Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 20.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Негативни мисъл-форминови  
Автор torg (непознат)
Публикувано26.09.07 18:08



Здравейте,

По съвет на един член на клуба - Миро, когото много уважавам,
като капацитет по различни въпроси - пускам темата тук.
Става въпрос за негативните мисъл-форми.
Пояснявам: това са силно негативни натрапчиви мисли. Появяват се
независимо от твоето желание и настроение.Най-силните обикновено
са свързани с живота на твой близък човек.Напълно неоснователно.
Способни са да причинят дори физически дискомфорт и силно главоболие!
Запознат съм с някои способи за чистене,но са ефективни само временно.
След известен период мислите се появяват отново,а борбата с тях е доста
изтощителна и изчерпва доста енергия....
Нещо като боклуците, с които пълнят пощенската ти кутия.Изтриваш ги
но следващия път са още повече ... :)
Необходим е нещо като филтър, който да не ги допуска изобщо.
Ако ви хрумне някакъв ефективен метод....ще се радвам да го споделите.

T O R G.



Тема Re: Негативни мисъл-форминови [re: torg]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано27.09.07 09:30



Преди да предприемеш каквото и да било поразпитай дали и друг човек има пододбни мисли.





Тема Re: Негативни мисъл-форминови [re: torg]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 11:23



най-често тези страхове са свързани с живота на твой близък човек, който се страхуваш да загубиш

Трябва да изследваш страховете си, да се потопиш в тях, да видиш какво ги предизвиква - и когато всичко ти стане напълно ясно, ще се освободиш от страховете

не е лесно - напротив, много неща вътрешно трябва да преживееш до дъно, изследвайки себе си, но това е пречистващо



успех, и не се страхувай! - помага четене на някои подходящи книги, свещени писания, или просто нещо което ти влече душата
и гледане на живота по-позитивно,
както има и положителни формули, които можеш да си повтаряш в най-тежките моменти



Тема Приемане и пренасочване на вниманиетонови [re: torg]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.09.07 20:35



Ако ме беше попитал, Торг, същия въпрос преди години щях да ти дам моите методи, които ще изложа по-долу, и щях да те уверя, че работят много добре. Сега обаче бих бил доста по-предпазлив в такива оценки и не защото методите не са ефикасни, а защото ПРИЧИНИТЕ за въпросните проблеми (в случая негативните мисъл-форми) може да са НАЙ-РАЗЛИЧНИ. Въобще, това важи за всякакви трудности и проблеми - на повърхността нещата могат да изглеждат сходни като при А или Б, но ако човек се вгледа и разрови в корените им, може да открие огромни разлики. Апропо и за това (не)традиционната медицина понякога лесно лекува един проблем, а при другия хора същите методи се оказват крайно неефикасни.

Та първият ми съвет, преди да се опитваш да се справиш с тези мисъл форми, е да се опиташ да ги РАЗБЕРЕШ. Да видиш защо идват при теб... Може да е напълно случайно, но може също Цялото/Силите да искат да ти каже нещо или да те научат на нещо... Давам си сметка от моя опит, че именно проблемите са ме учили на много безценни неща.

Сега конкретно за методите. Първият, и поне за мен най-ефикасният, е ПРИЕМАНЕТО на въпросните негативни мисъл-форми. Става въпрос за приемана в стил тай-чи или в стил Ошо - цялостно и с будност. Сещам се за един конкретен пример, който брат ми ми беше разказал преди много години и как се е справил именно с една натрапчива мисъл-форма. Както си лежал една вечер и му хрумнала мисълта, че в леглото под завивката му има змия. Колкото повече се опитвал да я махне тази мисъл, толкова повече се засилвала тя. Апропо, забележи този принцип - когато се бориш с една мисъл само я усилваш! И след многократни безуспешни опити да се справи (които включвали и това да стане от леглото и да повдигне завивката за да се увери, че няма нищо), решил да приеме, че в леглото наистина има змия и да й даде пълната свобода. Въпросната имагинерна змия се възползвала от тази свобода и обикаляла къде ли не около и в тялото му включително влизайки през устата му... Той и казвал вътрешно "Е, добре, мини и тук". И след 15-20 мин. обикаляне на воля змията просто взела, че се стопила.

Когато дадеш пълната свобода на мислите и не се идентифицираш с тях им подрязваш просто енергията. И това не важи само за отрицателни мисли, а за всякакви. Другото важно нещо е, че като си страничен наблюдател и не съдиш, може да гледаш в дълбочина и да забележиш, ако има нещо рационално, което Цялото иска да ти каже.

Следващия метод, който е хубаво да е допълнение към горния, е да си НАСОЧИШ ВНИМАНИЕТО впоследствие към нещо ПОЗИТИВНО за теб. Вниманието е като лупа, която увеличава всичко. В момента явно увелича въпросните неприятни за теб мисъл-форми. Насочи го към нещо, което е приятно за теб. Това обаче е ефикасно, ако първо си приел нещата.

Ако случайно имаш познания в тай-чи, в Бутащите ръце там има едни 4 движения/принципи Пън-Лю-Дзи-Ан. И в случая Пън и Лю отговарят именно на живото и цялостното приемане. А Дзи и Ан в пренасочване на силата в друга посока. Не случайно обаче ги написах 4те с тирета помежду си, защото те са едно цяло.


П.П. Кажи след време какво е станало. Може чрез теб Цялото да казва нещо и на нас.



Тема Re: Приемане и пренасочване на вниманиетонови [re: Mиpo]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано29.09.07 22:18



Миро пак си говори с него си.
Лоша работа...



Всичко, Което Е... печели от това, че съществуваш...

Тема Re: Приемане и пренасочване на вниманието [re: Mиpo]  
Автор LORD VAN (мастер)
Публикувано29.09.07 23:02



Мисля, че това е най-важното -да пренасочиш вниманието .Дори най-простата техника да следиш дишането би свършила работа. Приемането е доста по сложно , а и не вярвам, че винаги и всеки може да го направи.





Тема Re: Приемане и пренасочване на вниманието [re: LORD VAN]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано30.09.07 00:50



Обаче Миро може всичко.



Всичко, Което Е... печели от това, че съществуваш...

Тема Приеми ме, най-после [re: Kaily]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.10.07 19:49



"Миро това, миро онова ..." Защо не приложиш към мен, мила Кайли, същите принципи, които споделих на ТОРГ (ако искаш поразговаряй малко с него на бележки, както аз направих преди да го посъветвам да пусне темата тук)? Твърде е възможно негативната мисъл форма "Миро" да изчезнае най-после.

Мярнах преди време в КК, че разсъждаваше за прошката. Вече 5г по-късно, успя ли да простиш на Яна? В края на крайщата, какво толкова ти пречи? И за какво са ти тези духовни учения, ако още се тровиш за дреболии.

П.П. "Лошото" е само в хорските главички. Целувам, те





Тема Приемане/пренасочване [re: LORD VAN]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.10.07 19:54



Напълно си прав, че приемането не е лесно и че пренасочването на вниманието е много по-лесно. Всъщност, всички хора волно или неволно изпозват втория метод и набутват всичко "пренчасочено" в подсъзнанието, което пък индиректно продължава да ръковди животите им.

Но нали тук сме духовен клуб и се опитваме да видим нещата вдълбочина. За това, разбирането и приемането е задължително, поне за мен. Разбира се с всичките "предохранителни" мерки, които да припомня на ТОРГ, че са от значение.



Тема Re: Приемане/пренасочване [re: Mиpo]  
Автор LORD VAN (мастер)
Публикувано03.10.07 20:09



Може би и двете трябва да се правят.Когато положението е много зле -пренасочване на вниманието, а през останалото време осъзнаване и приемане






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.