Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:50 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Приемане/пренасочване [re: LORD VAN]  
АвторOooO (Нерегистриран)
Публикувано25.10.07 15:23



Въпросът е как различаваш кога положението е много зле и кога просто те (ни) мързи?





Тема Re: Приеми ме, най-после [re: Mиpo]  
Автор passion flower ()
Публикувано28.10.07 03:50



Кайли е голяма офца, ама и ти си гад.Какво общо има онази дама със сегашната ситуация? Защо трябва да уязвяваш офцата, която и без това се е оплела в трънаците и не знае на кой свят е?



Тема Re: Приеми ме, най-после [re: Mиpo]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 09:01



Мярнах преди време в КК, че разсъждаваше за прошката. Вече 5г по-късно, успя ли да простиш на Яна? В края на крайщата, какво толкова ти пречи? И за какво са ти тези духовни учения, ако още се тровиш за дреболии.


Тази история е стара и много съм размишлявал по нещата. Мога да споделя моето мнение без да обиждам никого, изразявайки единствено принципите които приемам за общовалидни. Да наречем героите с Дама, Госпожица и Господин.

Дамата не подскача заради случката, а поради не поемането на вина от Госпожицата. Още повече при натиска да бъде оправдана постъпката от други хора като теб с предтекста, че любовта стой по- горе.

Мога да кажа, че Дамата е права и наистина е усещала правилно, че в случая има изкривяване на нещата. Госпожицата е поставила на първо място секса, а не любовта. Както и човешкото, а не Божественото.

Ако беше заложила на любовта, то щеше първо да уреди отношенията, без да консумира секса. Човек не може да бъде винен за това, което чувства, но носи отговорност за поставянето на животинското начало пред човешкото и божественото.

Не ме разбирай погрешно, тази отговорност се изразява в загубата на това, което има и тя е предопределена още с мига на започване.

Как би трябвало да изглежда ситуацията. Има любовен триъгълник, това е факт. Госпожицата трябваше да изчака Господина да направи своят окончателен избор и да си уреди отношенията с Дамата. След като нещата приключат, Госпожицата трябва да отиде и да обясни, че има чувства. След което не може да има проблеми, защото любовта е била поставена на първо място, а не консуматорската част от връзката.

Все пак говорим за факта, че са били приятелки. Това е любов и то доста чиста. Да се погази с лека ръка, е нарушаване на принципите и блокажите са гарантирани.

Така мисля.



Тема Re: Приеми ме, най-после [re: passion flower]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 09:08



Кайли не му е удобна и всеки път щом се появи се опитва да я изгони чрез споменаване на тази тема.





Тема Re: Приемане/пренасочване [re: Mиpo]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 09:11



Няма проблем да разгледаме нещата в дълбочина. Разкажи ни за твоят личен живот и отношенията в семейството си и ще поработим сериозно по въпроса с дълбочината, приемането, пренасочването и прочие.



Надявам се да простиш на Кайли ако не желае да бъде макевара и да предоставиш себе си на нейно място.
Все пак личният пример е най- важен.



Тема Re: Негативни мисъл-форми [re: torg]  
Автор vret7 (тенекеджийче)
Публикувано29.10.07 02:37



Най доброто средство е когато започнем сами да произвеждаме позитивни мисъл-форми, по този начин привличаме други позитивни такива, това е и 'закона за атракцията' при херметиците, подобното привлича подобно, по него е правен 'The Secret''. Ne мисля че има изобщо някакъв друг начин, мисълта е първия инструмент с който градим собстрвената си реалност, следват дума и действие, добре е когато са в синхрон, но всичко започва от мисълта, и най-вече мотивите, кой аз стои за нея, личностниятаз-его, или висшият аз, обикновенно негативните мисъл-форми използват противоречието м/у тях и тогава безприпятствено ни завладяват, и на практика се оказваме зомбита, ръководени от егрегори....тъжно е но е факт за болшинството хора, най странното е че често се забелязва от хора търсещи духовно просветление. Техниките на Ошо за самонабюдение мен лично доста ми помагат, но понякога...забравяме, инерция, хубаво е когато сме в положение ' наблюдател' докато ни стане втора природа





Тема Re: Негативни мисъл-форми [re: torg]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано29.10.07 02:49







Тема Re: Приеми ме, най-после [re: huanji]  
Автор passion flower ()
Публикувано29.10.07 04:39



кали е прекалено квадратна и плоска за да може да бъде неудобна някому

тя е като ято мухи:))

но е гадно от негова страна да я удря там



Тема Re: Приеми ме, най-после [re: huanji]  
Автор passion flower ()
Публикувано29.10.07 04:48



хуанджи, аз нищо не знам за таяи история и героите и освен, че я има

обаче

ти приказваш като че господ ти е свел как стоят нещата и какво е в сърцата на всички участници

и още-господ ти е дал право да отсъдиш кое е правилно и кое грешно, кой бил прав и кой крив и прочее

съгласи се, че това е пълна идиотия...трябва да признаем-доста характерна за населението на "духовен път"


Иначе-чест ти прави,че защитаваш приятелката си кайли.




Тема Re: Приеми ме, най-после [re: passion flower]  
Автор huanji ()
Публикувано29.10.07 08:47



Трябва да си на нейната вибрация, за да я разбереш, както и да имаш съответното виждане. Много ценни неща има и чисто практични.



Не е гадно, че Миро повдига темата. Ако има нещо гадно, то е параноичното му желание да й натрапи извратените си разбирания. Нито имат общо с Ошо, нито с Дао. Все пак за Ошо бих се допитал до Брахман.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.