Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:18 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Кандидат-модераторнови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано15.11.07 09:36



Ако ще сменяте модератора, аз се кандидатирам!



Хахахахаха.

___________



Тема Re: Прошкатанови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.07 09:40



Това се нарича съобразяване. Така не се накърнява свободата, защото не е въпрос на задължение, а на разбиране на другият.



При връзките няма подобни възгледи, както за клуб "Йога". Точно обратното, ако в началото има съпротива, то с времето тя ще става още по- голяма. За да намалее, някой трябва да се наложи със сила.

По тази причина, в отношенията си с жените в личен план, не съм се стремял да ги променям, а да намирам подходящи. И не мога да се оплача.



Тема Re: Кандидат-модераторнови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.07 09:43



Изпедепсал ли си се вече.



Поне за сега не е актуално, казах го принципно.



Тема Re: Кандидат-модераторнови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано15.11.07 10:49



Майтапих се. Модераторството не е за мен. Свободата на юзъра ме привлича много повече.



___________



Тема Re: Кандидат-модераторнови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.07 15:30



Не че се надявах да ти се занимава с глупости.





Тема Re: Кандидат-модераторнови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано15.11.07 15:40



Ще перифразирам една мисъл на Кастанеда за нагуалите:

Модераторът е като прислужник, който върши необходима, но не много приятна работа. Всеки юзър може просто да щракне с пръсти и да извика Джон, а Джон трябва да се отзове и да си свърши работата.



___________



Тема Re: "всички жени/мъже..."нови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.11.07 18:37



Излишно е да се правиш на 2 и 1/2, като казваш на черното бяло. Ако все пак решиш да повториш твърдението си, първо помисли за Далила, за Хера, за Пенелопа, импратрица У, Императрица Теодора, мексиканските сериали, "Птиците умират сами", където Мег забременя нарочно от пияния си съпруг и т.н. и т.н. Мога да те затрупам с примери за гениално хитри действия от страна на жени.
Mo, взаимоотношенията ти с жени до въпросните филмови или литературни герои ли се свеждат?? В съседната тема ми каза, че за теб е важно да видиш човека НА ЖИВО, а не да съдиш по прочетено. А сега правиш точно обратното. Наистина ли жените, с които си общувал (приятелки, познати, колежки, съседки и т.н.) са ти се сторили такива или заключенията са ти изцяло от филмите/книгите? Аналогично и за обобщението ти за ВСИЧКИТЕ мъже (чиято главна цел била да вкарат жената с която общуват в леглото).

Глупаво е да се правиш на глупак, отричайки очевидното, само заради малко червени точки... не зная от кого.
??? Не смятяш ли че повредата може да е в твоя телевизор?

Ето ти и един практичен съвет: ако някога някоя дама започне да те преследва и по никакъв начин не можеш да се 'отървеш' от нея, намери много добра твоя приятелка, която да поговори с нея.
И този съвет ли си го взел от филмите?? Определено не бих търсил някакви приятелки, нали засяга мен и е моя работа да се оправя.

Разбира се, ти си кавалер, какъвто аз, уви, не съм ...
На мен просто не ми е нужно да си слагам такива етикети.

Забравяш, че съм кастанедианец, но дори и да не бях, пак бих се поучил от твоята грешка - да бъдеш безразсъдно открит и недискретен - която наскоро се обърна срещу теб.
Би ли ми казал, кое е това, което се е обърнало срещу мен? Що се отнася до "кастанедианец", първата асоция, която ми идва с това определение е човек, който си заравя главата в пясъка и живее там в Една Отделна Реалност. Изпълнен е с много страхове и да каже "Добът ден" на човек от съседния вход е акт на безрасъдна откритост и недискретност.

Ще ти обърна внимание, че учителят ти (не знам дали това е точното определение, но ме поправи, ако не е така) КК е споделил в книгите си много повече неща за себе си от всички взети заедно по тези форуми. Но когато човек е свободен от това, няма нищо страшно.



Тема Re: За юнака-анализаторнови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.11.07 19:24



Споделянето е спонтанен акт и няма гаранция, че ако някой веднъж и по някакъв повод го е направил, то след време ще му е приятно да го принуждават да го повтаря.
Всеки път ли като те попита някой нещо го приемаш за принуда? И да разбирам, че в част от тези случаи се чувстваш неприятно от това, че хората ти обръщат внимание на нещо питайките за него?


Освен това, той може да е споделил при зададен въпрос от човек, който приема, а после да го натиска друг човек, който не приема. Разбираш ли, какво значи доверие и липса на доверие.
натиска натиска натиска натиска натиска натиска натиска .... Днес, кой те натиска, Хуанджи? Освен собсвената глупост, нищо друго не натиска хората.



Например, правиш голяма грешка, като се опитваш да представиш клуб "Ошо", като Миро. Аз например винаги съм чел и писал тук, но не идвам заради теб и не свързвам клуба с теб. По- скоро си един досадник, който иска да се прави на интересен. И без теб пак ще чета тук и ще пиша, ако има какво да кажа. Просто забележи как се изказваш, Кайли дошла при теб, не ти при нея и подобни небивалици. Това не е твоят клуб и не е клуб "Миро". Както днес имаш приятел модератор, така утре може да нямаш приятел модератор. Всичко тече и се прменя, затова се успокой малко и не се дръж като домакин.
1. Това нещо го казах още преди повече от седмица, но ти тогава отговори типично първосигнално и емоциоанлно без дори да чуеш какво ти казвам. Сега обаче моят въпрос явно е покълнал в теб (това е "мекото", което влиза в теб) и както обикновенно запчоваш да отговаряш със закъснение.

2. Апропо, базовата причина да водим този разгвор в момента не е Кайли (тя е едно малко извинение от твоя страна), а че в предишни разговори преди месеци съм ти задавал върпоси, за които ти си затворил очите защото са ти били неудобни, след време обаче са избуяли и сега искаш да ги дискутираш с мен.

3. Като казах при "при мен", нямам предвид клуб Ошо, а че ти или Кайли идвате да ми се обяснявате отговаряйки на някой мой постинг. Уж съм лош, отвратителен, гаден, безнадежден, но все намирате повод да идвате да ме пиатте нещо и да ми се обяснявате. Забележи, че на мен ми е все едно и ти отговарям само защото ме питаш. Иначе, ако искаш дискутирай с хората наоколо (Мирка, Инкогнита, Мо...) не ми пречи. Ако забелязваш, аз не съм ти отгoварял на твои постинги, които не са адресирани към мен от повече от година. Просто, разсъжденията ти ми се струват плитки и ограничени.

Аз например винаги съм чел и писал тук...
Ха, ха, ха . Вътрешно трябва да те е много страх от Ошо и да си си изградил всякви защитни (интерпретационни) слоеве. Тук идваш заради лафа, Хуанджи. Сигурно ти е скучно в Йога, няма нищо интересно в Окултизъм и Кастанеда, не ти се стои сам и хоп идваш в поредния клуб. Навремето преди 5г, когато само твоята Кайли пускаше цитати тук и беше пусто теб никакъв те нямаше. Забележи, в кой момент реши да дойдеш да пишеш тук и в кой момент ти се видя "нанагорно" . Никой не те гони нито теб, нито Кайли от клуб Ошо - ако искате пишете си. Но просто вие нямате какво да кажете по същество освен безкрайни празни приказки тип "на раздумка в кръчмата". И за това за последните години сте се мяркали тук мнооого рядко.



Тема Re: Любовни откровениянови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.11.07 19:47



Имам чувството, че ти хлопа дъската. Намери си друг човек да му ръсиш простити.
Ти се интересуваш и идваш да ми се обясняваш - на теб ги ръся. Забележи как съм с хлопаща дъска, отвратителен, с 1% шанс и пак ти е интересно да дойдеш да си гугугаме.



Огледай се, взелите участие се изказаха в подкепа точно на Кайли и се изложи като кифладжия. Стана пределно ясно, че е била права, а ти си човек, който гледа на цялата работа като начин да си уталожва комплексите.
Би ли цитирал, кои са тези, които са подкрепили Кайли? Права или крива, важното е, че с твоя помощ събудихме тази страта тема. А дали тя налива масло в нечии огън, ти сам знаеш.

"Когато ти пише Кайли, питай я (от твое и от мое име) дали ти прощава, че си водил цялата тази дисксуия с мен. Не забравяй, че в момента попитах нещо Кайли и ти трябва да ми напомниш нещо..."
Това не касае теб, така че пак иди на лекар да се прегледаш.

Да те подсетя пак. Питай я пак какво й е отношението й?. Питай и Мирката. Казаха ти "Остави го, не е готов". Но ти се оплетен сега и ще се включиш в самодивското хоро.

"Кайли или някой друг, молил ла ти е да ги защитаваш от мен? Или е твоята гузна съвест, която търси оправдания., ако светът не е по нейните представи? "
Хе-хе нещо се гърчиш, че твоите представи ти ги засегнах ли? Така ще е, свиквай. Само в отделни случаи се меся, като целият останал свят не ми пречи, че е извън моите представи.

Виж, как пак си затвори очите, за това което те питах. Идваш тук, Хуанджи, заради себе си, заради твоята душа. Не се оправдавай с Кайли. А що се отнася до моите представи, засягай ги на воля, аз не се оплаквам като теб.

След като вие с модераторката Ха! оревахте света, че се прекалява в клуба, но нищо не можахте да направите, аз взех мерки и за две минути нещата се решиха. Предпочитам действието, пред умуването. А резултата е на лице. Разбирам да се беше напълнил клуба с безредици, да ми намираш кусури.
Виж как пак не можеш да разбереш. На теб все някой ти пречи, така беше в Йога, така е с Оро, така е и с мен. Създаваш си илюзорен свят и като ти го наруши някой, се сърдиш. Никой не се е оплквал от Оро и не е оревавал света, освен ТИ.

Виждам, че умуването ти е трудно, но действието без него е като това на муха без глава. Забележи, никой не ти е искал да се молиш на Админа да трие темата на Оро, освен твоята гузна съвест. А на мен ми беше интересно колко време ще издържиш (и за това тогава те предупредих, че пак ще се оплетеш).

Немам твоите наклонности, но може някой друг да ти върже. Ти опитвай, щом те влече.
Щом ти бях отвратителен пък прекарваш толкова време с мен, като нищо ще ти се отвори сърцето и за други далеч по-малко отвратителни работи. Просто търпение.



Тема Re: За юнака-анализаторнови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.07 20:31



Всеки път ли като те попита някой нещо го приемаш за принуда? И да разбирам, че в част от тези случаи се чувстваш неприятно от това, че хората ти обръщат внимание на нещо питайките за него?

Не го приемам за принуда всеки път, даже много рядко. Просто проблема е при теб, защото го правиш воайорски.


Също така няма проблем ако някой ме пита, защото иска да обменя инфо, опит и прочие. Общо взето неща, които ти твърдиш, че правиш, но само твърдиш. Реално ти казах какъв е повода.

Днес, кой те натиска, Хуанджи? Освен собсвената глупост, нищо друго не натиска хората.

Ако искаш да кажеш, че един човек, който ти няма доверие е длъжен да те търпи, много се лъжеш. Което съвсем не значи, че е длъжен и да не отговаря.

1. Това нещо го казах още преди повече от седмица, но ти тогава отговори типично първосигнално и емоциоанлно без дори да чуеш какво ти казвам. Сега обаче моят въпрос явно е покълнал в теб (това е "мекото", което влиза в теб) и както обикновенно запчоваш да отговаряш със закъснение.


Айде пак почна с глупостите.

2. Апропо, базовата причина да водим този разгвор в момента не е Кайли (тя е едно малко извинение от твоя страна), а че в предишни разговори преди месеци съм ти задавал върпоси, за които ти си затворил очите защото са ти били неудобни, след време обаче са избуяли и сега искаш да ги дискутираш с мен.

Направо не разбирам от къде ти е тази грандомания. Великият Миро е заложил в мен нещо, което е толкова невероятно, че ме е програмирало да се върна в нозете му и да искам да ми го обясни.
Ку-ку, просто те критикувам, щото не се усещаш. И не защото си велик, а защото си издънка.

3. Като казах при "при мен", нямам предвид клуб Ошо, а че ти или Кайли идвате да ми се обяснявате отговаряйки на някой мой постинг.

Ми нали за това са клубовете, да се пише. Виждам нещо нередно и го казвам. Защо си решил, че е нещо толкова специално някой да ти пише? По обясняване, теб никой не може да те мине.

Уж съм лош, отвратителен, гаден, безнадежден, но все намирате повод да идвате да ме пиатте нещо и да ми се обяснявате.

А ти какво, очакваш да си мълчим ли? На един безнадежден човек е редно да му се каже, че е такъв. Не го приемай за обясняване, това е твой патент.

Забележи, че на мен ми е все едно и ти отговарям само защото ме питаш.

Не забелязвам подобно нещо. Забелязал съм само, че дълго време дъвка моя милост. Но като не може да направиш нищо, млъкна. Просто не можа да изманипулираш хората, а клуб "Йога" си стана о'к. Колкото и да те е яд, това е положението.

Просто, разсъжденията ти ми се струват плитки и ограничени.

Твоите на мен, също. Освен това и инфалтилни.

Ха, ха, ха . Вътрешно трябва да те е много страх от Ошо и да си си изградил всякви защитни (интерпретационни) слоеве. Тук идваш заради лафа, Хуанджи. Сигурно ти е скучно в Йога, няма нищо интересно в Окултизъм и Кастанеда, не ти се стои сам и хоп идваш в поредния клуб. Навремето преди 5г, когато само твоята Кайли пускаше цитати тук и беше пусто теб никакъв те нямаше.

Хич не ме е страх, Ошо го чета и ме кефи. Пак си слаб психолог.
Да, заради лафа идвам, какво лошо видя? Нямам като теб претенции, че ще кажа нещо велико и невероятно. Ще бъда дълбок, всемедитиращ...и накрая пак да приказвам същите глупости.

Забравил си май как се издъни по отношение на практиките, дето започна да ме учиш, а се оказа, че даже не си ги чел. Така се оказа и за Мантак Чия, за тай-дзи и въобще ти нямам доверие за нито едно нещо, че си правил сериозно по отношение на практиките. За какво да си говорим, на нещо ще ме научиш ли? Или поне да обменим инфо.

Лала-лала Миро ги говори на младите девойки, дето им изнася да им даваш индулгенции и обичат да ги забавляват.

Посещавам няколко клуба, от както съм влязал в сайта и не можеш да ме убедиш да стоя само в йога. Това, дето се опитваш да ми го вмениш е пак извратено. Че видиш ли, щом хуанджи пише в друг клуб, освен "Йога", той декларира, че клубът е скучен. Пълна глупост, винаги съм писал в поне 5-6 клуба. Това си е мое право, засяга само мен, а теб като те е страх да пишеш на друго място, щото ти се подиграват е твой проблем.

От къде мисляш я познавам Кайли? От този клуб, дето никакъв ме е нямало, а се оказва, че съм бил тук. И съм писал.

Забележи, в кой момент реши да дойдеш да пишеш тук и в кой момент ти се видя "нанагорно"

Нанагорно не ми се е виждало, защото няма от какво. Справям се добре. Специално ти не можеш да ме изненадаш с нищо, понеже рогата ти те издават, както гривата на лъва...от далече. Но на теб ти се видя нанагорно в няколко клуба и се разкара, като гърмян заек.

А така, не сме се мяркали щото в последните години си пишеш сам, а с теб няма какво да си кажем. Приеми, че и за нас си безкрайно безинтересен и изчерпан. Да, не те чета в дълбокомислените разсъждания, щото са ми смешни. Но пък не те закачам за тях. За разлика от теб съм коректен. Меся се само в определени издънки, като вземеш да правиш.

Раздумката за мене повече от безсмислените локуми, които ти развяваш. Просто това ми харесва и не съм сигурен, че смисълът е по- малкък от твоите бисери.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.