Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:21 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Тема щракнови [re: blue orchid]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.11.07 16:58



По-добър ученик от жена няма. И особено от такава, на която нещо й е прещракало...

Смешното е обаче, че водещият може да си мисли, че я води и понеже тя го следва така добре, може да се окаже, че именно тя го води... Без даже и тя да знае... И после как ИН и ЯН се преплитали.



Тема децата-учителинови [re: damask]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.11.07 17:05



На теб кое дете ти показа Щайнер?

Все пак на децата той им е малко скучен - мнооого приказки и сухи обяснения. Даже Макс Хайндел им е малко по-интерсен, защото е поне малко по-близо до реалния живот.



Тема Re: щракнови [re: Mиpo]  
Автор blue orchid (frozen)
Публикувано14.11.07 17:26



{}

Spirit Horse, ride for me


Тема огледаланови [re: paparosko]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.11.07 17:35



Здрасти, Папароско и благодаря за споделянето. Тази личност-огледало сигурно е някой много близък човек, в смисъл такъв с който си в интензивни отношения на различни нива и по различни поводи. Поне при мене така.

Но извън това, предполагм се интересуваш и от други духовни учители и доколко тяхното духовно CV e решаващи примерно за да започнеш да следваш техни практики и доколко нещо друго може да се окаже по-важно?





Тема Re: Критерии при търсене и избор на духовни учителинови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано14.11.07 17:42



Здравей Миро,
аз не знам кое точно ме води в духовните търсения, може би случайността. Иначе за сега не съм се замислял за избор на духовен учител, уча се от който мога на каквото мога и каквото ми се струва интересно и с времето просо проличава кой най-много ме е научил, примерно покрай тебе съм научил и обърнал внимание на много полезни неща, но аз пак си оставам отворен за нови учители.
Примерно като карам ски чувам случайно някой как обяснява на друг нещо за техниката за каране и като го пробвам ми се случва да открия някой недостатък в мойта техника на каране и така най-често ми се случва и с другите научавания в живота.
Иначе тва с мистерията за намирането на специалния духовен учител ми се струва клиширано, ма кой знае..



Редактирано от konopr на 14.11.07 17:42.



Тема Култивирането на "подход" е глупостнови [re: Mиpo]  
Автор Pacпyтин (приятел)
Публикувано14.11.07 19:18



Ако робуваш на някакъв конкретен "подход", това те прави обусловен в рамките на конкретния "подход" (който не е нещо различно от предварителни нагласи, очаквания, предразсъдъци и предубеждения) и възспира възможността за непредубедено възприемане на действителността. Затова и въпросът ти е глупав.

Глупав е и този ти въпрос:

"Как ние подхождаме практично в ежедневния си живот и се учим от толкова много неща избирайки едно и отхвърляйки друго."

Ние просто се учим по най-различни възможни начини, защо трябва да има "как", т.е. метод в ученето.

Животът в неговото безкрайно многообразие и уникалност на всяка ситуация не робува на конкретни методи, на конкретно "как", продукт на конкретен ум. Ако си изградим някакво специално култивирано "как", можем да попаднем и съвсем естествено ще попаднем в ситуация, несъответстваща на предварителните ни нагласи за "как", или пък в ситуация, в която тези методи не биха свършили работа.

Вместо да се питаме "как да се учим от живота", не е ли по-добре най-напред да се освободим от представите, предубежденията, нагласите и предразсъдъците за каквито и да било "как".

Замисляй се повече преди да задаваш въпроси, защото задаваш глупави въпроси.

ПП: Пиша сега с този ник, защото върху "безпътен" кой знае защо съм получил бан върху целия дир, явно дебелата админка Кира продължава да се опитва да се гаври.



Тема Re: децата-учителинови [re: Mиpo]  
Автор damask (препознат)
Публикувано14.11.07 20:59



Е приказки за любовта ако му се чете някому, Андерсен ще свъриши работа. Наскоро чух че бил "левичар", и описвал дълбоките си душевни преживявания в детски приказки.
Стига с тая земна любов, край няма, оня ден един набор се обеси от дълбоко приемане на партньорката. Питат ме какво ще каже, викам, нормално. Бил съм после безчуствен? Как да обясниш на човека думата надчуствен,задчуствен или възчуствен.

Теорията от Антропософията практика си е от мен. Писане, пеене, танци, скулптура, от време на време рисуване ако има време и посвирвам на пианото.
Толкова много методи че на ума не му остава време да се комплексира и да си задава глупави въпроси. Пък кой каквото си донесъл от предния път, кристализация. Но най-вече правилна мотивация, какво иска да постигне човек, там е въпросът. Аз не съм се запътил да уча някого или да постигна просветление. Спокойно и с бодра крачка от живот в живот, от миг в миг.
От лични наблюдения съм видял че при някой живота е доста разтеглив от към ситуации, при мен има компресация, на 29 с добър трудов стаж.

Тука да се разведрим



Жив и здрав Миро, иначе хубави теми пускаш, радващо е наистина. Но нямам време за такива дълбоко вътрешни дискусии. Ако остане, пиша по нещичко там да се радват близките
Да си върна ясното виждане дай Боже пък нататък, то това е тръпката че не знаеш какво е


_____________________________________

-= Ученикът на бъдещето сам се просвещава =-

Тема Re: огледаланови [re: Mиpo]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано14.11.07 21:06



Интересното е, че тази личност, която е един вид моя идеал е почти химерна, почти непозната и обвита в загадъчност.
Може би точно това я прави желана за подражание.
А що се отнася до евентуални контакти с нея, те могат да се осъществяват единствено по духовен път.

По принцип не следвам определени духовни учители, но от някои от тях наистина съм очарован.

Чета разнообразна духовна литература, но съответно подбрана, като през годините насочеността ми се променяше като че ли случайно, а сигурно и в бъдеще ще се променя.
Не виждам нищо лошо в това. Важното е да ми харесва и допада.

Що се отнася до практическите духовни практики - използвам езотеричните лечения - основно Рейки и отчасти Силва метод и Лечение с прана.

С йога практиките не съм много навътре, но много ценя пранаямата и медитацията, разбира се.




Никога не казвай никога!



Тема Re: Критерии при търсене и избор на духовни учителинови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.07 09:05



Имал съм един духовен учител и въобще не съм го търсил. Дори не е стоял въпроса да имам учител, още по- малко по Йога.



Нито пък съм мислил с Йога да се занимавам. Нещата просто се случиха и няма конкретна причина.

От тогава съм искал да търся някакви "по- специални" учители, но бързо разбрах, че няма такива. Затова не търся повече никакъв учител. Знание и практика, да. Но не и учител.

Такива класификации и наръчници за учители ми изглеждат като умствени спекулации и нищо повече. Не може да се приложат на практика, защото нещата или стават от самосебе си, или въобще не стават.



Тема Re: Култивирането на "подход" е глупост [re: Pacпyтин]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.07 09:06



Но пък в лилаво си огън.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.