Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:19 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Тема Re: Критерии при търсене и избор на духовни учителинови [re: huanji]  
Автор damask (препознат)
Публикувано15.11.07 19:18



Като че ли и аз казах същото, с други думи, малко по нагоре.



Обещал си да ме водиш на мач, мисли му

Жив и здрав


ПП: Обясни ми защо бурята минава винаги покрай Плевен а целия порой се излива винаги в Ловеч?


_____________________________________

-= Ученикът на бъдещето сам се просвещава =-

Тема що е учителнови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.11.07 19:55



Интересно как много хора в темата под "учител" си представят някакъв човек, с който да се обвържат, да следват само него и т.н.

Приеми като учител това, което дърпа вниамнието ти за важните за теб неща. Все пак нали него го следваш

. А що се отнася до мистерията, докато ти го търсиш, да не се окаже, че той те води.



Тема Re: Критерии при търсене и избор на духовни учителинови [re: damask]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.07 20:48



Нямам такова впечатление за пороите.


По- скоро се изсипва над Николаево. То е по средата. :)

Мач...добре. Таман ще видя стадиона след ремонта.



Тема Re: що е учителнови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано16.11.07 14:39



Интересно как много хора в темата под "учител" си представят някакъв човек, с който да се обвържат, да следват само него и т.н.

Да и те в доста случаи търсят перфектиния такъв и понякога влизат в ревностни спорове за това кой е просветлен а кой не е, сякаш като са намерили най-добрия, той ще им свърши работата вместо тях.

А иначе във всеки един човек присъства по един просветлен гуру, без въпросният човек да осъзнава това и този безличностен гуру постоянно учи хората наоколо и в повечето случаи без човека, който е носителя на гуруто да разбира за това.





Тема Re: Критерии при търсене и избор на духовни учителнови [re: Mиpo]  
Автор _Lora ()
Публикувано16.11.07 20:08



Как е при вас? Кое ви движи в духовните ви търсения? И кои са критериите при избора ви на духовни учители, т.е. на хора, чийто методи, практики и съвети следвате за духовното ви развитие.

Всяко нещо (някой), с което (когото) влизам в контакт и ме кара да съм активна или пасивна, ме оглежда. Вниманието е основното нещо, което се учи в мен. Това, което СЪМ, не може да се научи, да Е. Мога само да използвам повишеното си внимание, за да се СЪБУДЯ и да СЪМ.

И кои са критериите при избора ви на духовни учители, т.е. на хора, чийто методи, практики и съвети следвате за духовното ви развитие.

Учител – учителя те учи на нещо... Никой не може да те научи на това, което СИ, но на всеки вниманието му се учи, придърпва от различни неща. Затова обикновено търсим онова, което ни провокира, разчупва и по този начин разширява и повишава вниманието ни, позволявайки ни да се Видим. Осъзнаването идва като Следствие на повишеното ни внимание.
Дори не знаем защо го правим, но нещо в нас ни насочва към определени случки, хора и т.н. Би могъл да ги наречеш и учители, ако искаш, но за мен това са огледала. Реално, учим се само как да се събудим, „духовните търсения”, за мен се свеждат само до това „простичко” нещо.

Кое ви движи в духовните ви търсения?

Моята Същност, Цялото (както си написал) в мен. Всяка случка, всяко действие и бездействие са придърпани от нея в опита й да се събуди. Това, което наричаш – Цялото, подрежда декора и „завърта действието”. Различните случаи, в които усещам дълбоко и се сливам с Цялото, са като някой да те хване за раменете и да те разтърси докато ходиш спейки.
Това правя, опитвам се да се събудя, не като самоцел, а като нужда.



Тема Re: Критерии при търсене и избор на духовни учителнови [re: _Lora]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано16.11.07 23:03







Тема Re: децата-учителинови [re: damask]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.11.07 14:58



Левичар или не, Андерсен го виждам навсякъде около мен. От Принцесата върху граховото зърно до Оле затвори очички. Крис Енджъл от Андерсен ли беше или от други приказки?



Твоят набор се е обесил за да избяга от изгората си или за нещо друго? Иначе, и Мая ще се съгласи, че надчуствен = чуВствен - "В" (което в Кабала е символа за навътре).

А Щайнер винаги ми е бил сухичък. Но пък при удобен случай мога да те запозная с един близък приятел, който има опитност за въпросните неща описани от Щайнер, вкл. е запознат и с неговите, макар и на него да му се струват сухички и без сос. Апропо, той ми беше препоръчал Макс Хайндел., който е малко по-с(н)осен.

Сполай ти за хубавите думи, побратиме. Каквото има да се връща и да се отваря, Господа на Бога ще се погрижи.



Тема Майсторът на огледаланови [re: _Lora]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.11.07 16:59



Здравей, Лора и благодаря за споделянето, под което бих се подписал и аз. Относно огледалата, казваш, че твоята същност ги привлича за да се събуди (ако съм те разбрал правилно). Имаш ли усещането, че в някои случаи пък огледалата привличат тази твоя същност? Не става дума само за еквивалента на 3тия принцип на Нютон от механиката, а за това дали си забелязала Майсторът на огледала да е поставял "капани" за вниманието ти и да те е превеждал по определени "специални" пътища...



Тема следваненови [re: paparosko]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.11.07 17:12



Има ли някакво специално качество на тази личност (извън нейната загадъчност и мистичност), което да те привлича особено силно? Все пак непознати хора много, но надали те привличат така.

Очароването от нещо или от някого е също вид следване (според мен). Такова следване е даже и мъничкият интерес.



Срещал ли си се с някои от рейки учителите/инструкторите в БГ и какво ти е впечатлението?


П.П. Замислих се над автоматичния ти подпис. Казваш никога не казвай никога, а си споменал 2 пъти никога...



Тема Re: децата-учителинови [re: Mиpo]  
Автор damask (препознат)
Публикувано17.11.07 18:49



това за теб подарък ( не е насочено лично, все добри чуства имам към тебе и въобще към всички ) просто подарък, носи ми радост като подарявам.

това за Андерсен

е това за мен че от суха теория, взема та овехна.

С теория не става само, в това си абсолютно прав Миро, ако няма приложение на любовта. Но теорията няма от къде другаде, практиката е от Дуно.

Относно "В"-то да се набляга на "Над" иначе В-чуствения се обеси

Е голяма вселеба е с теб, все така, и ще спасим света

PS: Че говорим за децата-учители, днес гледах едно дете и разбрах какво иска да каже Христос с думите " Вземете децата, майките сами ще дойдат " и от там автоматично се открива " Бъдете като децата и ваше е Царството ". Как всичко е кодирано и последователно чак до детето става син и накрая " Жено познай сина си "
И Ошо го говори същото на места толкова точно и ясно. Кой да разбере



_____________________________________

-= Ученикът на бъдещето сам се просвещава =-


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.