Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: бeзпътeн]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано08.12.07 15:17



Всичко има смисъл, дори и влюбването, всичко е такова, каквото е!Аз също съм била влюбена и благодаря за този ценен дар, благодарение на това съм осъзнала доста неща и съм стигнала до тук. Не смятам че това ме прави тъпачка.



Тема Re: Любовта не може да МЪЧИнови [re: inti]  
Автор lncg ()
Публикувано08.12.07 15:24





та така... само "влюбването", което е личностната любов може да "мъчи", затова хората толкова страдат от любов и дори се страхуват да обичат

но като минеш през нея осъзнато към Безличностната, тя няма да те мъчи



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: inti]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано08.12.07 15:24



И аз съм бил "влюбен", състояние резултат на промивка на мозъците, т.е. бил съм тъпак. Веднъж (всъщност повече от веднъж) опарил се, в такова състояние повече не бих навлязъл.

Влюбване и любов нямат нищо общо. Едното (влюбването) е някаква психологическа обсебеност, резултат на егоистични желания. Любовта е отвъд всякакви обсебвания на ума, дори отвъд всякакви привързаности. Истинската любов е отвъд ума. Отвъд разделенията - на "аз", "ти", "той", "тя", "то" и въобще всички илюзорни проекции на ума.



Тема Re: Любовта не може да МЪЧИнови [re: lncg]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано08.12.07 15:37



Съгласна съм с теб, но аз пак мога да обичам някоя личност и да съм свободна, да и се радвам да я приемем такава каквато е - това личностна ли е или безличностна?



Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: бeзпътeн]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано08.12.07 15:42



Всъщност влюбването е подсъзнателно, а любовта е съзнателна. Ние не можем да контролираме подсъзнанието или можем но на висока цена - да си останем нещастни. Необходимо е съзнателно да изживеем подсъзнанието. Не бягай от влюбването ,защото никога не ще можеш да минеш над него. Там има подарък за теб!



Тема Re: Любовта не може да МЪЧИнови [re: inti]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано08.12.07 15:43



Да обичаш човек и да обичаш "личност" дали е едно и също?

А можеш да обичаш също и всички хора и всички живи същества въобще.



Тема Re: Любовта не може да МЪЧИнови [re: inti]  
Автор lncg ()
Публикувано08.12.07 15:45



не, това дори не е все още любов





Тема Re: Любовта, която ме МЪЧИнови [re: inti]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано08.12.07 15:45



Такова нещо като "подсъзнание" няма. Има просто осъзнато и неосъзнато (което някои наричат "подсъзнание", но думата мисля, че не е подходяща). Не бягам от "влюбването", просто вече например обичта ми към жена е окастрена откъм излишни превземки, сантименти, обяснения, оправдания, изисквания, подозрения, ревности и пр. глупости.



Тема Re: Любовта не може да МЪЧИнови [re: бeзпътeн]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано08.12.07 15:50



Кажи ми ти защото не знам какъв смисъл влагаш в "личност" и "човек"? Мога да обичам всички живи същества, но по-трудно е да обичаш човека до себе си!





Тема Re: Любовта не може да МЪЧИнови [re: inti]  
Автор lncg ()
Публикувано08.12.07 15:56



обичта е вид харесване, приемане
а нали говорите за влюбване и любов?

ти говориш за обичане-харесване-приемане

то не е нито едно от горните






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.