Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:45 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: mo32]  
Авторбжт (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 16:16



Ако големият истински ум изпитва ужас пред това, че сме мижитурки, това не е ли пак его с обратен знак?



Тема Re: Re мъжете мислят аналитичнонови [re: бжт]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано14.12.07 16:19



Страданието ме научи да го слушам, но определено преди не беше така, запушвах устата на жената в мен, подтисках се емоциите, не обръщах внимание на чувствата, не ги изразявах съответно, властваше над мен здравия разум, контрола и това как трябва да бъдат нещата, побърквах се от мислене, защото ме беше страх от любовта и от задържаната в мен болка. И да ти кажа бях една пълна нещастница. Така, че това съм го преживяла и за това го пиша. Е все още го чистя от натрупаната болка, за да може да се отвори напълно да дава и да получава. Но така или иначе се научих какво означава всъщност да слушаш сърцето си!



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: mo32]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано14.12.07 16:23



И истинската любов е човек да се обикне такъв какъвто го описваш и не видиш ли изведнъж всичко започва да се променя!



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: бжт]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.12.07 17:04



Разликата е като мащеха да ти се кара и тормози за щяло и нещяло, само за собствено удоволствие (малкия ум) и майка ти да ти се кара, защото иска да бъдеш по-добър човек и защото мисли за теб и те обича(Голям Ум). Освен това мащехата е нещо, което човек получава без да иска, никой не ние питал, а майката е за винаги такава.

Има и още доста неща, но те са всеизвестни и могат да се прочетат. Най-страшното при човека се оказва обаче, че вместо да се ползва от любящите грижи на Големия си Ум, ние сме се продали за малко егоистично удоволствие на малкия, в замяна на това, вечно да сме обидени на някой или на нещо!

Глупав избор! Аз лично бих го преосмислил!

___________



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: inti]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.12.07 17:16



Не бих употребил същите думи, защото човек не е такъв по своята природа. Аз не бих искал да обичам някой, който мисли само за собственото си удоволствие и постоянно мрънка, че не получава достатъчно внимание, пък било и моето собствено Его.

Вярно е че е по-лесно и звучи добре - "приемам се такъв какъвто съм", обаче също е вярно, че това е равносилно на "много по-лесно е да се обичам такъв, отколкото да се опитам да се променя". Всъщност и без тая фраза, всеки човек се обича и си угажда , дори и когато изглежда да се мрази - удоволствието от съжалението, което човек получава от другите, желанието някой да ме "спаси, да поеме моята отговорност и моят товар". ;)

Хората са просто устроени същества, които се опитват зад красиви думи да маскират своите слабости, невежество и незнание. Обаче всички знаем, че "дума дупка не прави" :))))

Любовта е един такъв фалшив декор, зад който всеки се крие, когато иска да получи внимание и удоволствие. Ако си на противното мнение, можеш да прочетеш малко детска психология и да видиш как детето реагира когато му отнемат тия две неща. Там всичко си проличава, защото децата не могат да маскират желанията си зад красиви и кухи категории, а се тръшкат и реват докато получат желаното. ;)

___________



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: mo32]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано14.12.07 18:07



Напълно съм съгласна с теб, не знам защо реши, че мисля противоположното. Чела съм доста детска психология, защото и аз самата имам дете, пък и не само. Написах да се обикнем такива каквито сме и след това ще настъпи промяната. Ако се борим с нещо и не го приемем няма как да минем над него, оставаме в борбата. Отново ще има за или против. Но с истинското разбиране за това детско поведение, човек започва да го приеме и обича. И да пораства



Тема влюбване и учененови [re: Aня]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.12.07 18:21



Да се учиш на това какво е Живота, какъв е смисъла на любовта и влюбването, какво могат да те научат те от духовна гледна точка и т.н. Но всичкото това учене има цена и за повечето хора тя е твърде голяма, защото изисква да видиш нещата такива каквито са ЦЯЛОСТНО И ДО ДЪНО.

Та, ако и на теб ти идва в повече, потрай още малко, ще ти намеря някоя и друга залъгалка и лека-полека ще я убием любовта ти. Старите баби са мъдри в това отношение методите им работят успешно.

The choice is yours.



П.П. Виж на колко други хора темата ти е била интересна. Влюбването не е "болест" по говедата, а по хората.



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: inti]  
Автор MopraHKa (en el espejo)
Публикувано14.12.07 22:11



детско или детинско, защото разликата е огромна. Едно е да се кефиш да се пързаляш по снега и да се целиш със снежни топки, а съвсем друго да увиснеш на вратата на магазина за играчки ревейки за ултраскъп трансформър!



Страхът почукал на вратата. Когато смелостта му отворила видяла, че няма никой. Никой!

Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: MopraHKa]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано14.12.07 23:29



детинско - това за страха и смелостта много ми харесва!



Тема Re: влюбване и учененови [re: Mиpo]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано15.12.07 10:20



Тази любов,която изпитвам е МНОГО силна и в никакъв случай няма да я убия,дори и да я платя с цената на мн.страдание. Но както някой се изказа в тази тема, любовта не може да мъчи-това искам да осъзная :-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.