Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:26 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: mo32]  
Авторбжт (Нерегистриран)
Публикувано15.12.07 12:30



И какво се случва при "взаимодействие" между отговорни хора?



Тема Re: Re мъжете мислят аналитичнонови [re: inti]  
Авторбжт (Нерегистриран)
Публикувано15.12.07 12:33



Чистенето - лесно... Как поддържаш чистотата после?



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: бжт]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано15.12.07 12:42



Не разбрах въпроса, пък и далеч нямам всички отговори...

___________



Тема Re: Re мъжете мислят аналитичнонови [re: бжт]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано15.12.07 13:12



С будност, съзнателност, медитации, танци.Като разпознавам старите си травми, и не им давам енергия. Старая се, макар и да ми е доста трудно да не излизам от тялото, да бъда присъстваща и да не отивам в идеи за бъдещето, спомени от миналото или разни мисли да ме отвяват!



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: бжт]  
Автор MopraHKa (en el espejo)
Публикувано15.12.07 13:53



получава се връзка, в която нито един от двамата не възлага отговорностите си на другия и не се измъчва с неща като: аз много я/го обичам и никога няма да убия любовта си нито пък ще тровят клубовете по такива теми

. Най-хубавото е че ще са щастливи

Страхът почукал на вратата. Когато смелостта му отворила видяла, че няма никой. Никой!

Тема Re: влюбване и учененови [re: Aня]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано15.12.07 14:45



Не е необходимо да убиваш нечия любов, най-малко пък своята. Никога не забравяй, че това е твоята любов, твоята радост, твоят начин да обичаш, не ги оставай в ръцете на някой мъж или да зависят от някой друг. Където и да отидеш, каквото и да правиш тя е винаги с теб. Любовта ти не е той, любовта си ти и твоят начин да я споделиш с него. Задай си въпроса, какво искаш от един партньор? Или от сегашния, а получаваш ли го? Ако не го получаваш - смени партньора, благодари му за прекрасните мигове споделени заедно и се разделете с уважение. В никакъв случай нямаш право да го променяш. Просто намери подходящия за теб. Тук става въпрос за твоят избор да бъдеш щастлива. Наистина ли искаш да бъдеш щастлива? Защото ако искаш ще трябва да се погрижиш за това, да направиш нещо по въпроса! Никога не оставяй живота ти и щастието ти да зависят от някой друг, защото тогава нещастието ти е гарантирано - нищо не може да се направи! И това е твоят личен избор и поемане на отговорността след това! Ще ти дам един пример. Преди доста време имах връзка с мъж, когото много обичах, разделих се с него, защото го обичах, тогава той разбра какво е загубил. След време ме видя и каза'' Благодаря ти че скъса с мен, защото сега мога да те оценя, сега мога да те обичам истински". Просто ние имаме много идеи за това какво е любовта и заради тях не можем да я изживеем!Любовта винаги е била и ще остане свобода!Ако искаш любов или нещо друго от него и той не ти го дава, а ти продължаваш да стоиш и чакаш, така ти избираш страданието! Помисли всъщност какво искаш? А може би за теб това е любовта?



Тема Re: влюбване и учененови [re: Aня]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.12.07 20:31



Влюбването е навлизането на "нещо" външно дълбоко в теб отвъд границата на познато ти (апропо, за това го наричаш неопределено "химии"). И понеже тази зона е още девствена, неосветена и неосъзната за теб, външното "нещо" (Свилен в случая), което пасва временно добре там, ти дава пълнота. Проблемът е само, че той рано или късно напуска зоната на здрача и ти осъзнаваш празнотата в теб, което именно ти причинява болка.

Така, че или забраняваш любовта, броиш до 99999 докато зарасне раната (входа на пещерата), слагаш кепенцата и ставаш като гореспоменатите лелки. Или вкарваш БУДНОСТ в тази пещера докато стане светло в нея... Вярно, че работата по електрифицирането й си е почти като тази по софийското метро, но виждаш, че метрото все пак стигна до Шератон и след някоя и друга година ще прекоси града. Щом едни нищо и никакви работници могат да го направят, ти би трябвало също да си способна. Още повече виждаш, че по-нагоре Инти ти е дала също чудесни съвети.

Най-важният принцип е не да концентрираш вниманието в "нещото", а в ТЕБ!! Приеми, "нещото" като един пътепоказалец на Цялото, който ти показва, къде и какво трябва да осъзнаеш в ТЕБ.

Въпросното осъзнаване има и друго още по-важно приложение. А именно, че свикваш да общуваш по принцип с различни Непознатости (не само влюбвания), които Цялото вкарва в теб през целия ти живот... И няма да те боли всеки път като при първа дефлорация... Даже с времето може да ти хареса този секс с Цялото.







Тема Re: влюбване и учененови [re: Mиpo]  
Автор blue orchid ()
Публикувано16.12.07 22:15



Имаго не те ли научи, че 'така че' се пише без запетая :)))))))

Spirit Horse, ride for me


Тема така ченови [re: blue orchid]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.12.07 23:23



благодаря ти за забележката!

Сигурно много пъти съм я правил тази грешка (не знаех правилото), но ти имаше сега любовта да ми я покажеш.

А Имаго не съм го виждал отдавна тъдява. Но не мисля, че един Ошо клуб е най-подходящото място за него.



Тема Re: влюбване и учененови [re: Mиpo]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано21.12.07 13:32



Въпрос: да приемем, че избера варианта да "осветя пещерата",който повече ми допада, защото няма да се подлагам на мъката от раздяла завинаги. Тогава тъй като срещите с тази пълнота са редки (от време на време), колко ли време се питам ще ми отнеме това :-) и през това време ще продължавам да тъгувам за момента на осъзнаването, както го наричаш (а за мен това си е мъката от неосъществената ми любов към мъжа, с когото се обичаме). Така,че любовта продължава да ме мъчи




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.