Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:44 11.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Четвъртото измерениенови  
Автор lshtar777 (непознат)
Публикувано20.12.07 18:24



Позволявам си да потърся мнението на хората от този клуб относно четвъртото измерение,за да споделите вашата опитност и до какви разбирания за същността и произхода му сте стигнали,как това ,за разлика от другите три измерения ви помага да контролирате себе си ,да използвате на макс потенциала си и т.н.
Може да го възприемаме като цяло на време и пространство,чисто практично и научно,или...........
От геометрията знаем,че през две точки може да се прекара само една права.Правата,която минава през точките, има едно измерение.Ако наредим една до друга много прави тогава едното измерение създава друго, второто измерение- получава се равнина.Ако изправим много равнини една до друга, налице е пространството,което има три измерения.Материалният свят и цялата земя принадлежат към триизмерното пространство.
Първото измерение - линията - се съдържа в равнината и се контролира от нея, от второто измерение.Равнината пък се съдържа в пространството и се контролира от него, от третото измерение.
Но кой създава, съдържа и контролира това трето измерение - целия материален свят?Духовността, самопознанието?
Четвърто измерение ,в този ред на мисли,трябва да контролира третото и да произвежда творчески порядък.
Всяко човешко създание е духовно същество и затова то съдържа в себе си третото и четвъртото измерение.
Така хората чрез изследване на духовната си същност,следвайки пътя на сънищата и опитностите си , вижданията си ,могат да контролират,развиват,влияят и променят третото измерение.
По същият начин йогите и будистките вярващи са в състояние да развиват в себе си човешкото четвърто измерение - духовната си същност, чрез пределно ясни , видими и умствени представи за здраве,като по този начин по естествен път влияят върху телата си.Тяхното четвърто измерение има сила да контролира третото.Защото и човешкият дух до известна степен има власт да твори и да създава порядък в определена мярка.Апропо, чрез развитие и изследване на вътрешната си духовна същност хората могат да достигнат до известно превъзходство над третото измерение,което включва и лекуване на някои болести на духа и тялото.
Моят въпрос е ,как и може ли да станем фантастично творчески и да упражняваме огромен контрол и власт над третото измерение чрез четвъртото или различните пътища ,по които всеки от нас е дърпал опитности и е стигал до самопознание са твърде ограничени ?
И понеже сме зависими от времето и пространството кои са пътищата да постигнем успех в това отношение?
Благодаря ви предварително!





Тема Re: Четвъртото измерениенови [re: lshtar777]  
АвторBeдpocт (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 22:50



Може, може...всичко може...ама ти най-първо почни от секса. Съвсем сериозно! Най-близо е...





Тема Re: Четвъртото измерениенови [re: Beдpocт]  
Автор lshtar777 (непознат)
Публикувано20.12.07 23:37




Е,сексът е едно на ръка,но като помисля си права.Ти направо ме шокира с това колко е прост отговора ,пред очите ми, над мене и в мене,пъшкащ и стенещ от удоволствие.
Ще се радвам отново и отново да ме открехваш,защото ти ми придърпваш вниманието постоянно.
Лека и весела



Тема Re: Четвъртото измерениенови [re: lshtar777]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.12.07 00:51



Не съм подозирал, че си толкова добра в математиката. Това трябва да е, защото си била сигурно в една гимназиална сграда с математици.



Когато си будна отвъд мисли и чувства, влизаш в това четвърто измерение. Влизаш в духа си. Може да го правиш във всеки миг... Ако ти е нужна "тренировка" на вниманието, има най-различни медитационни методи от какви ли не системи. Всички се базират на естествените способности на хората. Точно както Ведрост ти даде по-горе един пример.



Тема N-тото измерениенови [re: lshtar777]  
Автор konopr ()
Публикувано21.12.07 14:55



а ти да не мислиш че има само четири? според мен когато се изчерпи едно измерение и на човек му се струва че това е то светът, това е предпоставка за появата на ново измерение.

Аз упражнявам власт над 3то измерение по най-различни начини, примерно пие ми се бира и използвайки тялото си отивам до хладилника и взимам една бира и в следствие на моя контрол 3тото измерение е поставило бира в устата ми.

Може и по-елегантни начини, пеимерно стоя си на минус 4-5 градуса навън и 20 мин чакам един приятел и усещам как кецовете и после краката ми лека по лека се изстудяват. И пред мен са 2 опции, едната е да използвйки тялотото си, да се раздвижа и да се затопля или стоейки неподвижно да си насоча вниманието към краката и така да ги почувствам по-затоплени.

Всичко зависи кой какви инструменти за моделиране си е създал и до коло може да ги използва. Примерно в случая с краката, ако беше -20 едва ли щеше да е ефективно да се отплявам само с вниманието си в продължение на един час или повече.





Тема Re: N-тото измерениенови [re: konopr]  
Автор lshtar777 (непознат)
Публикувано21.12.07 16:34




Въпросът ми беше за четвъртото,но явно аз не съм се изразила добре,за което се извинявам.Имах предвид как може да си обясним възможностите на четвъртото измерение,защо съществува нещо ,което е извън всеки разум и научно обяснение и как го използва човек...............но въпреки всичко ти пожелавам краката ти по Коледа и Нова година да са все така стоплени, по един или друг начин
Весели празници



Тема Re: Четвъртото измерениенови [re: lshtar777]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано21.12.07 21:51



Снощи се бях замислила върху сексуалността си. Защото като четях онова на Майкъл Уин, което пейстнах на Даяна, се зачудих, е добре де, децата сексуални ли са? Докато си лежах във ваната, прекарах всичко назаден, всичко което мога да оприлича на сексуални усещания и отношения...от 7-ми клас надолу...минах през 1-2 клас с целувките и с неразделния ми приятел, с когото единствено ние седяхме заедно на един чин момче и момиче, през детската градина и удоволствието да се изследваме и докосваме там долу с едно детенце с каквото ни попадне...през вниманието на родителите ми към мен и удоволствието да ме разтрива баща ми като съм болна или да ме къпе...през сравнението и игрите със сестра ми...през целия детски период, в който бях момче......Почувствах се като бебе в корема на майка ми. После пуснах водата от ваната бавно да се изтече....Топлата и даваща ми сигурност вода, постепенно изчезваше. Все едно се раждам. Студ. Непознатост. Едно голо пилешко тяло. Беззащитност. Бррр...





Тема Re: Четвъртото измерениенови [re: Mиpo]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано22.12.07 10:25



Мда, прав си.

Извинявай, че ти използвам изразите.



Тема Re: Четвъртото измерение [re: Beдpocт]  
Автор lshtar777 (непознат)
Публикувано27.12.07 15:59



Здравей Ведрост!
Не те познавам,но от нещата ,които чета от теб имам вътрешното усещане ,че мога да си говоря с теб за всичко.Доста си откровена,но и аз ще ти отвърна със същото.Винаги ме е било срам от сексуалността ми.И аз следвайки примера ти се опитах да се върна назад и видях себе си като бебе ,беше странно ,но изпитах нежелание да изляза от утробата на майка ми..........след това се сетих ,че тя се е мъчила доста докато съм решила да го направя.Нежелание да ме докосват и да ме усещат е следващото,което почувствах.След това се сетих ,че сме си играли на чичо доктор с една........приятелка,когато бяхме на 8-9 годишни ,което идваше съвсем естествено..........Обзе ме срам и реших да карам нататък.Появи се само страх и срам и грешки........помислих си да не би да съм лесбийка и да не съм го осъзнавала досега,но реших,че може и да е от тестостерона все пак..........





Тема Re: Четвъртото измерение [re: lshtar777]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано29.12.07 00:48



Здравей Ищар,

и на мен ми е много приятно да си говоря с теб! Виж колко лесно и естествено влизаш навътре и не се срамуваш да споделяш ли4ни неща. На мен то4но това ми е интересно, как ти виждаш нещата, как ти ги усещаш, как ти пре4упваш света...защото вси4ки сме толкова уникални и красиви, а е тъжно едно цвете да седи скрито под похлупак и да не може да разпръсква аромата си..

След като си навлязла навътре, можеш ли да усетиш от къде идват срамът и страхът, които изпитваш? Защо ги изпитваш, къде/в какво се корени при4ината? Защо оценяваш нещата, които си преживяла като грешки?

И какво е отношението ти към майка ти и нейното към теб? Има ли нещо, което би искала да и кажеш, сега, след като усети тези неща? Или да кажеш на себе си?

Весели празници




П.П. Моята майка не ме е искала в определен период и е пила някакви хап4ета, които да отхвърлят плода. Аз пък съм се появила със седмица закъснение и са ме дърпали с вакуум.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.