Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:12 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Негативни мисъл-форми  
Автор torg (непознат)
Публикувано26.09.07 18:08



Здравейте,

По съвет на един член на клуба - Миро, когото много уважавам,
като капацитет по различни въпроси - пускам темата тук.
Става въпрос за негативните мисъл-форми.
Пояснявам: това са силно негативни натрапчиви мисли. Появяват се
независимо от твоето желание и настроение.Най-силните обикновено
са свързани с живота на твой близък човек.Напълно неоснователно.
Способни са да причинят дори физически дискомфорт и силно главоболие!
Запознат съм с някои способи за чистене,но са ефективни само временно.
След известен период мислите се появяват отново,а борбата с тях е доста
изтощителна и изчерпва доста енергия....
Нещо като боклуците, с които пълнят пощенската ти кутия.Изтриваш ги
но следващия път са още повече ... :)
Необходим е нещо като филтър, който да не ги допуска изобщо.
Ако ви хрумне някакъв ефективен метод....ще се радвам да го споделите.

T O R G.



Тема Re: Негативни мисъл-форминови [re: torg]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано27.09.07 09:30



Преди да предприемеш каквото и да било поразпитай дали и друг човек има пододбни мисли.





Тема Re: Негативни мисъл-форминови [re: torg]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 11:23



най-често тези страхове са свързани с живота на твой близък човек, който се страхуваш да загубиш

Трябва да изследваш страховете си, да се потопиш в тях, да видиш какво ги предизвиква - и когато всичко ти стане напълно ясно, ще се освободиш от страховете

не е лесно - напротив, много неща вътрешно трябва да преживееш до дъно, изследвайки себе си, но това е пречистващо



успех, и не се страхувай! - помага четене на някои подходящи книги, свещени писания, или просто нещо което ти влече душата
и гледане на живота по-позитивно,
както има и положителни формули, които можеш да си повтаряш в най-тежките моменти



Тема Приемане и пренасочване на вниманиетонови [re: torg]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.09.07 20:35



Ако ме беше попитал, Торг, същия въпрос преди години щях да ти дам моите методи, които ще изложа по-долу, и щях да те уверя, че работят много добре. Сега обаче бих бил доста по-предпазлив в такива оценки и не защото методите не са ефикасни, а защото ПРИЧИНИТЕ за въпросните проблеми (в случая негативните мисъл-форми) може да са НАЙ-РАЗЛИЧНИ. Въобще, това важи за всякакви трудности и проблеми - на повърхността нещата могат да изглеждат сходни като при А или Б, но ако човек се вгледа и разрови в корените им, може да открие огромни разлики. Апропо и за това (не)традиционната медицина понякога лесно лекува един проблем, а при другия хора същите методи се оказват крайно неефикасни.

Та първият ми съвет, преди да се опитваш да се справиш с тези мисъл форми, е да се опиташ да ги РАЗБЕРЕШ. Да видиш защо идват при теб... Може да е напълно случайно, но може също Цялото/Силите да искат да ти каже нещо или да те научат на нещо... Давам си сметка от моя опит, че именно проблемите са ме учили на много безценни неща.

Сега конкретно за методите. Първият, и поне за мен най-ефикасният, е ПРИЕМАНЕТО на въпросните негативни мисъл-форми. Става въпрос за приемана в стил тай-чи или в стил Ошо - цялостно и с будност. Сещам се за един конкретен пример, който брат ми ми беше разказал преди много години и как се е справил именно с една натрапчива мисъл-форма. Както си лежал една вечер и му хрумнала мисълта, че в леглото под завивката му има змия. Колкото повече се опитвал да я махне тази мисъл, толкова повече се засилвала тя. Апропо, забележи този принцип - когато се бориш с една мисъл само я усилваш! И след многократни безуспешни опити да се справи (които включвали и това да стане от леглото и да повдигне завивката за да се увери, че няма нищо), решил да приеме, че в леглото наистина има змия и да й даде пълната свобода. Въпросната имагинерна змия се възползвала от тази свобода и обикаляла къде ли не около и в тялото му включително влизайки през устата му... Той и казвал вътрешно "Е, добре, мини и тук". И след 15-20 мин. обикаляне на воля змията просто взела, че се стопила.

Когато дадеш пълната свобода на мислите и не се идентифицираш с тях им подрязваш просто енергията. И това не важи само за отрицателни мисли, а за всякакви. Другото важно нещо е, че като си страничен наблюдател и не съдиш, може да гледаш в дълбочина и да забележиш, ако има нещо рационално, което Цялото иска да ти каже.

Следващия метод, който е хубаво да е допълнение към горния, е да си НАСОЧИШ ВНИМАНИЕТО впоследствие към нещо ПОЗИТИВНО за теб. Вниманието е като лупа, която увеличава всичко. В момента явно увелича въпросните неприятни за теб мисъл-форми. Насочи го към нещо, което е приятно за теб. Това обаче е ефикасно, ако първо си приел нещата.

Ако случайно имаш познания в тай-чи, в Бутащите ръце там има едни 4 движения/принципи Пън-Лю-Дзи-Ан. И в случая Пън и Лю отговарят именно на живото и цялостното приемане. А Дзи и Ан в пренасочване на силата в друга посока. Не случайно обаче ги написах 4те с тирета помежду си, защото те са едно цяло.


П.П. Кажи след време какво е станало. Може чрез теб Цялото да казва нещо и на нас.



Тема Re: Приемане и пренасочване на вниманиетонови [re: Mиpo]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано29.09.07 22:18



Миро пак си говори с него си.
Лоша работа...



Всичко, Което Е... печели от това, че съществуваш...

Тема Re: Приемане и пренасочване на вниманиетонови [re: Mиpo]  
Автор LORD VAN (мастер)
Публикувано29.09.07 23:02



Мисля, че това е най-важното -да пренасочиш вниманието .Дори най-простата техника да следиш дишането би свършила работа. Приемането е доста по сложно , а и не вярвам, че винаги и всеки може да го направи.





Тема Re: Приемане и пренасочване на вниманиетонови [re: LORD VAN]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано30.09.07 00:50



Обаче Миро може всичко.



Всичко, Което Е... печели от това, че съществуваш...

Тема Приеми ме, най-посленови [re: Kaily]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.10.07 19:49



"Миро това, миро онова ..." Защо не приложиш към мен, мила Кайли, същите принципи, които споделих на ТОРГ (ако искаш поразговаряй малко с него на бележки, както аз направих преди да го посъветвам да пусне темата тук)? Твърде е възможно негативната мисъл форма "Миро" да изчезнае най-после.

Мярнах преди време в КК, че разсъждаваше за прошката. Вече 5г по-късно, успя ли да простиш на Яна? В края на крайщата, какво толкова ти пречи? И за какво са ти тези духовни учения, ако още се тровиш за дреболии.

П.П. "Лошото" е само в хорските главички. Целувам, те





Тема Приемане/пренасочваненови [re: LORD VAN]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.10.07 19:54



Напълно си прав, че приемането не е лесно и че пренасочването на вниманието е много по-лесно. Всъщност, всички хора волно или неволно изпозват втория метод и набутват всичко "пренчасочено" в подсъзнанието, което пък индиректно продължава да ръковди животите им.

Но нали тук сме духовен клуб и се опитваме да видим нещата вдълбочина. За това, разбирането и приемането е задължително, поне за мен. Разбира се с всичките "предохранителни" мерки, които да припомня на ТОРГ, че са от значение.



Тема Re: Приемане/пренасочваненови [re: Mиpo]  
Автор LORD VAN (мастер)
Публикувано03.10.07 20:09



Може би и двете трябва да се правят.Когато положението е много зле -пренасочване на вниманието, а през останалото време осъзнаване и приемане





Тема Re: Приемане/пренасочваненови [re: LORD VAN]  
АвторOooO (Нерегистриран)
Публикувано25.10.07 15:23



Въпросът е как различаваш кога положението е много зле и кога просто те (ни) мързи?





Тема Re: Приеми ме, най-посленови [re: Mиpo]  
Автор passion flower ()
Публикувано28.10.07 03:50



Кайли е голяма офца, ама и ти си гад.Какво общо има онази дама със сегашната ситуация? Защо трябва да уязвяваш офцата, която и без това се е оплела в трънаците и не знае на кой свят е?



Тема Re: Приеми ме, най-посленови [re: Mиpo]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 09:01



Мярнах преди време в КК, че разсъждаваше за прошката. Вече 5г по-късно, успя ли да простиш на Яна? В края на крайщата, какво толкова ти пречи? И за какво са ти тези духовни учения, ако още се тровиш за дреболии.


Тази история е стара и много съм размишлявал по нещата. Мога да споделя моето мнение без да обиждам никого, изразявайки единствено принципите които приемам за общовалидни. Да наречем героите с Дама, Госпожица и Господин.

Дамата не подскача заради случката, а поради не поемането на вина от Госпожицата. Още повече при натиска да бъде оправдана постъпката от други хора като теб с предтекста, че любовта стой по- горе.

Мога да кажа, че Дамата е права и наистина е усещала правилно, че в случая има изкривяване на нещата. Госпожицата е поставила на първо място секса, а не любовта. Както и човешкото, а не Божественото.

Ако беше заложила на любовта, то щеше първо да уреди отношенията, без да консумира секса. Човек не може да бъде винен за това, което чувства, но носи отговорност за поставянето на животинското начало пред човешкото и божественото.

Не ме разбирай погрешно, тази отговорност се изразява в загубата на това, което има и тя е предопределена още с мига на започване.

Как би трябвало да изглежда ситуацията. Има любовен триъгълник, това е факт. Госпожицата трябваше да изчака Господина да направи своят окончателен избор и да си уреди отношенията с Дамата. След като нещата приключат, Госпожицата трябва да отиде и да обясни, че има чувства. След което не може да има проблеми, защото любовта е била поставена на първо място, а не консуматорската част от връзката.

Все пак говорим за факта, че са били приятелки. Това е любов и то доста чиста. Да се погази с лека ръка, е нарушаване на принципите и блокажите са гарантирани.

Така мисля.



Тема Re: Приеми ме, най-посленови [re: passion flower]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 09:08



Кайли не му е удобна и всеки път щом се появи се опитва да я изгони чрез споменаване на тази тема.





Тема Re: Приемане/пренасочваненови [re: Mиpo]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 09:11



Няма проблем да разгледаме нещата в дълбочина. Разкажи ни за твоят личен живот и отношенията в семейството си и ще поработим сериозно по въпроса с дълбочината, приемането, пренасочването и прочие.



Надявам се да простиш на Кайли ако не желае да бъде макевара и да предоставиш себе си на нейно място.
Все пак личният пример е най- важен.



Тема Re: Негативни мисъл-форминови [re: torg]  
Автор vret7 (тенекеджийче)
Публикувано29.10.07 02:37



Най доброто средство е когато започнем сами да произвеждаме позитивни мисъл-форми, по този начин привличаме други позитивни такива, това е и 'закона за атракцията' при херметиците, подобното привлича подобно, по него е правен 'The Secret''. Ne мисля че има изобщо някакъв друг начин, мисълта е първия инструмент с който градим собстрвената си реалност, следват дума и действие, добре е когато са в синхрон, но всичко започва от мисълта, и най-вече мотивите, кой аз стои за нея, личностниятаз-его, или висшият аз, обикновенно негативните мисъл-форми използват противоречието м/у тях и тогава безприпятствено ни завладяват, и на практика се оказваме зомбита, ръководени от егрегори....тъжно е но е факт за болшинството хора, най странното е че често се забелязва от хора търсещи духовно просветление. Техниките на Ошо за самонабюдение мен лично доста ми помагат, но понякога...забравяме, инерция, хубаво е когато сме в положение ' наблюдател' докато ни стане втора природа





Тема Re: Негативни мисъл-форминови [re: torg]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано29.10.07 02:49







Тема Re: Приеми ме, най-посленови [re: huanji]  
Автор passion flower ()
Публикувано29.10.07 04:39



кали е прекалено квадратна и плоска за да може да бъде неудобна някому

тя е като ято мухи:))

но е гадно от негова страна да я удря там



Тема Re: Приеми ме, най-посленови [re: huanji]  
Автор passion flower ()
Публикувано29.10.07 04:48



хуанджи, аз нищо не знам за таяи история и героите и освен, че я има

обаче

ти приказваш като че господ ти е свел как стоят нещата и какво е в сърцата на всички участници

и още-господ ти е дал право да отсъдиш кое е правилно и кое грешно, кой бил прав и кой крив и прочее

съгласи се, че това е пълна идиотия...трябва да признаем-доста характерна за населението на "духовен път"


Иначе-чест ти прави,че защитаваш приятелката си кайли.




Тема Re: Приеми ме, най-посленови [re: passion flower]  
Автор huanji ()
Публикувано29.10.07 08:47



Трябва да си на нейната вибрация, за да я разбереш, както и да имаш съответното виждане. Много ценни неща има и чисто практични.



Не е гадно, че Миро повдига темата. Ако има нещо гадно, то е параноичното му желание да й натрапи извратените си разбирания. Нито имат общо с Ошо, нито с Дао. Все пак за Ошо бих се допитал до Брахман.



Тема Re: Приеми ме, най-посленови [re: passion flower]  
Автор huanji ()
Публикувано29.10.07 09:05



Говоря за чист принцип и нищо повече. Изцяло проверен емпирично. Понеже за точно този принцип ставаше дума преди и той беше приведен като довод. Е, сега казвам, че довода не е използван неправилно.



Може да се отхвърли, но фактите са безупречни. Предупредих, че няма да донесе щастие и така стана. Но такъв е живота...

Кайли не е отнесла контрата и в случая не я мисля нея.



Тема Re: Приеми ме, най-посленови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано29.10.07 14:16



За Ошо се допитай до Ошо, не до сектанта Барман.





Тема Re: Приеми ме, най-посленови [re: бeзпътeн]  
Автор huanji ()
Публикувано29.10.07 14:51



Ако го четеш буквално, големи глупости ще произлязат.





Тема Re: Приеми ме, най-посленови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано29.10.07 14:58



Е, да. Ошо е уникат.

Но имах предвид, че от посредници-интерпретатори няма нужда. Посредниците създават религиите всъщност, претендирайки да "узурпират" правото да са единствените "правилни" тълкуватели.



Тема Re: Негативни мисъл-форминови [re: torg]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано29.10.07 22:00



Всяка човешка мисъл и всяко човешко действие се основава или на любов, или на страх.
Не съществува друг човешки мотив и всички други идеи са само производни на тези двете.

Страх е енергията, която се свива, затваря, дърпа навътре, бяга, крие се, запасява се, наранява.

Никога не се съпротивлявай на нищо.
Ако мислиш, че ще го отстраниш със съпротивата си, помисли отново.
Само ще го посадиш по-здраво на мястото му.
Защото: ВСЯКА МИСЪЛ Е ТВОРЕСКА!

Спомнете си Първия Принцип на Херметизма.

Негативните мисли обикновено визират някоя особа.
Ето един друг метод за справяне с проблема:

Методът на ПРОШКАТА!

Сега се сещам, че Лазарев го препоръчваше.

И т.н.





Никога не казвай никога!



Тема Re: Приеми ме, най-посленови [re: huanji]  
Автор passion flower ()
Публикувано30.10.07 03:15



е това винаги е така-за да разбереш нещо, трябва да завибрираш като него

аз никак не ща да вибрирам като калинката, чак се плаша от идеята



какво значи "параноично желание да натрапи извратени раязбирания"?

първо-параноя, или мания за преследване няма връзка със ситуацията
второ-калинката сама се вре и се изказва, значи може да очкава и отговор

иначе, доколкото разбиранията на миро имат общо с дао или с нещо друго, не знам, щото не вибрирам като него

абе кво ли се меся и аз....и двмата са се отровни дренки, ако ще и да са от различни долове, да се оправятаман от тоя ми маниер да защитавам подтиснатите и онеправданите



Тема Re: Приеми ме, най-посленови [re: huanji]  
Автор passion flower ()
Публикувано30.10.07 03:27



тоя проверен принцип е малко като оня-бобът лекува рак в 50% от случаите



като се има предвид,че 50% от връзките се разпадат, то дали връзката на тия хора е могла да е успешна е било фифти-фифти

а мен ми дреме и за таз връзка и за кали и за останалите

просто коментирах тъпата реакция на Миро, ама може би трябваше да не се занимавам



Тема Re: Приеми ме, най-посленови [re: passion flower]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 10:11



Ако трябва да бъдем точни и четиримата сме дренки от един дол.



Сега ти е вързано в кърпа, че ако кажеш нещо против Миро, ще ти натрапва Кайли до гроб.

Аре честито.



Тема Re: Приеми ме, най-посленови [re: passion flower]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 10:13



Така или иначе преди няколко дни точно за това си мислех и намерих повод да си кажа мнението. Все пак имах една мисла, че може да е полезно за някого. А принципите всеки следва да си ги проверява в живота, ние тук само можем да ги обсъждаме, права си.





Тема Re: Приеми ме, най-посленови [re: huanji]  
Автор passion flower ()
Публикувано30.10.07 20:15



че аз на Миро съм му казвала много неща против него. Ти ме познаваш малко и сигурно ще ми повярваш,че нищо не съм му спестила.



Тема Re: Приеми ме, най-посленови [re: passion flower]  
Автор huanji ()
Публикувано30.10.07 21:49



Именно, затуй сме от един сорт дренки, както и от един дол.





Тема Дългия път на прошкатанови [re: passion flower]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.11.07 21:47



Чак пък да я уязвявам, не мислиш ли, че преувеличаваш? Опитай се да видиш малко по-навътре...

Първо, с просто око се вижда, че Кайли с горния постинг не идва да се изкаже по темата, нито да каже нещо за Ошо. Просто идва при мен. Преди 5г след историята с въпросната случка я помолих, ако й е възможно, на всеки 6 месеца да ми споделя дали е успяла да прости на въпросната жена. И без да съм правил специални магии и надявам се със съвсем приятелски чувства, Кайли идва редовно и доброволно на 6 месеца и през години под една или друга форма ми показала различните видове оправдания, които могат да хрумнат на човек за да не прости на някого... Наистина е станала цяла колекция...

А на мен ми интересно именно това нейно отношение, защото е РЕАЛНО. Интересно ми е през какви етапи и меандри може да мине човешкото съзнание докато приеме нещо дребно и очевидно за страничен наблюдател. Кой знае, някъде и моето съзнание може да се вие така...



Тема Триъгълници и огледаланови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.11.07 21:49



Да разбирам, че младият падуан е решил да защити Учителката си? Хм, а тя дала ли му е разрешение да говори на тези тема и да не му дърпа после ушите, че изнася секрета информация на хора без морал?

Докато е размишлявал дали му е хрумвало да поразпита останалите 2 участниците в историята? Твърде е възможно (както обикновено) нещата да се окажат съвсем различни.

Млади падуане, за дамата е много удобно да рационализира, че само тя обича, а другите (вкл. и обекта на чувствата й) правят само як секс. И ти предполагам с твоя любовомер си измерил липсата на чувства у Господина и у Госпожицата? Ако е така, не забравяй да го рекалибрираш този любовомер, защото е твърде възможно да не е настройван от много десетилетия. А знаеш какво казва Лазарев за хора, които се изказват с неподготвени уреди.

Но да приемем (невярната) хипотеза, че Господинът и Госпожицата са се отдавали само на плътски удоволствия. И че Госпожицата бидейки сляпа не е изпратила формуляр-молба до Госпожата с искане за разрешение дали евентуално може да обича въпросния Господин. Въпросът, млади падуане, е защо и в този случай, 5г години по-късно, мъдрата стара Госпожа не може да прости! Защо някой друг трябва да проявява разбиране за нещо си за да може най-сетне госпожата да (си) прости.

Прошката не е акт между човека А и човека Б, а между човека А и човека А! Което пък е еквивалентно на взаимодействие между човека А и Цялото. Разните госпоцижи и господичовчета са само огледала и е смешно да се търсят оправдания с тях.



Тема Re: Триъгълници и огледаланови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано01.11.07 23:17



Никъде не съм определял чувствата на хората, а говорех за конкретни действия според конкретни принципи.



Тези действия се налагат, точно за да се балансира ситуацията.

Както обикновенно всичко го извъртя да ти е удобно, а същественото за което говорех дори не уважи с една дума.



Тема Re: Дългия път на прошкатанови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано01.11.07 23:20



Нелепо е да се държиш по този начин с нея. Не си й учител и казано по този начин е чисто насилие, което само налива масло в огъня.

Небалансирана и неадекватна реакция от твоя страна.



Тема Re: Негативни мисъл-форминови [re: torg]  
Автор torg (непознат)
Публикувано02.11.07 16:56



Хей! Май доста се отклонихме от темата


Понеже аз я започнах,смятам ,че е редно да включа и някакъв коментар...
Наскоро ми попаднаха някои техники предложени от Джон Кехоу.
Ще ги споделя с вас:

" ......Елиминирането на негативни мисли е много важно!
Премахването на негативните мисли не е свързано просто с доброто отношение или с това да се чувстваш добре, или да бъдеш позитивен само заради самото усещане, въпреки че и това има своята полза. Смисълът е много по-дълбок. Изучаващият силата на подсъзнанието знае, че мислите са реални сили и че това, което мислим, директно влияе на нещата, които ни се случват. Нашето съзнание е като градина, а ние сме неговите опитни градинари. Чрез грижа и усърдие можем да създадем ботанически шедьовър, а ако пренебрегнем градината си, тя може да се превърне в рай за плевели - негативни мисли, колебания и провали. Разбирайки това, премахването на негативни мисли се превръща в наш дълг и отговорност.

Ще ви дам пет чудесни техники за премахване на негативни мисли от съзнанието ви.
Всяка техника е отделна и независима. Всъщност някои от тези техники ще ви се сторят противоречиви, но всяка една от тях ще Ви помогне много при справянето с негативните мисли.

Първата техника се нарича - отрязване.
Чрез тази техника, в мига, в който осъзнаете, че в мислите ви се е загнездила негативна мисъл, вие я изхвърляте от ума си. Не спорите с нея, не я анализирате, не се съпротивлявате срещу й, просто я отрязвате. В момента, в който усетите негативната мисъл, просто я отрежете и вкарайте в ума си напълно различна мисъл. А ключът е да го направите в мига, в който усетите негативната мисъл. Така че когато осъзнаете, че започвате да мислите негативно, действайте незабавно, отрежете лошата мисъл и я заместете с друга напълно различна мисъл.

Втората техника се нарича - поставяне на етикет.
В момента, в който осъзнаете, че негативна мисъл преминава през ума ви, вместо да я отрязвате, както направихте чрез първата техника, сложете й етикет. Кажете си: „Това, което става вътре в мен е, че съм се поддал на дадена негативна мисъл." Това е всичко и продължете да си го повтаряте. Продължете да си напомняте „Това е просто една негативна мисъл. Просто една негативна мисъл."
Ще споделя с вас една изумителна истина, която ще ви помогне страшно много при отърваването от негативните мисли. Ще я напиша с удебелен шрифт и бих искал да я прочетете поне три пъти преди да продължите, така че да се запечати в съзнанието ви. Ето я: Негативните мисли могат да ви повлияят, само ако реагирате спрямо тях.
Върнете се и прочетете това твърдение още веднъж. Продължете да го четете, докато не осъзнаете, че реакцията ви спрямо негативните мисли всъщност им дава сила. В минутата, в която започнете да се тревожите за това, в минутата, в която започнете да реагирате на тази мисъл, в минутата, в която започнете да се вълнувате, то значи сте попаднали в нейна власт. Но когато осъзнаете, че негативните мисли имат власт над вас, само когато реагирате спрямо тях, то тогава просто избирате да не реагирате. Сложете й етикет. Подсещайте се, че това е само една негативна мисъл. И насочете ума си към нещо друго. Не попадайте в капана й като започнете да я обмисляте. Отхвърлете я. Още веднъж, негативните мисли могат да ви повлияят, само ако реагирате спрямо тях.

И така третата техника за премахване на негативни мисли е преувеличаването им до степен на абсурдност.
Техниката на преувеличаване е страхотна, но трябва да преувеличавате мислълта до абсурдност. Ключовата дума е абсурдност, нелепост. Да кажем, че сте продавач, навън сте и провеждате разговори във връзка с продажби и внезапно мисълта ви връхлита: „О, но какъв е смисълът, няма да направя нито една продажба повече днес." Тогава се улавяте и си казвате: „Чакай малко, това е негативна мисъл." Чрез техниката на преувеличаване, може да си кажете още: „Точно така. Няма да продам нищо повече днес. Даже няма да се изненадам, ако при посещението си в следващата компания, в момента, в който отворя вратата, хората започнат да ме заливат с кофи с вода, а след това ще пуснат питбули и немски овчарки, ще бъда нахапан и мокър, а след това ще изскочи голяма механична боксова ръкавица и ще ме фрасне в лицето. А всички ще наскачат по бюрата си и ще издигнат този огромен банер, на който ще пише: „Глупако, защо дойде тук? Никога няма да направиш още една продажба!" Продължавайте в този дух, преувеличавайте, докато не си кажете: „Е добре, достатъчно, това е абсурдно." Ще започнете да се смеете над мисълта, а когато това стане, вие ще сте отнели цялата й сила.
Нямаше ли да е страхотно, ако негативните мисли идваха с предупредителни табели - „Това е само една негативна мисъл, не е нужно да й вярвате, ако не искате." Но въпросните мисли не идват така. Те се появяват предрешени като истински проблеми или тихомълком се прокрадват, когато не внимаваме. И ако не сме наясно, че умът ни е велик измамник, фокусник, който вади негативни мисли от ръкава, то тогава ще се залавяме за всяка деструктивна мисъл, която ни дойде. Но тези техники ни дават възможни варианти за справяне с негативните мисли. Затова са толкова ценни.

Четвъртата техника е - противопоставяне на негативната мисъл с точно противоположна на нея.
Каквото и да ви казва негативната мисъл, противопоставете й се като помислите точно противоположното на нея. Когато негативната мисъл дойде в главата ви: „Няма да направя нито една продажба повече днес", противопоставете й се с „Ще направя още няколко продажби днес." Когато негативната мисъл ви застигне „Никога няма да напредна финансово", противопоставете й се с „Ще имам невероятен финансов успех." Когато следната мисъл дойде при вас „Никога няма да имам сериозна връзка", противопоставете й се с точно обратното - „Скоро ще имам прекрасна връзка."
Нали разбирате, че не можете да имате повече от една мисъл наведнъж. Може да ви се струва, че имате много мисли наведнъж, но в действителност вие пораждате мисъл след мисъл, мисъл след мисъл, мисъл и т.н. В даден момент вие мислите само за едно нещо. А ако премахнете негативната мисъл и поставите на нейно място точно противоположна на нея, вие отнемате силата й. Не подхранвайте звяра.
Често реакцията на хората е точно обратната. Когато има нещо, което не искат да им се случи, повечето хора мислят за него, тревожат се, насочват вниманието си в тази посока и накрая го проявяват.

Петата техника е - използване на утвърждения срещу негативната мисъл.
Ако не знаете какво са утвържденията, това са прости твърдения, които си повтаряте отново и отново, и отново. В книгата „Подсъзнанието може всичко" съм отделил цяла глава за утвържденията. Утвържденията са изключително ефикасни, особено за настоятелно появяващите се негативни мисли, тези, които са ви преследвали с години. Когато отново се появи въпросната негативна мисъл, спокойно й съобщете, че „отсега нататък, всеки път когато се появи, ще я посрещате с двеминутни утвърждения, чиито смисъл е точно обратен на това, което тя твърди." И спазвайте обещанието си. Когато съзнанието ви породи негативна мисъл, например: „Никога няма да напредна в живота", веднага щом тази мисъл се появи, противопоставете й се с двеминутни утвърждения, които имат точно обратния смисъл: „ Ще постигна невероятен успех в живота си. Ще постигна невероятен успех в живота си. Ще постигна невероятен успех в живота си." Повтаряйте си това утвърждение отново и отново в продължение на две минути. Ако негативната мисъл се завърне, отвърнете я с още две минути утвърждения. Ако отвръщате на въпросната мисъл с двеминутни утвърждения всеки път, когато се появява, ви гарантирам, че много бързо, често в рамките на няколко дни, негативната мисъл ще престане да ви преследва.
Това са пет чудесни начина за справяне с негативното мислене. Използвайте тези, които ви се струват най-ползотворни, използвайте ги в комбинации, но най-важно е да ги използвате. Защото вече не е необходимо да се оставяте в ръцете на негативните мисли. Вече не е нужно да позволявате тези мисли да ви повалят. От този момент нататък вие притежавате инструментите и техниките за елиминиране на негативните мисли. Поздравления. Сега те са във ваши ръце, използвайте ги. "



Тема Re: Триъгълници и огледаланови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано02.11.07 20:48



А пък ти както обикновено си затваряш очите и си все по плиткото

. За да не те затруднявам със сложни неща ще ти покажа още веднъж двата съществени въпроса:

1. Ти отсъди "Госпожицата е поставила на първо място секса, а не любовта." И аз просто те питам откъде знаеш, че е така точно? Апропо, може ревнивата госпожа да е поставила секса на първо място и да се оправдава с другите. Факт е обаче че господинът и госпожицата са на съвсем различно мнение от това на госпожата.

2. Същественото в случая е защо някой, който философства тук по вси те духовни клубове не може вече 5г. да прости на друг човек за една ДРЕБОЛИЯ. Всъщност няма даже и значение дали е дреболия или не. По-важно, е фактът, че иска другият да направи нещо си за да прости, т.е. НЕСПОСОБНОСТ да прости САМА.

П.П. След като отговориш на двата въпроса, кажи кое е това съществено нещо в постинга ти на което не съм бил обърнал внимание.



Тема За юнака-анализаторнови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано02.11.07 20:50



Забележи, че ТИ, Хуанджи, се интересуваш от личния ми живот и искаш да ти разказвам за него. Докато на мен ми е скучно да общувам с теб, защото която и тема да захванем проявяваш плиткост, фиксираност и тесногърдие.

Но ако искаш да се упражняваш в разсъждения над моята персона, на мен не ми пречи. Наоколо споделям неща за мен на други хора, които ми се струват далеч по-гъвкави, будни и свободолюбиви и се чувствай свободен да ме анализираш на воля. Не се сърди, обаче, ако са ми безинтересни разсъжденията ти.

И най-важното, не забравяй, че ТИ идваш тук да ми казваш мнението си. Аз не те гоня нито теб, нито учителката ти по клубовете. Пишете и двама в клубовете си или пък тук адресирайки се към други хора (ако евентуално Ошо ви интересува с нещо) и бъдете сигурни, че няма да ви задавам объркващи въпроси. Но, ако искате да се правите на юнаци, сърдете се само на вас.





Тема Re: Дългия път на прошкатанови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано02.11.07 20:54



Хм, а ти учител ли си ми да ми казваш това си мнение?

Забележи същественият факт, че Кайли идва ДОБРОВЛНО при мен знаейки много добре какво ще я попитам.

Насилие би било, ако я гонех из ДИРа с този и други въпроси. Но тя, както междувпрочем и ти, идвате сами при мен и после се сърдите. При това я питам само веднъж на 6 месеца (позволи ми да ме интересува)...



Тема Прилагането на разните техникинови [re: torg]  
Автор Mиpo ()
Публикувано02.11.07 20:57



Прав си, че е редно да се включиш с някакъв коментар, но понеже ти имаше нужда от такива методи на мен би ми било по-интересно да кажеш кои от всичките методи, които хората наоколо споделиха си пробвал, кои са ти свършили работа и какво си научил покрай тях.

Що се отнася до 5те техники на Кехоу, аз бих ги определил като "кръпки" за широката публика. Т.е. методи, които могат и да работят временно, но от духовна гледна точка не влизат в корените на нещата, които примерно мен ме интересуват. Но ако на теб ти вършат работа, чудесно. В края на краищата това е важното в случая.



Тема Re: Триъгълници и огледаланови [re: Mиpo]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано03.11.07 16:35



Претенциите, че си по дълбокото не се покриват с реалността. Уж медитираш преди да отговориш, а само повърхностното и съотвестващото на твоето възприятие разбираш.

Например, когато сък казал, че е поставила секса пред любовта, това касае действията, не чувствата. Именно действията са израз на ценностната система на човека и ако тя не е построена правилно и според принципите, които са валидни в космоса, ще има разрушение.
Забележи как Ти в моето изказване намери упрек за един и защитаване на друг, като се втренчи в маловажните неща, а важното са самите принципи.

За мен действията са неправилни от гледна точка на любовта и резултата е болка. Преди няколко дена тази болка се потвърди от Соня и "Окултизъм". Разбира се, не само този принцип е нарушен, има още доста неща които може да се кажат, но преди всичко за да се говори, трябва да има и човек на среща с когото можеш да се общува. Ти сам казваш, че не се вълнуваш от моето мнение и аз почти винаги ти го спестявам, защото и без това ми приписваш думи, мисли и мироглед, който нямам.



По точка две, мога да кажа, че Кайли се дразни от отношението като твоето, което се опитва да я накара зорлем да си плюе на принципите, щото да угоди, а не толкова става дума за прошка. Според мен, това са два съвсем отделни проблема, кото ти с твоята медитация и дълбочина не можеш да ги разграничиш, макар да се виждат от далеч.

Ако наистина си загрижен за Кайли, мога да ти кажа, че не си човекът който може да предизвика доверие и от там да се работи върху проблемите ако ги има. Нахалната безпардонност не помага, поне не и в тези случаи.
Лазарев определя, че чувствената сфера може да отвори съзнанието най- дълбоко и съответно да нанесе най- големи щети от всичко останало. Да се нарича дреболия подобно нещо е безотговорност.

Същественото ти го казах вече, самите действия според принципите.



Тема Re: За юнака-анализаторнови [re: Mиpo]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано03.11.07 16:51



Не, не се интересувам от личният ти живот. Ето ти още един пример за това, че си повърхностен.



Искам да ти покажа на практика, как ти самият не смееш да разкриваш болезнените и слаби страни от личният си живот, но искаш това от другите.

Кратко и ясно.

Вече, тези ти брътвежи за аз при теб, ти при мен са неизживяно детство. Поливам ги с усмивка.



Тема Re: Дългия път на прошкатанови [re: Mиpo]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано03.11.07 16:55



Ами тогава не я питай, бъде джентълмен. Толкова ли е трудно да не бъдеш дърво един път на шест месеца.





Тема Re: Прилагането на разните техникинови [re: Mиpo]  
Автор torg (непознат)
Публикувано04.11.07 13:52



Честно казано техниката или по-скоро методът ,който помогна
на мен самият не е упоменат никъде тук....Но първата и четвъртата
техника от посочените от мен ,вършат прекрасна спомагателна работа...
Също така използвани самостоятелно могат да помогнат в по-леки случаи.
Колкото до корените на нещата...Там вече е необходима сериозна
психическа работа и системно занимание с различни техники. А това е
друга тема за разговор.



Тема Re: Триъгълници и огледаланови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.11.07 19:56



1. От приказките ти ПАК не става ясно защо ти е хрумнало, че въпросната жена е поставила секса пред любовта (било то за действия, чувства или какво и да е било)?! Забележи как за една дреболия трябва да ти се вадят думите с ченгел от устата и колко ти е трудно да аргументираш базата, на която след това градиш някакви теории.

2. Аз не карам Кайли нищо да променя, просто й задавам въпрос (даже без да държа да ми отговаря). А това, че тя се дразни от всичко, вкл. и от едни дребни въпроси, е отдавна известен факт. Интересно, обаче, е че и 5 г. по-късно ОЩЕ се дразни. И ако искаш да се учиш и упражняваш в анализиране и в това кой принцип къде бил нарушен, въпросното перманентно дразнене на учителката ти от въпроси, които стигат малко по-навътре в нея, е чудесен терен за тренировка.

Що се отнася до "грижите за Кайли", ти самият каза по-нагоре, че не съм й учител за да се грижа за нея

. Виждам, обаче, че ти си поел тези грижи (включително и адвокатските) и да видим дали учителката ще стига по-далеч от ученика си.



Тема Re: Дългия път на прошкатанови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.11.07 19:58



Именно, поне 6 месеца не я питам нищо бидейки я оставил на твоите приспивни грижи. Не разбирам защо се сърдиш, че 2 пъти в година я питам нещо, наистина ли е толкова зле? Ако ти или тя ми го потвърдите мога да обещая да я питам веднъж в годината или на 2 г.

Ако за теб е джентълменство да не се говори за на тази тема, забележи, че ТИ я раздухваш в момента и че Кайли най-вероятно ще ти дърпа ушите за това (хм, има неща, които ученика не знае за учителката си

). Аз само я попитах веднъж и толкова. Но ако си готов да продължаваш да отговаряш вместо Кайли, слушам те.



Тема Re: За юнака-анализаторнови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.11.07 20:02



Огромната разлика, Хуанджи, е че аз задвам КОНКРЕТНИ въпроси и за конкретни неща, за които хората вече са били споделили нещо в тези клубове. Докато ти чакаш наготово някой да ти смеле нещо и да ти го постави в устата. Наздраве за поливането





Тема Re: Дългия път на прошкатанови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано05.11.07 22:20



Аз мога да говоря по тази тема, но ти не можеш. Толкова ли си несхватлив, че си компрометиран в нейните очи и в тези очи мотивите ти не са чисти. След като тя с мен може да говори за всичко и да й задавам най- неудобните въпроси на които ми отговаря, а на теб отказва, можеш да се замислиш отново върху понятието - джентълмен.

Да продължавам да говоря, че нещо, някъде грешиш май е безмислено.





Тема Re: Триъгълници и огледаланови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано05.11.07 22:33



1. За не знам си кой път казвам, че коментирам действията според принципа на любовта, а не чувства и самият човек. Може да е от неопитност, може да е от несъзнателност, може да е без да иска(в което вярвам), но е имало по- удачен вариант. Бих казал по- правилен според този принцип. Не е кой знае какво, аз лично съм го прилагал като отказвам да навлизам в отношения, преди момата да си уреди предишните отношения. В случая момъка.
Не е толкова трудно, пък и не трябва да забравяме, че този човек душа носи и трябва да се подходи възможно най- щадящо.

За мен специално същественото не е в започването на една връзка, а в прекратяването й. Интелигентните хора знаят как да подходят така, че да си останат приятели.

2. Злорадството ти е неуместно и в никакъв случай не ти прави чест. Нямам какво повече да кажа.



Тема Re: За юнака-анализаторнови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано05.11.07 22:35



Прав си само в едно...че разликата е огромна.



Тема Re: Триъгълници и огледаланови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.11.07 20:23



1. За 4ти път не аргументира с ФАКТИ твърдението си, че госпожицата е поставяла на първо място секса, а не любовта. Принципът на любовта за теб е да си измисляш нещо и върху него да строиш въздушни кули от празни теории?

Кой ти каза, че момъкът не е бил уредил предишните си отношения? И това, че госпожата и 5 г по-късно го ревнува значи ли, че той не трябва да влиза в никакви взаимоотношения?

2. Смешното е обаче как си затваряш очите за най-същественото от духовна гледна точка. А именно това, че някой за да прости на някого друг иска другият да направи нещо си...Хм, не е способен сам... Тази госпожа съвсем задръстена да е, за 5 г. би трябвало да й просветне, че тя именно страда от това, че не може да прости. Всъщност, това нейно страдание е кармата (наградата) й за липсата на разбиране. Питай Лазо.



Като й задавам въпроса последните години и все съм почти сигурен, че ако в началото се е била отдала на емоцията то след толкова години ще й просветне и ще даде знак, че е простила. От дърво да е, лека полека би трябвало да го разбере... И всеки път ме учудва колко човешката глупост може да бъде по-дълбока и по-дълбока... А твоите "анализи", които пак изкарват другите виновни (забележи, иде реч за госпожата, а не за 3ти лица) само наливат масло в огъня на въпросната човешка "интелигентност".



Тема Re: Дългия път на прошкатанови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.11.07 20:37



"Чисти" и "мръсни" са понятия на моралистите. Естествено, че с теб й е лесно да разговаря, защото й задаваш плитки въпроси или пък измисляш теории, които да приспят гузната й съвест. Но това си е ваша работата и можете да си гугукате интимно на воля насаме (забележи, че в тази тема само вие двамата дойдохте да се обяснявате за нещо, нямащо нищо общо с нея).

Понеже Кайли този път си замълча, щях да приема, че може би е започнала да прощава. Но след твоите джентълменски разкрития, че все още огъня в нея гори и моите въпроси наливат масло в него е много вероятно и след 6 месеца да съм дърво и когато Кайли сама дойде, да й прошушна нещо на ушенцето...





Тема Re: Триъгълници и огледаланови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано07.11.07 20:46



1. Преброй ти за кой път казвам, че не говоря за личните чувства, а за действията. След като проблема е повече от явен, не дискутирам, че го има, а се опитвам да го обясня.

Не бих казал, че се измислям теории, още повече безпочвени. Да кажем, че години наред изучавам тези принципи, които не са новост.

2. Напомням, че квалификациите за виновност ти ги раздаваш, аз говоря за принципи. Макар ти да не се вълнуваш от принципите, а от натриването на нечий нос.





Тема Re: Дългия път на прошкатанови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано07.11.07 20:53



И представа си нямаш какви въпроси и задавам и какви теории използвам. Но пък си толкова уверен, че направо да ти завиди човек.



Е, друг път медитирай още седмица преди да хвърляш зарове, щото така отиваме на тука има-тука няма.

Все пак винаги си бил дърво, не очаквам да се промениш.



Тема Re: Триъгълници и огледаланови [re: Mиpo]  
Автормиpka (Нерегистриран)
Публикувано08.11.07 20:04



Въх, толкоз ли си тъп. четири пъти ти огтовориха.

Естествено че госпожицата е поставила секса пред любовта. -
като секси с него докато той е във връзка с Кайли, и при това се крият и двамата от нея, то тя поставя секса на първо място.
Ако госпожицата беше сексила с господина СЛЕД като той прекрати отношения с Кайли, тогава щеше да е поставила любовта преди секса.
Иначе може да го е обичала още от първия миг в който го е видяла, но това няма отношение към ДЕЙСТВИЯТА Й.



Тема Re: Триъгълници и огледаланови [re: миpka]  
Автор huanji ()
Публикувано08.11.07 21:39



Ша излеза прав на края, но държа Миро да си направи публично хара-кири.





Тема Re: Триъгълници и огледаланови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано09.11.07 08:31



От целия съпунен сериал, който следя с интерес и любопитство, но не разбирам за какво точно става дума, изводът за мен е, че човек не трябва да си вади оная работа, където има духовна работа.



В противен случай става българска работа, а в клубът от това се прави голяма работа. А всъщност си е нищо рабора. Ама така става като работата се върши през пръсти - сложна работа.

Сега отивам на работа.

П.П. Аз пак си държа на моята песен - силните чувства и имоции не са произвели нищо хубаво. Да си дам безплатния съвет, че да ми е леко цял ден.

___________



Тема Re: Триъгълници и огледаланови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано09.11.07 09:41



Хи-хи, това е само една от многото сапунки в тези клубове. Отдавна щях да я забравя, ако не беше Миро.



Вече, олекнало ти, лека работа.



Тема За пропусналите предишните епизодинови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.11.07 18:02



Имало едно време в началото на лятото на далечната 2002 г. един мъж (обозначен някъде по-нагоре като Господина) и една жена (Госпожицата), които се влюбили един в друг... Въпреки, че старите баби им казвали, че силните чувства нищо добро не са произвели и че е далеч по-добре да имат слаби или поне средни чувства, те не ги слушали и се били оставили на Живота.

Такива истории се случват всеки ден и фактът, че БИВШАТА приятелка на Господина (така наречената госпожа) била запознала господина и госпожицата, не прави историята уникална. Това, че госпожата се отдала на луда ревност след като разбрала, че нейните (стари за нея) приятели се обичат без да й искат разрешение също не е повод за кой знае какво учудване (човек ще каже с право "случва се"). Даже фактът, че в продължение на няколко месеца госпожата пропищяла няколко клубове на ДИРа (Окултизъм, Кастанеда, Ошо ...) изнасяйки първо историята наяве и след това преследвайки всеки постинг независимо за какво на госпожицата из ДИРа засипвайки я с ругатни и проклятия (архивите на Окултизъм от юли-август 2002 пазят най-интересното) също не би предположил многогодишен сериал.

Вярно, че хората били учудени от действията на госпожата Кайли и от силата на нейната ревност и злоба, но всеки си мислел, че ако не е за месец или два, то за година, всичко ще отшуми и че госпожата, която проповядвала Кастанеда, Процесинг, книжен Ошо и какви ли още не, ще прости на бившата си приятелка, която й поискала 1001 пъти извинение.

Но не би. Бидейки анкетирана веднъж на 6 месеца със станалия магически за нея въпрос "Кайли, прости ли на Яна?" госпожата съотвирала за последните 5 г. цяла колекция от оправдания за това защо не е длъжна да прощава. Оправданията варирали от това, че естесвено другите (госпожицата, господина, питащите я, международното положение) са виновни, през това, че тя не е Бог да прощава, до това, че за да прости трябва другият (разбирай госпожицата) да разбере нещо си.

В края на крайщата нейна си работа, болшеството от хората, ако им зададат неудобен или пък безинтересен въпрос просто го подминават и всичко свършва. Но въпросният магически въпрос всеки път давал повод на нея (или пък напоследък на ученика й) да развиват какви ли не теории как някой си е бил поставил нещо си на първо място вместо на второ или на шесто и това естесвено обяснява реакцията въпросната мъдра госпожа.

Допълнителен привкус в целия сериал станал фактът, че госпожата САМА идвала отвреме на време за да й бъде зададен магическия въпрос. На нея й било пределно ясно, че ако не се обръща към интервюиращия, нищо няма да бъде питана и всичко ще си остане потулено в мазето на подсъзнанието й... И често пъти проявявала героизъм, когато с месеци не се обръщала към него. Но в това мазе явно имало нещо (друго) скрито, което не й давало мир(а/о) и рано или късно се изпускала... Естетсвено, след поредното изпускане започвали стандартните обясннения или пък се появявали анонимни добре осведомени източници, които да разяснят кое как е било...

В различни казина по света започнали залагния кога Кайли ще прости най-после на Яна. Много хора се разорили залагайки, че това ще стане преди България да влезе в EU...

В духовни форуми пък се зародили въпросите защо на човек му е трудно да прости на ближния си... И колко време е небходимо за да разбере въпросният човек, че именно той страда от непрощаването (неприемането)...

Неведоми си пътищата господни и безкраен е сериалът на живота. Една глава лук и приказката спряла до тук.

П.П. Не пропускайте обаче следващия епизод, където ще бъдат изнесени неочаквани разкрития...

<18> Сериалът е забренен за ненавършили 18 г. В него има секс.





Тема Re: Триъгълници и огледаланови [re: миpka]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.11.07 18:25



Ха, ха, ха, пак не можа да се въздаржиш

. Похвалното, обаче, е че се опитваш да си служиш с факти, което е твърде непосилна задача за младия падуан.

Според Акаша хрониките, Господинът е бил прекратил ВЕЧЕ интимните си отношения с гопожата, когато е започнал тези си с госпожицата! Господинът, а даже и госпожата Кайли, ако е честна, биха ти го потвърдили.

Да прием обаче още веднъж хипотезта на младия чирак, че сексът е бил поставен преди любовта. Общувах по няколко повода с господина и ми се видя разумен и готин човек. И ако той е е предпочел секса на госпожицата пред "любовта" (кавичките изразят минало време) на госпожата, това ме навежда на мисълта, че този секс е наистина бил по-стойностен от въпросната "любов". При това този избор той го е правил не за ден или седмица, а в продължение на дълго време... Може би тук се крие загадката на мистерията?

Що се отнадя до криенето, госпожата се оплакваше точно от обратно, а именно, че влюбените са правили виртуелен секс пред очите й в ДИРа. И ако беше в Ошо клуба - иди дойде, но това е бил правено в сериозния Кастанеда клуба. Стено/сексо-грамата е на разположение в темата-указател най-отгоре (Малък увод в езотеричния секс).



Тема Re: Триъгълници и огледаланови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано09.11.07 18:37



Ах ти изкривителю на моите думи и мисли. Как не ти омръзна да го правиш не знам.





Тема Re: За пропусналите предишните епизодинови [re: Mиpo]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано09.11.07 23:09



Я сега, понеже изложихте цялата сапунена опера на показ, уточнете накрая и кои са "госпожицата" и "господина". За "госпожата" стана ясно, че е Кайли.





Тема Re: Триъгълници и огледаланови [re: huanji]  
Автормиpka (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 07:46



Той не го прави нарочно, че да му умръзва.Той толкова може , това му е големия проблем.





Тема Re: За пропусналите предишните епизодинови [re: бeзпътeн]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 09:13



големи сте клюкари тука, и то мъже клюкарки!
не знам като се съберете на живо, сигурно пак си клюкарствате за другите хора



Тема Re: За пропусналите предишните епизодинови [re: lncg]  
Автор huanji ()
Публикувано10.11.07 15:19



По принцип не е културно, но се случва.





Тема Re: мъже-клюкаркинови [re: huanji]  
Автор lncg ()
Публикувано10.11.07 15:25



аз и преди съм ви го казвала, но сега кръга ви се увеличи





Тема Re: мъже-клюкаркинови [re: lncg]  
Автор huanji ()
Публикувано10.11.07 15:34



Да, като пръстените на Сатурн.



Не се притеснявай, твоята чест я пазя лично.



Тема Re: Триъгълници и огледаланови [re: миpka]  
Автор huanji ()
Публикувано10.11.07 15:35



Определено има върху какво да поработи, но смятам това за изгубена кауза. Затова и не му го натяквам специално.





Тема Re: мъже-клюкаркинови [re: huanji]  
Автор lncg ()
Публикувано10.11.07 15:48



казах и на безпътния, и на теб ще го повторя - не ми пука за вашето мнение и дали ще говорите за вен и какво



това е толкова далече от мен, че не си стуваше да ти отговарям



Тема Re: мъже-клюкаркинови [re: lncg]  
Автор huanji ()
Публикувано10.11.07 16:07



Разбира се, че ти пука, щом повдигаш въпроса. При това не за първи път.



Но спокойно. Както казах, съблюдаваме съзнателност.

В повечето случаи не се стига до обсъждане на тези клубове, просто защото има много по- интересни неща.



Тема Re: мъже-клюкаркинови [re: huanji]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 16:10



напротив, от години ви виждам. и на срещи ходите и там не спирате да се обсъждате (клюкарствате)

за мен въобще не става въпрос, все едно ме няма



Тема Re: мъже-клюкаркинови [re: lncg]  
Автор huanji ()
Публикувано10.11.07 16:17



И ще продължаваме да го правим, а ти не злорадствай.





Тема Re: За пропусналите предишните епизодинови [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано10.11.07 17:21



Можеш да бъдеш сигурна! Последното събиране половината отиде само да обсъждаме теб!



___________



Тема Re: За пропусналите предишните епизодинови [re: mo32]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 17:38



оооо, явно за това ви е било толкова интересно





Тема Re: За пропусналите предишните епизодинови [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано10.11.07 18:57



Че то винаги е интересно! Винаги ще намерим кой да одумаме!



К'во да се прави - гоним скуката и проблемите като се занимаваме със скуката и проблемите на други хора

___________



Тема Епизоди от сезон 1 и някои наблюдениянови [re: бeзпътeн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.11.07 14:08



!!! Предупреждение !!! Сцени от епизодите по-долу съдържат реалностите на живота и могат да шокират някои моралисти или твърде чувствителни души. Не забравяйте, че ако гледате тези сцени, то е поради вашето любопитство или интерес и, ако имате оплаквания от това, оправете ги към себе си.

Сезон 1







Гледната точка на госпожицата се съдържа в първите два епизода. В онези далечни времена беше модно да се сменят често никовете и за това тези и на тримата еволюират с времето. Но за съобразителния поглед това е дребна подробност.

------------
За смеещите се над този сериал: това, ако не в същата ситуация то в подобна, може да се случи и на вас/нас. Огледайте се.

За някои колеги от клуб Йога: ако вие скучно или ако искате да непременно да се намирате в приказка, направете йога асаните си, излезте на чист въздух или отидете до кръчмата, но най-вече, преди да пишете по клубовете пребройте до 999 (т.е. вижте дали можете да спестите разни празни приказки на колегите си).

За Инкогнита: по нейната логика (доколко я има), когато някой разпространява информации за Рамеш, Ошо, мъжете, кой (не) бил просветлен и т.н., просто клюкарства.

За младия ученик на госпожата: твърде вероятно е той да настоява, че се е включил и продължил упорито да пише в тази интересуваща го тема благодарение на неговия принцип на любовта. Да му напомня, че какво се е родило в тази тема е станало в резултат на съществената помощ на този негов принцип.

За Торг (все пак темата е за негативните мисъл-форми): може да видиш как една негативна мисъл форма, на която не й е било обърнато внимание в ДЪЛБОЧИНА, продължава да действа с неотслабваща сила и след много години.

П.П. Не забравяйте за броенето до 999 преди да отговаряте. Благодаря.



Тема Re: Епизоди от сезон 1 и някои наблюдениянови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано11.11.07 16:01



Има хора, които отвращават и ти си един от най- надарените.



Тема Re: Триъгълници и огледаланови [re: Mиpo]  
Автор лия ()
Публикувано11.11.07 23:50



Прошката е акт между човека А и човека Б. Когато се дава прошка се освобождава съответния човек от отговорността от постъпката му. Да се разкаеш, означава да си наясно какво си извършил, готов си да понесеш последствията от действията си...и си готов за искрена молба за прошка.
Според мен вече толкова години задаваш грешен въпрос на грешния човек.
Няма да се направи услуга на девойчето, ако получи прословутата прошка. Просто ще и се поощри неосъзната жестокост и безхаберие за чувствата на другите. А може би дълбоко в себе си обичаш да се наслаждаваш точно на това?





Тема Прошкатанови [re: лия]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.11.07 12:25



Благодаря за мнението ти, Лия - първото по същество по тази тема за прошката от доста време насам. Все пак, аз държа, че прошката е акт в съзнанието на човек, който засяга главно и основно самия него.

В конкретния случай смятам, че не Яна се нуждае от прошка (може би грешно си разбрала, че прошката е била за нея), а самата Кайли се нуждае от собствената си прошка, т.е. разбирането да приеме ситуацията и да отиде отвъд нея. По простата причина, че именно тя страда от липсата на такова разбиране.

Когато задавам въпроса тук въобще не ме интересува Яна (иначе, когато общувам с нея мога да видя какво е нейното разбиране и действие). Всъщност, точният въпрос е "Кайли, прости ли на себе си? Спря ли да се идентифицираш с тази ситуация?" Но така зададен по тези теоретични форуми хората имат склоността да си фантазират... Апропо, за това използвам конкретни ситуации и имена, които карат въпросните хора да са максимално реалистични в действията си тук.

Бидейки медитирал над подобни ситуации случили се на мен самия, съм забелязал, че всъщност важното е къде и как обидата/нараняването се закачат в МЕН. Докато, причинителят остава някъде далеееч отвън... В такива случаи "другият" направо изчезва и виждам ясно зад него Цялото, което му е дърпало конците... Сама разбираш, че е смешно да искам Цялото да ми дава прошка или пък аз да му давам такава

. Нужно е само виждане и разбиране.

Апропо, сещам се за Гурджиев, който казваше някъде, че ако ви засегнат по-важното е да можете да простите на този, който го е направил НЕоснователно. Ако другият е имал право е относително лесно - рано или късно човек ще си даде сметка, че е сгрешил и не е бил прав. Но важното е разбирането, че САМОТО ЗАСЯГАНЕ е грешка и че за това СМЕ ОТГОВОРНИ ИМЕННО НИЕ.

Не бих казал, че съм безхаберен за чувствата на другите. Напротив, давам си сметка за тях и може би за това осветявам някои . Предполагам, разбираш, че този който е техен роб страда перманентно от тях независимо от това дали някой си Миро му задава въпрос веднъж на много време.



Тема Привличаният от отвращаващитенови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.11.07 12:31



Благодаря за оценката. Има хора, които са привличани от отвращаващи хора и в следствие на това имат нужда да ги четат и да общуват редовно с тях. Ти от тях ли си?

П.П. Наистина ли в неделя в следобеда всичките кръчми бяха затворени при вас, та дойде тук да гледаш забранени филми?





Тема Re: Епизоди от сезон 1 и някои наблюдениянови [re: Mиpo]  
Автор lncg ()
Публикувано12.11.07 13:20



Миро, тия неща естествено няма да ги чета,
бях свидетел на следсстията от това, малко по-късно,
откакто съм в дира, никога не съм чела такива теми, като видя за какво става дума.
имаше и други истирии - с Анон ли беше, че забравих - с двете си жени - едната от клубовете разбира се.. и т.н.. Сигурна съм, че не е довело до добър край.

Затова на никого не бих препоръчала да чати в клубовете. И да прави интриги.

Пускала съм само сериозни теми - есета и често съм отбивала нападки,
и като виждам какво е положението - липса на интерес към сериозното, а интерес към интриги, - започнах понякога да се бъзикам,

но за мен си остава хъса да пиша неща, които ме вълнуват и искам да станат достояние на повече хора, дори само четящи.

Сори, че погледнах тук в твоя клуб какво става

Това е положениет с клрубовете - то е следствие от хората, от това, което ги вълнува и за което са тук.



Тема Влизате в клишето...нови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано12.11.07 13:49



Бла-бла-бла. Почна да разваляш готиния сериал с разни глупости за чувствата на другия, за прошки, за осъзнавания и за любов...

Хич не харесвам, когато главния герой се разкисне и реши да се прави на чувствителен!

Като ще е сапунка, искам да гледам истински мъже, които покоряват женските сърца, без да се страхуват от обстоятелствата, които ни ограничават в истинския живот - морал, страх жената да не ти отнеме всичко при развода, родата на жената, ако имат пари и власт... Въобще, искам да мечтая какво е да съм истински мъж, а не да гледам историята на поредния мухльо като мен, който се съобразява със хиляди условности, но в същото време си въобразява, че въпреки това е неотразим сваляч и любовник.



Я раздвижете малко действието и фабулата. Кой, освен вас, го интересува какво всъщност е станало? Като ще е публично, поне да е интересно представлението.



___________



Тема Re: Епизоди от сезон 1 и някои наблюдениянови [re: Mиpo]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано12.11.07 14:06







Тема Re: Епизоди от сезон 1 и някои наблюдениянови [re: бeзпътeн]  
Автор lncg ()
Публикувано12.11.07 14:11



"За смеещите се над този сериал: това, ако не в същата ситуация то в подобна, може да се случи и на вас/нас. Огледайте се."



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: mo32]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 14:19



Обаче за най-важното не говори Миро - как оттук много хора отидоха в психиатриите, като си съсипах, някои от тях пак се върнаха



Който не е стъпил здраво на краката си, не е за виртуалния свят на чатовете в интернета, където хората не се показват такива каквито са,
защото ще вземе да си повярва



Тема Re: Прошкатанови [re: Mиpo]  
Автор lncg ()
Публикувано12.11.07 14:26



Миро, разкажи пак историята си с Хана, за хората, които не я знаят





Тема Re: поправканови [re: lncg]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 14:31



*като си съсипаха здравето, семействата, живота*



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано12.11.07 14:58



Който е тръгнал към психиатрията си е... тръгнал натам. Дали ще минава през чатове или през кръчмата, няма никакво значение.

Чатовете са си чатове, те не подлудяват хората, хората са тия, които лудват.

___________



Тема Re: Прошкатанови [re: Mиpo]  
Автор лия ()
Публикувано12.11.07 14:59



Принципно за почти всичко си прав и в същото време ми се струва, че допускаш грешка в това да се опитваш да правиш добро, когато не са ти го поискали.


От друга страна моят личен опит с един двама близки хора ме е научил, че не винаги на външен план трябва да се маха с ръка и да показваш, че не ти пука и че ги приемаш такива каквито са. Най-малкото защото се качват не само на твоята глава и толерантността на другите я приемат за нещо дадено. Слувало ми се е да видя от страни как действат механизмите на поведение - механични и повтаряеми. И веднъж, инстинкт го наречи, ми подсказа, че при поредното махване с ръка не правя услуга нито на себе си, нито на отсрещната страна. Всички сме хора и често допускаме грешки. Важното е да се видят и да не се повтарят до припадък. В дадената ситуация има сгрешили, дай на тях шанс да израстът. А Кайли не я мисли, тя е достатъчно интелигентна да се спаси от кармичните възли. Ето, тя им дава шанс. Не може в дадена ситуация да изключваш всичко останало и да визираш само един елемент. Никой не знае дали на вътрешен план този човек не е прогледнал за това, че е безмислено да се чувства наранен от малоумните постъпки на някой друг, а на външен план да се опитва да му подаде ръка и да помага да се осветлят грешките.



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: mo32]  
Автор лия ()
Публикувано12.11.07 15:03



Явно, че освен нас и теб те интересува


Каква любов, кви пет лева видя тук незнам



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: mo32]  
Автор lncg ()
Публикувано12.11.07 15:21



там е работата, че повечето неуравновесени хора пишат в клубове и чатове



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано12.11.07 15:32



А нормалните къде са?



Такива обобщаващи твърдения по презумпция са неверни. Искам да видя как човек с депресия и на лекарства, ще пише на компютър. Или пък някой с двигателни разтройства.
Това, че има един-два случая на неуравновесени хора, не бързай да раздаваш диагнози, не си квалифицирана.

___________



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: mo32]  
Автор lncg ()
Публикувано12.11.07 15:39



може, може, ти просто не знаеш

отскоро си
един по-общ поглед би ти показал някои неща,
но и статистиката на психолози и психиатри и социолози си го казва

Редактирано от lncg на 12.11.07 15:41.



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: лия]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано12.11.07 15:51



Много ясно, че се интересувам. Изкуството на клюката се прилага най-добре, когато е за непознати хора, към които нямаш никакво отношение. Удоволствието е пълно и няма опасност да бъдеш сполетен от негативни емоции, както става, ако се клюкари от дребнава злоба за познати хора.



В отговор на:

Каква любов, кви пет лева видя тук незнам



Не се интересувам от факти и подробности. Интересувам се от елементите на историята, които са общовалидни за всички хора. В тая връзка дали има любов или нещо друго се представя за любов е много интересно. Мотивите, които стоят зад една постъпка са най-интересни и те винаги са простички - нито толкова благородни, нито пък духовни.

Пример:
1)Всяка жена знае какво провокира мъжа, с който е във връзка и всяка жена знае (или се опитва да разбере) по какъв начин може да използва това, за да го манипулира.

2) Всеки мъж знае, че иска да изчука някоя жена, за да си достави удоволствие, както и да си задоволи егото, че е сваляч и любовник.

Да се нарича това познание Любов и да му се придават морални стойности, му пасват като харизана риза, и е нещо, което си струва да бъде наблюдавано. А като се добавят и други структури като "щастие" и т.н., театърът става много по символен, отколкото японския театър НО.
Разбира се примерът е доста повърхностен и има още много фактори, които се представят по един начин, а всъщност са по друг

Накратко: Най-интересно е да се наблюдава как всички говорят в понятия, които са социално приемливи, но всеки от участниците, в някакъв момент си дава сметка за реалното положение и се чувства "нещастен" - още една социална роля.

Пробвай да погледнеш от тоя ъгъл, без да преценяваш дали и ти си в тоя калъп(защото ще разбереш, че си и ще се почувстваш "нещастна") и ще разбереш колко удивително прости са човешките взаимоотношения и същевременно интересни.

Викам си, поне да се извлече някаква практическа полза, от това ненужно представление.

___________



Тема Re: Прошкатанови [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано12.11.07 15:56



После кой бил клюкар?



___________



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано12.11.07 15:58



Не им вярвай на психолозите и психиатрите - това тяхното не е призвание и професия, а диагноза.



___________



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: mo32]  
Автор лия ()
Публикувано12.11.07 16:08



Пробвала съм...и вярно се почувствах "нещастна"...добре, че бързо ми минава


Практическата полза от нужните представления е една за мен:
Глупакът повтаря ли, повтаря грешките си.
Умният се учи от грешките си.
Мъдрият от грешките на другите.




Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: лия]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано12.11.07 16:35



Докато човек не си счупи главата сам, не кандисва да се вгледа в грешките си. То затова и мъдрите хора са толкова малко.



Трудно е да се отправи поглед навътре, защото в общия случай човек вижда неща, които вече знае за себе си, но всячески се опитва да ги отрича. Това е и причината толкова кухи понятия да живеят собствен живот - в общество от хора, които се смятат за уникални и неповторими, но знаят, че не са, най добрият медиатор/посредник/ на общуване, това са всеобщите утвърдени модели на поведение.

Ето един модел:
Да си щастлив, значи да си Влюбен -> да си нещастен означава никой да не те обича -> само безинтересните и скучни хора никой не ги обича.

И се започва едно напъване всеки да доказва, че е обичен, ценен, необикновен и уникален. Но понеже малко хора са такива, се включват и доста други фактори - материални и нематериални.

Ето къде се включват на практика и ученията - Лао Дзъ(примерно) говори за това, човек да е естествен, а не подвластен на насадени вярвания и модели на поведение; Тогава отпада и цялото напрежение, породено от това, човек да се интересува как го възприемат другите хора. Просто погледът се насочва навътре.

Аз например съм смотан и ми отне много време да го приема, защото са ме научили, че трябва да бъда уникален. Да, ама не съм и нищо не мога да направя по въпроса. Иска ми се да съм като някои хора, които познавам - да съм забавен и само с присъствието си да впечатлявам, но действителността е друга. Когато се вгледах малко по-безпристрастно в себе си, видях, че има други, неща, които са ми присъщи и са ми силна страна. Тях обаче ще запазя за близки хора.



___________



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: mo32]  
Автор лия ()
Публикувано12.11.07 17:09



Така е





Тема Re: Привличаният от отвращаващитенови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано12.11.07 18:57



Моля. Напълно си я оправдаваш.



Не се меся когато се пингачиш по принцип, само в определени случаи.

По повод желанието ти да представиш нещо недостойно за нормално, да разбирам ли, че си на същото дередже в личният живот и имаш нужда да го оправдаеш?



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано12.11.07 21:31



Да ти обясня на кратко сапунката.
Въпросната дама и господин са гаджета. По някое време нейната първа приятелка госпожицата завързва игра с господина и се скатават, като пред нея поне тя го играе, че няма такова нещо.

До тук нищо ново под слънцето. Тези неща се случват всеки ден. Но проблема е, че вместо да почувстват малко вина и нещата да приключат, започват гавра, което е видно от самите теми. Публично да се афшира връзката и да се унижава дамата.

И до тук нищо ново, и тези неща се случват. Верно, по- подхождат на тийнеджъри, но и големите се вдетеняват.

Проблемът идва, когато Миро заявява, че дамата трябва да прости и да признае това поведение за много яко. Обаче тя се дразни, щото това не е редно. И така, това негово меркантилно желание да я накара да се псува е вече петгодишно.

Извън неговият мерак, аз към госпожицата нямам нищо против, нито към господина. Тяхен проблем е дали ще осъзнаят нещата като грешка или не. Но се присъединявам към дамата, че Миро не може да налага подобно изискване за индулгенция по този начин.

Общо взето, това е цялата драма, а всичко останало са подробности.





Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано12.11.07 21:34



Големи мъки, големи болки, големо страдание....



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: бeзпътeн]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 21:49



... то пък да имало за какво?...не си е струвало да се хаби за него повече от 3-4 дни най-много
а аз мислех, че са били женени..



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: бeзпътeн]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 21:56



...нищо не знаеш от историята на клубовете. какви лични неща и драми са си излагали тука други...но вече ги няма
грозни истирии



Тема Re: Прошкатанови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано12.11.07 21:57



Миро, от колко време се опитвам да ти кажа, че тези ситуации са ти се случили на теб и ти оттам си хванал тази спасителна философия, за да не се разпаднеш.

Искаш да ти обясня точно за какво става дума ли?
Ти изневеряваш на жена си в България и то не защото си загорял за жена, а за успокоение, че и ти го правиш. Понеже тя ти изневерява.


Ясно е, че го правиш за успокоение, понеже ако беше заради секса или пък любов, нямаше да се представяш толкова посредствено, а щеше да защитиш мъжката чест, както се полага.

Освен това жена ти доминира и не те ебава много за слива. Оттам, като не можеш да бъдеш мъж в къщи, се опитваш да компенсираш с учителстване и прочие.

За всичкото това, моите съчувствия. Не ми се е случвало, но като гледам реултата, кофти е. Оставя незаличими деруги в съзнанието, които не могат да зарастнат.

Цялата ти велика медитация е опит да приемеш истината, но неуспешен. Накрая си решил да приемеш философия, която да оправдава всичкото това и така да се съхраниш.

Мисля, че първо трябва да приемеш собственият си живот и да решиш собствените си проблеми, защото човек като теб, който не е успял да направи нищо в тази насока стига до тук - приема философия на перверзията и се опитва да я пласира на другите.

Сори, но Ошо умря отдавна и вече не са на мода хипитата. Опитай на други да им пееш тази песен.

Все едно да кажеш, че примерно крадеца трябва да се остави и да му се благодари. Не, той трябва да бъде наказан пред обществото, а потърпевшият да му прости, заради себе си.

Затова правилнитя ти подход би бил да критикуваш неуравновесената постъпка на господина и госпожицата, след което да призовеш дамата да прости заради себе си. Ето това е целият проблем, който ти съвсем съзнателно не желаеш да поставиш по този начин, защото би значело да си вкараш семеен автогол.



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: бeзпътeн]  
Автор huanji ()
Публикувано12.11.07 21:59



Абе от страни на всички ни е много лесно, но че не са били малки, вярвам.





Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: lncg]  
Автор huanji ()
Публикувано12.11.07 22:01



Напротив, поставила е любовта по- високо и предполагам не я е изоставила.



Не е срамно да обичаш, срамно е да злоупотребяваш примерно.



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: lncg]  
Автор huanji ()
Публикувано12.11.07 22:02



Драмите текат постоянно, дори и в момента, няма да се свършат.





Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: huanji]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 22:05



явно нищо не разбираш
любовта няма нищо общо с човека който не я заслужава примерно - и какво ще се хаби за него по клубовете



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: huanji]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 22:06



е, аз все последна научавам



ама те са все един сценарии, само главните герои са различни



Тема Инкогнита,нови [re: lncg]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.11.07 22:07



Твое право е да четеш това, което ти е интересно, но би ли пояснила някои разлики между това, което пишеш и това което правиш.

От една страна казваш, че си за сериозните писания и срещу интригите, чатенията и празните приказки, но ти самата ми кажи колко стотици празни уж "бъзикащи" постигни си изписала по тези клубове? Да вземем само в Ошо - ако той не ти харесва, твое право е и го уважавам. Но защо е било нужно да изписваш толкова много постигни без съдържание и без диалогичност? Все пак, признавам с радост, че горният ти постинг е приятно изключение. Както и някои други, примерно може би си спомняш, когато сподели едни книги на М. Чия в Йога преди година.

От друга страна, извиняваш се, че си погледнала едва ли не случайно тук, пък се оказва, че си доста активна в темата. Няма лошо - но просто бъди в тон с приказките си.

И накрая, би ли ми казала какви интриги виждаш в горните постинги? Може да ги наречеш с всякакви други имена, но "интрига" не ми се вижда точно. Коментираме съвсем реални неща от живота, не разбирам защо ти се струват несериозни? Ти не си ли била засягана? Не ти ли се налагало да прощаваш? Не си ли била влюбена и по една или друг причина нещо да ви е разделило?

Знай, че винаги ще оценявам, диалогичността и съдържателността в постингите ти.



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: lncg]  
Автор huanji ()
Публикувано12.11.07 22:11



Кой говори за него.





Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: lncg]  
Автор huanji ()
Публикувано12.11.07 22:12



Абсолютно вярно.





Тема Re: Прошкатанови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано12.11.07 22:21



Само да кажа, че ти сам в този клуб си писал, че си изневерявал на жена си.
А другите неща се знаят, защото такъв е света. Каквото и да стане, все се научава.





Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: huanji]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 22:23



а за кого се хаби? за "приятелката" си?
и двамата са един дол дренки

не си е струвало усилията....



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: lncg]  
Автор huanji ()
Публикувано12.11.07 22:27



Значи аз съм застъпник за конкретна идея и гледам по друг начин на нещата.

Как можеш да обичаш някого и после да го намразиш, защото не е отвърнал на очакванията ти. Но пък никой не те задържа при него. Общо взето съм "за" раздялата, когато е ясно, че не стават нещата или пътищата се разделят. Но защо да се посяга на любовта?



Тема Re: Прошката на Лия?нови [re: лия]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.11.07 22:35



Позволи ми да те поправя, НЕ се опитвам да правя добро. Най-малкото, защото не деля света на добро и лошо. Опитай се да разбереш, НЕ карам Кайли да прощава. Просто я питам и изследвам явлението.

Ако искаш да ме съдиш за нещо, то ще ти кажа направо за какво може да го направиш: за това, че ми е интересно научно-практически как протича разбирането в човешките глави (просто защото и моята е такава). Апропо, когато един ден Кайли даде знак, че е простила/разбрала, вероятно ще я попитам кой е бил факторът за това. Естествено има различни други детайли от контекста, които далеч надминават личностите споменатите хора и които всъщност ме интересуват от познавателна гледна точка, но това е друга тема.

Никъде не казвам да се маха с ръка и външно да се демонстрира непокизъм. Всъщност, външното демонстриране въобще не ме интересува. Когато човек промени ВЪТРЕШНОТО, което ме интересува и което дава свобода, външното намира подходящата форма от самосебе си.

Не знам защо аз трябва да давам шанс на някого?? Шансът трябва всеки сам да си го даде на себе си. Както и да оценява кое е било грешка за него и кое не. Може да си пъхам носа в тази история (ако искаш, съди ме и за това), но не ми е нужно да взима страна в нея.

Но да оставим Кайли (тя ще ме намери за да ми отговори, когато е нужно). Кажи ми ти, Лия, как би реагирала в тази ситуация поставяйки се на мястото на всеки един от тримата?



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: huanji]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 22:37



разбира се, когато нещата не вървят хората се разделят, и любовта и приятелството може да остане
когато двама се влюбват - се събират

но не по този начин! това е като сценарий за мексикавски сериал
в живота така не се прави
а който го прави - си е за негова сметка

не гледам на това като конкретен случай, дори забравям за кой се отнася,
да не заприлича на клюкарник, просто обсъждам подобни ситуации



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: lncg]  
Автор huanji ()
Публикувано12.11.07 22:43



Толкова просто го обясни - така в живота не се прави. Какво има повече да говорим.





Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: huanji]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 22:49



ами това, че потърпевшата е най-невинна в случая
единствената й вина е, че си е похабила нервите, което е можела да си спести



Тема Re: Влизане навътре ...нови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.11.07 22:57



Ако не ти харесва програмата, не забравяй, че може да смениш канала. Но понеже виждам, че си се задържал, ще ти обърна внимание, че може да приложиш върху нехаресването ти, това което за споделих на Лия за прошката/разбирането.

Мярнах, че си споменал "всяка жена ...", "всеки мъж ...". Просто допълни и в двата случая, че това е така както ти го виждаш в момента. Ще ти даде свобода, че в друг може да видиш света и по-различно.

Не е нужно да се делиш на смотан и забавен. Нито да се оглеждаш в очите на другите. Хм, трябва ти да се видиш, но за това се изисква да влезеш в теб, мили Мо(й).

П.П. Подсети ме да ти кажа по натам къде виждам, че отива сексуалната ти енергия.



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: lncg]  
Автор huanji ()
Публикувано12.11.07 22:58



Станалото-станало.





Тема Инкогнита и Хананови [re: lncg]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.11.07 23:05



Инкогнита, ти уж не се интересуваше от "такива" неща, а се оказа изведнъж много осведомена за всичко, което става в ДИРа.

За коя от много истории и за коя точно Хана те интересува? Идва ми на ум тази от филма на Уди Алън "Хана й нейните сестри", където главният герой казваше "Обожавам монахини отдали се на греха".

П.П. Извинявай за любопитството, но да има нещо монахинско в теб?





Тема Re: Прошката на Лия?нови [re: Mиpo]  
Автор лия ()
Публикувано12.11.07 23:17



Не те съдя, извинявам се ако е прозвучало като осъждане. Просто се опитах да ти покажа друга гледна точка за нещата.

Как бих реагирала мога само да предполагам. Засега живота ми е спестил такива роли. А колкото и да предполага човек винаги може да има изненади.



Тема Желанието на Хуанджинови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.11.07 23:26



Ех, палавнико, искаш да й изневеря и да спя с теб? И те привличат отвратителните и (на)дървените, а? Бъди търпелив, стой наоколо и ще стане.

А за това, което Кайли ти е казала, че сме правили с нея, не бих го нарекъл изневяра, а обикновен секс. Тя беше търпелива и си го заслужи. Ти също можеш.





Тема Re: Желанието на Хуанджинови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано12.11.07 23:39



Не, не е Кайли. А ти отричаш ли фактологията?

Забелязвам, че неудобните неща и лични проблеми ги отбягваш с най- голяма скорост, докато чуждите проблеми ги медитираш, дискутираш и какво ли не в подробности...даже през годините.



Както ми писаха преди малко - "Не е готов човека, той е просто много травмиран".

Добре, приемам, че не си готов, но всеки път когато питаш Кайли, аз ще те питам, дали си готов да се срещнеш със собствената реалност и да я дискутираш. И за да не си губим времето, всеки път, когато се сещаш за Кайли, виждай собствените си проблеми. Щото тя е отнесла нещо и е минало, докато ти си на тоя хал и сега...

Приемам това, което си написал като вид псувня. Спомни си как винаги си ми казвал спокойно да те критикувам, дискутирам и прочие. Ти сам си го поискал, сега се дръж прилично.



Тема Re: Прошката на Лия?нови [re: лия]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.11.07 23:45



На мен не ми пречи да ме съдиш. Ако ти харесва, твоя работа си е.

Впрочем, попитах те как би реагирала в горните ситуации, защото ми се стори, че осъждаш нечие поведения там като "лошо", но така и не разбрах защо точно.

Ако имаш смелост, влез все пак за малко в кожата на всеки един от тримата и, колкото и да е условно, предположи как ще действаш. Бих ти партнирал/помогнал, ако мъничко дръзновение не ти достига. Но, ако не те интересува, жива и здрава, и бъди усмихната.





Тема Re: Желанието на Хуанджинови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.11.07 00:05



"Ако искаш да обидиш някой, кажи му истината"

Скоро го четох някъде, може би тук.

Мисля, че след тоя кратък 'рунд', на Миро би му се искало да е бил по-дискретен по отношение на личната си история, а не толкова открит.

___________



Тема Re: Прошкатанови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано13.11.07 01:01



Браво, мой човек, най-накрая изплю камъчето!

Само така - казвай нещата отведнъж и не ги премълчавай!



Тема Re: Прошкатанови [re: бeзпътeн]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 07:09



Та ние си го знаем Миро, само новички като теб се учудват

Още като започна тук, то не бяха "Ошовски" прегръдки, то не беше "споделяне", то не беше чудо... И после срещи разбира се и "медитацийки"





Тема Re: Прошкатанови [re: huanji]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 07:15



...то и на тия кУрсове дето ходи по Ментек Чикя е само за да си оправи "орбитата", че да задоволява по-добре французойката


...а и вас запали с тая "йога"



Тема Re: Прошкатанови [re: lncg]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 08:24



Курсовете са хубаво нещо.


Да се полива редовно жената е пак хубаво нещо, защото Чаушев казваше, че жената е цвете. Мантак Чия би свършил добра работа в тази насока. Не говоря все пак за тези неща.

Още от 88-та година съм запален от книгата с упражненията - Елен, Жерав и Костенурка. Не е виновен Миро. Все пак, достатъчно работа има със себе си човека, че да го натоварваме излишно.

По- скоро да му пожелаем обективност в тълкуването на собствените проекции спрямо други хора.



Тема Re: Прошкатанови [re: бeзпътeн]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 08:38



Последният път, когато започнах да ги казвам, Миро изпадна в истерия и трябва да си призная, че това е единственият път, когато съм го виждал да изкрейзва. Пак реших, че му е рано. И сега мисля така, но поне ще може да се срещне лице в лице с демона...или поне ще му го напомнят редовно.



Все пак, това е един от моите методи. Да си програмирам съзнанието, всеки път когато спомена нещо, да ми се яви причината. Така си реших проблема с емоциите в минали връзки.

Принципът е следният. Нещо се случва и съзнанието не можейки да се справи с него, го покрива в капсула и го вкарва навътре в подсъзнанието.
Това е зона на болезненост, която по- нататък може да не се осъзнава, но пък се защитава и пази с цената на живота.

Парадоксът е, че човек може да промени целият си живот за да не я засегне, включително философията си, ценностната система и идеали. Зависи до колко болезнен е проблема.

Има практики, които разкриват проблемите от подсъзнанието и ги изкарват на повърхността, където вече могат да се трансформират и обезвредят. Като например, интензив, ребърдинг, различни практики в Йога и пр.



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.11.07 08:56



Баба ми казваше, че някои неща не трябва да напускат прага на дома. Историите са грозни, не защото са се случили, а защото са били изложени на всеобщо достояния, само и само някой да си начеше крастата.

Баба още казваше, че трябва да се пази достойнството на хората. Ако не за друго, то поне за това, че недискретните хора никой не ги обича и ги отбягва. По фините моменти от съвета на баба, ще оставя всеки сам да открие за себе си.


Клюкарите заслужават възможно най-тежкото за тях наказание - пълно безразличие.

___________



Тема Re: Влизане навътре ...нови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.11.07 09:13



В отговор на:

Не е нужно да се делиш на смотан и забавен.



Момента за смотан и за обичан отмина. Има един прост метод - споделяне с абсолютно непознат. Върши страхотна работа. Понякога, някои работи могат да се кажат само на непознат човек. Разбира се тук познавам част от хората и методът е неприложим в най-добрия си вариант, но не това беше целта. Който разбрал-разбрал.

В отговор на:

П.П. Подсети ме да ти кажа по натам къде виждам, че отива сексуалната ти енергия.



Ще ми е интересно да чуя мнението ти. Аз прекрасно зная къде отива сексуалната ми енергия, но винаги е от полза, човек да има още една гледна точка. Може пък да ме изненадаш. Само не ми казвай, че си вадиш изводи от написаното от мен, че ще се изложиш. Важно е какво правят хората, а не какво пишат.

Имам известен опит с клуб Кастанеда и тамошната интернет психология и врачуване, и мога да кажа, че има истински бисери. Глупаво е да се дават подобни мнения, но хората обичат да обръщат внимание на чуждите проблеми, а не на своите.

___________



Тема Re: Желанието на Хуанджинови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано13.11.07 09:20



Съвсем не е открит. Ако беше открит, нямаше да има проблеми със себе си и да се изненадва.





Тема Re: Прошкатанови [re: huanji]  
Автор lncg ()
Публикувано13.11.07 09:59



да се надяваме, че момчето не е имало чак такива проблеми, че да ги "капсулова"





Тема Re: Прошкатанови [re: huanji]  
Автор lncg ()
Публикувано13.11.07 10:03



и без Ментек Чикията може, както и без всякакви други "упражнения"
дори и по-добре



Има една приказка: "Една жена се задържа с много секс и много пари. Само със секс не става." Но това е за народа.
Умният мъж знае как да задържи една жена.



Тема Re: Прошкатанови [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.11.07 10:33



Ти си гледай своето здраве и не давай акъл на мъжете за тяхното.

Уж беше против всякакви задържания, а сега се оказа, че мъжът трябвало да задържа една жена. Дрън-дрън. Ако една връзка е стигнала момента, в който се ползват разни пинизи за задържане на партньора, значи работата е Утекла.
Задържането е признак на страх да не загубиш партньора, който страх пък е в следствие на неувереност в себе си.



Двама човека трябва да искат да са заедно, а не да се налага да се задържат.

Следващия женски номер сама го спомена - купувай ми, за да ми покажеш, че ме обичаш(задържане с пари). А кой е следващия - прави каквото ти кажа, за да спра да те уважавам и да почна да те унижавам като ти изневерявам?

Един умен мъж никога не позволява на една жена да знае всичките му планове, както и да му се качват на главата. Определят се правилата на връзката, с които жената трябва да се съобразява и всичко тръгва мирно и тихо. Не че жената пак няма да прави това, което си иска, но има ли правила има шанс за разбирателство. Жена без всякакви ограничения е същинска валкирия и ще провали себе си и семейството си.

Има и друг вид съжителство, където всеки от партньорите разчита на другия, пазят си гърбовете и си имат абсолютно доверие, но за него трябва усилена работа по премахване на егото. Трябва преди това човек да овладял себе си и да няма егоистични желания и тяхната проява - чувства като ревност, завист, злоба, желание да притежаваш, да се налагаш и да манипулираш. Само съм чел за подобни връзки. Почти никой няма желание да се занимава със себе си, вместо да получава егоистична любов и наслада.

___________



Тема Re: Прошката на Лия?нови [re: Mиpo]  
Автор лия ()
Публикувано13.11.07 10:55



Не ми харесва да те съдя. Поведението на хората си е Ок. Съвсем в рамките на стандарта. Добро, лошо...всички знаем, че такова нещо уж няма

То и затова са законите. Да ни пазят от нас самите на груб план. То и затова е морала, етиката, съвестта. Да ни пазят на по-фино ниво.
Честно казано нямам желание да влизам в кожата на никого, моята си ми е предостатъчна.
Жив, здрав и ти и



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: mo32]  
Автор лия ()
Публикувано13.11.07 10:58



Мъдра жена е баба ти. Късметлия





Тема Re: Прошкатанови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано13.11.07 11:01



"Има практики, които разкриват проблемите от подсъзнанието и ги изкарват на повърхността, където вече могат да се трансформират и обезвредят. Като например, интензив, ребърдинг, различни практики в Йога и пр."

Да, крия йога практиките (както на първо, така и на по-висшите нива на посвещение) при Шибенду също действат в тази насока (или поне имат такова предназначение) - да изчистват всякакви психологически зависимости/замърсявания, при това са много силни, както може би си се убедил. Разбира се нужно е и осъзнаването (свадхая) да участва заедно с изпълнението на крия техниките, както и във всеки момент преди и след това.



Тема Любовни откровениянови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.11.07 11:30



Предложението ти да ми напомняш да срещам собствената реалност ми се струва много интересно, но има един малък проблем. Защо ще ми го напомняш, само когато питам нещо Кайли? По план-график следващото ми питане към нея е не по-рано от лятото на 2008 (разбира се, ако тя дойде самичка), а на мен би ми харесало да ми напомняш за реалността ми по-често: ежеседмично или, идеалното, ежедневно. Това ще е израз на любовта ти към мен и ще ускори нещата, за които ти писах в предния постинг.

Давам си сметка за тази твоя любов (това за псуването го приемам като закачка) и трябва да призная, че моята към Кайли не може да се равнява с твоята към мен (не слушай тези, които казват, че женската любов била по-силна мъжка). Ето, аз НИКОГА път не съм отишъл да пиша в клуба на Кайли и за последните поне 3 г НИТО ЕДИН път не съм й писал освен, ако тя сама не е идвала да ми казва нещо. И въпреки това смея да кажа, че я обичам. Докато ти, хем се отвращаваш дълбоко от мен, хем си непрекъснато отново и отново с мен. Търсиш проблемите ми, искаш да ги споделяш редовно с мен, вълнувам те... Кажи, ако това не е истинска любов, с какво друго име може да се нарече?! Може би не разбра, когато ти благодарих за оценката, но силното отвращение е просто признак на силни чувства. Всеки психолог ще ти каже, че е нормално за чувствата да минават от едната крайност до другата. Но интензивността е критерият.

Та, ако не те затруднява, би ли стоял наоколо и ми напомняй ЕЖЕДНЕВНО? Моля ти се! Ако някой си мисли, че стоиш ей така, защото нещо те гризе отвътре, ще ти споделя за проблемите ми. Не се сърди, че няма да ти споделя сега всичко. Казаха ти, че не съм готов в момента, но може утре или в други ден да съм повече готов. За това бъди търпелив и даже, ако не ти обръщам винаги внимание, не си мисли, че е така, защото постингите са прекалено плитки или ограничени, а е просто, защото все още не съм готов.

Като жест от моя страна ще ти открехна вратата на личния ми живот. Все пак с тези 20тина постинга наоколо си го заслужи.

Наистина имам тежки проблеми, които се изразяват в липса на какво ли не. Но да караме по фактологията, копято те вълнува така дълбоко и която само човек с твоя блясък на ума може да открие.

Миро, от колко време се опитвам да ти кажа, че тези ситуации са ти се случили на теб и ти оттам си хванал тази спасителна философия, за да не се разпаднеш.
Никаква философия не ме спасява, защото направо се усещам разпаднал. И за да е станало това, не са били само тези детски ситуации. През много повече ситуации е трябвало да мина, друже.

Ти изневеряваш на жена си в България и то не защото си загорял за жена, а за успокоение, че и ти го правиш. Понеже тя ти изневерява.
Говори с прости думи като любов/секс, защото след като се разпаднах нямам вяра и не знам какво е изневяра.Наистина, няма по-голямо успокоение от това да съм всеки миг в любов и секс. Евала, ако и жена ми го прави. Иначе си прав си, че не съм загорял за жена никак.

Ясно е, че го правиш за успокоение, понеже ако беше заради секса или пък любов, нямаше да се представяш толкова посредствено, а щеше да защитиш мъжката чест, както се полага.
Друже Хуанджи, нямам чест. Нито мъжка, нито каквато и да е. И тя се разпадна.

Освен това жена ти доминира и не те ебава много за слива. Оттам, като не можеш да бъдеш мъж в къщи, се опитваш да компенсираш с учителстване и прочие.
Вярно, че женската ми половинка се пробуди и оттогава не съм вече мъж като другите. И да ти призная, нито учиталстване, нито нищо не помага. Жена ми казва, че съм от друга планета.

За всичкото това, моите съчувствия. Не ми се е случвало, но като гледам реултата, кофти е. Оставя незаличими деруги в съзнанието, които не могат да зарастнат.
Благодаря. Виждам, че не ти се случвало, иначе щях да го позная веднага. Следите не само са неизлечими, но и необратими. Кофти, некофти - свиква се.

Цялата ти велика медитация е опит да приемеш истината, но неуспешен. Накрая си решил да приемеш философия, която да оправдава всичкото това и така да се съхраниш.
Прав си, че медитацията е велика. Но тя не е за съхраняване, а за разпадане. Иска ми се нищо да не е останало, но все намирам още нещо за разпадане.

Мисля, че първо трябва да приемеш собственият си живот и да решиш собствените си проблеми, защото човек като теб, който не е успял да направи нищо в тази насока стига до тук - приема философия на перверзията и се опитва да я пласира на другите.
Тук твоята роля може да е съществена. Както те помолих, стой наоколо и предупреждавай другите. Пък аз ще се грижа за моя живот. Става ли? Не знам какво е това перверзия. Чувал съм, че е когато хората си забраняват нещо пък им се иска. Ама аз нищо не си забранявам.

Сори, но Ошо умря отдавна и вече не са на мода хипитата. Опитай на други да им пееш тази песен.
Ти май все ме ревнуваш от този Ошо? Спокойно, няма го и сме само с теб. Не слушай злите езици, които казват, че в момента сме в клуб Ошо. Не е вярно, ние сме в стая с пламтяща камина, 3л бутилка с ракията на дедо Балканджи до кревата и цяла нощ пред нас.

Все едно да кажеш, че примерно крадеца трябва да се остави и да му се благодари. Не, той трябва да бъде наказан пред обществото, а потърпевшият да му прости, заради себе си.
А не е ли чудесно да благодариш на всекиго, даже и на крадеца! Как обществото ще накаже крадеца като крадецът е част от обществото? Излиза, че обществото трябва да накаже само себе си. Недей, да не помисли някой, че сме от онези садо-мазо.

Затова правилнитя ти подход би бил да критикуваш неуравновесената постъпка на господина и госпожицата, след което да призовеш дамата да прости заради себе си. Ето това е целият проблем, който ти съвсем съзнателно не желаеш да поставиш по този начин, защото би значело да си вкараш семеен автогол
И аз си мислех, че любовта им е била луда и неуравновесена, но щом ти го потвърждаваш, така трябва да е било. Извинявай, но никого не мога да призовавам и да критикувам. Мога да ги прегърна и тримата. Пък, майната му на автогола. А ти не ревнувай и ела по близо.

Не, не е Кайли. А ти отричаш ли фактологията?
Откъде знаеш, че не е Кайли, това беше нашата малка тайна с нея? Да, правил съм Любов с нея. Е разбира се, не само с нея. Но не ревнувай, това е минало и сега съм твой в този миг. И нищо не отричам.

Забелязвам, че неудобните неща и лични проблеми ги отбягваш с най- голяма скорост, докато чуждите проблеми ги медитираш, дискутираш и какво ли не в подробности...даже през годините.
Вярно, че отбягвам неудобните неща. И се чудя защо някои пълнят живота си с неудобства и ги носят на гърба си през годините. Ако има нещо неудобно на сърцето ти, кажи ми го и ще ти мине.

Както ми писаха преди малко - "Не е готов човека, той е просто много травмиран".
Целуни от мен този, който ти е писал и го поздрави, че се удържа да не се появи с регистрирания си ник тук. Можело!

Добре, приемам, че не си готов, но всеки път когато питаш Кайли, аз ще те питам, дали си готов да се срещнеш със собствената реалност и да я дискутираш. И за да не си губим времето, всеки път, когато се сещаш за Кайли, виждай собствените си проблеми.
Надявам се, че се разбираме, да ме питаш ЕЖЕДНЕВНО независимо дали съм се сетил веднъж или не за Кайли през следващите месеци

Приемам това, което си написал като вид псувня.
Усмихни се, направи едно ритмично дишане и ще видиш, че ще го приемеш съвсем по друг начин. Напълни се с тишина и ще приемеш тишина.

Спомни си как винаги си ми казвал спокойно да те критикувам, дискутирам и прочие.
Много мило е да чуя, че ме слушаш, но не е нужно. Слушай себе си.

Ти сам си го поискал, сега се дръж прилично
Извинявай, но нямам нито морал, нито съвест (ще видиш като разпадането дойде някой ден и на твоят глава) и не знам какво е прилично.

Ако нещо съм пропуснал, напомни ми. Разчитам да си наоколо и да си търпелив. Любовта изисква себеотдаване. Прегръдка.





Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано13.11.07 12:04



Това "достойнство" в такъв случай бая фалшиво и привидно би трябвало да е, щом човек се страхува да разкрие какъвто и да било аспект от живота си пред когото и да било. Може и да не става въпрос за "начесване на крастата", а напр. за нужда от споделяне на нещо, след което да се получи непринуден съвместен разговор, изпълнен с взаимно разбиране (индийците му викат "сатсанг"). Може подобен разговор да даде нещо като светлина върху въпросите, които "мъчат" конкретния човек.

Аз съм за по-голяма откритост и споделяне между хората.

Без да се извращава в клюкарстване, в което отношение баба ти е права.



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: лия]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.11.07 12:41



Беше. Надявам се смудростта й да живее чрез мен и другите й внуци.

___________



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: mo32]  
Автор lncg ()
Публикувано13.11.07 12:46



"Историите са грозни, не защото са се случили, а защото са били изложени на всеобщо достояния,"




Ако ги скриеш .и ...хнай-вече от себе си, значи ще станат по-хубави?

грозни са, точна защото са се случили,
и си ги криеш от срам и гузна съвест
щото ако се бяха случили по друг начин, щяха да са хубави



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.11.07 12:48



Индийците казват още: охраненият тигър е желана плячка за всеки ловец.



Погледни живота на хайлайфа и ще видиш, че прекалената откритост те фиксира с очакванията на хората и те лишава от личен живот.
Нещо подобно се получава, когато човек живее и се оглежда в чуждите очи.

От друга страна, много от мъдрите хора са били отшелници или просто не са афиширали знанието си, понякога до степен на пълна секретност. Това е другата крайност, но все пак показва тенденцията, че за да практикува определени практики, особено напреднали, човек се нуждае от спокойствието на тихата анонимност.

А ето нещо, което зная от майка ми: Имената на глупците висят по стените!

___________



Тема Re: именнонови [re: бeзпътeн]  
Автор lncg ()
Публикувано13.11.07 12:56



"осъзнаването да участва заедно с изпълнението на крия техниките, както и във всеки момент преди и след това."

именно -
да сме напълно осъзнати за нещата, които се случват в момента на случването им,
както и причините поради които се случват и мотивите за това
- а не да ги "капсуловаме" и след време да ги "чоплим" и "чистим" и да удължаваме стаданието. - Е, и това е начин, но "житейски", за по-неосъзнаните...

и "практики" на дишане в момента на осъзнаване, когато нещата се случват - да!
- например спиране на дишането за момент, когато осъзнаваш нещата (това го научих от дъщеря си, която никога не е чела езотерична литература)

Редактирано от lncg на 13.11.07 12:59.



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.11.07 13:05



В отговор на:

грозни са, точна защото са се случили,
и си ги криеш от срам и гузна съвест



Виждаш ли къде е разликата? Ти виждаш само два възможни варианта - казваш нещо на всеослушание (и ставаш за резил, според мен) или го криеш и то най вече за собствена сметка, и си нещастен.

А къде остана Любовта и разбирателството? Или само я разнасяш като прани гащи и използваш като лозунг, а когато трябва да се използва на практика и... нищо?

Аз виждам най-практичния вариант - проблемите, касаещи двама човека се разрешават между тях. Ако двама човека не могат дори да решат собствените си проблеми, а това значи преди всичко липса на комуникация, какво правят въобще заедно???
Проблемите се решават в семейството и това го прави сплотено и здраво. Излезнат ли проблемите навън или да се прикриват, без да се разрешават, това значи, че нещо много сериозно куца във взаимоотношения между хората.

А сега разбираш ли защо държа, когато някой ми говори с парфюмирани фрази за Любов, да ми говори в 1 л. ед. ч.? Искам да зная дали има разминаване между приказки и действия. Ако някой ми говори за прекрасната, единствена и неповторима любов, а в следващия момент го виждам как вдига луди скандали и не може да си реши проблемите с 'любимия' човек, това за мен значи, че философията му не струва и пукнат грош и се самозалъгва жестоко.

Всичко започва и свършва със "АЗ".

___________



Тема Re: Прошкатанови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.11.07 13:09



В отговор на:

Има практики, които разкриват проблемите от подсъзнанието и ги изкарват на повърхността, където вече могат да се трансформират и обезвредят. Като например, интензив, ребърдинг, различни практики в Йога и пр.



При Кастанеда начинаещия също започва първо от Прегледа, за да разчисти целия инвентар от предразсъдъци, неприятни събития, спомени, които го фиксират като личност и които го карат да реагира автоматично, условно и безсъзнателно на всяка повтаряща се ситуация.

Преди да започне да строи, човек трябва да разчисти терена.

___________

Редактирано от mo32 на 13.11.07 13:11.



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: mo32]  
Автор lncg ()
Публикувано13.11.07 13:13



явно си отговаряш сам на себе си, а не четеш какво съм ти писала



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.11.07 13:15



Значи правя както правиш ти, тогава къде е проблема?



___________



Тема Re: Прошкатанови [re: mo32]  
Автор lncg ()
Публикувано13.11.07 13:18



прочети какво съм писала по-горе

глупаво е нещо да буташ в подсъзнанието си и после да му правиш "преглед"

прегледа, осъзнамането на мотиви и прочее е в момента и продължава още известно време, дни например. но не се влачи повече с теб



Тема Re: Прошкатанови [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.11.07 13:58



Казвал ли съм ти, че ти си изключително подходяща за клуб Кастанеда?

- Не четеш какво ти пишат
- Критикуваш всичко живо, което мърда
- Даваш съвети на килограм
- компетентна си по всички въпроси (дори по тия за които нямаш съответните полови белези)
- обидчива си и напускаш клубовете (по между другото) всеки ден
- променяш си мнението доволно често, но никога не си противоречиш
.
.
- Никой освен теб не е прав



Имаш висчките 1001 признака на пълноценния кастанедианец!

Сигурна ли си, че не си чела Кастанеда? Ще лепнеш като гербова марка в клуба и ще бъдеш като свеж повей за местната флора и фауна!
Имаме си няколко криви и горчиви краставици, но не мисля, че са от твоята категория и бързо ще разчистиш конкуренцията!Представяш ли си колко ще е яко да поливаш незрящите кастанедианци с благодатното си слово!



PS. Майтапя се, да не вземеш пак да се засегнеш!!!

___________



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано13.11.07 17:33



"Бабите" и "майките" не са особено мъдри същества, макар че обикновено цитират разни "мъдрувания", чути от някъде другаде.



Всяко нещо, в т.ч. и "излагането на показ", зависи от мотива, който се влага в него. И двете крайности са глупави - както прекалената анонимност, така и прекаленото парадиране и "оголване". И както във всяко нещо - нека става естествено (т.е. когато има естествен подтик и спонтанен отговор), не умът да "култивира" "потайност", откъдето да следват лъжи и лицемерие, или пък да се хвали и изтъква целенасочено.

Все пак в т.нар. "интимни тайни" няма нищо "срамно", от чието разкриване човек да се бои. Ако се бои от нещо, това е повод за изследване и осъзнаване - защо се "страхувам" да излязат наяве? Да не би по този начин например да се създаде несъвместимост между "образа", с който искам да се представя пред хората и това, което съм?

Виждаш, че нещата не са толкова опростенчески, както си ги представят майка ти и баба ти.

Редактирано от бeзпътeн на 13.11.07 17:56.



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: бeзпътeн]  
Автор lncg ()
Публикувано13.11.07 17:47



това, което тук дъвчете са бели кахъри в сравнение с проблемите на хората
как се лъжат и мамят и какви травми имат
така може да се поучите от грешките на другите

например, погледайте какви драми стават
по руската телевизиял ОРТ в момента
предаването е “Нека да говорят”



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: lncg]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано13.11.07 17:53



По принцип не се интересувам особено от "драмите" на хората, не гледам такива предавания (тип "Искрено и лично" или пък това “Нека да говорят” по ОРТ).

Конкретно обаче тази "драма" (това е "драма" единствено в очите на някои хора, които тук я обсъждат), разисквана в темата, е натрапена в клуб "Ошо" и затова нямаше как да не и обърна внимание, защото клуб "Ошо" го чета редовно, нищо че и тук има разни идиотски теми като "спермозадържане" и т.н.

И след като ни я набиха пред очите на нас, останалите участници в този клуб, някои от нас взеха отношение.

Всяко натрапчиво нещо е обект на изследване (свадхая).

Редактирано от бeзпътeн на 13.11.07 17:54.



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: бeзпътeн]  
Автор lncg ()
Публикувано13.11.07 17:59



да, от тази гледна точка, темата е изчерпана,
но разговора тръгна в друга посока - как човек да се справя със ситуации, които саго наранили, въобще с душевна болка от всякакъв род

човек може да се учи от всичко



Тема Re: Прошкатанови [re: mo32]  
Автор damask (препознат)
Публикувано13.11.07 18:08





Съвет по братски


_____________________________________

-= Ученикът на бъдещето сам се просвещава =-

Тема Re: Любовни откровениянови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано13.11.07 20:18



Я как омекна, като те понатиснах малко. :)

Заради теб самият няма да ти го напомня, защото не залагам и един процент, че ще срещнеш реалността.


Забележи кога влизам в подобни диалози с теб. Предният път май беше пак по повод на Кайли и евентуалният модератор в клуба. :)

Правя го само заради други хора, които евентуално изнудваш с тази философия, продукт на лични проблеми. Съгласи се, че твоите неща ги знам отдавна и не са никаква новост за мен. Никога не бих ти ги казал направо, ако не беше това ти отношение с някои хора. В смисъл, че искаш другите да се разкриват, а ти никога не си между шамарите.

Не е вярно, че си загубил всичко и си станал безличен, това е просто пореднато оправдание. Интересното би било, ако изоставиш тези неща, защото наистина ще се разпаднеш. А вярвай ми, аз съм виждал човек, който се е разпаднал и аз съм преживявал това. Нищо общо няма с теб. Твоето си е защита, при това на всяка цена и до безкрайност.

Не ми е писала Кайли, споко. С нея не съм говорил от доста време.

Друго какво, опитваш да се измъкнеш по твоят си начин, макар да не е от мен, а от себе си. Предварително знам какво ще ми пишеш, даже го предрекох. Но все пак, за първи път си откровен, че съм бил прав. Явно метода действа, защото предният път истерясваше на воля. След време може и да ти просветне и да ми целуваш ръка, знам ли...

Нямам претенции за теб лично, а за държанието ти. Ти няма да се промениш, нито ще се разпаднеш. Такова закоравяло его, няма шансове. Но спрямо други хора, ще те притискам да се държиш по- уважително.
На първо време се научи да зачиташ личното пространство и да не нахалстваш.

Защото сам виждаш и при това на собствен гръб, че не е приятно. Нищо, че стискаш зъби и се опитваш да се държиш на положение.



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: бeзпътeн]  
Автор huanji ()
Публикувано13.11.07 20:22



Много си прав и това е причината да взимам страна. Миро въведе практиката да събира база данни с компромати за всеки и ако му каже нещо напреки да започне да му вади в какъвто си иска контекст, какво е казал преди година и да го атакува по този начин. Така опорочи споделянето, което беше правило в тези клубове и малко след това изчезна.

Откритост трябва да има и срамни неща няма, но когато е злонамерено точно енергията се изкривява, а центровете се затварят.



Тема Re: Прошкатанови [re: бeзпътeн]  
Автор huanji ()
Публикувано13.11.07 20:48



Знам само практиките от първо ниво, но те могат да свършат добра работа. Но както се казва, Господ дава, но в кошара не вкарва.





Тема Re: именнонови [re: lncg]  
Автор huanji ()
Публикувано13.11.07 20:50



Капсуловането е защитна техника на съзнанието. Ако не го направи ще се стигне до полудяване и прочие. Един вид, съзнанието откланя нерешимият проблем навътре в подсъзнанието, да изчака докато се стигне до момента в който ще е възможно да бъде решен.

Според мен в момента живота е толкова насите, че всичко си излиза в ежедневието и осъзнаването е много важно. Самите практики за изваждане са на второ ниво.



Тема Re: Прошкатанови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано13.11.07 20:57



Е ние нямаме правила. Предполагам е въпрос на характер.





Тема Re: Прошкатанови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано13.11.07 21:01



То "кошари" при Шибенду няма.





Тема Re: именнонови [re: huanji]  
Автор lncg ()
Публикувано13.11.07 21:03



язък ти за "практиките"
това са глупости, прочетени от Лазарев и прочее
казах ви, че сте си на ниво от преди 5г

Щом осъзнаваш случващото се в момента - то вече е изчистено. Не го пъхаш в паметта си като нерешен проблем в капсула.

Затова се движиш леко и свободно в живота и не си слагаш нищо отгора като товар



Истинската Свобода - къде е?



Тема Re: именнонови [re: lncg]  
Автор lncg ()
Публикувано13.11.07 21:06



Да трупаш в подсъзнанито - това е кармата.

Просветленият, събудилият се от съзнанието на фалшивото си его е вече без карма





Тема Re: Прошкатанови [re: бeзпътeн]  
Автор huanji ()
Публикувано13.11.07 21:12







Тема Re: именнонови [re: lncg]  
Автор huanji ()
Публикувано13.11.07 21:16



Не е Лазарев, а половината учения.



До момента в който можеш реално да трансформираш случващото се, вече са се случили няколко хиляди случки, които не си успял да трансформираш, просто защото не си знаел.

Ти говориш винаги от позицията на вече постигнал, а аз от позицията на начинаещ, затова малко се разминаваме.

На всичко му идва времето, даже и на свободата.



Тема Re: именнонови [re: lncg]  
Автор huanji ()
Публикувано13.11.07 21:17



Предпочитам да го нарека осъзналият се, защото от четене на приказки за просветления получих алергия.





Тема Re: именнонови [re: huanji]  
Автор lncg ()
Публикувано13.11.07 21:18



е, така никога няма да изчистиш подсъзнанието си
и това не е нова тема, дъвкана е от преди 5 г



малко ми поомръзнаха едни и същи неща



Тема Re: именнонови [re: lncg]  
Автор huanji ()
Публикувано13.11.07 21:23



Не се оплаквам, що.





Тема Re: Прошкатанови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.11.07 07:35



Приятелю, понякога правилата не е нужно да се пишат, нито да се определят съзнателно от мъжа.

Вярвай ми, всяка жена си дава много добре сметка за това, какво харесва нейния любим, кога се ядосва, какво го развеселява, какво обича да яде, кога иска да го оставят на мира, кога е склонен да разговаря и общуване и т.н. и т.н., и използва това си знание, според природата си и темперамента си.

Когато мъжът е силен, уверен, дисциплиниран и жена му искрено го уважава, тогава смятай че правилата са установени негласно, а понякога и без мъжът да си дава сметка.

Не всички мъже са такива, както и не всички жени. Аз например не съм и поради това много ми е неприятно да налагам правила, чувствам се все едно се натрапвам. Обаче човек или се учи от грешките си и започва да прави неприятни за него, но необходими неща, или всяка връзка ще се проваля.
Моят опит показва, че в повечето случаи нещата стават като в клуб Йога - в началото съпротива, но в последствие всичко става мирно и тихо и хората сами спазват правилата и не се налага мъжът да се прави на пазвантин.

Разбира се винаги съществува опасността мъжът да се олее и сбърка строгостта със жестокост. Трябва много да се внимава! Средният път винаги е най-добър.

___________



Тема Re: Прошкатанови [re: mo32]  
Автор lncg ()
Публикувано14.11.07 09:12



боже, какви отношения мъж-жена описваш


това баба ти ли ти го каза?

Редактирано от lncg на 14.11.07 09:13.



Тема Re: Прошкатанови [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.11.07 10:09



Такава буквалистка като теб никъде не съм срещал!

___________



Тема Re: Прошкатанови [re: mo32]  
Автор лия ()
Публикувано14.11.07 11:31



Вярвай ми,всеки мъж знае какво харесва другарчето му, кога се ядосва, какво го развеселява...ит.н.


Май разделяш нещата ... и изпускаш основното, а то е взаимност, според мен. Когато я има, не е нужно да правиш неприятни за тебе неща. И няма да чувстваш,че се натрапваш, нито, че ти се натрапват.



Тема Re: Прошкатанови [re: mo32]  
Автор lncg ()
Публикувано14.11.07 11:46



чакай да те светна с малко букви



Значи, двама от различен пол могат дабъдат приятели, много близки и истински приятели. Както мъж с мъж, двамата един за друг всичко дават. И няма нужда от правила. Всеки усеща другия като себе си.

Но когато има и любов, привличане между половте - знаеш какво значи... Това вече е много повече дори от истинкото пирятелство. Двамата като едно.
И това не са приказки, фантазии, а го има по света. Е, не е много често...за жалост...



Тема Re: Прошкатанови [re: lncg]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано14.11.07 11:52



А могат ли двама мъже или две жени да бъдат като едно?




Никога не казвай никога!



Тема Re: Прошкатанови [re: paparosko]  
Автор lncg ()
Публикувано14.11.07 11:59



е нали това казах - че могат, въпреки различията в предпочитания, вкусове..

не беше ли ясно?

любовта обединява



но в интимната физическа близост има нещо повече обединяващо, когато е налице предното...

Редактирано от lncg на 14.11.07 12:01.



Тема Re: Прошкатанови [re: лия]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.11.07 13:10



Жените следват пътят на хитростта и го правят много добре, толкова добре, че никога не биха си признали, че манипулират партньорите си, независимо колко ги обичат.



Приятното на теорията е, че винаги изглежда гладка и лесно приложима и дава едно чувство за знаене и можене. То затова и малко хора са практици. Казвам това, защото "теорията на Любовта" е една от най-разпространените и приятни теории. И никой не обича да му напомнят как стоят нещата в действителност.

А истината е, че много е лесно да се описват неща като взаимност и любов, но е много трудно да се практикуват, когато дойдат трудните моменти в една връзка, обикновено след първите няколко седмици или месеци.

Мислех да дам няколко примера, но пак щяхме да ги обсъждаме теоретично. Сетете се за разминаването между теория и практика, следващия път, когато партньорът ви вбеси! Тогава мисля, че ще разберете какво искам да кажа

___________



Тема Re: Прошкатанови [re: mo32]  
Автор лия ()
Публикувано14.11.07 13:54



Леле, ти ме разби

За всичко са виновни жените на света - ура, ура, ура
Не казвам, че всичко е цветя и рози, има и предизвикателства, разбира се. И наистина си прав, че точно в трудните моменти може да израсте човек...или пък да направи крачка напред заедно с още някой Приятелството и доверието не се печелят за един ден, може да отнеме месеци, години. И не съм споменала думичката любов, а ти я намеси. Не я споменавам, защото е прекалено изтъркана думата вече и всеки я подмята как му дойде. Да са живи и здрави предизвикателствата, защото те ни изстрелват нагоре, е може и да ни сринат, де.
Така като те чета, спокойно мога да си създам впечатлението, че си получил травма от някоя минала връзка. Ще се въздържа, ти си знаеш



Тема Re: Прошкатанови [re: лия]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.11.07 14:15



В отговор на:

Така като те чета, спокойно мога да си създам впечатлението, че си получил травма от някоя минала връзка. Ще се въздържа, ти си знаеш



Свикнал съм така да реагират на идеите ми, дори е весело, защото има ли човек, който да не е изпитал любовно разочарование? По твоята логика всички хора трябва да споделят идеи подобни на моите.


Темата е интересна, но е прекалено лична, и всеки говори само с общи и добре познати понятия. Хубавото е, че следвайки някое учение, човек неминуемо се сблъсква със кухите понятия, насадени в него от възпитанието и обслужващи обществото, каквато е и представата за любовта. И ще му се наложи да се изправи срещу тия представи. Оставам всеки сам да реши какво да прави в тоя случай.



___________



Тема Re: Прошкатанови [re: mo32]  
Автор лия ()
Публикувано14.11.07 14:49



Някой беше казал, че влюбените не се гледат един друг, а в една посока.
Понятията не са кухи, а изпълнени с дълбок смисъл. И наистина съм за, да се разчупват представите за тях, и наистина си прав, че много боли. Но съм за идеята, че само ако се открие истинското им значение, човек може да се освободи от тяхното влияние.

От любовно разочарование до силна болезненост, която се превръща в мания, има малка, но съществена разлика.



Тема Re: Прошкатанови [re: лия]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.11.07 15:04



В отговор на:

От любовно разочарование до силна болезненост, която се превръща в мания, има малка, но съществена разлика.



Пази Боже!

___________



Тема Re: Любовни откровениянови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.11.07 15:21



Я как омекна, като те понатиснах малко. :) Заради теб самият няма да ти го напомня, защото не залагам и един процент, че ще срещнеш реалността.
Забележи кога влизам в подобни диалози с теб. Предният път май беше пак по повод на Кайли и евентуалният модератор в клуба. :)

Но защо ме натискаш малко? Натискай повече, бъди мъж. Ти каза, че си бил усетил нещо надървено в мен като ме прегръщаше предния път. Сега пък било омекнало. Кой знае, може да е станало така за да влезе по-навътре.



Ти каза "...всеки път когато питаш Кайли, аз ще те питам... ". Да видим сега, кой е лъжльото и страхливеца. Специално за теб ще питам Кайки разни неща за да видм дали си държиш на думата.

Правя го само заради други хора, които евентуално изнудваш с тази философия, продукт на лични проблеми. Съгласи се, че твоите неща ги знам отдавна и не са никаква новост за мен. Никога не бих ти ги казал направо, ако не беше това ти отношение с някои хора. В смисъл, че искаш другите да се разкриват, а ти никога не си между шамарите.
Другите хора са "Кайли" и ти като рицар искаше да я защитиш? Но първо Кайли ме знае далеч преди теб и ако тя идва САМА при мен, то това е, защото тя е приела нещо от мен в нея и то я тегли. Апропо, същото се случва и с теб сега и допускам, че някой ден някой нов ваш ученик ще дойде да ви защитава от непрекъснатия ви интерес към мен.

Така или наче, не ти вярвам, че идваш да защитаваш Кайли. Най-малкото, защото именно заради ТВОЯТА мъдра намеса много неща за нея излязаоха на яве отново, темата набъва и става достяние на всички и сигурно един ден ще бъде закачена най-отгоре в клуба при останалите. Не мислиш ли, че слон в стъкларски магазин на Кайли би й свършил по-добра работа?

Не ми е писала Кайли, споко. С нея не съм говорил от доста време.
Когато ти пише Кайли, питай я (от твое и от мое име) дали ти прощава, че си водил цялата тази дисксуия с мен. Не забравяй, че в момента попитах нещо Кайли и ти трябва да ми напомниш нещо...

Друго какво, опитваш да се измъкнеш по твоят си начин, макар да не е от мен, а от себе си. ... След време може и да ти просветне и да ми целуваш ръка, знам ли...
Явно те вълнува много дали опитвам да се измъквам от мен, а? Що се отнася до целувките, виж предния ми постинг с какво беше завършил. Очаквам и една твоя.

Нямам претенции за теб лично, а за държанието ти. Ти няма да се промениш, нито ще се разпаднеш. Такова закоравяло его, няма шансове. Но спрямо други хора, ще те притискам да се държиш по- уважително.
Кайли или някой друг, молил ла ти е да ги защитаваш от мен? Или е твоята гузна съвест, която търси оправдания., ако светът не е по нейните представи?

Преди месец в клуба имаше една тема на Оро, където той се оплкваше от теб. Оказа се, че си се молил на адмистраторите и те са я изтрили заради твои плачове. Аналогично си действал и в други клубове (извън Йога), където Оро е изказвал мненито си за теб. Виждаш ли, как чуждите мнения ти пречат и те притесняват. Въпорсът е как ще модерираш това което Оро си мисли за теб... Или моите целувки към теб (а впрочем и към Кайли). Хей, да направим тройка, а?

Чакам притисканията и ще ти прошушна на ушенце, че е възможно да ги провокирам, ако си твърде бавен или забравяш.

На първо време се научи да зачиташ личното пространство и да не нахалстваш.
За съжаление, не знам какво е това лично пространство. И ми прости, ако прегръдките ми към теб са нахалство. Но ти сам идваш, мили.

Защото сам виждаш и при това на собствен гръб, че не е приятно. Нищо, че стискаш зъби и се опитваш да се държиш на положение.
Аз нямам оплаквания, напротив, забавно ми е. Ще ти напомня, че забрави да анализираш и родителите ми.

А що се отнася до стискането на зъби, целувката ми сега ще е с език за да не се притесняваш. Целуни ме и ти така за да видим кой точно стиска зъби.





Тема "всички жени/мъже..."нови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.11.07 15:27



Мо, даже и да не си срещал други жени, няма смисъл да обобщаваш, че всички жени правели еди какво си, следвали пътят на хитростта и т.н. Аналогично и за всички мъже. Дай си сметка и ти сам, че глупаво и невярно това обобщение!

Или говори конкретно, а пък ако ти си струва твърде лично, просто пропусни.



Тема Re: Прошкатанови [re: paparosko]  
Автор lncg ()
Публикувано14.11.07 15:32



казах го и пак ще го кажа с други думи:

Истинското приятерство, когато двамата сте едно, няма нищо общо с това дали сте от различен или еднакъв пол.

Имала съм и двата вида опитности. И мога да ти гарантирам, че истинското приятелството е висша форма на любов.



Тема Re: "всички жени/мъже..."нови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.11.07 16:37



В отговор на:

Или говори конкретно, а пък ако ти си струва твърде лично, просто пропусни.



Забравяш, че съм кастанедианец, но дори и да не бях, пак бих се поучил от твоята грешка - да бъдеш безразсъдно открит и недискретен - която наскоро се обърна срещу теб.

Аз няма пред кого да пазя имидж тук и това ми дава свободата да изказвам свободно идеите си, дори и да не ме правят популярен в женските очи(в случая).

Считам, че женската хитрост е прекрасно качество, което всяка жена притежава! Просто им се налага, за да оцелеят в тоя мъжки свят. Разбира се нито една дама не би си признава това качество, защото хитростта действа, само когато е незабележима.

Освен това не казвам нещо изключително и ново, напротив, женската хитрост е всеизвестна от векове, описана е в митове, легенди, религиозни писания, поеми, книги, филми... Излишно е да се правиш на 2 и 1/2, като казваш на черното бяло. Ако все пак решиш да повториш твърдението си, първо помисли за Далила, за Хера, за Пенелопа, импратрица У, Императрица Теодора, мексиканските сериали, "Птиците умират сами", където Мег забременя нарочно от пияния си съпруг и т.н. и т.н. Мога да те затрупам с примери за гениално хитри действия от страна на жени.
Глупаво е да се правиш на глупак, отричайки очевидното, само заради малко червени точки... не зная от кого.


Ето ти и един практичен съвет: ако някога някоя дама започне да те преследва и по никакъв начин не можеш да се 'отървеш' от нея, намери много добра твоя приятелка, която да поговори с нея. Бъди сигурен, че ще свърши работа, защото само една жена знае всички женски номера, които при теб минават, но при нея не биха минали.

Разбира се, ти си кавалер, какъвто аз, уви, не съм и никога няма да се наложи да се възползваш от моя даден-без-да-бъде-поискан съвет.

___________



Тема Re: Любовни откровениянови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.07 17:29



Ти каза, че си бил усетил нещо надървено в мен като ме прегръщаше предния път. Сега пък било омекнало
Имам чувството, че ти хлопа дъската. Намери си друг човек да му ръсиш простити.

именно заради ТВОЯТА мъдра намеса много неща за нея излязаоха на яве отново, темата набъва и става достяние на всички и сигурно един ден ще бъде закачена най-отгоре в клуба при останалите. Не мислиш ли, че слон в стъкларски магазин на Кайли би й свършил по-добра работа?

Много добре знам какво правя и как се прави, това дето го правя.
Огледай се, взелите участие се изказаха в подкепа точно на Кайли и се изложи като кифладжия. Стана пределно ясно, че е била права, а ти си човек, който гледа на цялата работа като начин да си уталожва комплексите.

Когато ти пише Кайли, питай я (от твое и от мое име) дали ти прощава, че си водил цялата тази дисксуия с мен. Не забравяй, че в момента попитах нещо Кайли и ти трябва да ми напомниш нещо...
Това не касае теб, така че пак иди на лекар да се прегледаш.

Кайли или някой друг, молил ла ти е да ги защитаваш от мен? Или е твоята гузна съвест, която търси оправдания., ако светът не е по нейните представи?
Хе-хе нещо се гърчиш, че твоите представи ти ги засегнах ли? Така ще е, свиквай.

Само в отделни случаи се меся, като целият останал свят не ми пречи, че е извън моите представи.

Преди месец в клуба имаше една тема на Оро, където той се оплкваше от теб. Оказа се, че си се молил на адмистраторите и те са я изтрили заради твои плачове. Аналогично си действал и в други клубове (извън Йога), където Оро е изказвал мненито си за теб. Виждаш ли, как чуждите мнения ти пречат и те притесняват. Въпорсът е как ще модерираш това което Оро си мисли за теб... Или моите целувки към теб (а впрочем и към Кайли). Хей, да направим тройка, а?
След като вие с модераторката Ха! оревахте света, че се прекалява в клуба, но нищо не можахте да направите, аз взех мерки и за две минути нещата се решиха. Предпочитам действието, пред умуването. А резултата е на лице. Разбирам да се беше напълнил клуба с безредици, да ми намираш кусури.

А що се отнася до стискането на зъби, целувката ми сега ще е с език за да не се притесняваш.
Немам твоите наклонности, но може някой друг да ти върже. Ти опитвай, щом те влече.



Тема Re: За юнака-анализаторнови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.07 09:20



Споделянето е спонтанен акт и няма гаранция, че ако някой веднъж и по някакъв повод го е направил, то след време ще му е приятно да го принуждават да го повтаря.

Освен това, той може да е споделил при зададен въпрос от човек, който приема, а после да го натиска друг човек, който не приема. Разбираш ли, какво значи доверие и липса на доверие.

Например, правиш голяма грешка, като се опитваш да представиш клуб "Ошо", като Миро. Аз например винаги съм чел и писал тук, но не идвам заради теб и не свързвам клуба с теб. По- скоро си един досадник, който иска да се прави на интересен. И без теб пак ще чета тук и ще пиша, ако има какво да кажа.


Просто забележи как се изказваш, Кайли дошла при теб, не ти при нея и подобни небивалици. Това не е твоят клуб и не е клуб "Миро". Както днес имаш приятел модератор, така утре може да нямаш приятел модератор. Всичко тече и се прменя, затова се успокой малко и не се дръж като домакин.



Тема Кандидат-модераторнови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано15.11.07 09:36



Ако ще сменяте модератора, аз се кандидатирам!



Хахахахаха.

___________



Тема Re: Прошкатанови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.07 09:40



Това се нарича съобразяване. Така не се накърнява свободата, защото не е въпрос на задължение, а на разбиране на другият.



При връзките няма подобни възгледи, както за клуб "Йога". Точно обратното, ако в началото има съпротива, то с времето тя ще става още по- голяма. За да намалее, някой трябва да се наложи със сила.

По тази причина, в отношенията си с жените в личен план, не съм се стремял да ги променям, а да намирам подходящи. И не мога да се оплача.



Тема Re: Кандидат-модераторнови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.07 09:43



Изпедепсал ли си се вече.



Поне за сега не е актуално, казах го принципно.



Тема Re: Кандидат-модераторнови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано15.11.07 10:49



Майтапих се. Модераторството не е за мен. Свободата на юзъра ме привлича много повече.



___________



Тема Re: Кандидат-модераторнови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.07 15:30



Не че се надявах да ти се занимава с глупости.





Тема Re: Кандидат-модераторнови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано15.11.07 15:40



Ще перифразирам една мисъл на Кастанеда за нагуалите:

Модераторът е като прислужник, който върши необходима, но не много приятна работа. Всеки юзър може просто да щракне с пръсти и да извика Джон, а Джон трябва да се отзове и да си свърши работата.



___________



Тема Re: "всички жени/мъже..."нови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.11.07 18:37



Излишно е да се правиш на 2 и 1/2, като казваш на черното бяло. Ако все пак решиш да повториш твърдението си, първо помисли за Далила, за Хера, за Пенелопа, импратрица У, Императрица Теодора, мексиканските сериали, "Птиците умират сами", където Мег забременя нарочно от пияния си съпруг и т.н. и т.н. Мога да те затрупам с примери за гениално хитри действия от страна на жени.
Mo, взаимоотношенията ти с жени до въпросните филмови или литературни герои ли се свеждат?? В съседната тема ми каза, че за теб е важно да видиш човека НА ЖИВО, а не да съдиш по прочетено. А сега правиш точно обратното. Наистина ли жените, с които си общувал (приятелки, познати, колежки, съседки и т.н.) са ти се сторили такива или заключенията са ти изцяло от филмите/книгите? Аналогично и за обобщението ти за ВСИЧКИТЕ мъже (чиято главна цел била да вкарат жената с която общуват в леглото).

Глупаво е да се правиш на глупак, отричайки очевидното, само заради малко червени точки... не зная от кого.
??? Не смятяш ли че повредата може да е в твоя телевизор?

Ето ти и един практичен съвет: ако някога някоя дама започне да те преследва и по никакъв начин не можеш да се 'отървеш' от нея, намери много добра твоя приятелка, която да поговори с нея.
И този съвет ли си го взел от филмите?? Определено не бих търсил някакви приятелки, нали засяга мен и е моя работа да се оправя.

Разбира се, ти си кавалер, какъвто аз, уви, не съм ...
На мен просто не ми е нужно да си слагам такива етикети.

Забравяш, че съм кастанедианец, но дори и да не бях, пак бих се поучил от твоята грешка - да бъдеш безразсъдно открит и недискретен - която наскоро се обърна срещу теб.
Би ли ми казал, кое е това, което се е обърнало срещу мен? Що се отнася до "кастанедианец", първата асоция, която ми идва с това определение е човек, който си заравя главата в пясъка и живее там в Една Отделна Реалност. Изпълнен е с много страхове и да каже "Добът ден" на човек от съседния вход е акт на безрасъдна откритост и недискретност.

Ще ти обърна внимание, че учителят ти (не знам дали това е точното определение, но ме поправи, ако не е така) КК е споделил в книгите си много повече неща за себе си от всички взети заедно по тези форуми. Но когато човек е свободен от това, няма нищо страшно.



Тема Re: За юнака-анализаторнови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.11.07 19:24



Споделянето е спонтанен акт и няма гаранция, че ако някой веднъж и по някакъв повод го е направил, то след време ще му е приятно да го принуждават да го повтаря.
Всеки път ли като те попита някой нещо го приемаш за принуда? И да разбирам, че в част от тези случаи се чувстваш неприятно от това, че хората ти обръщат внимание на нещо питайките за него?


Освен това, той може да е споделил при зададен въпрос от човек, който приема, а после да го натиска друг човек, който не приема. Разбираш ли, какво значи доверие и липса на доверие.
натиска натиска натиска натиска натиска натиска натиска .... Днес, кой те натиска, Хуанджи? Освен собсвената глупост, нищо друго не натиска хората.



Например, правиш голяма грешка, като се опитваш да представиш клуб "Ошо", като Миро. Аз например винаги съм чел и писал тук, но не идвам заради теб и не свързвам клуба с теб. По- скоро си един досадник, който иска да се прави на интересен. И без теб пак ще чета тук и ще пиша, ако има какво да кажа. Просто забележи как се изказваш, Кайли дошла при теб, не ти при нея и подобни небивалици. Това не е твоят клуб и не е клуб "Миро". Както днес имаш приятел модератор, така утре може да нямаш приятел модератор. Всичко тече и се прменя, затова се успокой малко и не се дръж като домакин.
1. Това нещо го казах още преди повече от седмица, но ти тогава отговори типично първосигнално и емоциоанлно без дори да чуеш какво ти казвам. Сега обаче моят въпрос явно е покълнал в теб (това е "мекото", което влиза в теб) и както обикновенно запчоваш да отговаряш със закъснение.

2. Апропо, базовата причина да водим този разгвор в момента не е Кайли (тя е едно малко извинение от твоя страна), а че в предишни разговори преди месеци съм ти задавал върпоси, за които ти си затворил очите защото са ти били неудобни, след време обаче са избуяли и сега искаш да ги дискутираш с мен.

3. Като казах при "при мен", нямам предвид клуб Ошо, а че ти или Кайли идвате да ми се обяснявате отговаряйки на някой мой постинг. Уж съм лош, отвратителен, гаден, безнадежден, но все намирате повод да идвате да ме пиатте нещо и да ми се обяснявате. Забележи, че на мен ми е все едно и ти отговарям само защото ме питаш. Иначе, ако искаш дискутирай с хората наоколо (Мирка, Инкогнита, Мо...) не ми пречи. Ако забелязваш, аз не съм ти отгoварял на твои постинги, които не са адресирани към мен от повече от година. Просто, разсъжденията ти ми се струват плитки и ограничени.

Аз например винаги съм чел и писал тук...
Ха, ха, ха . Вътрешно трябва да те е много страх от Ошо и да си си изградил всякви защитни (интерпретационни) слоеве. Тук идваш заради лафа, Хуанджи. Сигурно ти е скучно в Йога, няма нищо интересно в Окултизъм и Кастанеда, не ти се стои сам и хоп идваш в поредния клуб. Навремето преди 5г, когато само твоята Кайли пускаше цитати тук и беше пусто теб никакъв те нямаше. Забележи, в кой момент реши да дойдеш да пишеш тук и в кой момент ти се видя "нанагорно" . Никой не те гони нито теб, нито Кайли от клуб Ошо - ако искате пишете си. Но просто вие нямате какво да кажете по същество освен безкрайни празни приказки тип "на раздумка в кръчмата". И за това за последните години сте се мяркали тук мнооого рядко.



Тема Re: Любовни откровениянови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.11.07 19:47



Имам чувството, че ти хлопа дъската. Намери си друг човек да му ръсиш простити.
Ти се интересуваш и идваш да ми се обясняваш - на теб ги ръся. Забележи как съм с хлопаща дъска, отвратителен, с 1% шанс и пак ти е интересно да дойдеш да си гугугаме.



Огледай се, взелите участие се изказаха в подкепа точно на Кайли и се изложи като кифладжия. Стана пределно ясно, че е била права, а ти си човек, който гледа на цялата работа като начин да си уталожва комплексите.
Би ли цитирал, кои са тези, които са подкрепили Кайли? Права или крива, важното е, че с твоя помощ събудихме тази страта тема. А дали тя налива масло в нечии огън, ти сам знаеш.

"Когато ти пише Кайли, питай я (от твое и от мое име) дали ти прощава, че си водил цялата тази дисксуия с мен. Не забравяй, че в момента попитах нещо Кайли и ти трябва да ми напомниш нещо..."
Това не касае теб, така че пак иди на лекар да се прегледаш.

Да те подсетя пак. Питай я пак какво й е отношението й?. Питай и Мирката. Казаха ти "Остави го, не е готов". Но ти се оплетен сега и ще се включиш в самодивското хоро.

"Кайли или някой друг, молил ла ти е да ги защитаваш от мен? Или е твоята гузна съвест, която търси оправдания., ако светът не е по нейните представи? "
Хе-хе нещо се гърчиш, че твоите представи ти ги засегнах ли? Така ще е, свиквай. Само в отделни случаи се меся, като целият останал свят не ми пречи, че е извън моите представи.

Виж, как пак си затвори очите, за това което те питах. Идваш тук, Хуанджи, заради себе си, заради твоята душа. Не се оправдавай с Кайли. А що се отнася до моите представи, засягай ги на воля, аз не се оплаквам като теб.

След като вие с модераторката Ха! оревахте света, че се прекалява в клуба, но нищо не можахте да направите, аз взех мерки и за две минути нещата се решиха. Предпочитам действието, пред умуването. А резултата е на лице. Разбирам да се беше напълнил клуба с безредици, да ми намираш кусури.
Виж как пак не можеш да разбереш. На теб все някой ти пречи, така беше в Йога, така е с Оро, така е и с мен. Създаваш си илюзорен свят и като ти го наруши някой, се сърдиш. Никой не се е оплквал от Оро и не е оревавал света, освен ТИ.

Виждам, че умуването ти е трудно, но действието без него е като това на муха без глава. Забележи, никой не ти е искал да се молиш на Админа да трие темата на Оро, освен твоята гузна съвест. А на мен ми беше интересно колко време ще издържиш (и за това тогава те предупредих, че пак ще се оплетеш).

Немам твоите наклонности, но може някой друг да ти върже. Ти опитвай, щом те влече.
Щом ти бях отвратителен пък прекарваш толкова време с мен, като нищо ще ти се отвори сърцето и за други далеч по-малко отвратителни работи. Просто търпение.



Тема Re: За юнака-анализаторнови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.07 20:31



Всеки път ли като те попита някой нещо го приемаш за принуда? И да разбирам, че в част от тези случаи се чувстваш неприятно от това, че хората ти обръщат внимание на нещо питайките за него?

Не го приемам за принуда всеки път, даже много рядко. Просто проблема е при теб, защото го правиш воайорски.


Също така няма проблем ако някой ме пита, защото иска да обменя инфо, опит и прочие. Общо взето неща, които ти твърдиш, че правиш, но само твърдиш. Реално ти казах какъв е повода.

Днес, кой те натиска, Хуанджи? Освен собсвената глупост, нищо друго не натиска хората.

Ако искаш да кажеш, че един човек, който ти няма доверие е длъжен да те търпи, много се лъжеш. Което съвсем не значи, че е длъжен и да не отговаря.

1. Това нещо го казах още преди повече от седмица, но ти тогава отговори типично първосигнално и емоциоанлно без дори да чуеш какво ти казвам. Сега обаче моят въпрос явно е покълнал в теб (това е "мекото", което влиза в теб) и както обикновенно запчоваш да отговаряш със закъснение.


Айде пак почна с глупостите.

2. Апропо, базовата причина да водим този разгвор в момента не е Кайли (тя е едно малко извинение от твоя страна), а че в предишни разговори преди месеци съм ти задавал върпоси, за които ти си затворил очите защото са ти били неудобни, след време обаче са избуяли и сега искаш да ги дискутираш с мен.

Направо не разбирам от къде ти е тази грандомания. Великият Миро е заложил в мен нещо, което е толкова невероятно, че ме е програмирало да се върна в нозете му и да искам да ми го обясни.
Ку-ку, просто те критикувам, щото не се усещаш. И не защото си велик, а защото си издънка.

3. Като казах при "при мен", нямам предвид клуб Ошо, а че ти или Кайли идвате да ми се обяснявате отговаряйки на някой мой постинг.

Ми нали за това са клубовете, да се пише. Виждам нещо нередно и го казвам. Защо си решил, че е нещо толкова специално някой да ти пише? По обясняване, теб никой не може да те мине.

Уж съм лош, отвратителен, гаден, безнадежден, но все намирате повод да идвате да ме пиатте нещо и да ми се обяснявате.

А ти какво, очакваш да си мълчим ли? На един безнадежден човек е редно да му се каже, че е такъв. Не го приемай за обясняване, това е твой патент.

Забележи, че на мен ми е все едно и ти отговарям само защото ме питаш.

Не забелязвам подобно нещо. Забелязал съм само, че дълго време дъвка моя милост. Но като не може да направиш нищо, млъкна. Просто не можа да изманипулираш хората, а клуб "Йога" си стана о'к. Колкото и да те е яд, това е положението.

Просто, разсъжденията ти ми се струват плитки и ограничени.

Твоите на мен, също. Освен това и инфалтилни.

Ха, ха, ха . Вътрешно трябва да те е много страх от Ошо и да си си изградил всякви защитни (интерпретационни) слоеве. Тук идваш заради лафа, Хуанджи. Сигурно ти е скучно в Йога, няма нищо интересно в Окултизъм и Кастанеда, не ти се стои сам и хоп идваш в поредния клуб. Навремето преди 5г, когато само твоята Кайли пускаше цитати тук и беше пусто теб никакъв те нямаше.

Хич не ме е страх, Ошо го чета и ме кефи. Пак си слаб психолог.
Да, заради лафа идвам, какво лошо видя? Нямам като теб претенции, че ще кажа нещо велико и невероятно. Ще бъда дълбок, всемедитиращ...и накрая пак да приказвам същите глупости.

Забравил си май как се издъни по отношение на практиките, дето започна да ме учиш, а се оказа, че даже не си ги чел. Така се оказа и за Мантак Чия, за тай-дзи и въобще ти нямам доверие за нито едно нещо, че си правил сериозно по отношение на практиките. За какво да си говорим, на нещо ще ме научиш ли? Или поне да обменим инфо.

Лала-лала Миро ги говори на младите девойки, дето им изнася да им даваш индулгенции и обичат да ги забавляват.

Посещавам няколко клуба, от както съм влязал в сайта и не можеш да ме убедиш да стоя само в йога. Това, дето се опитваш да ми го вмениш е пак извратено. Че видиш ли, щом хуанджи пише в друг клуб, освен "Йога", той декларира, че клубът е скучен. Пълна глупост, винаги съм писал в поне 5-6 клуба. Това си е мое право, засяга само мен, а теб като те е страх да пишеш на друго място, щото ти се подиграват е твой проблем.

От къде мисляш я познавам Кайли? От този клуб, дето никакъв ме е нямало, а се оказва, че съм бил тук. И съм писал.

Забележи, в кой момент реши да дойдеш да пишеш тук и в кой момент ти се видя "нанагорно"

Нанагорно не ми се е виждало, защото няма от какво. Справям се добре. Специално ти не можеш да ме изненадаш с нищо, понеже рогата ти те издават, както гривата на лъва...от далече. Но на теб ти се видя нанагорно в няколко клуба и се разкара, като гърмян заек.

А така, не сме се мяркали щото в последните години си пишеш сам, а с теб няма какво да си кажем. Приеми, че и за нас си безкрайно безинтересен и изчерпан. Да, не те чета в дълбокомислените разсъждания, щото са ми смешни. Но пък не те закачам за тях. За разлика от теб съм коректен. Меся се само в определени издънки, като вземеш да правиш.

Раздумката за мене повече от безсмислените локуми, които ти развяваш. Просто това ми харесва и не съм сигурен, че смисълът е по- малкък от твоите бисери.



Тема Re: Любовни откровениянови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.07 20:42



Ти се интересуваш и идваш да ми се обясняваш - на теб ги ръся. Забележи как съм с хлопаща дъска, отвратителен, с 1% шанс и пак ти е интересно да дойдеш да си гугугаме.

Вероятно се надяваш, че ще спра да те критикувам. Няма начин.



Би ли цитирал, кои са тези, които са подкрепили Кайли? Права или крива, важното е, че с твоя помощ събудихме тази страта тема. А дали тя налива масло в нечии огън, ти сам знаеш.

Нали можеш да четеш, пак чети темата.
Като специално ти благодаря, че си каза какъв ти е бил зора. Да събудиш темата и да налееш масло в огъня. Типично за Миро...

Да те подсетя пак. Питай я пак какво й е отношението й?. Питай и Мирката. Казаха ти "Остави го, не е готов". Но ти се оплетен сега и ще се включиш в самодивското хоро.

Още малко и ще ми кажеш какво да правя. Не е твоя работа, най- малкото.

Отдавна ти отговарям, защото си писал, а не защото съм оплетен. Да кажем, че не ми струва нищо.

А що се отнася до моите представи, засягай ги на воля, аз не се оплаквам като теб.

След като искаш да не се оплакваш, престани да ревеш. Разбрах вече, че си засегнат от определени хора и единствените ти приоритети са как да им го върнеш. Засега винаги си бил без успех, но пък си добра макевара.

Хе-хе, не можеш да си признаеш некадърността и как нещата относно модерирането могат да се решат за нула време. Засегнах ти егото, което не искаш да си признаеш.



Тема Re: За юнака-анализаторнови [re: huanji]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.07 21:21



, дето ме е нямало в клуба.



преди пет години.

Поредният опит за манипулация на Миро приключи неуспешно...както винаги.
Преди пет години не съм писал, а той ме отворил за живота като дошъл и заради него съм прописал в клуба. Леле-леле...



Тема Re: "всички жени/мъже..."нови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано15.11.07 21:22



Причината да споря с теб, както не веднъж съм ти казвал е, че никога не се отказваш, дори и всички аргументи да са срещу теб, и понякога ме изненадваш сериозно, което ме кара да се напъна да мисля и да експериментирам с различни похвати. Но тоя път нещо си слаба ракия. Честно.

В отговор на:

Mo, взаимоотношенията ти с жени до въпросните филмови или литературни герои ли се свеждат??



Тоя аргумент си го мислих, още докато ти писах примерите. Не обичам стандартните и клиширани отговори, защото говорят за липса на въображение. Пък и прекрасно разбра какво исках да ти кажа - ти твърдеше, че женската хитрост е присъща само на жените с които общувам и аз реших да ти покажа колко несъстоятелно е твоето твърдение, тъй като женската хитрост е един разпространен от векове архетип.
А сега извади тоя плосък аргумент, съсредоточавайки се за пореден път върху личността на опонента.

В отговор на:

В съседната тема ми каза, че за теб е важно да видиш човека НА ЖИВО, а не да съдиш по прочетено. А сега правиш точно обратното. Наистина ли жените, с които си общувал (приятелки, познати, колежки, съседки и т.н.) са ти се сторили такива или заключенията са ти изцяло от филмите/книгите?



Защо намесваш аргумент, който е казан в друг контекст? Там говорихме за конкретни хора, тук говорим за групи от хора.

Нима си мислиш, че за да направи заключение валидно за група хора, социологът или груповият психолог трябва да познава всеки един от тях? Психологията на тълпата, групата или каквото и да е друго образование от хора, съществено се различава от психологията на отделния индивид. Ти си човек на науката, така че ако се поинтересуваш и прочетеш това-онова, ще разбереш къде е грешката в съждението ти.

В отговор на:

Аналогично и за обобщението ти за ВСИЧКИТЕ мъже (чиято главна цел била да вкарат жената с която общуват в леглото).



Чакай сега, нали ти говореше, как секса бил нещо нормално, как трябва открито да се споделя и т.н. и т.н. За човек с толкова свободни и разкрепостени разбирания, такова клише, характерно за моралистите, някак си не стои на място.
Отделен е въпросът, че никъде не съм изказвал обобщението ВСИЧКИТЕ мъже (чиято главна цел била да вкарат жената с която общуват в леглото).

Но за да не изглеждаш глупаво, говорейки за неща, които не съм казвал, ще кажа следното: Всеки мъж има сексуални мисли за всяка жена, която задейства либидото му, чрез външността си. Не че е вярно на 100%, но това е моделът на възпитание.

В отговор на:

И този съвет ли си го взел от филмите?? Определено не бих търсил някакви приятелки, нали засяга мен и е моя работа да се оправя.



Не се безпокой - прекрасно знаех, че ще отхвърлиш натрапения ми съвет. Съвети, които касаят екстремни ситуации, се оценят в екстремни ситуации.
Разбира се ти се оправяш сам.

В отговор на:

Що се отнася до "кастанедианец", първата асоция, която ми идва с това определение е човек, който си заравя главата в пясъка и живее там в Една Отделна Реалност. Изпълнен е с много страхове и да каже "Добът ден" на човек от съседния вход е акт на безрасъдна откритост и недискретност.



Ти допреди малко ме убеждаваше, как не трябвало да се вадят заключения за дадена група от хора. А сега правиш такива. Добре е човек да следва поне собствените си съвети и забележки, които прави.

Между другото, само няколко от хората около мен знаят за моето пристрастие към Кастанеда, но пък можеш да си сигурен, че в квартала съм образец на добро поведение и поздравявам учтиво всички не само с "Добър ден!", но и с "Добро утро!" и "Добър вечер!". Сега мисля, че те убедих, че зная учтивите поздрави.

Не се напъвай с Кастанеда, той е писател фантаст!

___________



Тема WiFiнови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.11.07 13:42



Мекото нещо навлезе достатъчно навътре в теб и ще ти позволява устойчива безжична връзка, с която да чуваш гласове, отговори и въпроси, вкл. и от мен. Ако не вярваш, затвори очи и погледни в теб. Всъщност, и на отворени очи работи и е възможно да те вкарва в действия типични за роботите. Не забрaявай, че винаги имаш СТОП бутон

. Приятна WiFi комуникация.



Тема Re: "всички жени/мъже..."нови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.11.07 13:44



Причината да споря с теб, както не веднъж съм ти казвал е, че никога не се отказваш ...
Това кажи. Ето.



Тема Re: WiFiнови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано17.11.07 13:58



Мекото в мен е с превес от поне две трети. Просто съм преобладаващ ин-ски тип каот характер, а ти както винаги бездарен психолог. Само в определени моменти използвам твърдост, като в живота са почти изключение.



Това че се опитваш да ми се налагаш е друг въпрос и ще срещаш твърдост, докато не спреш да го правиш. Нямам нищо против ничия философия, до момента в който се опитат да я наложат със сила.

Ако забелязваш, аз не идвам да ти променям убежденията и не ме интересуват като цяло. Твоят свят си е твой и не е моя работа да го променям. Но и ти се дръж така с другите. Не е трудно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.