Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:53 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: mo32]  
Автор lncg ()
Публикувано13.11.07 13:13



явно си отговаряш сам на себе си, а не четеш какво съм ти писала



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.11.07 13:15



Значи правя както правиш ти, тогава къде е проблема?



___________



Тема Re: Прошкатанови [re: mo32]  
Автор lncg ()
Публикувано13.11.07 13:18



прочети какво съм писала по-горе

глупаво е нещо да буташ в подсъзнанието си и после да му правиш "преглед"

прегледа, осъзнамането на мотиви и прочее е в момента и продължава още известно време, дни например. но не се влачи повече с теб



Тема Re: Прошкатанови [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.11.07 13:58



Казвал ли съм ти, че ти си изключително подходяща за клуб Кастанеда?

- Не четеш какво ти пишат
- Критикуваш всичко живо, което мърда
- Даваш съвети на килограм
- компетентна си по всички въпроси (дори по тия за които нямаш съответните полови белези)
- обидчива си и напускаш клубовете (по между другото) всеки ден
- променяш си мнението доволно често, но никога не си противоречиш
.
.
- Никой освен теб не е прав



Имаш висчките 1001 признака на пълноценния кастанедианец!

Сигурна ли си, че не си чела Кастанеда? Ще лепнеш като гербова марка в клуба и ще бъдеш като свеж повей за местната флора и фауна!
Имаме си няколко криви и горчиви краставици, но не мисля, че са от твоята категория и бързо ще разчистиш конкуренцията!Представяш ли си колко ще е яко да поливаш незрящите кастанедианци с благодатното си слово!



PS. Майтапя се, да не вземеш пак да се засегнеш!!!

___________



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано13.11.07 17:33



"Бабите" и "майките" не са особено мъдри същества, макар че обикновено цитират разни "мъдрувания", чути от някъде другаде.



Всяко нещо, в т.ч. и "излагането на показ", зависи от мотива, който се влага в него. И двете крайности са глупави - както прекалената анонимност, така и прекаленото парадиране и "оголване". И както във всяко нещо - нека става естествено (т.е. когато има естествен подтик и спонтанен отговор), не умът да "култивира" "потайност", откъдето да следват лъжи и лицемерие, или пък да се хвали и изтъква целенасочено.

Все пак в т.нар. "интимни тайни" няма нищо "срамно", от чието разкриване човек да се бои. Ако се бои от нещо, това е повод за изследване и осъзнаване - защо се "страхувам" да излязат наяве? Да не би по този начин например да се създаде несъвместимост между "образа", с който искам да се представя пред хората и това, което съм?

Виждаш, че нещата не са толкова опростенчески, както си ги представят майка ти и баба ти.

Редактирано от бeзпътeн на 13.11.07 17:56.



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: бeзпътeн]  
Автор lncg ()
Публикувано13.11.07 17:47



това, което тук дъвчете са бели кахъри в сравнение с проблемите на хората
как се лъжат и мамят и какви травми имат
така може да се поучите от грешките на другите

например, погледайте какви драми стават
по руската телевизиял ОРТ в момента
предаването е “Нека да говорят”



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: lncg]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано13.11.07 17:53



По принцип не се интересувам особено от "драмите" на хората, не гледам такива предавания (тип "Искрено и лично" или пък това “Нека да говорят” по ОРТ).

Конкретно обаче тази "драма" (това е "драма" единствено в очите на някои хора, които тук я обсъждат), разисквана в темата, е натрапена в клуб "Ошо" и затова нямаше как да не и обърна внимание, защото клуб "Ошо" го чета редовно, нищо че и тук има разни идиотски теми като "спермозадържане" и т.н.

И след като ни я набиха пред очите на нас, останалите участници в този клуб, някои от нас взеха отношение.

Всяко натрапчиво нещо е обект на изследване (свадхая).

Редактирано от бeзпътeн на 13.11.07 17:54.



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: бeзпътeн]  
Автор lncg ()
Публикувано13.11.07 17:59



да, от тази гледна точка, темата е изчерпана,
но разговора тръгна в друга посока - как човек да се справя със ситуации, които саго наранили, въобще с душевна болка от всякакъв род

човек може да се учи от всичко



Тема Re: Прошкатанови [re: mo32]  
Автор damask (препознат)
Публикувано13.11.07 18:08





Съвет по братски


_____________________________________

-= Ученикът на бъдещето сам се просвещава =-

Тема Re: Любовни откровения [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано13.11.07 20:18



Я как омекна, като те понатиснах малко. :)

Заради теб самият няма да ти го напомня, защото не залагам и един процент, че ще срещнеш реалността.


Забележи кога влизам в подобни диалози с теб. Предният път май беше пак по повод на Кайли и евентуалният модератор в клуба. :)

Правя го само заради други хора, които евентуално изнудваш с тази философия, продукт на лични проблеми. Съгласи се, че твоите неща ги знам отдавна и не са никаква новост за мен. Никога не бих ти ги казал направо, ако не беше това ти отношение с някои хора. В смисъл, че искаш другите да се разкриват, а ти никога не си между шамарите.

Не е вярно, че си загубил всичко и си станал безличен, това е просто пореднато оправдание. Интересното би било, ако изоставиш тези неща, защото наистина ще се разпаднеш. А вярвай ми, аз съм виждал човек, който се е разпаднал и аз съм преживявал това. Нищо общо няма с теб. Твоето си е защита, при това на всяка цена и до безкрайност.

Не ми е писала Кайли, споко. С нея не съм говорил от доста време.

Друго какво, опитваш да се измъкнеш по твоят си начин, макар да не е от мен, а от себе си. Предварително знам какво ще ми пишеш, даже го предрекох. Но все пак, за първи път си откровен, че съм бил прав. Явно метода действа, защото предният път истерясваше на воля. След време може и да ти просветне и да ми целуваш ръка, знам ли...

Нямам претенции за теб лично, а за държанието ти. Ти няма да се промениш, нито ще се разпаднеш. Такова закоравяло его, няма шансове. Но спрямо други хора, ще те притискам да се държиш по- уважително.
На първо време се научи да зачиташ личното пространство и да не нахалстваш.

Защото сам виждаш и при това на собствен гръб, че не е приятно. Нищо, че стискаш зъби и се опитваш да се държиш на положение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.