората са повече такива, каквито са/искат да бъдат. Така може да се научи много както за самия себе си, така и за другите. Разговорите тук ми помагат да бъда повече себе си и там.



Тема Re: празници и обществонови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано18.03.08 12:55



еми аз да ти кажа като имам рожден ден, не се чувствам по-празнично от колкото през другите дни, като се вгледам в близките хота и при тях също е така, но рождения ден е просто повод да теглиш една на ангажиментите и да разпуснеш малко и тоя повод е изцяло подкрепен от обществото, иначе ако го правиш често без повод, някои близки хора могат да започнат да се възмущават примерно.

Абе зависи от предпочитанията, за някои хора ангажиментите са толкова интересни, че понякога могат да пропуснат и рождения си ден.


А хората могат да изглеждат несъзнателни за някои неща, ама накрая да се окаже че са си били напълно ъзнателни за тях

А и зависи какво разбираме под празнуване, за някои хора примерно празнуване е да се съберат и да се напият като копачи

А на погребенията трябва да се обърне повече внимание. Откъм погребенията обществото има нужда от доста повече лечение отколкото откъм рожденните дни. Раздялата е тъжно нещо, ама закво трябва всичко да се превръща в такъв черен траур, виж ги траките например, при тях някой като е умирал, са правели луд купон ан изпращането му



Тема Re: вниманиетонови [re: Beдpocт]  
Автор mo33 (ентусиаст)
Публикувано18.03.08 14:24



Важно е човек да не отделя много време и внимание на това кой и защо харесва, и с какво му отвръщат.

Така остава внимание и сила за важните неща. Останалото е за да си правим интересното.





Тема Re: вниманиетонови [re: mo33]  
АвторBeдpocт (Нерегистриран)
Публикувано19.03.08 00:00



Кои са важните неща, според теб?



Тема Re: вниманиетонови [re: Beдpocт]  
Авторmo33 (Нерегистриран)
Публикувано19.03.08 11:38



Няколко са, но нямат много общо с тематиката на клуб Ошо и смятам да не ги коментирам тук.





Тема Re: празници и обществонови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано20.03.08 15:40



рождения ден е просто повод да теглиш една на ангажиментите и да разпуснеш малко...
Ако чакаш рождения ден специално за да разпуснеш значи през остналото време си твърде стегнат.

и тоя повод е изцяло подкрепен от обществото
Обществото не е мерило за нещо дали е добро или не. Иначе трябва да го слушаш и за the holy herb



Празнуването е вътрешен процес да се чувстваш добре (в дълбочина и цялостно). Дали ще бъдеш с други хора или не, дали ще поемаш някви течности/храни, това са второстепенни неща. И в този симисъл всеки ден може да е празнуващ.

Що се отнася до рождения ден и погребението, първото е просто още една крачка към второто . Хм, и хората го празнуват... Не знам дали е като траките и дали са съзнателни за крачките...



Тема Re: вниманиетонови [re: Beдpocт]  
Автор Mиpo ()
Публикувано20.03.08 15:42



А ти да въртиш и да сучеш, пак те харесвам.
Това е чудесно. Точно такова трябва да е истинското обичане!





Тема Re: празници и обществонови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано20.03.08 16:49



еми аз не че го чакам, просто като дойде го посрещам подобаващо


иначе си разпускам всеки ден. Абе всеки празничен момент си има своята празнична уникалност.

Общественото мнение не ми е мерило, аз просто го усещам като реална съществуваща сила иначе си правя каквото си искам, а като се залюбиме с Марийка, общественото мнение нерядко се превръща в една от негативните сили.

А траките са били много луда нация, на мен ми разкаваха че били яли и от вълшебните гъбки, които растат по земите ни



Тема Re: празници и обществонови [re: konopr]  
Автор мaя1 (Антихрист)
Публикувано22.03.08 11:49



Здравейте хора,как сте?ЧРД,Миро,ЧРД на всички!Всеки ден е рожден ден за човека-за здравия,красивия,силния и свободен човек!

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.


Тема Re: празници и обществонови [re: мaя1]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.03.08 23:11



Здрасти, хорке Мая. Честит ти рожден ден, час и миг!


Влез в мен и виж как съм.



Тема Re: вниманиетонови [re: mo33]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано25.03.08 21:07



Кажи де, кажи...клубът не хапе





Тема Re: вниманиетонови [re: Beдpocт]  
Автор mo33 (ентусиаст)
Публикувано26.03.08 00:18



Напоследък ми трябва повече енергия за специфични неща и резнах каквото можах. Опасявам се, че писането в клубовете е на едно от челните места в списъка.

Но иначе все така се забавлявам, а най-много се радвам, че днес си намерих партньор в тренировките...





Тема Re: вниманиетонови [re: mo33]  
АвторBeдpocт (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 20:10



Радвам се!



Тема Re: празници и обществонови [re: Mиpo]  
Автор мaя1 (Антихрист)
Публикувано02.04.08 21:09



Здравей,Миро!Липсваш ми,мили!Искам да вляза в теб и ти в мен,искам да правим толкова много неща,но нали знаеш,че желанията водят до страдание?!

Освен туй,ела на лични,за да те видя,защото тук е навалица.

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.

Тема още ли ревнуваш от Цялото?нови [re: мaя1]  
Автор Mиpo ()
Публикувано04.04.08 16:41



Би ли конкретизирала какви точно неща би искала да правим?

Хм, последния път струва ми се ме ревнуваше от Цялото (ах това "прословуто Цяло").

Що се отнася до желанията и страданията, по-добре да видим какво поражда желанията. И да направим това с влизането, за което спомена, именно там.

Прегръщам те отвън и отвътре.



Тема Re: още ли ревнуваш от Цялото?нови [re: Mиpo]  
Автор мaя1 (Антихрист)
Публикувано05.04.08 22:00



Всъщност,Миро,ти знаеш какво казвам аз:всичко е безмислено.И това му е най-хубавото-не търсиш смисъл,просто го изживяваш.Живееш,слушаш глупости,през главата ти минава несметна информация,но вече знаеш,че това е просто някакъв шум ,а единствената мелодия е тишината,в която ти си една нота...както завърших едно стихотворение ,когато все още пишех:

:Зимни облаци дебнат над лятото
/този сън ще докаже ли Космоса?/.
Аз съм нота от звездна соната-
тишината на сините лотоси."

Какво бих правила с теб ли?Каквото пожелаеш! Мога да ти нашервам поезия в ухото.

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.

Редактирано от мaя1 на 05.04.08 22:01.



Тема Re: още ли ревнуваш от Цялото?нови [re: мaя1]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.04.08 13:40



Ти също знаеш какво казвам, а именно, че всичко си има смисъл.



Ако всички думи са само празен шум, тогава можеше да заменим общуването ни (и стихотворението ти) с генератор на произволни букви.

Това което ти предлагам да правим е просто да правим всичко с БУДНОСТ. Хм, това е магическият елемент, който променя всичко (думи, действия, тишина... целувката за теб ) и му дава смисъл.





Тема Re: още ли ревнуваш от Цялото?нови [re: Mиpo]  
Автор мaя1 (Антихрист)
Публикувано06.04.08 21:13



Да,наистина,схванал си това,което казвам-съвсем спокойно можем да заменим всички стихотворения с генератор на произволни букви-все едно.Ако нашето общуване зависи от подредбата на някакви букви ,как можеш да твърдиш,че то има някакъв смисъл?Нима именно вербализацията не отрича Цялото,за което толкова говориш? Нима истинското общуване не е над думите,буквите и вербализациите -този порочен кръг на взаимно обусловените абстракции? Нима този изкуствен шум не замърсява Чистота на Общуването ;и какво изобщо означава думата "смисъл",защото тези,които живеят истински не търсят смисъл,те просто изживяват този "смисъл".Затова,Миро,истинските неща са безмислени,защото нямат нищо общо с някакъв измислен смисъл.Безмислено не е някаква обидна дума,нито пък красив епитет. Преходност и безкрайност,късчето небе от прозореца на Ошо и Небето са едно и също нещо...Ти обичаш--нима търсиш смисъл в това,в красотата,в капката вода...Търсят смисъл тези,които не изживяват истински,които чустват страх и безполезност и казват:Не,всичко трябва да има смисъл,иначе защо да го правя?Твоите клетки не търсят смисъл за да се делят,а сърцето ти да бие...
Будност,казваш.Хубаво,чел си много,много знаеш.И какво от това?Това е празен шум,абстракции,добре подредени думи,това не е Истината;Истината не може да бъде изказана с думи.Ти всъщност знаеш това.А думите са игра,интелектуално забавление, приятен за ушите ни шум,измислица,заблуда-красива или грозна все едно.
Миро,отговори ми!

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.


Тема Смисълaнови [re: мaя1]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.04.08 17:06



След като спокойно може да замениш думите при общуването ни ти тук (а и навсякъде другаде) с генератор на произволни букви и звуци, защо не го правиш, а изпозваш винаги определени символи, които предават съвсем конкретни идеи?!



"Смисъл" е точно това, което те кара да използваш целенасочено едни форми, а не други. Да правиш едни неща неща, а не други. Да се срещаш и общуваш с едни хора, а не с други. Това, което те движи да ИЗБИРАШ и да НАСОЧВАШ енергията си в една или друга посока.

Смисълът не е измислен от теб или мен, той е заложен в теб и те движи, скъпа Мая. От друга страна, ти може да го откриеш, разтвориш и разгърнеш, защото той не е нещо фиксирано и еднопластово.

Ако всичко е празен шум, надали съвсем определни "празни шумове" (за разлика много други такива) ще карат сърцето ти да затупти по-бързо, да се усмихнеш по-дълбоко, да се чувстваш по-добре...

Иначе, всяка дума е само ИНДИКАТОР за нещо и, ако не разбираш смисъла на идикатора, той сам по себе си е безсмислен. Но доколкото те познавам, определено мога да кажа, че един съзвсем определен смисъл е събуден в теб и те движи... Хм и за това се срещаме и общуваме, мила Мая.



Тема Re: Смисълaнови [re: Mиpo]  
Автор мaя1 (Антихрист)
Публикувано07.04.08 20:52



Съгласна съм с всяка твоя дума ,Миро,защото нищо от това,което казваш не отрича нищо от онова,което аз казвам.Ние просто сглобихме двете половини на Цялото.Ставаше дума за това,че целият този Смисъл е обратната страна на Безмислието.И тези двете не могат да съществуват поотделно ,защото как да определим Смисъла,ако не сравнявайки го с Безмислието ;кое е грозно,ако няма красиво и т.нат.Лао Дзъ обяснява това по-добре от мен. А за моите думи...ако сме заедно,щеше ли да ми обясняваш за смисъла на секса например или щеше да го правиш?Ако се сещаш за Сараха и жената от пазара,може би ще ме разбереш.Чакам отговор и целувки.

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.


Тема Re: Смисълa и целувкатанови [re: мaя1]  
Автор Mиpo ()
Публикувано08.04.08 18:26



Мила Мая, нещата, които казвам не са за да отричат евентуално нещо, което ти казваш и още по-малко за да споря с теб или да те убеждавам в нещо друго.

Под "смисъл" не влагам противложното на "безсмислие", защото това пак би било някаква половинка, а не цялостно възприемане.

Ако сме заедно и ако евентуално и двамата имаме желание да сме в сексуален контакт, поне аз бих се вгледал какво в теб и в мен ни подтиква към това действие... Какво точно би ни привличало един в друг на най-различни нива от физическо до духовно за да пристъпим към него.

И горното вглеждане не е за да правя някаква тероия, а просто за да са опозная и евентуално да пи партнирам и на теб за това. Когато човек е привличан от нещо/някого, значи неговата същност има нужда от развиване на елементите/качествата, които това нещо или този някого носят.

Да оставим Сараха и жената от пазара да си почиват. Просто, защото ние сме там сега.

Целувам те. Къде си избираш?



П.П. Забележи, че не използваш генератор на случайни букви.



Тема Re: Смисълa и целувкатанови [re: Mиpo]  
Автор мaя1 (Антихрист)
Публикувано09.04.08 22:16



Мили Миро всъщност няма никакво значение какво си говорим тук;за мащабите на вселената това е нищо,нали?

А да говорим какво бихме правили двамата,"ако"...пак е безмислено. Що се отнася до качествата,които носим.. разкажи ми какво носиш ти в себе си? Искам да го сравня с моите усещания.После ми кажи какво би искал пък аз да нося в себе си. Хей така,говори ми,макар и да няма значение. Кажи ми какво за теб значи "сексуален контакт",защото аз чуствам,че няма контакт,който да не е сексуален.Противиположностите привличат ли се или взаимно се унищожават? Как чустваш думите на Ошо за противоположностите?Как чустваш Ошо?А Буда? А Христос? Може ли мъж да почуства Буда или Христос така както аз Жената- ги чуствам? Не,Миро,ти не можеш!Аз съм в сексуален контакт с тях,а той е най-дълбокият,нали? Затова ти само можеш да повтаряш Ошо.Или Буда,или някой друг,но само аз ги чуствам и разбирам ез думи.
Целувам те където си искам!

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.

Тема Сливанетонови [re: мaя1]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.04.08 20:37



Щом говорим тук, значи ИМА смисъл за Вселената. Иначе, просто не би станало.

Що се отнася до това, което аз нося в мен, ще ти позволя съвсем скоро да го усетиш. Това усещане сигурно би било повече отколкото обяснителните ми думи.

Какво бих искал да носиш? Освен смелостта, която имаш, позволи и на будността в теб да разцъфне във всеки миг.

Напълно съм съгласен, че няма контакт, който да не е сексуален. Преди години написах това в този клуб и доста хора (прииждащи от съседни клубове) останаха шокирани... В предния постинг визирах физически такъв контакт, иначе отдавна сме в по-фините.

Без да се състезаваме кой с кого се слива повече, ще ти кажа, че на мен не ми е интересно да се сливам само с някакви форми, пък били те Ошо, Буда или Х. Сливаме с Цялото и това е най-дълбокия сексуален контакт. И ти също можеш... Даже може да се слеем заедно там.



И аз те целувам, където си поискаш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.