Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:44 30.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: празници и обществонови [re: konopr]  
Автор мaя1 (Антихрист)
Публикувано22.03.08 11:49



Здравейте хора,как сте?ЧРД,Миро,ЧРД на всички!Всеки ден е рожден ден за човека-за здравия,красивия,силния и свободен човек!

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.


Тема Re: празници и обществонови [re: мaя1]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.03.08 23:11



Здрасти, хорке Мая. Честит ти рожден ден, час и миг!


Влез в мен и виж как съм.



Тема Re: вниманиетонови [re: mo33]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано25.03.08 21:07



Кажи де, кажи...клубът не хапе





Тема Re: вниманиетонови [re: Beдpocт]  
Автор mo33 (ентусиаст)
Публикувано26.03.08 00:18



Напоследък ми трябва повече енергия за специфични неща и резнах каквото можах. Опасявам се, че писането в клубовете е на едно от челните места в списъка.

Но иначе все така се забавлявам, а най-много се радвам, че днес си намерих партньор в тренировките...





Тема Re: вниманиетонови [re: mo33]  
АвторBeдpocт (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 20:10



Радвам се!



Тема Re: празници и обществонови [re: Mиpo]  
Автор мaя1 (Антихрист)
Публикувано02.04.08 21:09



Здравей,Миро!Липсваш ми,мили!Искам да вляза в теб и ти в мен,искам да правим толкова много неща,но нали знаеш,че желанията водят до страдание?!

Освен туй,ела на лични,за да те видя,защото тук е навалица.

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.

Тема още ли ревнуваш от Цялото?нови [re: мaя1]  
Автор Mиpo ()
Публикувано04.04.08 16:41



Би ли конкретизирала какви точно неща би искала да правим?

Хм, последния път струва ми се ме ревнуваше от Цялото (ах това "прословуто Цяло").

Що се отнася до желанията и страданията, по-добре да видим какво поражда желанията. И да направим това с влизането, за което спомена, именно там.

Прегръщам те отвън и отвътре.



Тема Re: още ли ревнуваш от Цялото?нови [re: Mиpo]  
Автор мaя1 (Антихрист)
Публикувано05.04.08 22:00



Всъщност,Миро,ти знаеш какво казвам аз:всичко е безмислено.И това му е най-хубавото-не търсиш смисъл,просто го изживяваш.Живееш,слушаш глупости,през главата ти минава несметна информация,но вече знаеш,че това е просто някакъв шум ,а единствената мелодия е тишината,в която ти си една нота...както завърших едно стихотворение ,когато все още пишех:

:Зимни облаци дебнат над лятото
/този сън ще докаже ли Космоса?/.
Аз съм нота от звездна соната-
тишината на сините лотоси."

Какво бих правила с теб ли?Каквото пожелаеш! Мога да ти нашервам поезия в ухото.

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.

Редактирано от мaя1 на 05.04.08 22:01.



Тема Re: още ли ревнуваш от Цялото?нови [re: мaя1]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.04.08 13:40



Ти също знаеш какво казвам, а именно, че всичко си има смисъл.



Ако всички думи са само празен шум, тогава можеше да заменим общуването ни (и стихотворението ти) с генератор на произволни букви.

Това което ти предлагам да правим е просто да правим всичко с БУДНОСТ. Хм, това е магическият елемент, който променя всичко (думи, действия, тишина... целувката за теб ) и му дава смисъл.





Тема Re: още ли ревнуваш от Цялото? [re: Mиpo]  
Автор мaя1 (Антихрист)
Публикувано06.04.08 21:13



Да,наистина,схванал си това,което казвам-съвсем спокойно можем да заменим всички стихотворения с генератор на произволни букви-все едно.Ако нашето общуване зависи от подредбата на някакви букви ,как можеш да твърдиш,че то има някакъв смисъл?Нима именно вербализацията не отрича Цялото,за което толкова говориш? Нима истинското общуване не е над думите,буквите и вербализациите -този порочен кръг на взаимно обусловените абстракции? Нима този изкуствен шум не замърсява Чистота на Общуването ;и какво изобщо означава думата "смисъл",защото тези,които живеят истински не търсят смисъл,те просто изживяват този "смисъл".Затова,Миро,истинските неща са безмислени,защото нямат нищо общо с някакъв измислен смисъл.Безмислено не е някаква обидна дума,нито пък красив епитет. Преходност и безкрайност,късчето небе от прозореца на Ошо и Небето са едно и също нещо...Ти обичаш--нима търсиш смисъл в това,в красотата,в капката вода...Търсят смисъл тези,които не изживяват истински,които чустват страх и безполезност и казват:Не,всичко трябва да има смисъл,иначе защо да го правя?Твоите клетки не търсят смисъл за да се делят,а сърцето ти да бие...
Будност,казваш.Хубаво,чел си много,много знаеш.И какво от това?Това е празен шум,абстракции,добре подредени думи,това не е Истината;Истината не може да бъде изказана с думи.Ти всъщност знаеш това.А думите са игра,интелектуално забавление, приятен за ушите ни шум,измислица,заблуда-красива или грозна все едно.
Миро,отговори ми!

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.