Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Прошкатанови [re: mo32]  
Автор лия ()
Публикувано14.11.07 13:54



Леле, ти ме разби

За всичко са виновни жените на света - ура, ура, ура
Не казвам, че всичко е цветя и рози, има и предизвикателства, разбира се. И наистина си прав, че точно в трудните моменти може да израсте човек...или пък да направи крачка напред заедно с още някой Приятелството и доверието не се печелят за един ден, може да отнеме месеци, години. И не съм споменала думичката любов, а ти я намеси. Не я споменавам, защото е прекалено изтъркана думата вече и всеки я подмята как му дойде. Да са живи и здрави предизвикателствата, защото те ни изстрелват нагоре, е може и да ни сринат, де.
Така като те чета, спокойно мога да си създам впечатлението, че си получил травма от някоя минала връзка. Ще се въздържа, ти си знаеш



Тема Re: Прошкатанови [re: лия]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.11.07 14:15



В отговор на:

Така като те чета, спокойно мога да си създам впечатлението, че си получил травма от някоя минала връзка. Ще се въздържа, ти си знаеш



Свикнал съм така да реагират на идеите ми, дори е весело, защото има ли човек, който да не е изпитал любовно разочарование? По твоята логика всички хора трябва да споделят идеи подобни на моите.


Темата е интересна, но е прекалено лична, и всеки говори само с общи и добре познати понятия. Хубавото е, че следвайки някое учение, човек неминуемо се сблъсква със кухите понятия, насадени в него от възпитанието и обслужващи обществото, каквато е и представата за любовта. И ще му се наложи да се изправи срещу тия представи. Оставам всеки сам да реши какво да прави в тоя случай.



___________



Тема Re: Прошкатанови [re: mo32]  
Автор лия ()
Публикувано14.11.07 14:49



Някой беше казал, че влюбените не се гледат един друг, а в една посока.
Понятията не са кухи, а изпълнени с дълбок смисъл. И наистина съм за, да се разчупват представите за тях, и наистина си прав, че много боли. Но съм за идеята, че само ако се открие истинското им значение, човек може да се освободи от тяхното влияние.

От любовно разочарование до силна болезненост, която се превръща в мания, има малка, но съществена разлика.



Тема Re: Прошкатанови [re: лия]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.11.07 15:04



В отговор на:

От любовно разочарование до силна болезненост, която се превръща в мания, има малка, но съществена разлика.



Пази Боже!

___________



Тема Re: Любовни откровениянови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.11.07 15:21



Я как омекна, като те понатиснах малко. :) Заради теб самият няма да ти го напомня, защото не залагам и един процент, че ще срещнеш реалността.
Забележи кога влизам в подобни диалози с теб. Предният път май беше пак по повод на Кайли и евентуалният модератор в клуба. :)

Но защо ме натискаш малко? Натискай повече, бъди мъж. Ти каза, че си бил усетил нещо надървено в мен като ме прегръщаше предния път. Сега пък било омекнало. Кой знае, може да е станало така за да влезе по-навътре.



Ти каза "...всеки път когато питаш Кайли, аз ще те питам... ". Да видим сега, кой е лъжльото и страхливеца. Специално за теб ще питам Кайки разни неща за да видм дали си държиш на думата.

Правя го само заради други хора, които евентуално изнудваш с тази философия, продукт на лични проблеми. Съгласи се, че твоите неща ги знам отдавна и не са никаква новост за мен. Никога не бих ти ги казал направо, ако не беше това ти отношение с някои хора. В смисъл, че искаш другите да се разкриват, а ти никога не си между шамарите.
Другите хора са "Кайли" и ти като рицар искаше да я защитиш? Но първо Кайли ме знае далеч преди теб и ако тя идва САМА при мен, то това е, защото тя е приела нещо от мен в нея и то я тегли. Апропо, същото се случва и с теб сега и допускам, че някой ден някой нов ваш ученик ще дойде да ви защитава от непрекъснатия ви интерес към мен.

Така или наче, не ти вярвам, че идваш да защитаваш Кайли. Най-малкото, защото именно заради ТВОЯТА мъдра намеса много неща за нея излязаоха на яве отново, темата набъва и става достяние на всички и сигурно един ден ще бъде закачена най-отгоре в клуба при останалите. Не мислиш ли, че слон в стъкларски магазин на Кайли би й свършил по-добра работа?

Не ми е писала Кайли, споко. С нея не съм говорил от доста време.
Когато ти пише Кайли, питай я (от твое и от мое име) дали ти прощава, че си водил цялата тази дисксуия с мен. Не забравяй, че в момента попитах нещо Кайли и ти трябва да ми напомниш нещо...

Друго какво, опитваш да се измъкнеш по твоят си начин, макар да не е от мен, а от себе си. ... След време може и да ти просветне и да ми целуваш ръка, знам ли...
Явно те вълнува много дали опитвам да се измъквам от мен, а? Що се отнася до целувките, виж предния ми постинг с какво беше завършил. Очаквам и една твоя.

Нямам претенции за теб лично, а за държанието ти. Ти няма да се промениш, нито ще се разпаднеш. Такова закоравяло его, няма шансове. Но спрямо други хора, ще те притискам да се държиш по- уважително.
Кайли или някой друг, молил ла ти е да ги защитаваш от мен? Или е твоята гузна съвест, която търси оправдания., ако светът не е по нейните представи?

Преди месец в клуба имаше една тема на Оро, където той се оплкваше от теб. Оказа се, че си се молил на адмистраторите и те са я изтрили заради твои плачове. Аналогично си действал и в други клубове (извън Йога), където Оро е изказвал мненито си за теб. Виждаш ли, как чуждите мнения ти пречат и те притесняват. Въпорсът е как ще модерираш това което Оро си мисли за теб... Или моите целувки към теб (а впрочем и към Кайли). Хей, да направим тройка, а?

Чакам притисканията и ще ти прошушна на ушенце, че е възможно да ги провокирам, ако си твърде бавен или забравяш.

На първо време се научи да зачиташ личното пространство и да не нахалстваш.
За съжаление, не знам какво е това лично пространство. И ми прости, ако прегръдките ми към теб са нахалство. Но ти сам идваш, мили.

Защото сам виждаш и при това на собствен гръб, че не е приятно. Нищо, че стискаш зъби и се опитваш да се държиш на положение.
Аз нямам оплаквания, напротив, забавно ми е. Ще ти напомня, че забрави да анализираш и родителите ми.

А що се отнася до стискането на зъби, целувката ми сега ще е с език за да не се притесняваш. Целуни ме и ти така за да видим кой точно стиска зъби.





Тема "всички жени/мъже..."нови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.11.07 15:27



Мо, даже и да не си срещал други жени, няма смисъл да обобщаваш, че всички жени правели еди какво си, следвали пътят на хитростта и т.н. Аналогично и за всички мъже. Дай си сметка и ти сам, че глупаво и невярно това обобщение!

Или говори конкретно, а пък ако ти си струва твърде лично, просто пропусни.



Тема Re: Прошкатанови [re: paparosko]  
Автор lncg ()
Публикувано14.11.07 15:32



казах го и пак ще го кажа с други думи:

Истинското приятерство, когато двамата сте едно, няма нищо общо с това дали сте от различен или еднакъв пол.

Имала съм и двата вида опитности. И мога да ти гарантирам, че истинското приятелството е висша форма на любов.



Тема Re: "всички жени/мъже..."нови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.11.07 16:37



В отговор на:

Или говори конкретно, а пък ако ти си струва твърде лично, просто пропусни.



Забравяш, че съм кастанедианец, но дори и да не бях, пак бих се поучил от твоята грешка - да бъдеш безразсъдно открит и недискретен - която наскоро се обърна срещу теб.

Аз няма пред кого да пазя имидж тук и това ми дава свободата да изказвам свободно идеите си, дори и да не ме правят популярен в женските очи(в случая).

Считам, че женската хитрост е прекрасно качество, което всяка жена притежава! Просто им се налага, за да оцелеят в тоя мъжки свят. Разбира се нито една дама не би си признава това качество, защото хитростта действа, само когато е незабележима.

Освен това не казвам нещо изключително и ново, напротив, женската хитрост е всеизвестна от векове, описана е в митове, легенди, религиозни писания, поеми, книги, филми... Излишно е да се правиш на 2 и 1/2, като казваш на черното бяло. Ако все пак решиш да повториш твърдението си, първо помисли за Далила, за Хера, за Пенелопа, импратрица У, Императрица Теодора, мексиканските сериали, "Птиците умират сами", където Мег забременя нарочно от пияния си съпруг и т.н. и т.н. Мога да те затрупам с примери за гениално хитри действия от страна на жени.
Глупаво е да се правиш на глупак, отричайки очевидното, само заради малко червени точки... не зная от кого.


Ето ти и един практичен съвет: ако някога някоя дама започне да те преследва и по никакъв начин не можеш да се 'отървеш' от нея, намери много добра твоя приятелка, която да поговори с нея. Бъди сигурен, че ще свърши работа, защото само една жена знае всички женски номера, които при теб минават, но при нея не биха минали.

Разбира се, ти си кавалер, какъвто аз, уви, не съм и никога няма да се наложи да се възползваш от моя даден-без-да-бъде-поискан съвет.

___________



Тема Re: Любовни откровениянови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.07 17:29



Ти каза, че си бил усетил нещо надървено в мен като ме прегръщаше предния път. Сега пък било омекнало
Имам чувството, че ти хлопа дъската. Намери си друг човек да му ръсиш простити.

именно заради ТВОЯТА мъдра намеса много неща за нея излязаоха на яве отново, темата набъва и става достяние на всички и сигурно един ден ще бъде закачена най-отгоре в клуба при останалите. Не мислиш ли, че слон в стъкларски магазин на Кайли би й свършил по-добра работа?

Много добре знам какво правя и как се прави, това дето го правя.
Огледай се, взелите участие се изказаха в подкепа точно на Кайли и се изложи като кифладжия. Стана пределно ясно, че е била права, а ти си човек, който гледа на цялата работа като начин да си уталожва комплексите.

Когато ти пише Кайли, питай я (от твое и от мое име) дали ти прощава, че си водил цялата тази дисксуия с мен. Не забравяй, че в момента попитах нещо Кайли и ти трябва да ми напомниш нещо...
Това не касае теб, така че пак иди на лекар да се прегледаш.

Кайли или някой друг, молил ла ти е да ги защитаваш от мен? Или е твоята гузна съвест, която търси оправдания., ако светът не е по нейните представи?
Хе-хе нещо се гърчиш, че твоите представи ти ги засегнах ли? Така ще е, свиквай.

Само в отделни случаи се меся, като целият останал свят не ми пречи, че е извън моите представи.

Преди месец в клуба имаше една тема на Оро, където той се оплкваше от теб. Оказа се, че си се молил на адмистраторите и те са я изтрили заради твои плачове. Аналогично си действал и в други клубове (извън Йога), където Оро е изказвал мненито си за теб. Виждаш ли, как чуждите мнения ти пречат и те притесняват. Въпорсът е как ще модерираш това което Оро си мисли за теб... Или моите целувки към теб (а впрочем и към Кайли). Хей, да направим тройка, а?
След като вие с модераторката Ха! оревахте света, че се прекалява в клуба, но нищо не можахте да направите, аз взех мерки и за две минути нещата се решиха. Предпочитам действието, пред умуването. А резултата е на лице. Разбирам да се беше напълнил клуба с безредици, да ми намираш кусури.

А що се отнася до стискането на зъби, целувката ми сега ще е с език за да не се притесняваш.
Немам твоите наклонности, но може някой друг да ти върже. Ти опитвай, щом те влече.



Тема Re: За юнака-анализаторнови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.07 09:20



Споделянето е спонтанен акт и няма гаранция, че ако някой веднъж и по някакъв повод го е направил, то след време ще му е приятно да го принуждават да го повтаря.

Освен това, той може да е споделил при зададен въпрос от човек, който приема, а после да го натиска друг човек, който не приема. Разбираш ли, какво значи доверие и липса на доверие.

Например, правиш голяма грешка, като се опитваш да представиш клуб "Ошо", като Миро. Аз например винаги съм чел и писал тук, но не идвам заради теб и не свързвам клуба с теб. По- скоро си един досадник, който иска да се прави на интересен. И без теб пак ще чета тук и ще пиша, ако има какво да кажа.


Просто забележи как се изказваш, Кайли дошла при теб, не ти при нея и подобни небивалици. Това не е твоят клуб и не е клуб "Миро". Както днес имаш приятел модератор, така утре може да нямаш приятел модератор. Всичко тече и се прменя, затова се успокой малко и не се дръж като домакин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.