Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:48 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Триъгълници и огледаланови [re: Mиpo]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано03.11.07 16:35



Претенциите, че си по дълбокото не се покриват с реалността. Уж медитираш преди да отговориш, а само повърхностното и съотвестващото на твоето възприятие разбираш.

Например, когато сък казал, че е поставила секса пред любовта, това касае действията, не чувствата. Именно действията са израз на ценностната система на човека и ако тя не е построена правилно и според принципите, които са валидни в космоса, ще има разрушение.
Забележи как Ти в моето изказване намери упрек за един и защитаване на друг, като се втренчи в маловажните неща, а важното са самите принципи.

За мен действията са неправилни от гледна точка на любовта и резултата е болка. Преди няколко дена тази болка се потвърди от Соня и "Окултизъм". Разбира се, не само този принцип е нарушен, има още доста неща които може да се кажат, но преди всичко за да се говори, трябва да има и човек на среща с когото можеш да се общува. Ти сам казваш, че не се вълнуваш от моето мнение и аз почти винаги ти го спестявам, защото и без това ми приписваш думи, мисли и мироглед, който нямам.



По точка две, мога да кажа, че Кайли се дразни от отношението като твоето, което се опитва да я накара зорлем да си плюе на принципите, щото да угоди, а не толкова става дума за прошка. Според мен, това са два съвсем отделни проблема, кото ти с твоята медитация и дълбочина не можеш да ги разграничиш, макар да се виждат от далеч.

Ако наистина си загрижен за Кайли, мога да ти кажа, че не си човекът който може да предизвика доверие и от там да се работи върху проблемите ако ги има. Нахалната безпардонност не помага, поне не и в тези случаи.
Лазарев определя, че чувствената сфера може да отвори съзнанието най- дълбоко и съответно да нанесе най- големи щети от всичко останало. Да се нарича дреболия подобно нещо е безотговорност.

Същественото ти го казах вече, самите действия според принципите.



Тема Re: За юнака-анализаторнови [re: Mиpo]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано03.11.07 16:51



Не, не се интересувам от личният ти живот. Ето ти още един пример за това, че си повърхностен.



Искам да ти покажа на практика, как ти самият не смееш да разкриваш болезнените и слаби страни от личният си живот, но искаш това от другите.

Кратко и ясно.

Вече, тези ти брътвежи за аз при теб, ти при мен са неизживяно детство. Поливам ги с усмивка.



Тема Re: Дългия път на прошкатанови [re: Mиpo]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано03.11.07 16:55



Ами тогава не я питай, бъде джентълмен. Толкова ли е трудно да не бъдеш дърво един път на шест месеца.





Тема Re: Прилагането на разните техникинови [re: Mиpo]  
Автор torg (непознат)
Публикувано04.11.07 13:52



Честно казано техниката или по-скоро методът ,който помогна
на мен самият не е упоменат никъде тук....Но първата и четвъртата
техника от посочените от мен ,вършат прекрасна спомагателна работа...
Също така използвани самостоятелно могат да помогнат в по-леки случаи.
Колкото до корените на нещата...Там вече е необходима сериозна
психическа работа и системно занимание с различни техники. А това е
друга тема за разговор.



Тема Re: Триъгълници и огледаланови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.11.07 19:56



1. От приказките ти ПАК не става ясно защо ти е хрумнало, че въпросната жена е поставила секса пред любовта (било то за действия, чувства или какво и да е било)?! Забележи как за една дреболия трябва да ти се вадят думите с ченгел от устата и колко ти е трудно да аргументираш базата, на която след това градиш някакви теории.

2. Аз не карам Кайли нищо да променя, просто й задавам въпрос (даже без да държа да ми отговаря). А това, че тя се дразни от всичко, вкл. и от едни дребни въпроси, е отдавна известен факт. Интересно, обаче, е че и 5 г. по-късно ОЩЕ се дразни. И ако искаш да се учиш и упражняваш в анализиране и в това кой принцип къде бил нарушен, въпросното перманентно дразнене на учителката ти от въпроси, които стигат малко по-навътре в нея, е чудесен терен за тренировка.

Що се отнася до "грижите за Кайли", ти самият каза по-нагоре, че не съм й учител за да се грижа за нея

. Виждам, обаче, че ти си поел тези грижи (включително и адвокатските) и да видим дали учителката ще стига по-далеч от ученика си.



Тема Re: Дългия път на прошкатанови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.11.07 19:58



Именно, поне 6 месеца не я питам нищо бидейки я оставил на твоите приспивни грижи. Не разбирам защо се сърдиш, че 2 пъти в година я питам нещо, наистина ли е толкова зле? Ако ти или тя ми го потвърдите мога да обещая да я питам веднъж в годината или на 2 г.

Ако за теб е джентълменство да не се говори за на тази тема, забележи, че ТИ я раздухваш в момента и че Кайли най-вероятно ще ти дърпа ушите за това (хм, има неща, които ученика не знае за учителката си

). Аз само я попитах веднъж и толкова. Но ако си готов да продължаваш да отговаряш вместо Кайли, слушам те.



Тема Re: За юнака-анализаторнови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.11.07 20:02



Огромната разлика, Хуанджи, е че аз задвам КОНКРЕТНИ въпроси и за конкретни неща, за които хората вече са били споделили нещо в тези клубове. Докато ти чакаш наготово някой да ти смеле нещо и да ти го постави в устата. Наздраве за поливането





Тема Re: Дългия път на прошкатанови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано05.11.07 22:20



Аз мога да говоря по тази тема, но ти не можеш. Толкова ли си несхватлив, че си компрометиран в нейните очи и в тези очи мотивите ти не са чисти. След като тя с мен може да говори за всичко и да й задавам най- неудобните въпроси на които ми отговаря, а на теб отказва, можеш да се замислиш отново върху понятието - джентълмен.

Да продължавам да говоря, че нещо, някъде грешиш май е безмислено.





Тема Re: Триъгълници и огледаланови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано05.11.07 22:33



1. За не знам си кой път казвам, че коментирам действията според принципа на любовта, а не чувства и самият човек. Може да е от неопитност, може да е от несъзнателност, може да е без да иска(в което вярвам), но е имало по- удачен вариант. Бих казал по- правилен според този принцип. Не е кой знае какво, аз лично съм го прилагал като отказвам да навлизам в отношения, преди момата да си уреди предишните отношения. В случая момъка.
Не е толкова трудно, пък и не трябва да забравяме, че този човек душа носи и трябва да се подходи възможно най- щадящо.

За мен специално същественото не е в започването на една връзка, а в прекратяването й. Интелигентните хора знаят как да подходят така, че да си останат приятели.

2. Злорадството ти е неуместно и в никакъв случай не ти прави чест. Нямам какво повече да кажа.



Тема Re: За юнака-анализаторнови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано05.11.07 22:35



Прав си само в едно...че разликата е огромна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.