Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:31 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Вайкащите се бабинови [re: Mиpo]  
Авторcompassion (Нерегистриран)
Публикувано26.12.07 21:30



Това което затрива най-много хората е тяхна глупост и темата както споменах преди няколко поста. Нищо лично Миро, клуба си е твой, съзерцавай го по IP. Едва ли Апокалипсиса ще настъпи скоро, и едва ли съм притеснен за себе си. От какво значение дали съм Дамаск или Любо или който и да е? От значение е Истината, а не поета SouLmaTe, защото и там не са по различни. Страхотно, велико, супер си, нямам нужда от медали, да виждаш да коментирам произведенията си?

Помисли над това по горе? Защото ме караш да коментирам тук, а да доказвам себе си е смехотворно. Тоест няма да спра да пиша че да докажа че не съм поет



Ето ти го в друг вид " Който доказва истината, сам плюе на себе си".

Сега се наплюх, порадвай се на ужасията си.




ПП: Без Даяна!



Тема Re: ЦЕРН и вайкащите се бабинови [re: Mиpo]  
Авторcompassion (Нерегистриран)
Публикувано26.12.07 21:36



Но в крайна сметка те уважавам като част от живота ми, който не съм загубил в дълбокото навлизане в себе си! Жив и здрав.



Тема Re: ЦЕРН и вайкащите се бабинови [re: Mиpo]  
Авторcompassion (Нерегистриран)
Публикувано26.12.07 21:54



^*DaRk_PrinceSS^* (Соня ) 17-12-2007г. 22:55
Молитвата е единственият начин на хората да проведем разговор с Бог,ти си искрена,а молитвата ти е чиста и задълбочена.Поздравявам те,за което
не забравяй че там ме мислят за поетеса



Стихчето е подарък за Хуанджи от сърце




Ошо- Атиша
Четвърта сутра
Винаги съблюдавайте трите основни правила.

1. Регулярност на медитативността (съзерцанието)
Помнете-много е трудно да създадеш медитативност и много е лесно да я загубиш. Всяко по-висше се достига с много труд и се губи за секунди. Това е качеството на висшето.
Винаги, когато има конфликт между висшето и низшето, печели низшето. Ако хвърлиш камък върху роза, розата ще загине, камъкът ще бъде непокътнат. Камъкът дори няма и да осъзнае, че е унищожил нещо прекрасно.
А цялото ви минало е пълно с камъни. Когато започнете да отглеждате розата на съзнанието в себе си, съществуват 1001 възможности старите камъни да я погубят.
Затова човекът на знанието ходи нащрек и живее внимателно. Не можете един ден да правите медитация, след това за една седмица да я забравите и после пак да се сетите за нея.

2. Не си губете времето за несъщественото, не го разпилявайте напразно.
Милиони хора се занимават с глупости и си губят времето непрекъснато. Убиват си времето...но времето е живот, така че те си убиват живота.
Който иска да стане буда, трябва да започне да ограничава несъществените действия, за да му остава повече енергия и време за съществените.
Търсещият трябва да бъде внимателен. Наблюдавайте собствения си живот, наблюдавайте какво правите с него. Защото за разцъфването на съзнанието е необходима много енергия и вие нямате право да я разпилявате в безмислени неща. Всичко качествено се случва само, когато сте препълнен с енергия.

3. Не се опитвайте да давате обяснения за вашите грешки и заблуждения.
Обяснявайки ги, вие всъщност ги защитавате. И тогава те отново се повтарят. Когато знаете, че сте направили грешка, не губете енергия в логически обяснения и разсъждения и не убеждавайте себе си, че всъщност нищо не е станало. Насочете вместо това енергията си в осъзнаване....

Тези три основни пункта способстват да прекратите изтичането на енергия от вас. В противен случай източникът ще продължава да влива енергия, но у вас ще има толкова канали за изтичане, че никога няма да станете пълен и препълнен с енергия



Да си вземем поука и двамата, съгласен?



Тема Re: ЦЕРН и вайкащите се бабинови [re: Mиpo]  
Автор compassion ()
Публикувано26.12.07 22:46



ей този умря някога.



Тема Re: ЦЕРН и вайкащите се бабинови [re: compassion]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано27.12.07 01:26



а този, новият, с какво е по-разли4ен?



Тема Re: ЦЕРН и вайкащите се бабинови [re: Beдpocт]  
Авторcompassion (Нерегистриран)
Публикувано27.12.07 07:21



Очите му станаха жизнерадостни и бистри, и вместо да философства над думата, обичам те, я изпълни със себе си. За някой неща не мога да говоря тук и въобще по принцип. Но за нещата от живота бих споделил една приказка за любовта.

Ще ти разкажа една бърза история, защото си искрен и добър човек. Когато срещнах Силви и когато разбрах че е разведена с дете, нито за миг не се поколебах, а казах приемам те с целия ти живот, и съм готов да споделя себе си с теб. Един ден да стана баща и да се обичаме всичките. Имайки предвид, че аз нямам брак или деца. И се познаваме от месец и половина. Тя ме попита с какво се занимавам, и в общи линии и обясних за духовната наука, но последните ми думи бяха:


[25.12.2007 12:21:56] Ли Ан каза: знаеш ли, аз не искам да ти казвам каквото и да е било, но не искам и на края на живота си да питам, бях ли онзи човек който винаги си искала за себе си, бях ли съпруга, бях ли любовника бях ли бащата, в последните си мигове искам да се усмихна държайки ръката ти и да ти кажа онова простичко обичам те.
[25.12.2007 12:22:48] Ли Ан каза: ти нисиш в себе си
[25.12.2007 12:22:56] Ли Ан каза: всичките отговори за всичко
[25.12.2007 12:23:12] Ли Ан каза: а любовта ги разкрива сама по себе си всеки ден
[25.12.2007 12:23:28] Ли Ан каза: и аз се радвам че сме любов
[25.12.2007 12:23:37] Ли Ан каза: другото идва от самосебе си
[25.12.2007 12:23:42] Ли Ан каза: :*
[25.12.2007 12:30:05] Silvana каза: Любов
[25.12.2007 12:30:15] Silvana каза: чета,чета,чета каквото си написал
[25.12.2007 12:30:20] Silvana каза: и ми се пълнят очите


Тук не става въпрос за влюбване, Силвана е много интилигентен и разумен човек. С музикална дарба, професионален акустичен китарист с купища награди и призове още от дете. Aweken може да обясни какво майсторство се иска за такъв инструмент.
Но нито за миг не е казала че е нещо повече и прочие.
Момичето се е занимвало няколко години с йога и то уж известен софийски йог и е бил учител. Когато ми показа снимки от периода с него, видях едно момиче с гаснещ поглед, изпито от енергия. Така че тия учителства и разни клубни другари са ми пределно ясни! Да не говорим че тук само табелата на клуба е Ошо. Извинявай Ведрост ако съм ти натежал с този разговор, но показвам нещата такива каквито са.
Дали ми е нужно да влизам тук, да пиша стихове и да се занимавам с простотия? Но всеки може да постигне онова което пожелае, като изпълни очите си с Любов. Как става това?

Магия



обичам те



Тема Ошо и 24 статуинови [re: compassion]  
Автор compassion ()
Публикувано27.12.07 08:42



Ошо -= За зрелостта=-
Двадесет и четирите тиртханкари на джайните... в един и същи храм ще намериш двадесет и четири статуи, които всички си приличат, съвсем едни и същи са. Като дете питах баща си:
- Можеш ли да ми обясниш как е възможно двадесет и четири души да са напълно едни и същи? - същият размер, същият нос, същото лице, същото тяло...
И той ми казваше:
- Не знам. Аз самият винаги съм се чудил, че няма ни най-малка разлика. А това е направо нечувано - няма и двама души в целия свят, които да са съвсем едни и същи, а какво да кажем за двадесет и четирима?
Но с развитието на моята медитация аз намерих отговора - не от някой друг: отговорът беше, че тези статуи нямат нищо общо с конкретните хора. Тези статуи имат нещо общо с това, което е ставало вътре в тези двадесет и четирима души, а то е било абсолютно едно и също.



С развитието на аза, разбрах че Ошо е объркал 24 епохи във вид на статуи.
24 стареца, Апокалипсис на Йоан




И около престола имаше двадесет и четири престола, и видях, че на престолите седяха двадесет и четири старци, облечени в бели дрехи, и на главите им златни корони.

А сега де?



Тема Re: вайкащите се бабинови [re: compassion]  
Автор Mиpo ()
Публикувано27.12.07 16:00



За мен няма голямо значение с какъв ник се подписваш и постигът ми не визираше различните ти поетични псевдоними, а нещо съвсем друго. Но може би за теб е от значение след като именно обръщението ми към теб ти е направило впечатление и си му посветил толкова обяснения. Не се сърди, но не съм те карал да доказваш нещо си, нито пък приемам обясненията ти като "ужасия".

Това, което визирах и може би ти си пропуснал е ПРОИЗВОЛНОТО (явно или индиректно) смесване на разни думички като ЦЕРН, Щайнер, торсионни полета, Апокалипсис, научни открития, Дънов... Кой знае, може да има връзка между тях, но не видях и опит от твоя страна за ВНИКВАНЕ В СМИСЪЛА ИМ... А празното използване на думи ги обезценява и те губят смисъла си... Точно както в приказката за лъжливото овчарче, което казвало неколкократно "Сбогом, приятели, тръгваме си!" и се връщало повече или по-малко преоблечено.



Ако смяташ, че клубът е "мой", ти какво правиш в него? Не се ли замисляш, че връзката между въпросните ти никове е повече от очевидна и не е нужно Шерлок Холмс да прави разследване.

Аз те уважавам, и в начална, и в средна, и в крайна сметка и за това ти споделям моята гледна точка директно. Приеми го ЛИЧНО, точно както прегръдката ми е насочена в момента лично към теб.



Тема Re: ЦЕРН и вайкащите се бабинови [re: compassion]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано29.12.07 01:50



Очите му станаха жизнерадостни и бистри, и вместо да философства над думата, обичам те, я изпълни със себе си.

...и запо4на да философства над другите думи

...хех, и аз..

Когато срещнах Силви..

Радвам се за вас

Когато ми показа снимки от периода с него, видях едно момиче с гаснещ поглед, изпито от енергия. Така че тия учителства и разни клубни другари са ми пределно ясни! Да не говорим че тук само табелата на клуба е Ошо.

Знаеш ли, напоследък мисля по малко по-разли4ен на4ин. От една страна можеш да кажеш - онзи е виновен. От друга - тя си е виновна. А можеш да погледнеш и от гледната то4ка на Цялото, което си е вършело работата. Тогава клубарите и у4ителите не изглеждат като някакви си хора (категoризация - добри, гадни, тъпи, умни..), които имат нужда от поу4ение, разбиране, приемане, от които да се пазим или при които да ходим...а всеки приема (временно) някаква роля, изпълнявайки Божията воля. Тогава наистина не зная как може въобще да ми е ясно нещо. За Ошо пък още по-малко

Извинявай Ведрост ако съм ти натежал с този разговор..
Виж пак горе.

Дали ми е нужно да влизам тук, да пиша стихове и да се занимавам с простотия? Но всеки може да постигне онова което пожелае, като изпълни очите си с Любов.

Не знам дали ти е нужно. Щом го правиш - предполагам, 4е да ...

Онова с постигането, ми се струва, 4е е наопаки. Цялото води, 4рез желанията и 4овек осъществява себе си и вси4кото. Той ще изпълни волята Божия, иска или не иска, защото такава е природата му. Без зна4ение дали гледа с Любов или псува на всяка кра4ка. Всъщност, дали да гледа с Любов или да псува решава Цялото. Тук се оплитам яко, така 4е спирам.

Лека нощ, Любо,
да спиш в рози и разкош

Редактирано от Beдpocт на 29.12.07 01:57.



Тема Re: Ошо и 24 статуинови [re: compassion]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано29.12.07 01:56



не знам






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.