Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:55 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Дискусия и представяне на Ведантанови  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 12:11



Бях зает и нямах възможност да отделям време за форумите Няколко човека тук от Дира ми бяха задали въпроси на които не отговорих поради заетост. Мисля, че за в бъдеще ще имам по малко време да започна едно изложение на основните принципи на Веданта във вид на ДИСКУСИЯ. Ще имам време и да отговарям на въпросите които биха възникнали в едно подобно изложение. Тъй като тук в този форум нямам поддръжката на админа Киро ще използвам форума на Имаго.



Повече инфо .... ще следва....



Тема Защо идентификация с Чистото Съзнание?нови [re: Бpaxмaн]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 14:27



Каква е ползата човек да се идентифицира с Единното Общо Чисто Необусловено Съзнание?

Често се задава подобен въпрос от начинаещи. Все пак Чистото Съзнание е една потенциалност за Съзнание само. В него няма абсолютно нищо. То е празно от всякакво съдържание. Не е ли по добре човек да се идентифицира с обикновеното всекидневно съзнание което имаме? И изобщо възможно ли е подобна идентификация?

Тези които са напреднали пък често откриват за себе си нови отговори, нови положителни доводи за ползата от подобна „идентификация”.

Затова отварям тази тема в която всеки е добре дошъл да допринесе нещо „за” или „против”........






Тема Поведението на ведантистанови [re: Бpaxмaн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.08.07 16:56



Брахмане, какво казва Веданта за идентификацията, че някой си Киро ни пречи?



Интересно ми е също по какво се отличава ПОВЕДЕНИЕТО на практикуващия Веданта от това практикуващите други духовни методи/практики. Говоря за реалното му поведението, а не за принципите кое как трябвало да бъде на теория.



Тема Нови неща ще следват ....нови [re: Бpaxмaн]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 16:44



За съжаление няма да имам време да пускам редовно основните принципи на веданта и ще трябва да мине доста повече време за пълното изложение на тази философия. Но бърза работа няма



Сега продължавам с това какви са ползите от идентификацията с Чистото Съзнание.




Тема Re: Поведението на ведантистанови [re: Mиpo]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 17:16



Брахмане, какво казва Веданта за идентификацията, че някой си Киро ни пречи?
Когато Киро или който и да е пречи, тогава се прави опит да се преодолее препятствието. Но ако не успеем да го преодолеем от това света няма да свърши. Има много други възможности и много други полета за действие. Кой е Киро? Хихихи едно нищо. И на какво пречи? На някой мое глупаво желание дето и с него и без него все това.






Интересно ми е също по какво се отличава ПОВЕДЕНИЕТО на практикуващия Веданта от това практикуващите други духовни методи/практики. Говоря за реалното му поведението, а не за принципите кое как трябвало да бъде на теория.

Въпроса ти не е много ясен и конкретен. Говориш за реалното му поведение а не даваш пример, не даваш конкретна ситуация. Така че конкретен отговор няма да получиш.

По принцип не би трябвало да се различава, ти знаеш това от Ошо. Но хората не винаги разбират коя е правилната духовна практика. Поведението това не е толкова важно, по важни са мотивите с които се действа, и важно е да има осъзнаване на действието и мотивите.



Тема Re: Поведението на ведантистанови [re: Бpaxмaн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано31.08.07 22:09



Въпроса ти не е много ясен и конкретен. Говориш за реалното му поведение а не даваш пример, не даваш конкретна ситуация. Така че конкретен отговор няма да получиш.
Хм, на мен ми струва доста ясен, но щом ти е трудно, ще те насоча. Хора занимаващи се с йога, будиски, дао, християнски и прочие практики имат типични черти в поведението си (било то "положителни" на свобода и естественост в действието си или пък "отрицателни" на шаблонност и скованост). И за това съвсем умишлено като човек познаващ по-добре от мен Веданта те оставих ти да избереш такива примерни ситуации, които да ги охарактеризират следващите Веданта най-добре. Примерно, за момента което ми хрумва е че ведантистите (не влагам нищо пежортивно в този израз) повтарят многократно на ден "трябва да осъзнаеш (осъзная) това, трябва да осъзнаеш (осъзная) това ... ". Интересно, кой е критерия дали го осъзнават?

Но за да сме съвсем конкретни, да вземем ситуацията от уводния ти постинг където споменаващ, че "нямаш подкрепата на Киро". Та се чудя за какво го споменаваш ни в клин, ни в ръкав този Киро? Никой от хората наоколо няма подкрепата на Киро (апропо, това ми звучи малко като Божията подкрепа), но все някак си е оправяме и без него и не ни е много грижа за него.

В предния пък постинг казваш, че "Киро е едно нищо". Ако е нищо, не би трябвало да го споменаваш. Т.е. явно е нещо.

И защо имаш ГЛУПАВИ желания? Какво ти пречи да ги осъзнаеш прилагайки към тях Веданта? Питам за да видя съвсем практично доколко е практичен този подход на стремеж на осъзнаване използвайки единствено приказки (думи) за осъзнаване.



Тема Re: Поведението на ведантистанови [re: Mиpo]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано01.09.07 11:52



Примерно, за момента което ми хрумва е че ведантистите (не влагам нищо пежортивно в този израз) повтарят многократно на ден "трябва да осъзнаеш (осъзная) това, трябва да осъзнаеш (осъзная) това ... ". Интересно, кой е критерия дали го осъзнават?

Критерият за правилното осъзнаване е „привързаността”. Ако при осъзнаването има привързаност, значи то страда от недостатъци. Тук има една малка тънкост, която се изпуска почти винаги но е много важна! По принцип не е възможно да се осъзнае без да има „привързаност” от някакъв вид. По скоро става въпрос за осъзнаване с максимално минимална привързаност. Това е индивидуално и зависи от момента също. Важното е човек да знае, да разбира че винаги проявява някаква привързаност и да има готовност да промени гледната точка.


Но за да сме съвсем конкретни, да вземем ситуацията от уводния ти постинг където споменаващ, че "нямаш подкрепата на Киро". Та се чудя за какво го споменаваш ни в клин, ни в ръкав този Киро? Никой от хората наоколо няма подкрепата на Киро (апропо, това ми звучи малко като Божията подкрепа), но все някак си е оправяме и без него и не ни е много грижа за него.

Всеки един модератор има подкрепата на Киро. Киро си е избрал модератори които да го слушат и с които да работи. Той е професионалист и това му е работата. Съвсем нормално. С Киро се счепкахме преди време и той си знае за какво става точно дума, ако изобщо си спомня нещо. Това беше дребен инцидент и едва ли му е направило впечатление от многото останала работа. Киро го споменавам, защото той тогава обясни че си имал своя визия за това как да се уреждат нещата в клуб йога. Киро не е специалист по йога. Можеше да направи опит да види какво ще стане с това което му предлагах. Той обаче ми отряза и предпочете да кара по неговият си стил. Не казвам кой е крив и кой е прав, но аз при това положение не можех повече да пиша в клуба. Затова казвам и сега, Киро си има негова визия и за мен е невъзможно да пиша в този клуб.

Аз имам намерение да споделя моите знания и моята опитност с хората. Това ми е намерението когато пиша в този клуб. Това ми е желанието. Дали съм прав в своето „знание” или не е въпрос който може да се обсъди и реши. Дали споделям това знание по правилният начин също не мога да кажа. Колко ми е опита, и колко ми са знанията не мога да кажа, но знам със сигурност че са повече от тези на Киро в областта на Йога, Веданта, Будизъм. И затова мисля че на Киро „визията” в това отношение е по лоша от моята. Ако се сравняваме с него в областта на компютрите той сигурно знае повече от мен. Нали това му е работата. Ако се сравнявам с теб в областта на физиката, ти сигурно знаеш повече от мен. Аз пък мисля че знам повече от вас в областта на Йога, Веданта и Будизъм.

И защо имаш ГЛУПАВИ желания? Какво ти пречи да ги осъзнаеш прилагайки към тях Веданта? Питам за да видя съвсем практично доколко е практичен този подход на стремеж на осъзнаване използвайки единствено приказки (думи) за осъзнаване.

Зависи от гледната точка. От абсолютна гледна точка всички желания са глупави. Всяко желание е една тъпотия, безсмислица. Тази гледна точка е необходима за да може човек да се „освободи” от мисълта че „трябва да постигне нещо на всяка цена”. Нищо не е абсолютно задължително в този свят, и може да се отречем от всичко.

От относителна гледна точка на индивида, желанията са степенувани. Едни са по разумни други са по глупави. От тази гледна точка човек трябва да действа в света. Той трябва да е разумен и да дава приоритет на по важното. Един път като се вземе решение и трябва да се действа и да се стреми човек да постигне онова което здравият му разум показва. И в същото време да има на ум абсолютната гледна точка и да е готов да се откаже дори от взетият курс ако се налага или се е появило по разумно решение.



Тема Re: Поведението на ведантистанови [re: Бpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано01.09.07 13:17



Това със синичкото ми харесва. :)

Не казвам кой е крив и кой е прав, но аз при това положение не можех повече да пиша в клуба.

Интересно, защо не можеше да пишеш в клуб Йога” и къде е тук егото и осъзнаването?

Сега да не започнеш пак. Въпроса е съвсем сериозен и има отношение към прилагането на принципите в живота, а не само запознаване и тълкуване на хартия.



Тема Re: Поведението на ведантиста [re: huanji]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано01.09.07 13:57



Не мога да пиша в клуба, защото там си позволявате да коригирате и триета това което аз пиша, осакатявате ги и не мога да работя така както ми се иска с хората. Ако бях модератор там, всичко щеше да излезе наяве за два дни там. Всички дрезги щяха да свършат на третия ден и всичко щеше да стане тихо мирно и спокойно. Защото аз съм за пълна отвореност и липса на мушморочество. Когато човек е открит, прям и честен, няма начин да съществуват заяждания. Задкулесните игри ми са чужди. Вместо това обаче Киро е сложил за модератор ЦАРЯТ на задкулесните игри някакъв си Некро, и други тем подобни никове. Човек който не е с всичкия си, играе си на компютърни игри още и вярва в таласъми

Визията на Киро!!



Тема Още малко за Киро [re: Mиpo]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано01.09.07 14:00



Миро, защото ме пита, та ето ти още малко за Киро:

Това е постинг от тема която върви в окултизъм, копирам я тук, защото там май всичко ще изтрие в скоро време!!



Гузен негонен бяга Нямах предвид теб въобще. Гледам, че в момента само кибичеш и не се месиш директно, което е хубаво.

Имах предвид Некрото, той е модератор и пише с няколко ника. Затова попитах кой е тукашният модератор наречен Раптор??!! Кой е той един господ го знае Може и да е Некрото?? Знам ли? Политиката на Киро е да бъзика хората. Избира си модератори които имат по 5 ника, и в същото време не позволява на другите да имат по няколко. Изобщо политиката на Киро е да се създават дразги защото това изглежда привлича повече хора?? Хмм кой знае?? Или можеби Киро обича дразгите?

Както и да е, Раптор ми прави забележка, че съм писал с повече никове, а всъщото време не се взема никакви мерки срещу едно Некро да речем?? Пък и този Раптор кой е?? Всичко е скрито и покрито, няма откритост, няма доблест. Задкулесни игри, интриги. Щом такава е визията на Киро, така ще бъде. Такива хора си е избрал за модератори.

Работата е там че за да практикува човек йога, трябва да е открит, честен, прям. Това е първото условие, без него няма напредък. А тук в този форум е точно обратното.

Ето сега аз съм пуснал една съвсем безобидна тема, провери първият ми постинг!! Веднага след това, вторият постинг е чисто заяждане. Без да има причина. От някой си ОТЕГЧЕН???? Хммм Оро ли е??? Кой е??? Едно съм сигурен, това е личност която пише тук редовно. Позната е много добре на модератора!! Отлично е позната. Но той не предприема мерки! Защо? Дали това не е същият Некро?? Киро го натресе от небето в клуб йога. Може да го е сложил и тук знам ли?? В Йога Некрото оставяше тези заяждания които му допадат и тези които не му допадат ги триеше. Тук този Раптор прави същото. Вижда отлично че някой се заяжда но... си прави пас. След като се развихрят духовете се намесва уж да въдвори ред, ама в същност да си създава глупавите дразги, да си създава визията на Киро.

Та затова питам кой е Раптор? Дали не е същият Некро??

Както и да е това са дребни работи, моята цел е да споделям с хората своя опит, своите знания. Ще продължа до когато ми е възможно това тук








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.