Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: мъже-клюкаркинови [re: huanji]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 16:10



напротив, от години ви виждам. и на срещи ходите и там не спирате да се обсъждате (клюкарствате)

за мен въобще не става въпрос, все едно ме няма



Тема Re: мъже-клюкаркинови [re: lncg]  
Автор huanji ()
Публикувано10.11.07 16:17



И ще продължаваме да го правим, а ти не злорадствай.





Тема Re: За пропусналите предишните епизодинови [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано10.11.07 17:21



Можеш да бъдеш сигурна! Последното събиране половината отиде само да обсъждаме теб!



___________



Тема Re: За пропусналите предишните епизодинови [re: mo32]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 17:38



оооо, явно за това ви е било толкова интересно





Тема Re: За пропусналите предишните епизодинови [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано10.11.07 18:57



Че то винаги е интересно! Винаги ще намерим кой да одумаме!



К'во да се прави - гоним скуката и проблемите като се занимаваме със скуката и проблемите на други хора

___________



Тема Епизоди от сезон 1 и някои наблюдениянови [re: бeзпътeн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.11.07 14:08



!!! Предупреждение !!! Сцени от епизодите по-долу съдържат реалностите на живота и могат да шокират някои моралисти или твърде чувствителни души. Не забравяйте, че ако гледате тези сцени, то е поради вашето любопитство или интерес и, ако имате оплаквания от това, оправете ги към себе си.

Сезон 1







Гледната точка на госпожицата се съдържа в първите два епизода. В онези далечни времена беше модно да се сменят често никовете и за това тези и на тримата еволюират с времето. Но за съобразителния поглед това е дребна подробност.

------------
За смеещите се над този сериал: това, ако не в същата ситуация то в подобна, може да се случи и на вас/нас. Огледайте се.

За някои колеги от клуб Йога: ако вие скучно или ако искате да непременно да се намирате в приказка, направете йога асаните си, излезте на чист въздух или отидете до кръчмата, но най-вече, преди да пишете по клубовете пребройте до 999 (т.е. вижте дали можете да спестите разни празни приказки на колегите си).

За Инкогнита: по нейната логика (доколко я има), когато някой разпространява информации за Рамеш, Ошо, мъжете, кой (не) бил просветлен и т.н., просто клюкарства.

За младия ученик на госпожата: твърде вероятно е той да настоява, че се е включил и продължил упорито да пише в тази интересуваща го тема благодарение на неговия принцип на любовта. Да му напомня, че какво се е родило в тази тема е станало в резултат на съществената помощ на този негов принцип.

За Торг (все пак темата е за негативните мисъл-форми): може да видиш как една негативна мисъл форма, на която не й е било обърнато внимание в ДЪЛБОЧИНА, продължава да действа с неотслабваща сила и след много години.

П.П. Не забравяйте за броенето до 999 преди да отговаряте. Благодаря.



Тема Re: Епизоди от сезон 1 и някои наблюдениянови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано11.11.07 16:01



Има хора, които отвращават и ти си един от най- надарените.



Тема Re: Триъгълници и огледаланови [re: Mиpo]  
Автор лия ()
Публикувано11.11.07 23:50



Прошката е акт между човека А и човека Б. Когато се дава прошка се освобождава съответния човек от отговорността от постъпката му. Да се разкаеш, означава да си наясно какво си извършил, готов си да понесеш последствията от действията си...и си готов за искрена молба за прошка.
Според мен вече толкова години задаваш грешен въпрос на грешния човек.
Няма да се направи услуга на девойчето, ако получи прословутата прошка. Просто ще и се поощри неосъзната жестокост и безхаберие за чувствата на другите. А може би дълбоко в себе си обичаш да се наслаждаваш точно на това?





Тема Прошкатанови [re: лия]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.11.07 12:25



Благодаря за мнението ти, Лия - първото по същество по тази тема за прошката от доста време насам. Все пак, аз държа, че прошката е акт в съзнанието на човек, който засяга главно и основно самия него.

В конкретния случай смятам, че не Яна се нуждае от прошка (може би грешно си разбрала, че прошката е била за нея), а самата Кайли се нуждае от собствената си прошка, т.е. разбирането да приеме ситуацията и да отиде отвъд нея. По простата причина, че именно тя страда от липсата на такова разбиране.

Когато задавам въпроса тук въобще не ме интересува Яна (иначе, когато общувам с нея мога да видя какво е нейното разбиране и действие). Всъщност, точният въпрос е "Кайли, прости ли на себе си? Спря ли да се идентифицираш с тази ситуация?" Но така зададен по тези теоретични форуми хората имат склоността да си фантазират... Апропо, за това използвам конкретни ситуации и имена, които карат въпросните хора да са максимално реалистични в действията си тук.

Бидейки медитирал над подобни ситуации случили се на мен самия, съм забелязал, че всъщност важното е къде и как обидата/нараняването се закачат в МЕН. Докато, причинителят остава някъде далеееч отвън... В такива случаи "другият" направо изчезва и виждам ясно зад него Цялото, което му е дърпало конците... Сама разбираш, че е смешно да искам Цялото да ми дава прошка или пък аз да му давам такава

. Нужно е само виждане и разбиране.

Апропо, сещам се за Гурджиев, който казваше някъде, че ако ви засегнат по-важното е да можете да простите на този, който го е направил НЕоснователно. Ако другият е имал право е относително лесно - рано или късно човек ще си даде сметка, че е сгрешил и не е бил прав. Но важното е разбирането, че САМОТО ЗАСЯГАНЕ е грешка и че за това СМЕ ОТГОВОРНИ ИМЕННО НИЕ.

Не бих казал, че съм безхаберен за чувствата на другите. Напротив, давам си сметка за тях и може би за това осветявам някои . Предполагам, разбираш, че този който е техен роб страда перманентно от тях независимо от това дали някой си Миро му задава въпрос веднъж на много време.



Тема Привличаният от отвращаващитенови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.11.07 12:31



Благодаря за оценката. Има хора, които са привличани от отвращаващи хора и в следствие на това имат нужда да ги четат и да общуват редовно с тях. Ти от тях ли си?

П.П. Наистина ли в неделя в следобеда всичките кръчми бяха затворени при вас, та дойде тук да гледаш забранени филми?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.