Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:57 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Любовта, която ме МЪЧИ  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано07.12.07 20:25



Чудесно е че мога поне да напиша това, което ме МЪЧИ.
Направо съм една мъченица – мразя се за това. Трябва да взема решение за Свилен – веднъж и завинаги и зная какво е то, само че не мога да го изпълня заради химията, която има между нас.
Химията – това е което всички искаме да ни се случи и върху което не можем да повлияем ама никак. Мразя я тази химия.
Ревнувам го от жена му с цялата си душа. Яд ме е! Мразя я!
Всички хубави чувства, които изпитва душата ми, цялата романтика на която съм способна (а тя е безкрай) и всички песни, които искам да изпея НЕ ТРЯБВА да са за него. Всеки път, когато го виждам да си тръгва с колата или когато го чувам, а той си е у дома се чувствам УЖАСНО, отвратително (disgusting). Не зная дали тези мои чувства не са и огледало на недотам силното ми желание към Димо.
Няма смисъл да обичам Свилен -това само ме прави нещастна и да се мразя.
Искам да намеря отговор на въпроса как да го направя – как да скъсам с него, без да ме боли (даже не ме интересува дали него ще го боли-толкова ме е яд).
Защо ми се случват тези неща? Искам да спра да обичам, не искам да познавам любовта, искам да съм стара и да не ме вълнува любовта.Умирам-това ме убива, и плача няма да ми помогне, чувствам се в безизходица. Усещам че нищо не може да ми помогне, защото ми трябва химия с човек, който може, който е свободен и освободен, който е на разположение. Защо се случват тези неща, кой ги предизвиква???



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: Aня]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано07.12.07 21:32



Здравей Аня!
Мога да почувствам, това което и ти чувстваш! Наистина хубаво е че пишеш за това. Тъй като и аз съм минала през подобни неща, ще напиша нещо което на мен ми помогна да разбера какво се случва, ако това те докосне значи е валидно и за теб, ако ли пък не просто го знай като информация!
Привличаме мъже, който не са на разположение, защото и ние самите не сме на разположение. Имам в предвид че отново и отново търсим нашите бащи. Искаме да се грижат за нас, искаме да знаят как се чувстваме във всеки един момент, да удовлетворяват нуждите ни, да ни се радват. Ние имаме толкова много любов и радост, романтика за тях. Но тъй като не сме го получили това като деца, ние продължаваме да го търсим във връзките си. Жалкото е това, че винаги привличаме партньори които не могат да ни го дадат. А ние толкова много ги обичаме и искаме и те да ни обичат. Затова е неизбежно да не ни боли. Разбира се че ще мразиш жена му, защото тя ти го отнема, както майка ти е отнела баща ти. Той не е бил на разположение за теб. Порастването се състой в това да приемем болката си, да приемем че са могли да ни дадат само това което са ни дали, да им благодарим за живота, които са ни дали и да ги пуснем с любов. Сега е необходимо ние да си станем и майка и баща, да се погрижим за нас и да направим това което трябва за да сме щастливи и свободни. Едва тогава ще срещнеш истинският партньор за теб!И винаги помни че не сме жертви, има сила в нас и това което ти се случва ти помага да я отключиш! Винаги привличаме партньори които са като нас за да се огледаме, с еднакви модели. Ти ако играеш модела на " принцесата на татко", то той играе ролата на "принца на мама". Съответно неговата ситуация е същата, не може да се раздели със своята майка, защото това е равносилно на смърт за малкото дете. Той проектира майка си във връзките и след това си търси любовници. Известните ни на всички любовни триъгълници. За да се излекуваме трябва да минем през болката от раздялата с нашите родители и да поемем отговорност за собствения си живот, да се грижим за нас , да казваме това от което се нуждаем, и да си ги даваме. Това е цената която трябва да платим за да сме щастливи!



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: Aня]  
Автор lncg ()
Публикувано08.12.07 11:53



ами да си се спряла в самото начало, ако беше по-осъзната...
то "химията" си я правиш ти до известна степен



я си я насочи към Димо



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: Aня]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано08.12.07 13:45



Отговорът на всичко това започва с осъзнаването, че си страшно тъпа...





Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: бeзпътeн]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано08.12.07 14:24



Безпътен къде ти е обективността?



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: inti]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано08.12.07 14:25



Навсякъде...





Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: бeзпътeн]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано08.12.07 14:31



А в теб?



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: inti]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано08.12.07 14:34



Разбира се.





Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: бeзпътeн]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано08.12.07 14:42



Наранявали те нейната история? И на коя страна си?



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: inti]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано08.12.07 14:58



Не ме наранява. На ничия страна не съм. Просто отбелязвам обективно факт. Всеки влюбен е тъпак.

А клуб "Ошо" не е "сапунени опери" и пр. Но щом момичето е прописало тук - на правилното място е.





Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: бeзпътeн]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано08.12.07 15:17



Всичко има смисъл, дори и влюбването, всичко е такова, каквото е!Аз също съм била влюбена и благодаря за този ценен дар, благодарение на това съм осъзнала доста неща и съм стигнала до тук. Не смятам че това ме прави тъпачка.



Тема Re: Любовта не може да МЪЧИнови [re: inti]  
Автор lncg ()
Публикувано08.12.07 15:24





та така... само "влюбването", което е личностната любов може да "мъчи", затова хората толкова страдат от любов и дори се страхуват да обичат

но като минеш през нея осъзнато към Безличностната, тя няма да те мъчи



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: inti]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано08.12.07 15:24



И аз съм бил "влюбен", състояние резултат на промивка на мозъците, т.е. бил съм тъпак. Веднъж (всъщност повече от веднъж) опарил се, в такова състояние повече не бих навлязъл.

Влюбване и любов нямат нищо общо. Едното (влюбването) е някаква психологическа обсебеност, резултат на егоистични желания. Любовта е отвъд всякакви обсебвания на ума, дори отвъд всякакви привързаности. Истинската любов е отвъд ума. Отвъд разделенията - на "аз", "ти", "той", "тя", "то" и въобще всички илюзорни проекции на ума.



Тема Re: Любовта не може да МЪЧИнови [re: lncg]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано08.12.07 15:37



Съгласна съм с теб, но аз пак мога да обичам някоя личност и да съм свободна, да и се радвам да я приемем такава каквато е - това личностна ли е или безличностна?



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: бeзпътeн]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано08.12.07 15:42



Всъщност влюбването е подсъзнателно, а любовта е съзнателна. Ние не можем да контролираме подсъзнанието или можем но на висока цена - да си останем нещастни. Необходимо е съзнателно да изживеем подсъзнанието. Не бягай от влюбването ,защото никога не ще можеш да минеш над него. Там има подарък за теб!



Тема Re: Любовта не може да МЪЧИнови [re: inti]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано08.12.07 15:43



Да обичаш човек и да обичаш "личност" дали е едно и също?

А можеш да обичаш също и всички хора и всички живи същества въобще.



Тема Re: Любовта не може да МЪЧИнови [re: inti]  
Автор lncg ()
Публикувано08.12.07 15:45



не, това дори не е все още любов





Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: inti]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано08.12.07 15:45



Такова нещо като "подсъзнание" няма. Има просто осъзнато и неосъзнато (което някои наричат "подсъзнание", но думата мисля, че не е подходяща). Не бягам от "влюбването", просто вече например обичта ми към жена е окастрена откъм излишни превземки, сантименти, обяснения, оправдания, изисквания, подозрения, ревности и пр. глупости.



Тема Re: Любовта не може да МЪЧИнови [re: бeзпътeн]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано08.12.07 15:50



Кажи ми ти защото не знам какъв смисъл влагаш в "личност" и "човек"? Мога да обичам всички живи същества, но по-трудно е да обичаш човека до себе си!





Тема Re: Любовта не може да МЪЧИнови [re: inti]  
Автор lncg ()
Публикувано08.12.07 15:56



обичта е вид харесване, приемане
а нали говорите за влюбване и любов?

ти говориш за обичане-харесване-приемане

то не е нито едно от горните





Тема Re: Любовта не може да МЪЧИнови [re: inti]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано08.12.07 15:57



Не е трудно да обичаш човека до себе си.

"Личността" е нищо друго освен съвкупност от представи и в нея няма нищо реално. А човек - това е живот, проявление на живота. Обичай живота, не се обсебвай от представи.



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: бeзпътeн]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано08.12.07 15:57



Чудесно, радвам се за теб, а имали такава жена в твоя живот! В смисъл преживяваш ли го в момента? Обичаш ли така, както пишеш?



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: inti]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано08.12.07 15:59



Обичам всички жени.

Няма как да огранича любовта си само в една!



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: бeзпътeн]  
Автор lncg ()
Публикувано08.12.07 16:04



е, друго си е ако такава любов е насочена към конкретен човек, с цялата ал-химия на любовта, която вече ще е осъзната





Тема Re: Любовта не може да МЪЧИнови [re: бeзпътeн]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано08.12.07 16:06



Чудесно казано! На мен ми беше трудно, докато не започнах да се обичам и приемам такава каквато съм! Приемайки и осъзнавайки моделите си на поведение"личността", започнах да отивам по-надълбоко, към истинското ми същество.



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: бeзпътeн]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано08.12.07 16:08



Не е необходимо да я ограничаваш. Едното не изключва другото. Но с една жена например си по- интимен?



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: inti]  
Автор lncg ()
Публикувано08.12.07 16:13



не е само това

виж ся, няма нужда от повече теоретизиране,
трябва да го разбареш на практика





Тема Re: Любовтанови [re: lncg]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано08.12.07 16:25



Не разбрах точно за какво говориш - кое да разбера на практика?



Тема Re: Любовтанови [re: inti]  
Автор lncg ()
Публикувано08.12.07 16:27



ами любовте бе, миличко

във всичките й форми



Тема Re: Любовтанови [re: lncg]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано08.12.07 16:46



Дай боже!





Тема Re: Любовта не може да МЪЧИнови [re: lncg]  
Авторhaho (Нерегистриран)
Публикувано08.12.07 16:53



Личностната и безличностната любов, или каквото ти се там ще личностно и безличностно - не са ли противоположните страни на едно и също нещо????



Тема (Полу)мъртва или жива?нови [re: Aня]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.12.07 17:07



Ако не се лъжа подобна романтика имаше и в началото на взаимоотношенията ти с Димо пък гледай как се промениха сега възприятията ти. Хм, може би някой нов Гаврил или Евстати те чака зад ъгъла...



Тези неща ти се случват защото си още жива. Ако това те притеснява, бъди сигурна, че няма да е задълго и рано или късно ще си създадеш защитна броня срещу света и всякви такива чувства и химии няма да ти се случват повече (апропо, както най-вероятно се е случило на някои от по-горе изказалите се).

Така че изборът е твой. Или ще бъдеш полумъртва, но добре защитена (нечувствителна) от това, което ти причинява болка, или пък пък ще си все още жива, с всички "негативни" последствия на живота... Естесвено, може да си будна и да се учиш в последния случай, но не го засягам, защото виждам, че не те интересува тази опция.





Тема Re: (Полу)мъртва или жива?нови [re: Mиpo]  
Автор lncg ()
Публикувано10.12.07 18:24



а не допускаш ли и трета възможност, когато някои хора вече са се "изучили" от грешките си





Тема Re: (Полу)мъртва или жива?нови [re: lncg]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.12.07 18:26



Кои са тези някои хора и в какво се изразява точно "изучването" им?





Тема Re: (Полу)мъртва или жива?нови [re: Mиpo]  
Автор lncg ()
Публикувано11.12.07 18:29



аз,
безпътен..
...и много други



ти говориш за изучавене, така че ти кажи
но това е илюзия и някои са я видяли веднъж завинаги

Редактирано от lncg на 11.12.07 18:32.



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: Aня]  
Авторбжт (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 12:46



А той защо се е хванал на хорото с теб, като не е имал намерение да доведе нещата докрай? Ей, тая химия бе... какви поразии прави!





Тема (страх от) влюбваненови [re: lncg]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.12.07 15:18



Бас държа, че повечето лелки и бабки (както и чичковци и дядовци), ще кажат също, че са се изучили от грешките си относно влюбването и любовта. И ще ти дадат един наръч ценни съвети, от които обаче ще проличи, че любовта в тях просто е умряла бидейки затворена зад дебели предпазни стени.

Ето, виж, ти казваш, че си изучила някакви твои грешки, но все още те е страх да кажеш какво точно имаш предвид. Липсата на такъв страх би било признак, че любовта в теб е жива и се изразява не само чрез музикални поздрави.

Моето разбиране е, че ако някой приема влюбванията си от по-ранни етапи за грешки значи все още не е разбрал духовната страна на влюбването и просто го е страх (съвсем разбираемо) от него. Иначе, ако има разбиране, няма да каже, че е грешка, точно както ти няма да определиш като грешка играта ти с куклите като малка.

Прегръщам те цялостно, Инкогнита. И се надявам, че в теб има достатъчно интелигетност за да разбереш, че това надхвърля някакакъв чисто физически или емцоционален контакт.



П.П. Не е илюзия това, което ти струва като такова.



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: бжт]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 08:37



Здрасти "бжт"!Ние с него не играем никакво хоро,смятам.Обичаме се!Но аз страдам много, а той изглежда,че не!Така,че вие мъжете сигурно по-лесно се измъквате от подобни капани на чуствата!Как?-сподели :-)



Тема Re: (Полу)мъртва или жива?нови [re: Mиpo]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 08:38



Да се уча на какво?



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: inti]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 08:53



Здрасти "inti"!Твоето мнение предизвика много коментари, никой от които не е мил, човечен и може би верен (незнам) както твоя. Благодаря ти!



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: Aня]  
Авторбжт (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 11:45



"хващам се на хорото" - нарича се "метафора"


Мъжете мислят аналитично.



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: бжт]  
Автор MopraHKa (en el espejo)
Публикувано14.12.07 13:01



аз мисля, че тя не е стигнала до мисленето, а ти и говориш за видове мислене. То е доста по-напред в когнитивната психология, а тя е още на емоции и инстинкти. Нема смисъл братче, откажи се.

Страхът почукал на вратата. Когато смелостта му отворила видяла, че няма никой. Никой!


Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: бжт]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.12.07 13:02



А някои жени романтично и нереалистично...

___________



Тема Re мъжете мислят аналитичнонови [re: бжт]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано14.12.07 13:53



По принцип мъжете мислят аналитично, ама дефакто във всеки мъж присъства и една вътрешна жена, както и всяка жена има вътрешен мъж. Външните отразяват вътрешните. Любовта не се случва в мислите, нито може да се разрешават проблеми с аналитично мислене, касаещи сърцето!



Тема Re: Re мъжете мислят аналитичнонови [re: inti]  
Авторбжт (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 14:26



Ти слушаш ли сърцето си, когато решаваш сърдечни проблеми?



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: mo32]  
Авторбжт (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 14:28



Всеки плод на въображението има основа в реалността.



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: бжт]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.12.07 14:55



Все отнякъде трябва да се оттласне човек, за да запраши във фантазиите и надеждите си! В случая реалността е подходящата твърда основа, прекалено скучна и матова, за да отрази големите ни бомбастични очаквания за сами нас.

Казват, че най-голямо предизвикателство за човека е да живее в реалността, къде истината боли, няма перфектни хора, вселената може да ни смачка само за миг и никога нещата не се получават според очакванията ни.

Склонен съм да се съглася с горното твърдение, най-малкото защото ужасът е голям, когато човек се види такъв какъвто е, без илюзии, желания, в цялата си слабост, със всичките си недостатъци, дребнавости и съвсем обикновени и тривиални нужди и желания. Много е трудно за всеки, да приеме, че е много по-мизерен в действителност от най-смелите предположения на Егото.

___________



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: MopraHKa]  
Авторбжт (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 14:59



Така или иначе, не мога да направя нищо





Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: mo32]  
Авторбжт (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 15:01



Говориш за Его с обратен знак.



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: бжт]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.12.07 15:42



Защото това, което наричам Его е с обратен знак. Няма нищо общо с Егото от западната психология. На Изток му казват малък, ограничен Ум, за да го разграничат от Големия и истински ум на човека. Всъщност май, не само на Изток.

___________



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: mo32]  
Авторбжт (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 16:16



Ако големият истински ум изпитва ужас пред това, че сме мижитурки, това не е ли пак его с обратен знак?



Тема Re: Re мъжете мислят аналитичнонови [re: бжт]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано14.12.07 16:19



Страданието ме научи да го слушам, но определено преди не беше така, запушвах устата на жената в мен, подтисках се емоциите, не обръщах внимание на чувствата, не ги изразявах съответно, властваше над мен здравия разум, контрола и това как трябва да бъдат нещата, побърквах се от мислене, защото ме беше страх от любовта и от задържаната в мен болка. И да ти кажа бях една пълна нещастница. Така, че това съм го преживяла и за това го пиша. Е все още го чистя от натрупаната болка, за да може да се отвори напълно да дава и да получава. Но така или иначе се научих какво означава всъщност да слушаш сърцето си!



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: mo32]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано14.12.07 16:23



И истинската любов е човек да се обикне такъв какъвто го описваш и не видиш ли изведнъж всичко започва да се променя!



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: бжт]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.12.07 17:04



Разликата е като мащеха да ти се кара и тормози за щяло и нещяло, само за собствено удоволствие (малкия ум) и майка ти да ти се кара, защото иска да бъдеш по-добър човек и защото мисли за теб и те обича(Голям Ум). Освен това мащехата е нещо, което човек получава без да иска, никой не ние питал, а майката е за винаги такава.

Има и още доста неща, но те са всеизвестни и могат да се прочетат. Най-страшното при човека се оказва обаче, че вместо да се ползва от любящите грижи на Големия си Ум, ние сме се продали за малко егоистично удоволствие на малкия, в замяна на това, вечно да сме обидени на някой или на нещо!

Глупав избор! Аз лично бих го преосмислил!

___________



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: inti]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.12.07 17:16



Не бих употребил същите думи, защото човек не е такъв по своята природа. Аз не бих искал да обичам някой, който мисли само за собственото си удоволствие и постоянно мрънка, че не получава достатъчно внимание, пък било и моето собствено Его.

Вярно е че е по-лесно и звучи добре - "приемам се такъв какъвто съм", обаче също е вярно, че това е равносилно на "много по-лесно е да се обичам такъв, отколкото да се опитам да се променя". Всъщност и без тая фраза, всеки човек се обича и си угажда , дори и когато изглежда да се мрази - удоволствието от съжалението, което човек получава от другите, желанието някой да ме "спаси, да поеме моята отговорност и моят товар". ;)

Хората са просто устроени същества, които се опитват зад красиви думи да маскират своите слабости, невежество и незнание. Обаче всички знаем, че "дума дупка не прави" :))))

Любовта е един такъв фалшив декор, зад който всеки се крие, когато иска да получи внимание и удоволствие. Ако си на противното мнение, можеш да прочетеш малко детска психология и да видиш как детето реагира когато му отнемат тия две неща. Там всичко си проличава, защото децата не могат да маскират желанията си зад красиви и кухи категории, а се тръшкат и реват докато получат желаното. ;)

___________



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: mo32]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано14.12.07 18:07



Напълно съм съгласна с теб, не знам защо реши, че мисля противоположното. Чела съм доста детска психология, защото и аз самата имам дете, пък и не само. Написах да се обикнем такива каквито сме и след това ще настъпи промяната. Ако се борим с нещо и не го приемем няма как да минем над него, оставаме в борбата. Отново ще има за или против. Но с истинското разбиране за това детско поведение, човек започва да го приеме и обича. И да пораства



Тема влюбване и учененови [re: Aня]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.12.07 18:21



Да се учиш на това какво е Живота, какъв е смисъла на любовта и влюбването, какво могат да те научат те от духовна гледна точка и т.н. Но всичкото това учене има цена и за повечето хора тя е твърде голяма, защото изисква да видиш нещата такива каквито са ЦЯЛОСТНО И ДО ДЪНО.

Та, ако и на теб ти идва в повече, потрай още малко, ще ти намеря някоя и друга залъгалка и лека-полека ще я убием любовта ти. Старите баби са мъдри в това отношение методите им работят успешно.

The choice is yours.



П.П. Виж на колко други хора темата ти е била интересна. Влюбването не е "болест" по говедата, а по хората.



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: inti]  
Автор MopraHKa (en el espejo)
Публикувано14.12.07 22:11



детско или детинско, защото разликата е огромна. Едно е да се кефиш да се пързаляш по снега и да се целиш със снежни топки, а съвсем друго да увиснеш на вратата на магазина за играчки ревейки за ултраскъп трансформър!



Страхът почукал на вратата. Когато смелостта му отворила видяла, че няма никой. Никой!

Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: MopraHKa]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано14.12.07 23:29



детинско - това за страха и смелостта много ми харесва!



Тема Re: влюбване и учененови [re: Mиpo]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано15.12.07 10:20



Тази любов,която изпитвам е МНОГО силна и в никакъв случай няма да я убия,дори и да я платя с цената на мн.страдание. Но както някой се изказа в тази тема, любовта не може да мъчи-това искам да осъзная :-)



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: mo32]  
Авторбжт (Нерегистриран)
Публикувано15.12.07 12:30



И какво се случва при "взаимодействие" между отговорни хора?



Тема Re: Re мъжете мислят аналитичнонови [re: inti]  
Авторбжт (Нерегистриран)
Публикувано15.12.07 12:33



Чистенето - лесно... Как поддържаш чистотата после?



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: бжт]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано15.12.07 12:42



Не разбрах въпроса, пък и далеч нямам всички отговори...

___________



Тема Re: Re мъжете мислят аналитичнонови [re: бжт]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано15.12.07 13:12



С будност, съзнателност, медитации, танци.Като разпознавам старите си травми, и не им давам енергия. Старая се, макар и да ми е доста трудно да не излизам от тялото, да бъда присъстваща и да не отивам в идеи за бъдещето, спомени от миналото или разни мисли да ме отвяват!



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: бжт]  
Автор MopraHKa (en el espejo)
Публикувано15.12.07 13:53



получава се връзка, в която нито един от двамата не възлага отговорностите си на другия и не се измъчва с неща като: аз много я/го обичам и никога няма да убия любовта си нито пък ще тровят клубовете по такива теми

. Най-хубавото е че ще са щастливи

Страхът почукал на вратата. Когато смелостта му отворила видяла, че няма никой. Никой!

Тема Re: влюбване и учененови [re: Aня]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано15.12.07 14:45



Не е необходимо да убиваш нечия любов, най-малко пък своята. Никога не забравяй, че това е твоята любов, твоята радост, твоят начин да обичаш, не ги оставай в ръцете на някой мъж или да зависят от някой друг. Където и да отидеш, каквото и да правиш тя е винаги с теб. Любовта ти не е той, любовта си ти и твоят начин да я споделиш с него. Задай си въпроса, какво искаш от един партньор? Или от сегашния, а получаваш ли го? Ако не го получаваш - смени партньора, благодари му за прекрасните мигове споделени заедно и се разделете с уважение. В никакъв случай нямаш право да го променяш. Просто намери подходящия за теб. Тук става въпрос за твоят избор да бъдеш щастлива. Наистина ли искаш да бъдеш щастлива? Защото ако искаш ще трябва да се погрижиш за това, да направиш нещо по въпроса! Никога не оставяй живота ти и щастието ти да зависят от някой друг, защото тогава нещастието ти е гарантирано - нищо не може да се направи! И това е твоят личен избор и поемане на отговорността след това! Ще ти дам един пример. Преди доста време имах връзка с мъж, когото много обичах, разделих се с него, защото го обичах, тогава той разбра какво е загубил. След време ме видя и каза'' Благодаря ти че скъса с мен, защото сега мога да те оценя, сега мога да те обичам истински". Просто ние имаме много идеи за това какво е любовта и заради тях не можем да я изживеем!Любовта винаги е била и ще остане свобода!Ако искаш любов или нещо друго от него и той не ти го дава, а ти продължаваш да стоиш и чакаш, така ти избираш страданието! Помисли всъщност какво искаш? А може би за теб това е любовта?



Тема Re: влюбване и учененови [re: Aня]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.12.07 20:31



Влюбването е навлизането на "нещо" външно дълбоко в теб отвъд границата на познато ти (апропо, за това го наричаш неопределено "химии"). И понеже тази зона е още девствена, неосветена и неосъзната за теб, външното "нещо" (Свилен в случая), което пасва временно добре там, ти дава пълнота. Проблемът е само, че той рано или късно напуска зоната на здрача и ти осъзнаваш празнотата в теб, което именно ти причинява болка.

Така, че или забраняваш любовта, броиш до 99999 докато зарасне раната (входа на пещерата), слагаш кепенцата и ставаш като гореспоменатите лелки. Или вкарваш БУДНОСТ в тази пещера докато стане светло в нея... Вярно, че работата по електрифицирането й си е почти като тази по софийското метро, но виждаш, че метрото все пак стигна до Шератон и след някоя и друга година ще прекоси града. Щом едни нищо и никакви работници могат да го направят, ти би трябвало също да си способна. Още повече виждаш, че по-нагоре Инти ти е дала също чудесни съвети.

Най-важният принцип е не да концентрираш вниманието в "нещото", а в ТЕБ!! Приеми, "нещото" като един пътепоказалец на Цялото, който ти показва, къде и какво трябва да осъзнаеш в ТЕБ.

Въпросното осъзнаване има и друго още по-важно приложение. А именно, че свикваш да общуваш по принцип с различни Непознатости (не само влюбвания), които Цялото вкарва в теб през целия ти живот... И няма да те боли всеки път като при първа дефлорация... Даже с времето може да ти хареса този секс с Цялото.







Тема Re: влюбване и учененови [re: Mиpo]  
Автор blue orchid ()
Публикувано16.12.07 22:15



Имаго не те ли научи, че 'така че' се пише без запетая :)))))))

Spirit Horse, ride for me


Тема така ченови [re: blue orchid]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.12.07 23:23



благодаря ти за забележката!

Сигурно много пъти съм я правил тази грешка (не знаех правилото), но ти имаше сега любовта да ми я покажеш.

А Имаго не съм го виждал отдавна тъдява. Но не мисля, че един Ошо клуб е най-подходящото място за него.



Тема Re: влюбване и учененови [re: Mиpo]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано21.12.07 13:32



Въпрос: да приемем, че избера варианта да "осветя пещерата",който повече ми допада, защото няма да се подлагам на мъката от раздяла завинаги. Тогава тъй като срещите с тази пълнота са редки (от време на време), колко ли време се питам ще ми отнеме това :-) и през това време ще продължавам да тъгувам за момента на осъзнаването, както го наричаш (а за мен това си е мъката от неосъществената ми любов към мъжа, с когото се обичаме). Така,че любовта продължава да ме мъчи



Тема Re: влюбване и учененови [re: Aня]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.12.07 13:34



Любовта не може да "мъчи".

Това, което те мъчи, е глупостта.





Тема Re: влюбване и учененови [re: бeзпътeн]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано21.12.07 14:38



За да не те дразня повече помогни ми да поумнея ;-)



Тема Re: влюбване и учененови [re: бeзпътeн]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано21.12.07 14:41



И защо не кажеш какъв гадняр е той?



Тема Re: влюбване и учененови [re: Aня]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.12.07 18:37



Горе явно не си чела (или ако си чела, не си разбрала) постингите по темата.



Като ги разбереш, глупостта (не любовта, както си внушаваш) ще спре да те мъчи.



Тема Re: влюбване и учененови [re: Aня]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.12.07 19:00



А това, че някой е "гадняр", защо пък трябва да е проблем за теб?





Тема Re: влюбване и учененови [re: Aня]  
Автор huanji ()
Публикувано21.12.07 21:57



Да кажем, че не съм чел темата. Кажи къв ти е проблема и какво предлагаш, но накратко. После ще се включа, макар да е малко по- късно.





Тема Re: влюбване и учененови [re: huanji]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 20:53



Zdr.
Problemat mi e - 4e obi4am edin 4ovek mn.pove4e ot vsi4ki dr. mage,no toi ne e i niama da bade na razpologenie za da spodelime na6ata (ponege toi kazva,4e sa6to mn.me obi4a) vzaimna liubov. Ponege tozi fakt me izma4va (kara me da se 4usvtam ne6tastna,tagna,mra4na), iskam da se razdelia s nego (no ne moga) bez da me boli, s radost i liubov. Tova e - u6kim se razdellih s nego, a samo za nego mislia - mn.e silno, mn. e krasivo tova 4uvstvo, no e sasipva6to. I makar, 4e niakoi biha narekli tova sapunena opera, za men tova si e nai-realna i vagna (edna ot nai-vagnite) slu4ki v givota mi.
:-)



Тема Re: влюбване и учененови [re: Aня]  
Автор huanji ()
Публикувано22.12.07 21:15



Искам първо да те запозная с две теми, които можеш да прочетеш и да поразъсждаваш върху нещата. Не мисля, че ще кажа нещо, което вече да не съм казал, но пък и нищо не пречи да повторим някои упражения.







Във втората тема съм споделил за едно невероятно чистене по подобен повод и трябва дакажа, че много ми помогна за отношението към и с жените. Но опитай да хванеш какво значи да обичаш така, че да оставиш човека до теб да отлети, но любовта да остане.



Тема Re: влюбване и учененови [re: huanji]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано23.12.07 12:53



Здр. huanji!
Четох доста от темите, които ме препарати. Остава да почета въпросния Лазарев (за който не съм чувала досега) и предполагам отговорите на моите въпроси ще започнат да се появяват. Естествено е, че не съм се "излекувала" още от "болестта" си. Мн. ми хареса това което казваш - "Но опитай да хванеш какво значи да обичаш така, че да оставиш човека до теб да отлети, но любовта да остане". Честно казано иска ми се да продължа да обичам по начина, по който сега, както и да ме обичат, но просто подходящ мъж (защото чувството е нуписуемо). Истината, обаче е че ме е страх, че това е възможно да се случи...
Иначе продължавам да чета разговорите от Тема 1 и 2
:-)



Тема Re: влюбване и учененови [re: Aня]  
Автор Mиpo ()
Публикувано23.12.07 20:58



Когато изборът ти за осветяване на пещерата стане избор на съществото ти (а не само на ума ти) тогава уверявам те няма да задаваш въпроси "колко време ще отнеме?". Просто, съществото ти ще бъде притеглено за да влезе в центъра ти, защото ще осъзнае, че каквото и нещо от периферията (Свилен, Хараламби, Груьо) да ти служи за близалка, само ще продължава болката му.

Когато бях в положение подобно на твоето в един момент осъзнах, че с която и жена да съм, по същество ще бъде едно и също, ако не видя как стоят нещата в мен, откъдето всичко тръгва... Не забравяй, че болката е в теб, а не някъде отвън.

И това което правя в момента е да ти насочвам вниманието КЪМ ТЕБ самата, а не все да го разсейваш навън! Трудното е докато свикнеш... После и да те карам насила да се отплесваш навън, ще ти е невъзможно... Ще имаш огъня в теб и ще знаеш, че както ти генерираш това, което те мъчи, така може да генерираш на негово място това, което те прави щастлива.

Прегръщам те





Тема Re: влюбване и учененови [re: Aня]  
Автор huanji ()
Публикувано25.12.07 23:05



Добре, изчети ги темите, а в "Спиралата" имаше киниги на Лазарев. Доста е труден, но ще бъда на разположение, ако се наложи.





Тема взаимоотношениятанови [re: Aня]  
Автор mian ()
Публикувано27.12.07 17:50



здравей, Аня!

ето нещо и от мен:
това е списание ЙОГА - наука и традиция, в което можеш да прочетеш темата "Взаимоотношенията" - срещи със Свами Шивамурти Сарасвати.

- отвори на 32 стр.

повечето от нас разбират споделянето ти, защото не ни е чуждо.



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: Aня]  
Автор oby1 (непознат )
Публикувано30.12.07 20:35



Един приятел имаше дълга връзка с едно момиче.Живееха заедно,обичаха се.След време той ми каза ,че вече я усещал "само като приятелка".Нямало я интригата,възбудата.И така скъса с нея,а тя мн. го обичаше.Следващите му връзки до една бяха с омъжени жени.
Разрови по надълбоко в теб и виж какви са твоите мотиви.Дали тази химия няма да изчезне ако Свилен напусне жена си и заживеете заедно?Живееки заедно, ще имаш възможноста да видиш неговите слаби страни както и той твоите,всеки има такива.Дали тогава няма да стане обикновен и достъпен като Димо?


Ошо говори за омъжени жени,но мисля ,че е същото за и за женени мъже.



Първият въпрос:
Любими Ошо, защо все се интересувам от омъжени жени?
У това няма нищо особено, болестта е широко разпространена и вече се е превърнала в епидемия. Има си причини. Милиони хора, както мъже, така и жени, се интересуват повече от семеен партньор. Преди всичко на неженения се гледа с подозрението, че никой не го е харесал и затова е свободен. Обратно, в очите на хората да си женен, означава, че си желан. Ти си така склонен да подражаваш, че не проявяваш самостоятелност дори в любовта. Ти си такъв род, че когато някой друг обича някого, само тогава се престрашаваш и ти. Ако човекът е сам и никой не е влюбен в него, ставаш подозрителен - сигурно този не става за нищо, иначе защо ще се лепне за тебе? Жененият човек е особено привлекателен за склонния към подражание.
Второ, хората обикновено обичат по-малко, защото знаят какво всъщност представлява любовта. Избива ги повече на състезание, отколкото на любов. "А, женен мъж! А, омъжена жена..." Изведнъж ти става интересно, понеже тук е скрита огромна възможност да се състезаваш. Войната на триъгълника може да се развихри. Жената не ти е съвсем под ръка, тряба ва да се бориш за нея.
Всъщност ти не се интересуваш от жената, а от самата борба за нея. Тук жената е най-обикновена стока, предмет. Можеш да се бориш за нея, да покажеш характер, твърдост. Можеш да изместиш съпруга, а това те кара да се чувстваш особено добре. Егото ти се радва, но тази радост няма много общо с любовта. Запомни: успееш ли веднъж да се справиш със съпруга, жената вече няма да те интересува. Проявявал си интерес към омъжената жена, нали? Сега вече тази жена е неомъжена и следователно неинтересна. Нуждата ти от борба ще те отведе другаде, при друг триъгьлник. Не, това не е любов.
В името на любовта се създава ревност, надпревара, нападателност, насилие. Искаш да докажеш себе си спрямо този или онзи мъж: "Хей, приятел, я погледни, взех ти жената!" А щом веднъж я вземеш, няма да се поинтересуваш от нея, понеже не тя е била обектът на желанието ти. Търсел си само победата.
Чувал съм...
Известен бизнесмен загубил жена си и погребението се превърнало в обществено събитие. Дошли всички известни личности на града, все познати на опечаления съпруг. Имало само един нспознат господин, а той изглеждал най-потресен от всички. Още преди крам на церемонията, той съвсем рухнал.
- Кой е онзи разплакан непознат? - попитал опечаленият съпруг.
- А - пощепнал някой. - Не знаете ли? Това е любовникът на жена ви.
Опечаленият се приближил до хлипащия господин, потупал го по гърба и казал:
- Горе главата, старче, не унивай! Пак ще се оженя!
Внимавай! Това е болест: да се влюбиш в семеен човек - мъж или жена. Вгледай се в мотивите. Това не е любов, нещо друго обработва ума ти, в твоето несъзнателно.
Още нещо: омъжената жена не е лесно достьпна. Това съшо стимулира желанието. Лесната достъпност убива желанието. Колкото по-трудно достъпна е една жена, толкова по-привлекателна става - можеш да я сънуваш, да мечтаеш за нея. В известни случаи тя никога не става реалност. Лесно и мислимо е да развиеш силно романтично чувство към омъжена жена - можеш безнаказано да играеш с фантазията си. Не е лесно да достигнеш до нея. Не се интересуваш от неомъжени жени, понеже те не създават условия за романтизъм, за неудовлетвореност на страстта. Щом се поинтересуваш от тях, те вече са готови, няма място за протакане. Няма го дългото, сладостно мъчително очакване.
Много хора се интересуват не от любовта, а от чакането. Те твърдят, че чакането е много по-красиво от любовта. В известен смисъл това е така, защото докато чакаш, само проекти-раш. Това си е твоя мечта и ти можеш да я направиш точно толкова красива, колкото поискаш. Истинската жена би сложила край на изградената красота, на бляна. Хората се страхуват от истинската жена. Омъжената жена става по-нереална от истинската. Същото става и с женения мъж - той е далеч. Няма особени изгледи да встъпи в истински любовни отношения с теб.
Чувал съм...
Младеж отишъл при изключително мъдър старец и казал:
- Страдам от любов. Можеш ли да ми помогнеш?
Мъдрецът помислил известно време:
- За любовта съществува само еднн лек и това е женитбата. Ако и тя не помогне, край. Ожени се и ще бъдеш излекуван, повече никога няма да помислиш за любов!
Да, женитбата лекува с такава сигурност, по такъв абсолютен начин, че ако и тя не може да се справи с любовта ти, значи си неизлечим. Хубаво е да се влюбиш в омъжена жена, понеже тогава няма възможност за лечение - оставаш си болен от любов.
Има хора, които страшно се наслаждават на любовната си болест. Плачат, тръшкат се, очакват, фантазират, поетизират, четат, пишат поезия, рисуват, композират - все заместители. Истинската жена е опасна. Истинската жена вдъхва музика само когато е далече. Приближиш ли се до нея, ще видиш, че е прекалено истинска. Не е от приказките - ще трябва да се съобразяваш с нейната реалност. Когато жената се приближи до теб, тя става не само реална, но много бързо те измъква от изградената кула от слонова кост.
Във всички световни култури жената е представена като земя, а мъжът като небе. Жената е силно свързана със земята -тя гравитира около земното, по-земна е от мъжа, по-практична и прагматична. Тъкмо поради това няма велики жени поетеси, художнички, композиторки и пр. Те не си падат особено по полетите в небето. Вкопчват се в земята, проникват в нея, пускат корени в почвата и се възправят като силни дървеса. Мъжът прилича на птица. Когато един мъж се ожени, жена му го сваля на земята, въвежда го в практичния свят. Поетите не обичат женитбата. Те предпочитат винаги да са влюбени, болни от любов, не искат да се лекуват.
Хората се влюбват в омъжени жени - това е междинна спирка, трик. Могат да вярват, че са влюбени, но и да избегнат това състояние. Любовта създава голям страх, понеже е пре-дизвикателство, голямо предизвикателство. Трябва да растеш. Не можеш да си останеш инфантилен и незрял. Трябва да се оправяш с реалностите на живота. Твоите "велики поети" почти винаги са големи деца, незрели хора, които все още живеят в приказните страни на дететвото. Те не познават реалността, не й позволяват да проникне през булото на мечтата.
Жената е съвсем сигурен разрушител на илюзии. Самата тя не е илюзорна, тя е факт, истина. Ако искаш да вярваш, че си влюбен, а същевременно избягваш любовта, то най-добре е да се спреш на безопасен, сигурен вариант - на някоя омъжена жена или женен мъж. Това е голям номер, заблуда, самозаблуда.
Също и жените се страхуват да се влюбят в свободни мъже, понеже това води до обвързаност - обвързаност, която продължава без прекъсване 24 часа. При женените любовни обекти това обвързване не е така голямо. Няколко откраднати целувки, среща в тъмен ъгъл, сред страх от внезапно разкритие, все набързо. От това бързане никога не можеш да видиш каква е жената в нормалното си всекидневие. Виждаш, познаваш само изрисуваното лице. Превръщаш се в зрител на разигран фалшив спектакъл, но не и на истината.
Когато жената излезе от къщи с пазарска чанта в ръка, тя вече не е същата жена. Тя е почти различна личност - сега тя е домакиня, актьор с конкретна задача и роля. Жените са големи и даровити актриси. Вкъщи не изглеждат така красиви, докато навън красотата им разцъфва някак неестествено, те са пълни с радост, възторжени. Превръщат се в малки, кикотещи се мо-миченца, увлечени от играта на живота. Лицата им са различни, излъчват: очите им, гримът, поведението...
Жената на плажа и жената в супермаркета са две коренно различни действителности. Животът с жена в непрекъснат 24-часов контакт е нещо много обикновено и така трябва. Ако обаче наистина обичаш някоя жена, ще трябва да я опознаеш истински. Любовта вирее само на действителна, неизмислена почва. Истинската любов означава да опознаеш действителната любима и да продължиш да я обичаш, да виждаш ясно дефектите, но това да не смути любовта ти. Любовта изисква невероятна сила.
Когато си с един човек 24 часа в денонощието, познаваш всичките му слабости - добрите му страни, но и лошите, блестящото и мрака. Целият човек се разстила пред тебе като на длан. Любовта е достатьчно силна да се осъществи и при вида на слабостите, ограниченията, уязвимостта на любимото човешко същество. Имагинерна любрв обаче съвсем не е достатъчна. С нея можеш да обичаш само в киното или литературата, в поезията - както се обича далечна, блестяща, но непозната звезда.
Истинската любов представлява съвсем различно измерение - тя означава влюбване в действителността. Да, действителността има дефекти, но това те стимулира за растеж. Всеки отделен дефект те тласка да го надхвърлиш. Когато двама души се обичат истински, те си помагат в израстването. Превръщат се в огледало за другия, взаимно се оглеждат. Помагат сн и се поддържат. В добри и лоши времена, в щастие и тъга, те са заедно, загрижени един за друг. Това е цялата философия на обвързването.
Ако съм с теб само когато си щастлнв, а те напускам в нещастие, за обвързване не може да става и дума - налице е чиста експлоатация. Ако съм с теб само когато преливаш, а те напускам, когато си в депресия, значи изобщо не съм с теб, не те обичам, обичам единствено себе си и собственото си наслаждение. Когато си в състояние да ме зарадваш, когато ми правиш добро - тогава съм с теб. Когато ми причиниш болка - изхвърлям те на боклука. Това не е любов, не е обвързване, не е преданост. Няма никакво уважение към личността на другия.
Не е трудно да обичаш жената на някой друг, понеже на него отреждаш пораждащата страдание реалност, а за себе си запазваш само сладките мечти. Чудесно разделение на труда -няма що! Това обаче е нечовешко. Любовта е нещо сериозно и изисква израстване, иначе що за любов е това!
Любовниците получават стимул един от друг във всяко отношение. Когато са заедно, постигат високи върхове на щастие. Отредени са им обаче и дълбоки пропасти от тъга. Разстоянието между щастие и тъга се увеличава - ето това е любов. Когато си сам, сълзите и плачовете нямат особена дълбочина. Не си ли забелязал? Когато си сам, всичко това е доста плитко:
Когато обаче плачеш заедно с любимия, се получава голяма дълбочина на преживяването, разкрива се ново измерение.
Сам можеш да се смееш, но смехът ти ще кънти на кухо. Ще прилича на нещо ненормално, на лудост - само лудите се смеят сами. Когато споделяш смеха си с някого, смехът придо-бива дълбочина, здраве. Можеш да се смееш и сам, но смехът ти няма да е особено дълбок - няма как. Споделен, той се спуща до най-изконните дълбини на твоето същество. Двама души могат да израснат в общуването си само когато са заедно във всички климатични условия - ден и нош, зиме и лете, независимо от промените в настроението.
Дьрвото се нуждае от всички климати и всички сезони. Да, то обича жаркото лято и ледената зима, радва се на зората, на слънчевите лъчи. Но само в тишината на нощта може да се затвори в себе си и да изпадне в дълбок сън. Дървото има нужда от тих, весел, радостен ден, но и от мрак и тъга в сивотата на облака, покрил небето. То расте от цялата тази диалектика.
Любовта е диалектика. Сам не можеш да израснеш. Винаги помни, че когато си влюбен, не бива да бягаш от отдадеността и оовързването. Потопи се изцяло в нея. Не се помайвай някъде из периферията, готов всеки момент да избягаш при първата трудност.
Любовта е и жертвоприношение. Трябва да пожертваш много... егото си, амбициите, уединението, тайните... Плитката романтична влюбеност не изисква никакви жертви, Без тях обаче няма израстване.
Любовта те променя почти изцяло, тя е ново раждане. Вече не си същият като преди - никога няма да бъдеш. Минал си през огън, пречистен си. Изисква се смелост.
Питаш: Защо все се интересувам от омъжени жени? Защото не си смел - искаш да избягаш от обвързването. Искаш да купиш любовта на ниска цена, на недостойна, нереално ниска цена.



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: oby1]  
Автор lncg ()
Публикувано30.12.07 22:31



Ти си така склонен да подражаваш, че не проявяваш самостоятелност дори в любовта. Ако човекът е сам и никой не е влюбен в него, ставаш подозрителен - сигурно този не става за нищо,

Тук жената е най-обикновена стока, предмет

Можеш да се бориш за нея, да покажеш характер, твърдост. Можеш да изместиш съпруга, а това те кара да се чувстваш особено добре. Егото ти се радва, но тази радост няма много общо с любовта.

В името на любовта се създава ревност, надпревара, нападателност, насилие. Искаш да докажеш себе си спрямо този или онзи мъж

------------------
Има хора, които страшно се наслаждават на любовната си болест. Плачат, тръшкат се, очакват, фантазират, поетизират, четат, пишат поезия, рисуват, композират - все заместители

Да, женитбата лекува с такава сигурност, по такъв абсолютен начин, че ако и тя не може да се справи с любовта ти, значи си неизлечим

--------
Истинската жена е опасна. Истинската жена вдъхва музика само когато е далече. Приближиш ли се до нея, ще видиш, че е прекалено истинска.
Във всички световни култури жената е представена като земя, а мъжът като небе. Жената е силно свързана със земята -тя гравитира около земното, по-земна е от мъжа, по-практична и прагматична. Тъкмо поради това няма велики жени поетеси, художнички, композиторки и пр. Те не си падат особено по полетите в небето. Вкопчват се в земята, проникват в нея, пускат корени в почвата и се възправят като силни дървеса. Мъжът прилича на птица. Когато един мъж се ожени, жена му го сваля на земята, въвежда го в практичния свят. Поетите не обичат женитбата. Те предпочитат винаги да са влюбени, болни от любов, не искат да се лекуват.



Тема Re: Любовта изисква невероятна сила.нови [re: oby1]  
Автор lncg ()
Публикувано30.12.07 22:41



Жената е съвсем сигурен разрушител на илюзии

-------------
Също и жените се страхуват да се влюбят в свободни мъже, понеже това води до обвързаност

----------------

Ако обаче наистина обичаш някоя жена, ще трябва да я опознаеш истински. Любовта вирее само на действителна, неизмислена почва. Истинската любов означава да опознаеш действителната любима и да продължиш да я обичаш, да виждаш ясно дефектите, но това да не смути любовта ти. Любовта изисква невероятна сила.

Когато си с един човек 24 часа в денонощието, познаваш всичките му слабости - добрите му страни, но и лошите. И въпреки това любовта е достатьчно силна да се осъществи.

Когато двама души се обичат истински, те си помагат в израстването. Превръщат се в огледало за другия, взаимно се оглеждат. Помагат сн и се поддържат. В добри и лоши времена, в щастие и тъга, те са заедно, загрижени един за друг. Това е цялата философия на обвързването.

Ако съм с теб само когато си щастлнв, а те напускам в нещастие, за обвързване не може да става и дума - налице е чиста експлоатация. Ако съм с теб само когато преливаш, а те напускам, когато си в депресия, значи изобщо не съм с теб, не те обичам, обичам единствено себе си и собственото си наслаждение. Когато си в състояние да ме зарадваш, когато ми правиш добро - тогава съм с теб. Когато ми причиниш болка - изхвърлям те на боклука. Това не е любов, не е обвързване, не е преданост. Няма никакво уважение към личността на другия.



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: oby1]  
Автор lncg ()
Публикувано30.12.07 22:57



Любовта изисква израстване, иначе що за любов е това!
Любовниците получават стимул един от друг във всяко отношение. Когато са заедно, постигат високи върхове на щастие. Отредени са им обаче и дълбоки пропасти от тъга. Разстоянието между щастие и тъга се увеличава.
Разликата в полярностите е стимул за любовта.

Когато си сам, сълзите и радостите нямат особена дълбочина, всичко е доста плитко. Когато обаче плачеш и се смееш заедно с любимия, се получава голяма дълбочина на преживяването, разкрива се ново измерение. Когато споделяш смеха или тъгата си с някого, те придобиват особена дълбочина. Те достигат най-изконните дълбини на твоето същество.

Двама души могат да израснат в общуването си само когато са заедно във всички условия, независимо от промените в настроението.
Така достигат тишината в себе си и имат условия да израстнат.

Любовта е диалектика. Сам не можеш да израснеш. Когато си влюбен, не бива да бягаш от отдадеността и оовързването. Потопи се изцяло в нея. Не бягай в периферията, готов всеки момент да избягаш при първата трудност.

Любовта е и жертвоприношение. Трябва да пожертваш много... егото си, амбициите, уединението, тайните...

Плитката романтична влюбеност не изисква никакви жертви, Без тях обаче няма израстване.
Любовта те променя почти изцяло, тя е ново раждане. Вече не си същият като преди - никога няма да бъдеш. Минал си през огън, пречистен си. Изисква се смелост.

Не си смел, когато искаш да избягаш от обвързването. Искаш да купиш любовта на ниска цена, на недостойна, нереално ниска цена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.